0 oy
633 göst.
Diğer kategorisinde (1,466 puan) tarafından
Erken yaşda bir yığın aile skntilari  annemi kucukken  kaybetmem  babamla tek başıma küçük yaşda kalmam bir yığın babayla sknti evli abiyle sknti derken sevdim evlendim herşey iyiydi hosdu eskisi kadar bunalmazdim  herşeyin yükü omuzlarimda  hayatım hep bunalmayla  gecdi allaha şükür çocuğum oldu 2.5 aylık çok bunaliyorum kizlar bazen cigrimdan  cikiyorum  bugün çocuğa  bagirdim  sinirlerimi  tutamadim  başım donuyordu  midem de bulaniyordu  iki gündür iki kere ust  usde  usdune kusdu deisdim  sürekli ağladı felan derken  bagirdim esimde o daha çocuk dedi bana  bağırdı aglayarak  geç sen bak dedim  odaya gecdim sonra cocu yanıma getirdi yanima  koydu cocuga  beni opduruyor  çok pisman  oldum isteyerek yapmıyorum  ama çok bunaldim bu hayattan  ev temizlik yemek insanlar  basım donuyor  ama kendime ayiracak  vaktim  bile yok esim  zor tuttu  bayilcakdim  az kalsin kizlar sinirimi  yenmem  lazim ben kotumuyum  yada baskalarindada  oluyormu  şuanda baş agrisindanda  oluyorum  bitik  durumda  size yazdim çok bunaldim çok yardim edin rahatlatin  bittim kizlar evet daha 2 aydaki yoruldun  diceksiniz  ama durum bole yardimci olun yada ne bilim  bilmiyorum akıl verin

16 Cevaplar

+1 oy
(145 puan) tarafından
Eşiniz kesinlikle destekçiniz olmalı bi anne bebeğine bağırmak istemez tabiki . Bağırıyorsa bi sıkıntısı vardır eşlerin bunu anlayıp o daha çocuk demek yerine hayırdır neyin var iyi misin diye sorması gerekir.
(1,466 puan) tarafından
Ben bunaldim  diyorum o kadar çocuk isdedim allah verdi allahın zoruna  gider yapma dio kizio:(
-Reklam-
0 oy
(5,656 puan) tarafından
Ara sıra olur böyle gelgitler bu kadar kendini kasma canım bebegin daha cok küçükmüş ama emin su dünyada bagrımayan bir anne yok
(1,466 puan) tarafından
Ben bagirinca  çocuk urkdu  ama canim çok uzldm:(
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Canım oncelikle sakin ol uzamış lohusalık sendromu diye bir şey var internetten biraz araştır istersen sanki öyle gibi geldi bana durumun
(1,466 puan) tarafından
Evet canim biliyorum ama ne bilim  kendime ayiracak  5 dk  bile yok hepden bunaliyorum  tek basimayim  hep
0 oy
(12,483 puan) tarafından
En zor zamanlar zaten ilk aylar geçecek canım sabırlı ol 
(1,466 puan) tarafından
Ne zaman hergun dua ediyorum ama yok çok yoruldum
0 oy
(742 puan) tarafından
Bazen hepimiz   bıkkınlık  geçiriyoruz.  Valla  inan  yoruluyoruz .  Benin dw  cinlerim  tepeme   geliyor  ama  dayanıyorum.   Hele  bu virus  yerli  bıktırdı 
(1,466 puan) tarafından
Öle canim ama çok skldm  bu hayattan  ne zaman alisicam  ne zaman duzelicem  bilmyrm
0 oy
(501 puan) tarafından
Yasadiklarin çok normal bundan dolayi anneligini sorgulama ben kotu muyum diye düşünme herkes senin yasadiklarini yasiyor.cocuk gercekten zor hele ki ilk zamanlari ayrica zor temizlik vs bi sure bosver dinlenmeye calis.kayinvaliden ya da sana destek olabilecek baska biri varsa biraz dinlen zaman cabuk geçiyor bi bakmışsın büyümüş her sey gececek biraz daha sabır ve unutma yasadiklarin cok normal 
(1,466 puan) tarafından
Ah kuzum diyorum ya aile skntilari  diye herkez keyfince tek başıma bakiyorum  eşim sabahdan aksama yoruluyor  bide gelince cocua bakıyor oda çok yoruluyor diye ekstra  bunaliyorum herşey usdume geliyor
(501 puan) tarafından
Ayrica destekte alabilirsn bu cok normal benm de bebegimi kabullenmem biraz zaman almisti ben naptim diye cok dedm kendime hatta hic unutmuyorum univ öğrencileri çocuksuz insanlari gorunce ne guzel diye ic geçiriyordum ama zamanla geçti hos hala ara ara cocuksuz zamanlari özlüyorum ama annelik cok guzel bir duygu büyüdükçe daha da guzel oluyor ama tabi bir o kadar da zor hele ki tek bakiyorum diyorsun cok normal ama ne guzel bak eşin destekmis sana ne kdr sanslisin ole dusunmeye çalış
(1,466 puan) tarafından
Evet kuzum ne kadar doğru bilmiyorum ama  bnde acaba sonra mi ypsydk  cocu diye dsnyrm  bazen niye bole oluyor niye kabullenemiyorum
(501 puan) tarafından
Cok normal ben 34 yaşında yaptm ve biraz daha mi bekleseydim dedim düşün :)) ama emin ol zamanla kabulleneceksn hep ayni sekilde olmayacak sadece biraz sabir ve kesinlikle destek almaktan cekinme.
(1,466 puan) tarafından
Ben daha 22 :/
0 oy
tarafından

Sen ne kadar çok bağırırsan bebekde okadar çok korkar kendini güvende hissetmez susmaz dua okuyacaksın bol bol hem sana hem bebeğe yazık odahq çok küçük benim 3 tane var bide tamamm kolay değil elbette ama geçecek 

0 oy
(782 puan) tarafından
Sevdigin enerji arttiran müzik dinle , sevdigin icecekten al ic cocuk uyudugunda sevdigin bir arkadasini yanina cagir  yani dertlesmek.iyi gelir gelemiyorsada konus dertles kocanla sinema gecesi yap vakit gecir evde tvde var .tatlim.herkes bunaliyor onemli olan bir sekilde atlatmak hersey geciyor 
0 oy
(483 puan) tarafından
Ay bndede oluyor valla bazen insna elinde olmjyor esim bana cok yardi etmeisne ragmen dyanamiyorm ua bazen insna
(1,466 puan) tarafından
Aynı  durumdyz  :(
(483 puan) tarafından
Hele bugun cok  bagridm ya ama bnmki 1 yasina gircek hic durmuyor  ya bide ailemde sorun var stres hersy ust uste maddi durumlar hersy v bilesince nefes alamiyrom artk
(1,466 puan) tarafından
Bizimde aynı ne para var ne huzur
0 oy
tarafından
Cok normal hepimiz insanız zaman zaman böyle dibe çökebiliyoruz kendine fazla yüklenme her zaman böyle bunalımlı geçmez bebegin de büyür rahat edersin zamanla ama önce mecburen sabır bi de dua et için ferahlar inşallah. Papatya çayı al bebegini uyutup yatacagin zamanlar iç 
(1,466 puan) tarafından
emzirirken  iciliomu  papatya  canim
Bide ne zaman gecicek :/
tarafından
Benim bebeğim doğmadı daha ama ilk iki yıl zor oluyor diyolar. Papatya cayi da emzirirken icilir bence bi zarari olmaz diye dusunuyorum
0 oy
(814 puan) tarafından
Cnm evet yorucu ama sen annesin kendine gelmen getek hepimiz o zor zamanlardan gecti birazdaha sabret rahatlarsin insallah benimde 11 aylik bebegim var ve 2.5 aylik hamileyiminan okadar halsizimki mide bulantisi istahsizlik zor ama mecbur yapicak birsey yok
(1,466 puan) tarafından
Kuzum hic dinlenemiyorum  1 haftadır düş alamadim  dusun  gozlerimi  bi gorsen  aglamakdan  siserek  kapandi  resmen
(814 puan) tarafından
Cnm neden agliyorsun bizde gectik o zamanlarda 1 hafta sabahladigimi bilirim benbunlar cok normal gecicek
(1,466 puan) tarafından
Kendime kızıyorum çünkü canim benim bebeğim uslu ve ben ona bile katlanamayan  bi anneyim:(
(814 puan) tarafından
Yok cnm neden kiziyorsun insaniz bizde peygamber sabrimiz malesef yok
0 oy
(2,819 puan) tarafından
Bende de oluyor istemsizce çocuğa bağırıyorum ben yediriyorum ben iciriyorum ben uyutuyorum ben oynuyorum.. yemek temizlik de bende eşim sadece dizi izlesin oyun oynasın dışarda gezsin haksızlık bu ! Hırsımı çocuktan alıyor gibi oluyorum üzülüyorum da.. yeterli destek görsek ilgi sevgi görsek böyle olur muydu düşünmek lazım..
(1,466 puan) tarafından
Benim eşim yardim ediyor allah razı olsun ama bu seferde o yoruluyor  çok diye hepden bunalyrm
(2,819 puan) tarafından
Deli misin bırak yorulsun anne kadar yorulamaz
(1,466 puan) tarafından
Insaatta  calsyr  cnm 6 da klkp  gidiyo benden çok yoruluyor gelincede 1 dk otrmtr
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Aynı aynı bacım . Ev iş derken saçımı toplayamiyorim bazen catliyorum bende öyle böyle gün geciyo Corona bitse biraz hava alsak çok iyi olck
(1,466 puan) tarafından
Senin bebeğin ne kadarlik  canim
(3,921 puan) tarafından
4. aylk seninki
(1,466 puan) tarafından
Benimki 2.5 :(
(3,921 puan) tarafından
Herşey düzene girecek cnm
0 oy
(7,791 puan) tarafından

Az önce kocaman yazı yazmıştım silinmiş yaa:(

Neyse canım bidaha yazayım eşin destek olsun kendine zmn ayır çocuğu eşine ver yarım saat bı kahve iç saçlarını falan tara hergun yarım saat çocuk eşinde olsun ev işini biraz şal gerekirse eşinin izin günlerinde çocuk uyuyunca beraber yapın yada o çocuğa bamarkn hmn yap yemeği eşin gelip çocuğa bakarken yapabilirsin yada sbh çocuk uyurken hızlıca yap esinbglnce ısıtıp yiyin 

Çocuğa bağırsağın da şunu düşün Allah korusun ona bı şey olsa yada hiç anne olamicak olsan napardim de kendi kendine o ölse naparim diye düşün asla bagiramazsin emin ol 

İnşallah geçer canım Allah hepimizin yardımcısı olsun

Eşinden kesinlikle destek al hergun yarım saat bebek onun eşeysiz uremedin sonuçta

(1,466 puan) tarafından
Kuzum bu gece ful ondaydı:( çok yardımcı oluyor ama ben kızım nefes alsa ben bakmak  isdyrm  çocuk sabah uyuyor  ben uyuyamiyorum  kendim herşeyi dhaada  zorlasdryrm  ev temizligi  de taknti  haline  geldi gündüz bebeim  uyuyunca  iş yapyrm  eşim yardim  ediyor  herseyime  bu seferde o çok yoruluyor  diye hepden  bunalyrm
(7,791 puan) tarafından
O zmn sorun sende canım bnde tskintiliydim bebeğim için yendim evim pırıl piril olsa ne yazar ben bebeğime bagirdiktan sonra bı sacimi toplaysmadiktan sonra ...
0 oy
tarafından
Bir bebeğin en zor zamanlari ilk ayları bana göre. O aylarda o kadar kötü hissediyordum ki, evet bebeğimi seviyordum ama sürekli ne halt yedim de çocuk istedim modundaydim. Kızım şuan sekiz aylık her geçen gün o kadar güzel oluyor ki hergun şükrediyorum Allah'a. Emin ol ilerleyen aylarda herşey daha güzel olacak. Yalnız degilsin, o bunalmisligi hissetmeyen yoktur bence 
(1,466 puan) tarafından
Bende öle düşündüm canik keşke yapmasaydim  çocuk bile dedim bu yüzden kendime daha da kızıyorum ne zaman gecicek:(
tarafından
Birkaç aya artık sana tepki vermeye başlayacak , gülümseyecek. Hergun yeni bir hareketini göreceksin için eriyecek:) mimikler yapacak, seni taklit edecek, gözünün içine bakıp gülümseyecek...
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Bebek neden kusuyo üşütmemeye çalış canım yazık hem hasta hemde sen kızma üzüldüm bende çook zor geliyo bakmak tek bakıyorum ikisinede saçımı taramayı unutuyorum çoğu kez ama çocuk istedik ve Allahta verdi şükür bebektir kızılmaz hele senin eşin bakıyomuş benimki bakmaz yorgunum der elinde kumanda yatar hem emin ol çocuk olmasa başka şeye takardın öyle oluyo gerekirse dr gitmek yardım almak faydalı olabilir
(1,466 puan) tarafından
Kuzum bilmiyorum  bu ara çok sık  kusuyor usuttunu  nasıl anlarim  acaba bilgin  var mı
Esim yardim ediyor evet allah razı olsun bu seferde eşim çok yoruluyor  diye bunalip  agliyorum:(
(1,786 puan) tarafından
Emziriyorsan yada mama farketmez fazlasını çıkarıyorsa kokusuz olur ama üşütüyorsa ekşi ekşi kokar. Uykudan uyanır uyanmaz hırkasını giydir ayaklarını sıcak tut canım
(1,466 puan) tarafından
Öle ypyrm  canim başka bi belirti verirmi  usuttuyse
(1,786 puan) tarafından
Hırlama sesi gelir sırtından ve burnu tıkanabilir iyi uyuyamaz burun fısfısı iyi gelir xL clear gibi bişey adı çok iyi gelirdi benim bebeğe

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 126 göst.
28 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kadriyendc (640 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 611 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde nefestugce.asaf (836 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 235 göst.
25 Nisan 2022 Aile kategorisinde Nrgz (770 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 375 göst.
9 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Behis (673 puan) tarafından soruldu

377,918 soru

11,311,458 cevap

34,745 kullanıcı

...