0 oy
423 göst.
Diğer kategorisinde (12 puan) tarafından
Yalvaririm mide yanmasina bir care soyleyin.. bir haftadir mahfoldum 35.haftadayim uyuyamiyorum artik ne yesem yaniyor dikkat etmem de fayda yok.. sut iciyorum iki yudum yine yok.. salca baharat aci asit bunlarada dikkat ediyorum ama yok.

15 Cevaplar

0 oy
(137 puan) tarafından

Kavun salatalik birde karbonatli su ic canm oda gecmezse cig bulgur yut bi tatli kaşığı 

(12 puan) tarafından
Bebek olunca simdi insan herseyden urkuyor
(137 puan) tarafından
Oyle ama karbonat zararli yiyecekler arasnda yok ya istersen nettwn iyice arastr icin rahat ederse denersin
(12 puan) tarafından
Sagolasin cnm
(137 puan) tarafından
Gecmis olsun
(452 puan) tarafından
Karbomatlı suyu bnde denemiştim hamileliğimde en fazla yarım saat etki ediyordu bnde
-Reklam-
0 oy
(21 puan) tarafından
Bir cay kasigi karbonat yarim çay  bardagi ilik suda acip icerdim hamile kalmadan once rahatlatirdi birde soguk süt bir dene istersen cnm allah sifa versin
(12 puan) tarafından
Cok sagol canim..
0 oy
tarafından

hepsini denemediysen bide sekerli su ic serbet gibi ama dikkst et hepten kötü yaoma mideni 

0 oy
(26 puan) tarafından

Cnm benim de yanıyordu hemde cayır cayır bu hafta doktoruma ddm geceleri meyve yeme domates,baharatlı yiyecekleri kes dedi şükür Allaha kesince azaldı midemin yanması şimdi de süt içiyrm iyi geliyor çok şükür

(12 puan) tarafından
Bende meyve yerdim her aksam bende kestim baharatida kestim aksam yemegi salcali ve baharatliysa yememeye calisiyorum. Aksam bitek rahatliyim diye salatalik elma yedim ama ise yaramadi. Sutude 2yudum icin diyolar. Iki gundur onuda deniyorum ama hicbsyn faydasi yok..
0 oy
(141 puan) tarafından

Ben midem yanınca soğuk su,süt veya yoğurt tüketiyorum geciyor.ama tabi herkese etkisi aynı olmuyor. Bana iyi gelen sana fayda vermeyebilir.  Iyisi mi sen deneme yanılma yoluyla miğdene nelerin iyi geldiğine bak canım  

(12 puan) tarafından
Sagolasin bakalim artik oyle olacak..
0 oy
(17 puan) tarafından

Doktor şurup verdi bana fayda ediyor sakıncalı değilmiş zorda kaldığım da içiyorum rahatlatıyor onun haricinde petibör bisküvi öneririm bir kaç tane yesen süt ile oda rahatlatıyor bana bunu doktorlarım önermişti denemekte fayda var. Geçmiş olsun ❤

(12 puan) tarafından
Deneyecegim cok tesekkur ediyorum..
0 oy
(929 puan) tarafından

Tek çare gaviscon beni bi tek o geçiriyo

(12 puan) tarafından
Tesekkur ediyorum..
0 oy
tarafından

Salatalik ye canim

(12 puan) tarafından
0 oy
(117 puan) tarafından

Canim salatalık ye cok iyi geliyo bende de var aynısı 

(12 puan) tarafından
0 oy
(13 puan) tarafından

geçmez canım anlık şeylerle bastırabilirsin ilk gebeligimde 4 ay çektim gece gündüz ne yaptıysam geçmedi renie duo mide şurubunu kafama dikiyordum ve çok çektim çok kötü birşey gerçekten ağladığım da çok olmuştur tabi doğum yaptığım güne kadar allah kolaylık versin şimdi 16.4 olduk ve en büyük korkum o isallah aynı şeyleri yaşamam yeniden

(12 puan) tarafından
Her hamilelik ayni olmuyor diyorlar insallah tekrar yasamazsin o sikayetleri. Yorumun icin tesekkur ederim..
(13 puan) tarafından
isallah canım dilerim sende tez zamanda kurtulursun geçici bir şeydir isallah
0 oy
(38 puan) tarafından

Gaviscon ve çiğneme tableti kullanmıyor musun. Ben onlarla iyi oluyorum yoksa bende duramıyorum. Ve daha 26.haftadayım

(12 puan) tarafından
Hayir henuz kullanmadim. Yarin pazartesi. Boyle devam ederse doktorumu arayip birseyler isteyecegim. Cok tesekkur ederim.
0 oy
(73 puan) tarafından

canim benim doktorum rennie surup verdi daha icerken yanmayi resmen alarak iniyo mideye. Doktoruna danis sanada uygunsa yazdir. Benim daha kucuk oldugu icin cok nadir oluyo oldukca iciyorum doktorum gunde 2 kere demisti sikayetim olmadigi halde vermisti.

(12 puan) tarafından
Sagol canim. Yarin doktorumu arayacagim.
(73 puan) tarafından
Cok gecmis olsun canm
0 oy
tarafından

Gaviscon iciyor msn.yanmaya iyi geliyor diye biliyorm

(12 puan) tarafından
Birsey kullanmadim henuz doktorumla gorusup uygun gorurse kullanacagim tesekkur ediyorum..
0 oy
(22 puan) tarafından

Leblebi ye canim bir avuc cok iyi gelir genelde hamilelkte mide yanmasina iyi bir cozumdur bulabilrsen tuzsuz leblebi bulamazsan normalide iyi dene faydasini gorursun bide midene iyi gelen birsey olirsa yaz yine merak ettim gecmis olsun tekrar

(12 puan) tarafından
Cok tsk ederim..
0 oy
tarafından

Önlemek için cay kahve cikolata asitli iceceklerden uzak durmak lazim ve yemekten sonra sirt ustu yatmamak lazim. Bunlar asidi arttiriyor. Yine de oluyorsa geçirmek için

Bol su içersin geçmezse asagidakilerden birini deneyebilirsin:

Karbonatli su

Rennie cigneme tableti

Rennie şurup

Gaviscon şurup

(12 puan) tarafından
Cok tsk ediyorum

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 21 göst.
26 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde merve.. (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 58 göst.
30 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,263 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 65 göst.
23 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 00Melikeee (684 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 101 göst.
16 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Hryhry1 (1,795 puan) tarafından soruldu

374,685 soru

11,207,476 cevap

34,510 kullanıcı

...