0 oy
175 göst.
Diğer kategorisinde (1,787 puan) tarafından
Oğlum 4 yaşında kreşe başladı iki hafta önce ama her almaya gittiğimde öğretmeninden şikayet alıyorum çok hareketli hiç söz dinlemiyor hep koşuyor vs. Ben zaten oğlum çok hiperaktif olduğu için evde enerjisini atamadığı için göndermek istedim çocuk o enerjiye rağmen evde hep yalnız kalınca hırçınlaştı o yüzden bu şekilde davranıyor bunu öğretmene açıkladım ama öğretmeni hala muzdarip.. ben nasıl bir yol izliyim nasıl davranıp bu çocuğu sakin uyumlu biri haline getiriyim bilmiyorum artık yaa. Evde sürekli düzgün konuşup anlatıyorum ama nafile bana bir yol gösterin nolur dışardan bir göz olarak :(

5 Cevaplar

0 oy
(6,203 puan) tarafından
Bebeğini pedagoga goturmen gerek.Enerjisini atsın diye kreşe yazdirmissin evet ama kreş hiperaktiv çocuğu düzeltmek ya da anaokulu
(1,787 puan) tarafından
Hiperaktif tanımını ben kullanıyorum yani çocuğa o şekilde bir teşhis koyulmuş değil. Üstelik pedagog ilaç ile tedavi ediyor adem güneşin kitaplarını okuyorum adam psikolog olduğu halde önermiyor
(6,203 puan) tarafından
Her pedagog ilaç onermez.Hiperaktif teşhisini de pedagog koyar gözlemledik ten sonra. ve ona göre oyun,oyuncak vs gibi şeyler önerir ilk ilaç yerine
(1,787 puan) tarafından
Tamam canım teşekkürler
-Reklam-
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Suanda benimkiler aynı durmda kizm 5 yaş oğlum 10 yasnda ve ilac kullaniyo hiperaktif 
(1,787 puan) tarafından
İlaç kullanması doğru mu peki?
(1,475 puan) tarafından
Doktora gidiyo zeka testlerinden geçti oglumun doktoru amerikaya gitti onun yerine baska doktor bakiyo  artik
(1,787 puan) tarafından
Zeka testi sonucu nasıldı peki
(1,475 puan) tarafından
Normal cıktı testleri ilac kullnilcak dedi doktor
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Aile oyunları oymamanizi öneririm evde böyle survivor parkuru gibi parkurlar yapabilirsiniz iple gerip birlikte biseyler yapin ona görevler verin bisey yapacağınız zaman onunda fikrini alın hangisi diye öğretmene gelince çocuklar aylardır evdeydiler bu gibi durumlar olur diğer arkadaşlarına zarar vermediği sürece şikayet etmek bana oldukça gereksiz geliyor benimde 24 öğrencim vardı haliyle aralarında oluyor biraz haraketli cocuk ama sürekli şikayet aileyi de rahatsız ediyor böyle 
(1,787 puan) tarafından
Ya hergun şikayet hergun artık ben okula gitmek istemiyorum o derece. Babasını gönderiyorum sürekli üstelik sınıfta sadece 4 öğrenci var buna rağmen sürekli şikayet ediyor bu kadar enerji bana anormal gelmiyor yaşına göre normal karşılıyorum
(3,036 puan) tarafından
Yok artık 4 öğrenciyle şikayet ediyorsa ben öleydim :D 24 tane 1 ri otizm kaynaştırma öğrenciydi müdürle görüş canım öğretmeni uyarsın kibarca böyle olmaz
(1,787 puan) tarafından
Tamam canım teşekkürler ❤️
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Bı pedegog yardımı alabilirsin öğretmen sözünü dinlemedigii zaman küçük cezalar verebilir mesela oyun saati 30 dk oturma gibi ceza köşesinde bekleme gibi boylr boyle düzelir öğretmenin alanı old halde sikayetci ise bı pedegog götürün cnm 
(1,787 puan) tarafından
Yarın gidip görüşücem tekrardan benimde psikolojim bozuldu resmen
(12,773 puan) tarafından
Öğretmen düzeltmesi lazım bence cnm vazgeçirdi cezalar vermesi lazım onu kırmadan konuşması lazım
(1,787 puan) tarafından
Yani sonuçta çocuklar hep evde kaldılar illaki etkilendiler biraz bunuda göz önünde bulundurarak davransalar keşke
0 oy
(806 puan) tarafından

Merhaba canım ben de öğretmenim ama kreş değil. Nacizane fikrimi söylemek istedim. Çocuğunu pedagogla görüştürmen en doğrusu olacaktır emin ol en çok bu işe yarayacak görüşme sağlandığı takdirde eğer dediğiniz gibi bir hiperaktivite söz konusu ise onun için belli bir doz da ilaç bile veriliyor yaşına uygun şekilde, bide konuşarak terapisi oluyor uzmanların artık çocuğun için hangisi uygunsa onlar en iyi desteği ve kararı verecektir. Aksi takdirde sizinde psikolojinizi çok etkilemeye başlar bu durum. Belki uyum problemi vardır, belki dikkat dağınıklığı vardır yani direk hiperaktivite diyemeyiz buna canım. Umarım anlayabilmişimdir ☺️ 

(1,787 puan) tarafından
Evet çok güzel anlattın teşekkür ederim öğretmeni okuldaki pedagogla görüşmeyi önerdi zaten yarın sabah gidip önce ben bir görüşeyim. Peki kaynağı ne olabilir genel olarak çocuğu biraz yıprattık yanında tartışmalarimiz kavgalarımz oldu öte yandan anaanne babaanne tarafindan simartildi çok saçma bir şekilde büyüdü nedeni bu olabilir dimi
(806 puan) tarafından
Evet olabilir canm. Çocukların yanında anne babanin tartışması olumsuz etkiler bırakıyor malesef alt bilincine iter buda dışa yansır aslında huyu bu diyemeyiz.etkilenen psikolojisidir çünkü çoğu insan huyu böyle der.
 Diğer  bireylerden gördüğü şeyde de Bir dengesizlik söz konusu oluyor herkesten ayrı ilgi alaka görünce bocalama yaşıyorlar... Kime nasıl , nerde nasıl davranacağını bilemiyorlar. Doğru noktalara değindiniz yani. Şuan rol model oluyorsunuz ona. Çocukların ilk rol modelleri yani örnek alacağı kişiler Anne babasıdır. Sizin gergin halleriniz yüksek ses hepsi birer etken malesef. Okulda görüşün o sizi yönlendirir zaten inşallah rahatlar sonrasında.daha küçük bebekken bile etkileniyorlar evde ki herşeyden malesef... Eğer erkekse babayı çok örnek alır kız cocuksa da sizi çok örnek alacaktır. O yüzden önce kendimizden baslayacagiz düzeltmelere. Sizin ilişkileriniz düzelince oda değişecektir.gözlemleyin mutlaka öyle olacaktır
(1,787 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım ❤️
(806 puan) tarafından
Ne demek ☺️ rica ederim sağlıkla, mutlulukla büyüsün kuzucuk ❤️

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 90 göst.
30 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Gul2727 (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 165 göst.
28 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,205 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 172 göst.
20 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Esmosum (7,193 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 562 göst.
6 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

374,608 soru

11,204,175 cevap

34,506 kullanıcı

...