0 oy
295 göst.
Diğer kategorisinde (3,770 puan) tarafından

Nâzi’ât, 79/40-41 - “Rabbinin huzurunda (hesap vermekten) korkan ve nefsine kötü arzuları yasaklayana gelince, onun barınağı da cennetin ta kendisidir.”

Çocuklarımızı ibadete alıştıralım - Namaz, oruç gibi ibadetlerin bir kimseye farz olmasının şartlarından biri de büluğa ermektir. Ergenliğe kadar ibadet yapmakla sorumlu olmasa da “ağaç yaşken eğilir” atasözünün gereği çocuğa, küçük yaşlardan itibaren kulluk bilinci ve ibadet alışkanlığı kazandırılması önemlidir. Hz. Peygamberin, hac gibi izdiham içinde yapılan bir ibadete dahi çocukların katılmalarını hoş karşılamış olması, onların ibadetle iç içe büyümelerinin önemini ortaya koymaktadır.##Çocuk, sözden ziyade davranışlardan etkilenir. Bu yüzden çocuğa dinî yaşantı kazandırmanın en kestirme yolu ona “iyi örnek olmak”tan geçer. Ebeveyni ibadet ederken gören bir çocuk onları taklit etmeye başlar ve bundan büyük bir zevk duyar. İmkân ölçüsünde ailece namaz kılmak, hep birlikte camiye gitmek, beraberce dua etmek, evde Kur’an okuma saatleri düzenlemek gibi ibadetler ihmal edilmemelidir. Üç aylar, kandiller gibi mübarek gün ve geceler çocuğun gönlüne iman aşısı yapmak, ibadet alışkanlığı kazandırmak ve dinî duygularını geliştirmek için önemli fırsatlar olarak değerlendirilmelidir.

Özellikle büyük çocuğu olanlar için:)❤️

5 Cevaplar

0 oy
(3,770 puan) tarafından

En İyi Cevap
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
-Reklam-
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Benim oğlum 6 buçuk aylığı bir kaç gün geçti.  Ona hep ilahi açıyorum. Ağaç yaşken eğilir 
(3,770 puan) tarafından
Öyle canım maşallah ❤️
0 oy
(12,504 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benimki de 4.5 yaşında geçen sene tutucam diyodu sürekli ben kıyamıyordum tutsa tutardı zaten zorla yiyo:) bakalım bu sene ne dicek :) 
(3,770 puan) tarafından
Bence izin vercnim inan oruç alışkanlığı ağaç yaşken verilmeli islenmeli sevgisi
(12,504 puan) tarafından
Haklısın canım :)
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Allah razı olsun çok güzel bir paylaşım ❤️

Benimde kızım 10 yaşında 8 yaşında yarım gün tutturdum alışsın diye ikindiye kadar tuttu arada ☺️ geçen senede 1 gün tutup 2 gün dinlendi, bu sene inşaAllah tutar ☺️☺️
(3,770 puan) tarafından
Amin inşallah cancağızim duan icin Allah razı olsun ♥️
İNŞALLAH cancağızım ne mutlu size aferin maşallah ona ♥️♥️
(2,323 puan) tarafından
Allah razı olsun canım ❤️☺️
(3,770 puan) tarafından
❤️❤️❤️:)
0 oy
tarafından
Çok güzel Allah razı olsun canım
tarafından
Kopyaliyup durumumda paylaşa bilir miyim