0 oy
197 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,084 puan) tarafından
37+5 haftadayım normalde baş çapı 2 hafta önden gidiyordu doktor hep iki hafta ileri tarih söylüyordu tabi asistanına söylüyor terimleri yazdırıyor bugün ki kontrolde 2 hafta ileri hiç söylemedi 1 hafta falan söyledi sadece haftaya çarşamba gel dedi o zaman 39+0 oluyorum normal istiyorum dedi ama o gün karar veririz doğum şekline dedi. Çatı muayenesi falan yapmadı. 

7 Cevaplar

0 oy
(39 puan) tarafından
Günü geldiğinde birlikte karar verirsiniz doktorunla sezaryen derse sezaryen yap sağlığınızı riske atmayın bebeğinizle
(1,084 puan) tarafından
Öyle düşünüyorum zaten bende bazı özel hastaneler sırf ücret için direk sezeryana alıyor ama benim gittiğim hastane de normal doğum daha pahalı o yüzden keyfi sezeryan yapmaz doktor diye düşünüyorum o ne derse ona yöneleceğim
-Reklam-
0 oy
(409 puan) tarafından
Ulturosonda 2 hafta önde gidiyordu benimde hatta erken doğar diye bekliyordum 4 kilo civarı çıkıyordu hep ama tam sat a göre 40. Hafta da doğum yaptım 3770 gr doğdu normal doğum oldu
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Ben varim cnm 2 hafta ondeydi normal oldu
0 oy
tarafından
Benim kızım öndeydi 2 hafta 4.100 dediler kilosuna. Sezeryan oldum necbur 3809 doğdu ama suyu cok icmisim bebegin suyu cok fazla dediler
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Gebeliğin önde gitmesi doğumu etkilemez. Oğlumda kızımda gelişim olarak hep önden gidiyordu haftaları oğlum tam 40 ta 4455 gram doğdu. Kızımda ben sezaryen istedim 39+2 de sezaryene girerken doktorum daha gelmeye niyeti yok demişti
(1,084 puan) tarafından
O anlamda sormadım baş çapı büyük olduğu için normal doğum zor olur demişti doktorlar
(3,729 puan) tarafından
Tabiki zor olur ama bazen küçük bebekle zorlananda oluyor orası malesef önceden tahmin edilemiyor. Mesela ben oğluma doğuma girerken 4 kilo dediler ve doktorum senin çatin müsait çok rahat dogurursun dedi ama benim hem acilmam yetersiz kaldı hemde bebek kilolu olduğu için çok zor bir doğum geçirdim
(1,084 puan) tarafından
Çarı muayenesini haftaya yapar sanırım hayırlısı olsun hakkım da
0 oy
tarafından
Bugün bi yazi okudum bebek kilolu oldugunda kendini daha kolay itip normal dogumu kolaylastiriyomus diye ama ne kadar dogru bilmiyorum arastirmadim
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Tam günü gününe büyüdü bizimki son ultrasonda kilosu tam çıkmıyor artık 3.5 gibi doğar dedi 3710 doğdu. Açılmaya ve pozisyona bakacak doğum yöntemi için

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 106 göst.
23 Mart 2022 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,176 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 79 göst.
0 oy
4 cevap 118 göst.
14 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Dileksdilek (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 42 göst.
9 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 12345ftmmm (174 puan) tarafından soruldu

377,345 soru

11,292,584 cevap

34,711 kullanıcı

...