0 oy
1,538 göst.
Aile kategorisinde (2,349 puan) tarafından

İlk çocuğuma hamileydim aslında beni eşim dahi hamile olarak görmedi kimse hamile diye üstüme düşmedi aşerdim evim çarşıya uzaktı eşime dedim hep kızdı işim var diye akşama alır diye bekledm hep unuttu almadm o kadar çok isterdim ki üstüme düşen bı eşim olmasını ol.adi herşeyden mahrum kaldm hamile olduğuna bile sevinemedm sanki hamile dilmisim gibiydi bosluktaydim deliye çıktı adım ağlıyorum diye yanlizdm bebeğimin kiyafetlerini fln ben aldm bir Allah'ın kulu bsy almadi herseyini ben aldm yizuklerimi bozdurarak çok zoruma gidiyor benim ya doguma gittim kızım doğdu eşim yüzüme bakmadı kimse sormadı iyimisin diye bı sarilmasini bekledm satılmadı bı çiçek ya bı çiçek ne kadar zor olabilirdi ki şimdi buraya bı foto aticam şu anı yaşamak için neler vermezdm:( fotoğraf alinti

image

29 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Bnce biraz hamilelik psikolojisi seni yıprtamş fazla alıngan gibime gldin:)

(2,349 puan) tarafından
Hamile değilim alinganda değilim
tarafından
Hamileyken olsundu o zmn
(2,349 puan) tarafından
Canım anlatamadgm şeyler var çok ağır şeyler geçirdim
tarafından
Anlattığın kdr yorum yptm bnde cnm şuan nasılsınz pki
(935 puan) tarafından
Yagız efem ne alakası var alınganlkla her kadın hamile bile olmasa hatrlanmayı özel hissettirilmeyi ister ve hakkıdırda

Üzüldm canm senin adına inşallah evladın sana baglı hayrlı bir evlat olur
(2,349 puan) tarafından
İnşallah ( Elisa bebek) teşekkür ederim
tarafından
Tabikide hakkı var ama bu psikolojinin hamilelikle çok çok alakasi var hormonlar mesela?

Yanında olmadılar üzülüp mutsz mu olsun şimdi de geçmiş gitmiş kafaya takmaycksn bu kdr basit
(935 puan) tarafından
Sıkma canm hayat çok kısa evladınla vakit gećir kafanda takma umursamadğn zaman catlar o da
(2,349 puan) tarafından
Hamile değilim şuan o zamanlar tabiki hormonlarla alakalı her kadın sinirli falan olur inan ne sinirim avrdi ne bsym ben tek başıma geçirdim bütün süreçleri
tarafından
Kimseden medet umma işte herkes bir değil attığın şeyleri okuyarak daha çok canının sıkılmasına neden olursun anlatmk istediğim bu
(2,349 puan) tarafından
Öyle ama  kin tutuyorum artk
tarafından
Haklısın yaşadıkların elbet basit değil ama elden bsy gelir mi her hatayı kendinde arama çocuğuna odaklan vallah ne diyim
(2,349 puan) tarafından
Hamileyken daya yemiş bir insan olarak yazıyorum unutrmuydunuz
tarafından
Hayır asla unutmam o insanlada ömrümü geçirmem ama
(2,349 puan) tarafından
Geçiyor işte bı sekilde düşe kalka çocuk var işte ha diyince gidilmiyor
(935 puan) tarafından
Yaşayan bilir canm burda anlatman onemli deil bak ben asla buraya öyle seyler yazmm cünkü s3ni senden başkası anlamaz şimdi dayak yedim diyosun çekmeseydin polise gitseydin derler o yüzden seni sen anlarsn yazma buraya bnce

Unutamazsn ve asla da unutmazsn yasadklarni ama unutmaya çalş eger o adamla o aileyle yaşaycaksan unut ki evladına kalbinde daha çok yer olsn
(2,349 puan) tarafından
Bende o yzuden  en başta yazmak istemedm unutmaya çalışıyorum adam düzelmiyor ki untim aklıma düşüyor ben bunu nasıl duzelticem
(935 puan) tarafından
Eşinin huyunu en iyi sen bilirsin tek diyecegim adamına gore oyna yani huyuna git
tarafından
Yaptığı yanına kalırsa devamı da gelir Allah korkusu olsaydı çocuğunu taşıyan eşine nsl el kaldırırdi kabul etme ailene bildir gözünü korkut buna yapan bir dha yapar çok üzüldüm adına
(2,349 puan) tarafından
Huyuna gitsen nolck adam mal.odun duvar gbi tlfna gömülür dinlemez iki çift laf etmek yok saçma sacapn bı hayat yaşıyorum aileye gelince kaçtık biz anlatamam
tarafından
Haklsn ne diyim kendi çapında eşine mecbur değilsin ama nyse
tarafından
Ne alaka ya alınganlık ayrıca alınabilir de adamdan bişey istiyor almıyo unutuyor ahlak böyle adama cocuk yapmıcan doğurturken iyi canı bişey isterken yok oldu canım görürsem söylerim insan hamileyken ilgi istiyor her anlamda yardım bekliyor cok kızdım eşine
-Reklam-
+1 oy
(6,200 puan) tarafından
Öyle insanlar zaten normalde de öyledir öyle birisine de bebek yapmak akıl işi degil
(2,349 puan) tarafından
Asla bidaha ona bı evlat daha vermicem
0 oy
tarafından
Kıyamam ya kimin mesajı bunlar tanıdık mi 
(2,349 puan) tarafından
Yabancı bilmiyorum şuan bile o kadar üzüldüm ki agliyorum
tarafından
Üzülme canim resim inan istisna kimse dört dörtlük mutlu değil herkesin başka bir yanda eksikliği var bazen maddi bazen manevi üzülme yanlız değilsin emin ol
(2,349 puan) tarafından
Eminim benim kadar yoktur en azından hamilelik döneminde iyi muamele isterdm
tarafından
Allah'a havale et canım :(
(2,349 puan) tarafından
Ne kadar etsek te aynı devam ediyor
0 oy
(935 puan) tarafından
Kızz allah seni napmasn resmi görünce önce bi kıskandm yazıyı okumadm daha allah seni ☺☺☺
(2,349 puan) tarafından
Benim dil kuzum yabanci
(935 puan) tarafından
Sonradan gördüm canm emin ol böyle olmayı isteyen kadin çokk ama hep hayal oluyor genellikle allah çirkin şansı versin diyorum ben hep
(2,349 puan) tarafından
Aman canım erkek işte erkek
0 oy
(570 puan) tarafından
Ahh canım kıyamam ya üzdün beni :(
(2,349 puan) tarafından
Çok şey yaptı bana anlatamıyorum burda linç yerim smdi
(570 puan) tarafından
Kimseyi umursama kimse mükkemmelim diyemez hayattaki en büyük yalan olur hepimizin eşiyle ilgili sorunları var emin ol
(200 puan) tarafından
Canim sen niye linc yiceksin kimsenin haddine degil seni linc etmek kimin ne yasadigini bilemeyiz bize dusmez yargilamak sen oyle dusunme
(2,349 puan) tarafından
O adamdan o kadar nefret ediyormki sadece mutlu gösterisi yapıyorum iki maskeyle gezmekten yoruldum tek basimayken asik suratlym birini gördüğüm zman rol değişikliği yapmaktan yoruldm seviyorum sevmiyor değilim ama çok cektm çok
(200 puan) tarafından
Dogrudur canim insanin ne cektini bi kendisi bir de Allah bilir keske duzelmeye meyilli bir insan olsa esin insan evleniyor ama evlendigin insan sana ya hayat boyu esin oluyor yada hayat boyu o senin imtihanin oluyor cok zor allah herkesin yuvasina huzur mutluluk versin kimsenin yuvasini bozmasin cok zor heleki ortada bir cocuk varken
0 oy
(14,491 puan) tarafından
Kuzum seni çok iyi anladım anlatmak istediğini ama inanki kimsenin kocası da bu kadar şirin olmuyo yani.

Bunlara bakarak üzme kendini
(2,349 puan) tarafından
Bu kadar ilgide istemezdim vallahi nasılsın dese yeter
tarafından
Valla bizimki de alır ama almadan önce 2 gün çene  yapar zehir eder içime
(2,349 puan) tarafından
Dertleri neyse acaba bdie naza cekerler
tarafından
Bilmiyorum ki akılları noksan  herhalde
0 oy
(376 puan) tarafından
Eşiniz neden bu kadar ilgisiz Allah akıl versin inşallah üzülme canım Allah büyük inşallah düzelir ilgili koca baba olur
(2,349 puan) tarafından
Hala aynı değişmesini beklemiyorum ama Allah'a büyük konuşmuyorum ona bı evlat daha verip sevindirmicem onu
0 oy
(175 puan) tarafından
Böylesi milyon da birdir canım. Bide her gördüğüne inanma. Mutluluk gösterisi yapanlar bunlar sırf paylaşmak için bile yapılmış olabilir.. 
(2,349 puan) tarafından
Ya tabiki çok azdır böyle insnalar ama ne bilim bı nasılsın kelimesine hasretm
(175 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin
(2,349 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(28,405 puan) tarafından

Üzüldüm senin adına :(

(2,349 puan) tarafından
Keşke diyorum sadece her sabah uyandığımda biride bana nasılsın bı isteğin varmı diye sorsa o kadar hasret kaldimki
0 oy
tarafından
Gerçekten üzüldüm senin adına keşke çocuk yapmadan önce biraz kafamızda tartıp ölçebilsek bu adam baba olmayı hakediyormu bu çocuğu hakediyormu diye . Sahip olduklarımla mutlu olmaya çalış bebeğine sarıl kimsedende değişmesini bekleme insanlar değişmez sadece huyları biraz törpülenir 
(2,349 puan) tarafından
Değişmesi imkansız sadece biraz mutlu olmak istiyorum
tarafından
Senin yerine koyuyorum kendimi. Sanırım kendime saygım kalmazdı o kadar haklısın ki insan özel hissedilmek ister ne biliyim bir çöp bile bulsa yerden getirse bunu senin için buldum dese bile mutlu olunabilir ama bazı insanlar ne yazık ki mutsuz yetistirildikleri için mutlu etmek nedir bilmiyorlar . Dediğim gibi bebeğine sarıl sağlıklı olduğu için mutlu ol sen sağlıklısın onun için mutlu ol berabersin bebeğinle onun için mutlu ol ne biliyim yapicak başka bişey yok gibi
(2,349 puan) tarafından
Aynen yapivak hiç bsy yok
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Insallah 2 cocuk yapma hatasıni yasamazsin
(2,349 puan) tarafından
İstemiyorum ben dikkatte ediyorum
(7,654 puan) tarafından
En iyisi
0 oy
tarafından
Malesef hayat herkese aynı şansı vermiyor canım olsun şükret  ki bir evladın  var
(2,349 puan) tarafından
Çok şükür yinede yavrum var o olmasa ben zaten bir hiç olurdm
tarafından
Hamile kalmak için o kadar göz yaşı dökenler varki kuzum belkide eşinin sana yapmadıklarını  evladın yapar
(2,349 puan) tarafından
İnşallah anladm
0 oy
(23 puan) tarafından
Allah yarım etsin sen ilgsiz likten yanıyor sun bende canım istedi ne var sa gorumcem yaptır miyor yedirmiyor kiskac lik yapıyor tatlı çekse yapma baba şeker var diyor iç li köfte istedim yapma kalın olur hamuru diyor Allah görsün bunları bize yapan kim varsa hamile yiz diyorum ki allahim o da evlesin hamile olsun aş ersin diyorum ama aynısı ni yaş sin
(2,349 puan) tarafından
Amin çektiren inşallah aynısını yasar
0 oy
tarafından

Peki tek bir şey sormak istiyorum.  Evladını saglicakla kucağına aldinmi. Evladın yanindami 

tarafından
O zaman boş ver. Sağdan soldan gördüklerinle kendini yıpratma. Kendini kızına ada onunla mutlu ol. Gerisi önemsiz inan bana kızımın yanımda olabilmesi için neler vermezdim inan ki
(2,349 puan) tarafından
Öyle yapim artk takmim denicem belki takmazsam eşimde üstüme düser sen  kimi istiyorsun yanindq
tarafından
Kızımın cnm kızım vefat etti.  6 ay oldu ama dün gibi. İçim yanıyor.
(2,349 puan) tarafından
Çok üzüldüm canım rabbim kucağını tekrar doldursun
tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
tarafından
Rabbim eşinin de hayırlısını versin 
(2,349 puan) tarafından
Amin canm
0 oy
(2,256 puan) tarafından
Bu foto sana ait sandım ilk başta ama sonra yazıyı okuyunca biraz üzüldüm :(Allah yardmcn olsun ne diyim ki 
(2,349 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim
0 oy
(188 puan) tarafından
Bende aynılarını yaşadım günlerce aserdigim en ufak şeyi bile almadı 
(2,349 puan) tarafından
Allah bildiği gibi yapsın boylelerinj
0 oy
(2,066 puan) tarafından

Yaaaa ben senin mesajın sanmistim çok kiskanmsiitm:'(

(2,349 puan) tarafından
Değil keşke olsaydi
(2,066 puan) tarafından
Isnallah olir canım üzülme
(2,349 puan) tarafından
İnşallah bekliyorum
0 oy
(319 puan) tarafından
Her erkek bir değil ki canim . Benimde annem ablam dışında kimse bisey almadı.  Kaynanamlar desen sadece 100 tl taktı.  Bizde ilk çocuğa çeyrek takılır annem ablam takti ama kaynanam 100 tl öyle zoruma gitti ki ne bir kıyafet ne bir ihtiyaç aldı.  Biseye ihtiyacınız var mı diye bile sormadı  napalim yapacak bisey yok . Doğum desen oğlum doğduğunda eşim bir gül bile getirmedi . Bebegim olduğu için sevindi ama hediye bisey almadi.  Ben sürekli de hediye yi de dile getirmeme rağmen.  Nisanliliktan evliliğime kadar hiç bana ne bir gül bede bir hediye aldı.  Çok şükür eve bisey istediğim zaman parası varsa alır.   Ama onun dışında yok romantiklikmis yok aşkım canim cicimmis yok benim eşimde   
(2,349 puan) tarafından
Öküzler okuzzxxxxx ne dimki hepsi ayni
(319 puan) tarafından
Aynen öyle valla şimdiye kadar nişan  dan tut evligim boyunca hiç ne bir supriz yaşadım ne bir gül  . Ben gül istememe rağmen gül karin doyurmuyor diyor öyle seyleri sevmiyorum diyor ama ben seviyorum diyorum yok adam bildiğini yapiyor
(2,349 puan) tarafından
İnşallah olur budnan sonra
(319 puan) tarafından
InsAllah . Hepinizin ....
0 oy
tarafından
İnşallah bir gün bizim de istediğimiz gibi bir hayatımız olur 
(2,349 puan) tarafından
İnsllah canim

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 522 göst.
19 Haziran 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eda1404 (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,047 göst.
0 oy
12 cevap 655 göst.
8 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 496 göst.
2 Aralık 2020 Aile kategorisinde Simanur tunc (1,330 puan) tarafından soruldu

397,249 soru

11,881,233 cevap

35,999 kullanıcı

...