0 oy
658 göst.
Aile kategorisinde (841 puan) tarafından
Asiri kararsizim sorum şu 21 haftalik gebeyim esim Mardin de gorev yapıyor orda yaşıyoruz doğum da annemlere birakcam agirlasinca diyor bebisin doğum yeri memleketi yazsin istiyor ama ben lohusadan korkuyorum kaynanamlarda rahat edemem görümce kayinpeder ev küçük 40 çıkana kadar durcam annem lerde uzakta oturuyor kendi evim olsa rahat ederim annem gelir yanımda durur Mardin de diğer türlü annem kaynanamlarda rahat edemez nerde doğum yapsam nasil bakcam bilemiyorum Bende memleket yazsin istiyorum ama kaynanam bana güzel bakmaz en ağır isleri bana yaptırıyor 3 ay kaldım yanında hizmetçi gibi yaptim ama anneme nazım sozum gecer daha 7 aylık evliyim kaynana nin söyledikleri zaten batıyor napsam bilemedim annenizi yanınizda arar mısınız doğum zamani annem de gelmese üzülür biliyorum napcam bilmiyorum 

35 Cevaplar

+1 oy
(14,000 puan) tarafından
Doğumu sen yapacaksın senin canından can çıkacak bir zahmet hangi evde hangi ilde doğuracağına sen karar ver memleket yazmıyor artık yeni kimliklerde hayır yazsa ne olacak acaba ne saçma bir düşünce kesinlikle kabul etme 
-Reklam-
+1 oy
(813 puan) tarafından
Kalabalık evde doğum yapmak iğrenç bişey 

Ben kaynımgille altlı üstlü oturuyorum aynı evde olmamama rağmen zırt pırt geldiler çocuğu kucaklarından indirmediler daha oğlum 5 aylık bu pandemide çocuğun içine düştüler resmen kaynım sigara iciyo leş gbi kokuyo o haliyle çocuğu alıyo çocuk sigara kokuyo resmen dışardan gelir elini yıkamaz çocuğu alır. Sinir oluyodum bide üstüne kucağa alıştı çocuk gözünü açar açmaz kucak istiyo. Zaten senin kaynananın da sana bakamıycağı apaçık ortada en ağır işleri bana yaptırır diyosun orda doğum yapıp üstüne bide hizmetçilik yapmak istemiyosan kendi evinde kal, annende gelebilirse 1 hafta 10 gün kalsa yeter zaten kendini toparlarsn o zamana kadar. Ki gelmese bile evde yalnız olmak kalabalık içinde olmaktan daha iyi 
(841 puan) tarafından
Sagolasin canim haklısın valla ben notlarını verdim zaten onların bana bakmaz onlar zindan eder daha günümü en iyisi dirayetli olayım illa evimde diyeyim doğumu
(813 puan) tarafından
Aynen öyle yap canım
Ben oğlumu kucağa alışmasın diye emzirip hemen yerine koyuyodum gelip alıyolardi
40ın çıkana kadar bile kalsan alışır
Şimdi yemegimi bile zor yapıyorum temizlik gece uyuduktan sonra yapıyorum
Kucağa Alişan bebek çok zor oluyo
Ayrıca senin şuan gttigim sabit bı doktorun yokmu doğum zamanı gidip orda içine sinen bı doktor nasıl bulcaksn ?
Hem özel hastaneye gidiyosan sürekli oraya gtmedigin için surekli gidenlerden daha fazla doğum parası ödersiniz
(841 puan) tarafından
Aynen sürekli gittiğim sabit doktorum var ve çokta iyi kendi şeyleri yüzünden gidip sıfırdan başlayacam
(813 puan) tarafından
Doğuma varmış daha canım gitme aşağıda yazmışsın orda kaldığın zaman boşanma aşamasına gelmişsiniz
Yaşadıklarını anlat vazgeçirmeye çalış eşini bence
0 oy
tarafından
Evin dururken ne isin var orda dogum yapacaksin ya dus alman gerekiyo agrin olacak bebek emzirmeye alisacaksin ben olsam gitmem anam nasil gelecek o an zaten annene ihtiyacin olacak 
(841 puan) tarafından
Annem gelsin daha rahat ederim demi beni zaten diğer taraf öyle düşünmüyor ki saçma şeylerle kafamı bullandiriyorlar anam da 16 saatlik yoldan gelcek yanımda durcak kaynanamlarda 10 saatlik uzaklıkta
0 oy
(2,600 puan) tarafından
Eee eşine sole istemiyorum dee niye bu kadar kitkafalilar anlamiyorum ya
(841 puan) tarafından
Söylüyorum kiz kaynana burda yap gelen giden olsun derdin de sanki ben geleni tanıyorum da hem bebek ufak virüs de bitmezse millet gelip napcak diyorum
(2,600 puan) tarafından
Kesinlikle kabul etme bak kalkip misafir yaninda oturcak halde olmuyo insan hormonlar tavan kaynana anne gibi olmaz
0 oy
(48,275 puan) tarafından
cok mu önemli doğum yerinin nerede yazdigi evin nerdeyse orda dogum yap annen senin evine gelsin
(841 puan) tarafından
Esim önemli diyro askeriyede falan çıkıyor karşısına diyor da biz burali değiliz hem diyro Bende madem o kadar önemli Beni annemlere memlekete götür orda doğum yapayım orası daha güzel diyorum kabul etmiyor Bende evimde dogurayim
(48,275 puan) tarafından
bence cok gereksiz bir detay aklima bile gelmedi boyle birsey
0 oy
(4,665 puan) tarafından
3 çocuk annesiyim bisey olsa ilk anne diyorum annen gelse daha iyi olur canim 
0 oy
tarafından
Kesinlikle kendi evinde dur canim .Hem annen daha rahat eder o da merak eder görmek ister seni.en iyisi benim kayinvalidemdi o bile sütüm gelmeyince bir suru laf etti canimi sıktı bebek olunca değişiyorlar bence kal evinde canim stres olmak istemiyorsan
(813 puan) tarafından
Senin kayınvaliden demiş benim görümcem gelip gidip sütün yok çocuk aç dedi her ağlamasında açlıktan agliyo dedi 2 günlük lohusaydm oturdum ağladım
0 oy
(678 puan) tarafından
Asla yapamam başkasının ewinde doğum 40 gün zaten çok fazla ben doğum yapıp 1 haftada herkesi gönderiyorum evden annemide  40 gün çok uzun bir süre gerek yok 1 hafta bile zor katlanıyorum evdeki kalabalığa ağlamaklı oluyorum zaten zor yani hiç bi şekilde anlasamazsaniz  en azından doğum yap ama 10 gün sonra evine dön 
(841 puan) tarafından
Doğumu da yaparsam salmazlar birde 7 aylıkken yollayıp 2 ay orda zaten kalcam bana bakmaz onalr dedim ben biliyorum onlari dedim bende
(678 puan) tarafından
E neden 7 aylıkken ayy cok zor kalınmaz 2 ay öncesinden gitmek çok manasiz allah yardımcın olsun bacım
0 oy
tarafından
Kuzum evinde kal annen kalsın yanında da bebeğin sürekli emecek memen dışarda dolaşacaksın resmen çünkü sürekli acıkacak ve sen orda stres yaparsan sütünü etkiler 
(841 puan) tarafından
Doğru dedin canim ben 3 ay kaldım burnumdan geldi ya boşancam ya beni al burdan deyip esim aldi ordan beni o derece stres yaptım doğum da neresi yazarsa yazsın kütük ya
tarafından
Bencede aynı şeyi bana dediler ben asla dedim hamileyken bir kere bile gitmedim oraya çekemem çok laf ederse eşin Dr yolculuğu yasakladı de riskliymiş de memlekete ne kadar uzaktasın bilmiyorum ama
(841 puan) tarafından
10 saat baya uzak yine aynne oyle diyim
tarafından
Çok uzak canım Dr ağırlaşınca zaten izin vermez o kadar yola hem takibini yapan Dr ile doğum yapmak daha rahat hissettiriyor
0 oy
(264 puan) tarafından
Aynı konu bizede geçti eşim Muğla da görev yapıyor kendi ailesi uzak benim ailemde uzakta ama ben kabul etmedim kendi evimde daha rahat ederim çünkü doğum herkes bize geldi bence sende kendi evinde daha rahat edersin
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Sakın ama sakın o hatayi yapma 
0 oy
(570 puan) tarafından
Canım doğum yapmadım ama annen olsa daha iyi olur sanki ne kadarda iyi olsada kaynana illaki çekinirsin yanında emzirmek olsun o lohusalık olsun ağrın olur sızın olur bi lavobaya giderken bile kayınbabandan çekinirsin küçük diyosun zaten eve eşin istiyor memlekette doğsun da sonucta grip değilki bu hadi bunda kaynanam diyesin ben 1 yıl önce ameliyat oldum eşim dedi annem bakar diye allah var bakardıda ben rahat edebilirmiydim yanında ki birlik otuyorum çıktım annemin yanına geldim burda ameliyat oldum iylesdim öyle döndüm evime çokda iyi baktı eşim de diyo iykide annen baktı diye benim annem o yaşıyla bu kadar destek olamazdı diye 
(841 puan) tarafından
Dogru diyorsun canim geçmiş olsun ana gibisi var mi emdirirken bile mememi çıkarmaya utanirim birde benim kaynana cok eleştirip pinpirikli
(570 puan) tarafından
Tabiki doğum bu normal birşey degildi zaten ruh halin değişcek zaten zor bir durum bide çekinmeyle oturup kalksan daha zor gelir
0 oy
tarafından
Bebeğin doğum yeri yazmıyor artık kimlikte hem ne fark eder nerde doğduğu önemli olan güzel bakılması 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Eşinin değil senin ne istediğin önemli böyle bir hata yapma sakın azıcık aşın ağrısız başın... 
0 oy
tarafından
Kız bende mardındeyım gel ben sana bakarım boşver hıc bır yere gıtme:))
(841 puan) tarafından
sagolasin canim
tarafından
Canm şaka bır yana da dogumunu burda yap bızımde esımın gorev yerı burası cok zorladı 2 ay ızın alım gıdelım ben sana bakarım dedı cunku annesı bakmaz bunu bılıyor ıstemedım esım 1 ay evde basımda durmaz ve benımde annem asla gelmezdı kaynanamlara burda yaptım evin gıbısı yok orda rshat edemezsın en basıtı gogus uclarım yaraydı kımse yoktu evde goguslerım acıktı kremlerdım oyle rahat emzırırdım kaynanamlar geldı 4 gun kaldı emzırmek zordu kayınpeder demezdı ben cıkarım sen odadan cıkma dıye ve kapalıyım o sıcakta ywzma tunık gıyerdım kayınpedrt var dıye yanı her yonden zor ınanki
0 oy
tarafından
Kaynanamın yanında kaldım doğumdan sonra bebeksiz halde bile rahat edemedim sen düşün bir de kalabalıktı da kaynanamın evi görümceler kayınlar eltiler falan filan 
0 oy
(1,007 puan) tarafından

Kendi evin kadar hic bir yerde rahat edemezsin kaynanan sana gelsin annende gelmis olur hem 

Bu arada bende 7 aylik evli ve 21 haftalik hamileyim tesadife bak 
0 oy
tarafından
Eşin asker mi cnm
0 oy
(145 puan) tarafından
Siz de esinize söyleyin yeni kimliklerde doğum yeri yazmıyor ki:) yani onu bahane edip sizi annesine yollamasina gerek yok. Zaten bakilsa doğduğu sehre degil babasinin sehri olan kütüğe kayıtlı yere bakarlar. Çünkü Doğduğumuz şehir ailemizin iş yaşamına odaklı onda yapilacak birsey yok.

Ben istanbul doğumluyum ama o şehri bilmem doğmuşum gitmişiz:)
(1,007 puan) tarafından
Canim doritos cekti ama ya :D
(145 puan) tarafından
Ayy yapmayın bu nick.i koyarken acaba canları çeker mi demistim:)
(1,007 puan) tarafından
Vlla simdi gidip aliyorum :D
(145 puan) tarafından
:) bulamazsanız ben yollarım size
(1,007 puan) tarafından
Tesekkurler :)
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Memleket nere sız nerde yasıyosnuz anlamadım ya)) 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 276 göst.
1 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 1,641 göst.
24 Nisan 2021 Aile kategorisinde Fatoş63 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 199 göst.
1 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 675 göst.