0 oy
491 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızkar 6 aylık bebegim  uyutur ken ömrüm gidiyor  2 saat uyutmaya çalişiorum abartmıyorum gerçekten 2 saat uyutmakla geçiyo agla agla uyutur ken çok aglıyo ben de bazen çok sinirleniyorum sus artık die sonra bende aglıyorum el kadar bebege bagırdıgım için ama bazen dayanamıyorum uyutur ken şekilden şekile giriyorum agzımla motor sesi çıkarıyorum deli gibi kafayı sallıyom yanımda bişey varsa yazma yelek onu sallıom dikkatini çeksin diye ama yok nafile uyumuyo çok aglıyo uykusu da var  ama uyumuyo o kadar zar zor uyutuyom 1 saat sonra tekrar kalkıyo gece saat başi kalkar  bazen 1 saati bile bulmaz kalktı gı dogdugun dan beri böyle bi saglık sorunu da yok allaha çok şükür doktora da götürdük başkalarından duyuyorum bebegim kendi uyur gece hiç kalkmaz die ben mi bi yerde hata yapıyorum acaba ya 

20 Cevaplar

0 oy
(3,107 puan) tarafından
Ney sesi aciyorum dinleye dinleye uyuyor
(3,036 puan) tarafından
Hic denemedim deneyeyim bari yarin :D
(85 puan) tarafından
Link var mı hangisini dinletiyorsunuz
(3,107 puan) tarafından
https://youtu.be/JFjoVCIdEgw
Bu kizlar. 3. Sarkiya gecmeden bayiliyor :)

Dene dene vala ben de tesaduf kesfettim :)
-Reklam-
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Uyu yavrum açıom emzırıom uyku arkadaşı da elınde öyle emerek uyuyor 
0 oy
tarafından
Canım benim ilk oğlum annemden emdiğim sütü burnumdan getirdi çok ağlıyodu geceleri senin dediğin gibi sürekli uyanır ağlardı falan bende telefonuma elektrik süpürgesi sesi indirdim onunla iyi oluyodu uyuyodu falan öyle böyle geçti şuan iki yaşında. İkinci oğlum doğdu şuan 7 aylık maşallah çok uslu çok nadir mızmızlanır o da uykusu varsa beşiğr koyduğum gibi sevinir uyuyacak diye biraz salladımmı uyur yada süt emerken uyıyakalır yani her bebek farklıdır seninkide anca elektrik süpürgesi sesi yada saç kurutma sesi indir onunla belki durur biraz.
(1,459 puan) tarafından
Benimki kırk günlük bende bu seslerden indirsem anlarmj ya hiç yatmıyor bebeğim sürekli ağlıyor
tarafından
Ninni falan açıyorum sure falan fayda etmiyo bide elektrikli süpürge yi deneyşm belli bi saati varmı bebeginin bi düzende mi gidiyorsumuz
tarafından
(Rtyww) canım indir tabi belki faydası olur
tarafından
(Sudenaz) uyku saati belirlemedim canım bebeğim kendi uyuyor günde 3 defa falan uyuyor
(1,459 puan) tarafından
TM canım çok teşekür ederim
0 oy
(14,005 puan) tarafından
İnstagram kullanıyorsan İrlandalı anne var onun profilini incele o anlatıyor 
tarafından
Valla ona da bakıyorum canım gene çare olmadı
0 oy
(863 puan) tarafından
Hiç abartmıyorum 1 saattir kucağımda ninni söyleye söyleye sallıyordum artık bilegimi hissetmedim de uzattım yatağına emzirmeye önce kucakta sallayıp uygulayınca yatağa uzatıp emziriyorum iyle uyuyor başka çare bulamadim bir türlü 
tarafından
Ben de bazen sabah öyle yapıyorum ama çok aglarsa zaten memeyi de almıyo canım
0 oy
(400 puan) tarafından
Ben şimdi uyuttum uyku eğitimi vermeye başladım ilk ağladı bugün biraz ama sonra uyudu şükür :)
(400 puan) tarafından
Canım en erken 4 aylıkken başlayın diyor uyku eğitmenleri. İki hafta daha onun istediği gibi yap bence sonra başla şimdi daha çok küçük senin kokuna desteğine ihtiyacı var.  Ben de kıyamıyorum sabah uyandığında yanıma alıyorum birlikte uyuyoruz 4.5aylık şuan miniğim :) işe geri dönmek zorundayım maalesef hayat şartları diye uyku eğitimine önem vermeye başladım ben de canım.
(7,791 puan) tarafından
Kız daha uyumadı her şeyi yaptım ayakta carsafta salla emzir yok uyumuyo beşikte salladım yok  uykusu yoktur dersen de sbh 8-8.30 gibi uyandk son uykusuju 20.30 da mi ne uyandı yani düşün
 Rabbim sabır versin bana ama onun istediği gibi gidiyiz bakalım zaten
(400 puan) tarafından
Fön makinesi sesi dinlet canım bi kucağına al dolan birazcık sakinleşsin öyle uzat. Gerekirse tekrar emzirmeyi dene bi
(7,791 puan) tarafından
Yok kız hicbi sekilde uyumuyo fon sesini bıraktık bizduayla uyurduk o da yaramadı :D cekcez artık ana olmak zor
(400 puan) tarafından
Öyle canım ya büyüyecekler hayırlısıyla bakalım :)
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Dogru uyku saatlerinde uyutmuyor olabilir misin canım. Yani uyandıktan kac saat sonra uyutuyorsun tam olarak?
tarafından
Uykusu geldigini anlıyorum o zmaan uyutuyorum canım
tarafından
Gece de 8 den sonra uykusunu açmıyorum
(4,668 puan) tarafından
Kuzum bebeklerin aylarına göre uyanık kalma saatleri oluyor onlara dikkat etmen lazım yoksa cok zorlanırsın. Akşam yatirdiktan sonra sabaha kadar hiç ışığını açma, uyansa bile odadan çıkarmadan tekrar uyutmaya çalış.
tarafından
Öyle yapıyorum ama düzelir inşallh yaaa
(4,668 puan) tarafından
Biraz da senin dikkat etmen gerekiyor canim uyku konusunda. Instagramin var mı bilmiyorum orda bi sayfa var irlandalianne diye,bebek uyku danışmanı. O sayfadan bebeğine uygun olan tabloya bi bak. Eger imkanin varsa ona uymaya çalış derim.
0 oy
tarafından
Telefondan ninni ve ayakta sallamayla uyuyo
0 oy
(78 puan) tarafından
Bebeğim o zamanlardayken bu programın fon sesi elektrik süpürgesi sesi pis pis sesi açıyordum birinde durmazsa değiştiriyordum sürekli başka bı ses açıyorum biraz buyunce kedi köpek seslerine merak saldı köpek sesiyle uyudu :) şimdi 17 aylık ilahi açıyorum hu Allah ondan da sıkılırsa sürekli başka bı ilahi açıyorum böyle böyle dikkati dağılıyor uyuyor şimdi biraz uyku düzeni oluşmaya başladı en fazla yarım saat içinde uyuyor
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bnmkde öyle canim inşallah büyüyünce düzelir katlanicaz yani kardeşimin oğlu bnm kızdan 20 gün büyük masalah tam sırlar bnmki kemdi asla uyumaz çok mızmız hep ilgi ister onunki tam tersiymis masallah düşün keza gotumceminde öyle ve ikiside 3.5 aylik
0 oy
(501 puan) tarafından
Ya kizim 2 yaşında ve dogdugundan beri ozellikle gece uykusu icin uyutmasi asiri zor.uykudan gozu kapansa bile dalamiyor o kdr direniyor ki resmen uyutma zamani gelmesin istiyorum 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Ben kucagimda3 uyuturum  en erken 10 dk en geç  30 dk  gece uykusuna  en erken  9 en gec 11 de uyuyor maşallah  kızıma  gece de  Ya bir yada  2 kere  kalkar  
0 oy
tarafından
Kendisinin uyumasını bekliyorum hiç sallamadım 
0 oy
(44,604 puan) tarafından

Emzigini veririm ayağıma alırım TV ye ba Ka baka küt gider:D

0 oy
(2,814 puan) tarafından

Birinci kural kesin tok olacak 

İkinci kural gazi çıkmış bezi temiz olacak 

Fön Makinesi sesi açıyordum bir iki sallıyordum işlem tamam :D

0 oy
tarafından
Rukye duası açıyorum genelde yada oyun havası kore müzikleri seviyor
0 oy
tarafından
Benim oğlan ayakta sallatmazdj kendini sağa sola atardı sonra kalktık salıncak aldık yatarli onda iyidi gündüzleri onun üstünde uyurdu besigine yatırdım mi bı saat sonra kalkardı şükür ki gece uykusu güzel ama tepem bı attı uyku eğitimi verdim bir haftadır kendisi uyuyor artık beşiğinde hemde gündüzleri daha uzun uyuyor gecede kalkarsa bir kez kalkıp su içip geri uyuyor bazı bebekler öyle oluyor yani senlik bişey değil uykuyu sevmiyorlar direniyorlar vs vs
tarafından
Uyku egitimi ni nasıl verdin canım
tarafından
Valla tepem attı salıncak davasına ilk gün ayakta salladim zorlana bağıra bağıra ikinci gün besigine yatırdım ee ee yapcaz dedim yarım saatte kendi kendine uyudu ninni söylüyorum ama devamlı o kalktikca ben yatırdım bugün bir hafta oldu maksimum 15dakkada uyuyor artık kendi kendine bide tek uykuya indirdim 15aylik bu arada uyku saatlerinden asla sasmadim doğduğundan beri yani düzen oturttum biraz büyüyünce o şekilde canim
0 oy
(390 puan) tarafından
Başta uyumayan çocuk uyumuyo amacım oğlum 2 yaşında hala ayni
0 oy
(450 puan) tarafından
Doğduğumdan beri piş piş ee ee diyen bi ses var youtu.be de onu dinliyor ağzında emzik ayagimda sallıyorum en fazla 20 dakika içinde uyur mesela az önce uyuttum iki üç dakika sürmedi uyudu kaç aylık bebeğin acaba bi sıkıntısı mı var korkuyor olabilir mi birseyler den karanlıktan olabilir ne bilim 
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Bizde 6 ayligiz uykularimiz düzgün arada tokezliyoruz ama.olurno kdr. Emziriyorum ama gece yatarken mama veriyorum 90 cc kadar. Akşam 9 dan sonra 11 bucuga 12 ye kadar yoruyorum uyutmuyorum altını alıp mamasını içirip gazını çıkarıp sallıyorum 2 dk da gözü gider. 12 yatsa gece 3 4 5 gibi kalkar genelde. Sonra emzirir geri yatırım sabah 7  gibi kalkar sonra zor uyuturum sallayarak bazen uyur bazen uyumaz.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 432 göst.
12 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Kelebek0707 (1,359 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 127 göst.
0 oy
13 cevap 220 göst.
23 Mart 2021 Diğer kategorisinde ibonun karisi (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 192 göst.

377,328 soru