0 oy
1,106 göst.
Aile kategorisinde (1,084 puan) tarafından
Lütfen boş yorum yapmayın eşimle bi süredir aramız bozuk hatta bir gün çok iyi bir gün çok kötü bu sabah kahvaltıda tartıştık bende kalktım odaya gittim içerden bağırdı defol git bu evden diye bende bavulu hazırladım gidecektim salmadı saatlerce kapı önünde oturdum en küçük sinirinde nalet olsun sana bilseydim evlenmezdim falan diyor ne olursa olsun hamile halimde bunları demesi çok zoruma gitti bugün 34+4 hamileyim sanki ne beni be çocuğumu hiç sevmiyor gibi hissediyorum çantamı hazırladım dedim yarın gidicem ailem 2 saatlik başka bir şehirde oturuyor oraya gidicem dedim sen olmazsan anlamı yok falan dedi ama umrumda değil ben odada ağlıyorum bilgisayarda işlerini yapıyordu müzik açmış eşlik ediyor konuşmak için hiç ısrar etmedi bende konuşmadım Doğumdan sonra boşanmayı bile düşünüyorum şuan 

26 Cevaplar

+2 oy
(8 puan) tarafından
Aman sakın inanma 7 sinde neyse 70 indede o olur ailen arkandaysa ve ekonomik özgürlüğün varsa tabiki boşa mutsuz anne mutsuz çocuk demektir
-Reklam-
0 oy
(14,017 puan) tarafından
Canım sorununuz ne neden tartışmalar oluyor mesela 
(14,017 puan) tarafından
1 2 gün geçsin sakinlesince tartışmadan konuşun birinizin böyle tartışmalar da susması gerekiyor tabi öbürü de ağzına geleni saymayacak
(1,084 puan) tarafından
Ben odaya gittim sakinleşmek için bağırarak bunları söyledi dayanamadım bende bu şekilde biterse bu gün yarın ben gidicem
(14,017 puan) tarafından
Canım sakin ol önce biraz bekle bi sinirin öfken geçsin bi konuşun bi yol bulmaya çalışın gitmek çözüm değil ki orta yol bulamazsınız böyle devam ederse eşin o zaman yapacak bir şey yok. Eşine ciddiyetini göster böyle katlanmak istemediğini anlat
(1,084 puan) tarafından
Konunun üstü kapanacak hiç bişey çözülmeyecek biliyorum uyuyana kadar gelip konuşmazsa gidicem kararlıyım
(14,017 puan) tarafından
Sen git canım
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Hamilelik hormonlarınn. Veridiği ani duygu değişimleri ile karar verme şu zamanalr çok stresli zaöanlar kuzum sabır edin eşin daha önce nasıldı ilişkileriniz
(1,084 puan) tarafından
Eskiden çok iyiydi bana karşı allah razı olsun her istediğimi alır her istediğimi yapar hiç eksik etmez ama bu dedikleri çok dokundu
(5,311 puan) tarafından
Bak kuzum zor dönemlerdesiniz biraz anlayış lı olun itişmeyin iletişime geç    yapma bir yuva çok kolay kurulmaz ama çok çabuk bozulur
(1,084 puan) tarafından
Biliyorum bozmak istemiyorum eminim ben gidersem biter o onu da biliyorum ilk kez böyle yaptı bana çok zoruma gitti sindiremiyorum
(5,311 puan) tarafından
Bak kuzum insanlar isterse herşeyi silip atabilir yeterki beyinde o anı başka güzrl bir anıyla doldurmak iste
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Böyle olduğunu zaten baştan biliyordun neden bebek yaptın bu bir,ikincisi de eşin çift karakterli bı insan bı tedavi olsun
(1,084 puan) tarafından
Böyle olsaydı en başta zaten istemezdim öyle kocası kafasına vurunca susanlardan değilim kimse umrumda olmaz sinirlendiğinde kendine hakim olamıyor artık ağzına geleni sayıyor sonra özür diliyor
(6,203 puan) tarafından
Valla istediği kadar sinirlensin kimse kimseye hakaret,küfür,ağzına geleni sayamaz
(1,084 puan) tarafından
Evet benimde zoruma giden bu sinirle ağzından çıkanı ben doğru kabul ederim insan sinirliysen yalan söyleyemez aklından geçeni söyler böyle düşündüğüm için daha çok üzülüyorum
(6,203 puan) tarafından
Bacım eşinin kafasına kimse silah dayamadi evlen diye sonucta
0 oy
(313 puan) tarafından
Valla iyi düşün taşın gittiğinde daha çok üzülecek sen bebeğine de yazık ama trip at burnundan getir ki yapmasın bı daha
(1,084 puan) tarafından
Hiç istemiyorum boşanmak falan seviyorum da ama zoruma gidiyor
(313 puan) tarafından
O zaman güzelce konus seni seviyorum de bak sana değer veriyorum bana yapma bunu de
(1,084 puan) tarafından
Hiç konuşmak istemiyorum artık ne yapacağımı şaşırdım kafam allak bullak
0 oy
tarafından
Yok boş yorum yapmyiz
0 oy
tarafından
Neden tartışma oluyor ki 
(1,084 puan) tarafından
Genel tartışmalar ama çok büyüyor kaldıramıyorum artık
0 oy
(774 puan) tarafından
Sensiz olmuyorsa senle evlendiğine niye lanet ediyor 
(1,084 puan) tarafından
Ah anlasam keşke
(774 puan) tarafından
Psikologa gitsin kafayı yemiş tutarsız her kafasına esince kovacaksa kapıdan cevirse ne olur
(1,084 puan) tarafından
Ben kafayı yedim asıl bebeğim olmasa umrumda olmaz kimse artık çıldırıcam sinir hastası olucam onun için sakin kalmaya çalışıyorum
0 oy
(841 puan) tarafından
Canim hele önce çocuğunu al bende hamileyim esimle kavga ettim gitcem dedim salmadi karşısına alıp konuştu ben değişmişim esim de sanki mantıklı düşününce hakli hamilelikten herseyden killanip kavga ediyordum sagolsun esim alttan alıp karşısına alıp konuşuyor senin ki de tinlamoyor gibi yapınca senin moralin iyice bozulmuş ama iyi düşün ortada bebek var 
(1,084 puan) tarafından
Zaten sadece onu düşünüyorum ben ağladıkça o üzülecek diye düşünüp daha çok üzülüyorum sanki çocuğumu hiç sevmiyormuş gibi hissediyorum ağladı ben öyle deyince o benim canım kanım dedi ama hissetmiyorum sevgisini
(841 puan) tarafından
Canim vallahi gebelikten oluyor ayni seyler Bende de oluyor sevmez olurlar mi seviyor ama bize oyle geliyor çünkü banada öyle geliyor cani kanı tabiki seviyor ama anneler gibi hissedip yaşayıp yansitamazlar ki onlarda kucağına alınca bak gör nasil seviyorlar
(1,084 puan) tarafından
Çok yalnız hissediyorum kendimi ne arkadaşım ve ne başka birisi o kadar yalnızım ki
(841 puan) tarafından
Canim ya hep hamilelik psikolojisi yaz istersen özelden
0 oy
(13,202 puan) tarafından
İlk bebek mi? 
(1,084 puan) tarafından
Evet ......
(13,202 puan) tarafından
Peki hamile kalmadan önce de mi böyleydi? Lafı ona getirmek istemiyorum da hep böyle durulmaz ki sürekli defol git diyecek sen yarabbim şükür diyeceksin
(1,084 puan) tarafından
Hiç böyle değildi ilk kez bugün böyle yaptı
0 oy
tarafından
Hem defol git deyip hem salmiyorsa oda ne istediğini bilmiyor belliki 

Sorun tam olarak ne onu cozmek lazım canım 

Hamilelik psikolojisi de olabilir önceden nasıldı 
(1,084 puan) tarafından
Önceden çok iyiydi bugün çok dokundu zaten dedikleri hiç böyle yapmamıştı
tarafından
Dediğin gibi sinirle karar verme sakin kafayla düşün canım
Belki çok hassas olduğun için de kavga çıkıyor olabilir yada onun canını sıkan başka şeyler
(1,084 puan) tarafından
Var biliyorum iş canını sıkıyor ailesini uzun zamandır göremiyor babası boş yere küstü bana bunlar canını sıkıyor ama ne olursa olsun bana onları demesi çok zoruma gitti
0 oy
tarafından
Beni bir ablan dosrun kardeşin ne olarak görüyosan gör ileride daha çok pişman olmadan terk et. Hamilesin sen hamile. Defol git bu evden ne demek? Naptın aldattın mı naptın hayatı zindan mı ettin? Erkek her zaman yaratılışı gereği mantık odaklıdır bayan duygusaldir naiftir. Senin böyle çalkantili sözlerin olacaksa olur hamileliginden kaynaklı veya duygusal fitratindan ötürü. Erkekte her zaman dur demesini bilir engeller. Bakıyorum yer değişmiş. Bu adamdan bir hayır gelmez sana.
(1,084 puan) tarafından
İlk kez böyle yaptı
0 oy
tarafından
Sürekli bir aradaysanız ondan olabilir sen de hamilelikten dolayı hassassın. Biraz daha sakin düşunmeye calıs bebeğin icin kendini birakma. 
(1,084 puan) tarafından
Konuşursak sanki konunun üstü kapanacak Mış gibi sonra sürekli aklıma gelecek hazmedemem dedikleri çok zoruma gitti
tarafından
Böyle yaparak da kendini ve bebegini yipratirsin canım kendini zorla hemen konuş demiyorum kendini biraz daha iyi hissettiğinde konuşabilirsin zaten o da pişman olmuştur ilk defa bu şekilde konuştuysa. Erkek ve kadın fıtratı farklı bazen biz onlarin dilinden anlamiyoruz vahşi bir hayvana dönüşebiliyorlar. Bazen de onlar bizi hiç anlamiyor biz de ağlayip sizlayip kendi kendimizi yiyoruz.
(1,084 puan) tarafından
Yadın gidicem sen işteyken dedim çantama kadar haZırladım az önce geldi su içti ağladığımı gördü hiç bişey demedi birazdan da uyur zaten biliyorum ben sakın benimle konuşma dedi diye konuşmuyor onu da biliyorum ama insan biraz ısrar bekliyor ilgi bekliyor böyle yaparsa yarın gidicem kararlıyım
tarafından
Seni anlıyorum umarım geçer hepsi icini ferah tut bebeğini düşun bak az kalmiş zaten
(1,084 puan) tarafından
Umarım teşekkür ederim
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Ne kadarlık evlisin canım 

Her sinirlendiğinde defol git gibi laflar söylememesi gerekir sakin bir zamanda konuşsan bu şekilde kırıyorsun diye her kavga da bu şekilde konuşmasa eğer mutlu değilsen bileyim de  içinden gelenleri söyle  belki daha önce konuşmuşsundur bilemem bir evlilikte saygı olması gerekir gerçekten çok önemli oluyor yoksa o evlilik çok sürmez ama gitmeni de istemiyor seviyor belli bence sakinleştiğin zaman bir konuş eşinle 
(1,084 puan) tarafından
Her sinirlendiğinde yapmıyor ilk kez bu kadar çok büyük tepki verdi zaten bu beni üzen
(3,830 puan) tarafından
Belki istemeden ağzından çıkmıştır insanız sonuçta ben sinirlenince ne dediğimi bilmem mesela eşim sakinleştiğimde şu lafına çok kırıldım der o öyle söyleyince çok üzülürüm dikkat etmeye çalışırım eşinle konuş neye kırıldıysan ilk kez söylemiş zaten sende biraz sakinleş oturup konuşun
(1,084 puan) tarafından
Sindiremem o dediklerini
0 oy
(10,204 puan) tarafından
Canım gebelik psikolojisi çok ağır bazen insanı kendi kimliğinin dışına çıkarıyor. Önce kendi hatan var mı diye bak ve onu düzeltmek için uğraş. Eşinin yaptığı en hafif tabirle ayıp. Ama erkekler gebelik nedir bilmiyor o duygunun ya da lohusalığın yabancısılar. Bizdeki değişime ayak uydurmak onlar için de zor. Sen sanırım biraz gegrinsin ağlama hali var üzerinde gecen gün de böyle bir postun vardı. Şu anda da o ruh halindesin ve muhtemelen seni bebeğini sevmediğini düşünüp eşine karşı da saldırgan ya da yüzü asık davranıyorsun. Bizim beynimizi bilmez erkekler okuyamaz. Çözemeyince de böyle saçma davranırlar. Emin ol gitsen içi yanar dön diye delirir. Sakin ol. Bu süreç geçiyor, geçince insan hem üzülüyor hem şaşırıyor. Ama sevgi bağı güçlüyse geçiyor. Bir duş al, bi bardak ılık süt iç uzan. Eminim sen sakinleşince eşin de en çok sabah yanına gelip gönlünü almaya çalışacaktır
(1,084 puan) tarafından
Özür dileyip duruyor ama ben konuşmak istemiyorum gidicem çok kararlıyım dedim çok zoruma gitti dedikleri hazmedemiyorum
(10,204 puan) tarafından
Sakin ol canım seviyorum diyorsun o da fevri çıkmış. Zaman lazım size
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Hamile olman bütün bakış açımi degistiriyo. Burnunu sürt ama gidiym deme. Şimdi kaldirsan bile o.lohusa psikolojisi mahveder seni.
0 oy
(216 puan) tarafından
Canım belliki basit seylerden kavga ediyorsunuz.herseyin çözümü olduğu gibi bunun cozumude aynı "konuşmak" tabiki düzelir sakın umutsuzluğa kapılma .

Anlıyorum seni hamilesin senin hormonlar in haricinde diğer insanlar gibi hamileyken daha fazla sevilmek ovulmek istiyorsun.ama inan herkes yaşamıyor evet yaşayanlar şanslı ve kıymet bilsinler.esin le konuş güzel bir anda omzuna yaslandiginda yada bebeğinle ilgili hayaller kurduğunuzda iyiken yani.neden böyle olduğunu seni nerde kizdiriyorum de mesela seni incitmek istemiyorum de .ne oluyorsa bana kızıyorsun de .sucluyacak cümleler kurma bı konuşun bakalım sen öyle yaklasirsan eminim oda ben seni seviyorum seni kırmak bende istemiyorum diye başlayacak cümlelerine.

Canım düzelir evliliğin ilk yıllarında olur seyler.ben kaç evli ciftle konuştum varya genciylede yaslisiylada.banada öğreten konuşan evliliği anlatan olmadı ben sordum öğrendim neyapmam lazım dedim.bende senin gibi neden ben bunları yaşıyorum ben hamileyim neden simartilmiyorum vsvs dedim ama herşey istediğin gibi gitmez cnm .inan kalbin gerçekten evliliğin devam etmesini istiyor ve arzuluyorsa bunu yap .

Yok ipleri ona verme .git annein evine bak nasıl geliyor .yok aynısını yap gibi şeyler yanlış cnm senin için önce kocanın duygularını bilmen lazım.bak ben burdayım birsey sormak istersen sorabilirsin.yeterki bu kadar çabuk bitmesin evlilikler ..bukadar çabuk pes etmeyelim olurmu?
(1,084 puan) tarafından
Onun da moralini bozan şeyler var biliyorum ama kendimi çok yalnız hissediyorum hep tek başımayım herşeyi tek yapıyorum sevincimi üzüntümü kimseyle paylaşamıyorum hep iş iş iş ben tüm gün evdeyim virüsten çok korkuyorum kimse beni anlamıyo evde olduğu zaman hep oyun telefonda çok yoruldum bu hayatı yalnız yaşamaktan
(216 puan) tarafından
Bende öyle 40im çıktı virüs başladı 1senedir evdeyim bebegimle tek gece gündüz hemde bende aynıyım canım çoğu insan böyle valla.Benim eşimde aynı yasaklarda bile dükkana gidip en azindan boş durmiyim birşeyler keseyim.diyor .dinlenmiyor.agrilarindan uyuyamiyor .hamallık işi olsa ona bile gidecek.kiralar vs herşey duruyor .bunların hepsi kocalarimizn sorumluluğunda şimdi o gözle bakarsak bizim sorumluluğunda olsa biri kapıyı çalsa parasını istese elektriği kesse vs onlar ekmek parasını duusnurken...  karımda ilgi istiyor..???koyun can derdindeyken diyor  yani .telefon oyununa ben de çok takilirdim . kafasına başka seyler sokmamak düşünmemek için aslında.bende ne yapsam vazgecirsem dedim.tavla aldım heraksam tavla oynuyoruz oda telefonu bıraktı mesela .cnm bende tek başımayım kimsemiz yok inan evde mercimek ve makarna princ var .çocuğum olmasa evlere temizlige gidicem.ama olsun huzurluyum kavga yok bu zaman gerçekten çok çok zor bir zaman .ama geçici unutma .bebeğim 1yasinda 1yildir uyumuyorum çok zorluyor beni .ama napicaz herkes fedakarlık yapicak canım.siz birbirinize destek olucaksiniz o seni sen onu dinliyceksin.ben mesela erkek kılığına girip bana erkek arkadaşinmis gibi anlat derdini dedim.hamileyken.oda zamanla beni daha çok düşünmeye başladı ister istemez ilgileniyordu çünkü yaptıklarını görüyordu .2yilda nerelerden nerelere geldik bir bilsen.....bir teyze var bana derdiki.her aradığında şimdi siz kavga ediyorsunuzdur.olmuyor ayrılalım vs diyorsunuz belki hoparlör u aç dinleyin beni dedi,sivri uçlari çok olan iki demiri düşün birbirine yakın bunlar sürtune sürtune sivri yerleri kaybolacak ve birbirlerine benzeyecek...biraz sabrederseniz olucak .6 ayda 1yilda değil biraz daha var zmam derdi.simdi cok şükur .
(1,084 puan) tarafından
İnşallah allahım içimize ferahlık versin sağ Salim evladımı kucağıma alayım başka bişey istemiyorum ben
(216 puan) tarafından
Alırsın cnm Allah'ın izniyle rabbim sanayardim etsin kolaylık versin doğru yoldan ayırmasın bacım.guzel şeyler düşün hep
0 oy
(920 puan) tarafından
Off ne kadar boş yorumlar yapılmış ya destek olacaklarına köstek olmuşlar. Canım bı yuva kolay kurulmuyo her ailede olan sorunlar ve bir çok erkek böyle umursamaz sende kendini alttan al fazla yüz verme ama yivanida dağıtma derim çocuğun olucak hiç irseybicinde üzülme.
(1,084 puan) tarafından
Çok zoruma gitti ama bugün çıkıp gitmediysem bebeğimi düşündüm zaten sakinleşir karar veririm dedim ama sakinleşemiyorum
(920 puan) tarafından
İçine vesvese düşürme canm bol bol dua et kimsenin evinde olmuyomu sanki oluyo ama biz görmüyoruz duymuyoruz . Umarım iyi olursunuz
(1,084 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(344 puan) tarafından
Yükselen hormonların da etkisi olduğunu düşünüyorum normal tartışmalar kolay büyüyor bu dönemde 
(1,084 puan) tarafından
Evet biliyorum çok hassasım ama söyledikleri çok dokundu
0 oy
tarafından
Hamileliğim çok kolay geçmişti. Ne ağrı ne sızı , ne bulantı ne kusma. Ama öyle pskolojik bir buhrana girmiştim ki anlatamam. Her seferinde eşimi suçlamıştım halbuki durumu oraya taşıyan ben ve benim hormonlarımdı. Saatlerce ağlardım, sonra bebeğimi üzdüm diye aglardim. Hatta bir seferinde fıstık yiyordu sen bana neden fıstık yermisin diye sormuyorsun diye ağlayarak bağırmıştım. Bi ara eşim deliriyorsun der gibi bakıyordu. 

Bunlar asla eşinin söylediklerini haklı kılmaz ama biraz bizimde ateşi körüklememiz lazım tabi bunu o zamanlar anlamıyordum. :( 

Zaman.. Inan zamanla düzelecek sen yada o. Bir yavrunuz olacak ve hayat daha neler getirecek. Neler sindireceksin ve eşine sindirticeksin. O yüzden kendine de eşine de bunu yapma. Ben Çok yaptım sonra düşündükçe üzüldüm. Sen yapma.. 
(1,084 puan) tarafından
Biliyorum bende öyleyim şuan herşeyin farkındayım ama dedikleri yenilir tür değil

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 349 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Buket masal (2,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 451 göst.
0 oy
26 cevap 1,306 göst.
0 oy
42 cevap 1,253 göst.
15 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Ayzasl (3,573 puan) tarafından soruldu

378,016 soru