0 oy
294 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kaynarı biliyor musunuz bilmiyorum ama. Biz dogumdan sonra gerek anneye gerek misafirlere aktardan tarçın zencefil olan karışımdan alırız. Onu suda kaynatiriz. Büyük fincanlara döker en üzerine de ceviz serperiz. Kaynar deriz yani biz ona. Ama hep sıvı oluyor. Bir yerde icmistim koyu yapmışlar çok hoşuma gitmişti.

Yarın sabah 6 da hastanede yatisim yapılacak allah nasip ederse. Diğer gün yapmayı düşünüyorum. Kaynar ve ceviz aldım da nasıl koyu yapabilirim? 

Tecrübeli anneler yazabilir mi?

7 Cevaplar

0 oy
(120,759 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
askim rabbim yardimcin olsun yarin senden bebisli foto bekliyom biideneeemmm dualardasin ,⚘⚘⚘

kaynar konusunda hic bi fikrim yok
tarafından
Valla kuzum bebeğin bacak boyu kısa dediler. Küvezde kalabilir dediler. Allahtan birsey çıkmazsa atarım cnm bnmmmm
(14,483 puan) tarafından
Bende dohurmadan iki gün önce öyle demişlerdi çok şükür hiç birşeyi yok korkma hayırlısıyla git gel rabbim yardımcın olsun
tarafından
İnşallah senin gibi olurum cnm bnm :( valla kalbim sıkışıyo :(
(14,483 puan) tarafından
İnşAllah kuzum bugün sana dua ediyorum hayırlısıyla çıktığında haber ver :-*
-Reklam-
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Sağlıkla kucağına alırsın inşallah canım. 

Kaynar hakkında fikrim yok ama lohusa şerbetini de öyle yapıyorlar sanki
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Nisasta kat diyesim geldi ama tadi nasil olur o zaman bilemem, birazda seker eklersen belki dengeler
tarafından
Şeker koyulur zaten ama tam tarifini bilmiyorum
(6,978 puan) tarafından
Nisasta eklerdim ben denerdim heralde ya da agar agar diye bitkisel jelatin satiliyor marketlerde ondan kullanabilirsin
0 oy
(1,471 puan) tarafından

Şekeri bol olunca koyu oluyor canım bide aldığın yerde kaç bardak su koyacağını söylerler ona göre su koy ve çok kaynat istediğin kıvamı alır bayılırım kaynara şimdiden bebeğine sağ salim kucağına al da afiyetle iç inşallah :)

(1,471 puan) tarafından
Senden de canım hangi hastanede doğum
tarafından
Adana Özel Metro Hastanesi. Doktorum ERKAN ÖZER
(1,471 puan) tarafından
Anladım canım bende ilkini medline da yaptım bunuda Allah nasip ederse özel güzelyalı hastanesinde yapacam
tarafından
Ben ilk oğlumda iken 9 ay boyinca bayram bukan à gitmiştim. Aynı doğum algomedde 1900 idi. Guzelyalida 2500 lira idi. Son ay algomede gittim. Orada doğum yaptım. Yoksa doktor iyi.
(1,471 puan) tarafından
Evet ya özel fiyatları çok pahalandı pandemi yüzünden sanırım ben güzelyalı da yasemin ılkıta gidiyorum medline da sevgi sarıdemire gidiyodum ama medline da doğum 5000 olmuş sigortasız 7000 aşırı zamn gelmiş güzelyalı da 3500 ama 3000e yapmaya çalışcam inşallah
0 oy
(49,829 puan) tarafından
şerbet diyoruz biz lohusa serbeti suyunu az koysan 
0 oy
(4,087 puan) tarafından
Kaynari bilmiyorum  ama önceki  postundan hatırlıyorum.  İnşallah  sağlıklı  alırsın  kucağına..icini ferah tut inşAllahhhh canim..merakla bekliyorum  haberlerini.
tarafından
İnşallah kuzum benim ya dua edin :(
0 oy
(3,102 puan) tarafından
Canim kaynattikca koyulasir.ben 1 saat sekersiz kaynatirim.yarim saat faland sekerle.arada ici goeunen bir bardaga koy rwngi e bak.acimamasina dikkt et. Sag salim al kucagina insallah

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 45 göst.
4 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (3,124 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 81 göst.
24 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Asel12 (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 383 göst.
24 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Misafir123456 (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 77 göst.