0 oy
647 göst.
Aile kategorisinde (1,337 puan) tarafından
3 buçuk yıllık evliyim kizlar ve 2. Yilda hamile kaldım ve zor oldu bebeğimiz tedavi filan gördüm 2 yıl ama nirmal yolla hamile kaldim tedaviye gitmediğim ayda yani neyse çocuk olmadan önce gayet güzelei eşimle aramiz ama cocuk olmuyor diye ben hic iyi değildim hep ağlardm filan  neyse bebeğim doğdu ki doğumdan öncede hersey iyiydi eşim hiç tv izlemezdi arada telefon oynardi ve hep benle ilgilenirdi hamileykn ben şuan 8 aylık olmasına 4 gün var oğlumun ve çok kötüyüm bebeğim uyumuyor gece en az 10 kez ağlayarak uyaniyor gündüz 2 kez yarim saat uyuyor dinlenemiyorum,uyuyamıyorum,yemek yiyemiyorum ve ev isleri deseniz bitmiyor eşim çalıştığını bahane ediyor yorgunum diyor ve hic yardm etmiyor bana akşam en fazla 30 dk oda maximum yani çocukla ilgilenir ama gece 12 ye kadar laptopdan film izler bizle ilgilen derim tamam der ama yine film izler cevremde kimsem yok çocuk bakmama yardm edicek ve artik dayanamıyorum çocuk uyumadkca bende uyuyamiyorum yoruldum çocuk agladikca artık sinirden elim ayağım titriyor sesine dayanamıyorum çok sükur sağlikli ve oğlumu çok seviyorum ama artk intihar etme derecesine geldim esim her çocuk ahladiğında sanki ben keyfi ağlatıyorum gibi ters ters bakiyor o uyurken aglarsa bana bağırıyor kulağini kapatıyor sonra ver bana diyip kucakda gezdiriyor ama o bile tripli yani sanki ben beceremiyirmuşum gibi davranıyor eşimle artik hergun kavga ediyoruz beni annemlere birak 3 gun hem annem bana yardm eder dinlenirim hem birnirimizi ozleyelim azcik yoksa bosanma derecesine gelcez derim çocuğu bırak git der bana artik beni hic onemsemiyor akşamdan beri kusüs aksam yine çocuk uyumayinca kavga ettik daha fazla dayanamıyorum ölmek istiyorum ya 

25 Cevaplar

0 oy
(16,490 puan) tarafından
Ölmek isteme cnm senın yavrun var 

Elbet geçeçek bu günler
(1,337 puan) tarafından
Zaten bebeğim icin sabrediyorum
-Reklam-
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Allahim hidayet versin cnm yanlis düşünüyorsun. Bi evlat yetirstirmek kolay degil tabiki ama intihar ölüm gibi tabirler de bulunmak girişimde bulunmak o bebege kim.bakacak . İlerde annesinicin ne dusunecek
(1,337 puan) tarafından
Zaten bebeğim için dayaniyorum
0 oy
(2,586 puan) tarafından
Saçmalama çik git annene dinlen kendine gel 
(2,586 puan) tarafından
Bende 3 bucuk yillik evliyim 2 çocugum var benim yasadiklarimi yasasan napardin acaba
Biz anneyiz bu yuzden cennet ayaklarimizin altinda
Imtihar etmek yerine bebegini bi doktora gotur belki agrisi var belki doktor sana çok iyi bi yontem soliycek uyutucaksin bebegini hemen intihar dusunuyosun
Kendinde biraz dinlen gerekirse doktor yardimi al
(1,337 puan) tarafından
5 kurus para yok bende oglumu doktora götürmeyi düşündum ama ekmek parasini bile zor buluyoruz şu aralar devlet hastanesi bakmıyor bile
(2,586 puan) tarafından
Ahh cnm rabbim yardimcin olsun
Esin neden annene goturmuyo ki ?
Anlamiyorum hiç olmazsa biraz toparlanirsin
(1,337 puan) tarafından
Kıskanç mal baya sanki annemlerde biri bana bişi yapcak
0 oy
(13,962 puan) tarafından
Sen varken çocuğa bakmayan sen yokken nasıl bakacakmis acaba erkeklerin şu çocuğumu bırak git lafı beni güldürüyor tamamen annelerine falan guveniyorlar ya dà kadını korkutma amaçlı yoksa bakacaklarından falan değil 
(1,337 puan) tarafından
Beni korkutma amacli cünku annesi daha bebek nasıl tutulur onu bile bilmez ve o uzakta
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Çocuk küçükte değil uyku eğimine başlamadın mı nette var canım bende senin gibiydim çok şükür şuan biraz düzeldik benim eşimde hiç yardımcı olmadı valla tek büyüttüm 
(1,337 puan) tarafından
Uyku eğitimi verdim öyle uyuyor ama uyumak istemiyor uykusu oldugu halde
0 oy
(2,460 puan) tarafından
Hepimiz oyleyiz on erkekten  9 u malesef öyle  islerine gelince sev et at anasina yallah sabret kuzum büyücek kuzucuklar❤
(1,337 puan) tarafından
Valla şimdilik sabrediyorum da bakalm nereye kadar
(2,460 puan) tarafından
Güçlü  ol diren
0 oy
(3,459 puan) tarafından
Çocuğu bırak git diyene bak sanki bakabilcekte.gitme diye öyle diyor

Sen ölümü falan düşünme bunların hepsi geçici hiçbir zorluk kalıcı değil.cok şükür bebeğin sağlıklı.hepimiz bu yollardan geçiyoruz inan ama oluruna bırak birşeyleri düzeltmeye çalışınca olmayabiliyor herşeyi bırak kendi haline kendini bu kadar yıpratma güzel düşün
(1,337 puan) tarafından
Canim zaten elimden geldigi kadar guzel dusünuyorum burayada sadece icimi dokmek icin yazdm çünku beni anlayan kimse yok
(3,459 puan) tarafından
İşte yasamayan anlayamaz seni canım.bugunler gelip geçici bebek büyüyecek dillenecek belki ikinciyi düşünecek kadar unutacaksın bu günleri yalnızlık zor bilirim ama emeksiz yemek olmaz biliyosun
0 oy
tarafından
Geçecek inşallah bu günler yaşına hayırlısıyla girsin derdini anlatabilsin daha iyi olacak her şey. Hiçkimse için değil sadece evlatlarımız için yaşamalıyız. Ölmek en kolayı önemli olan onlar için ne yapabiliyoruz bunu görmek. Sadece sabır Rabbim tüm annelere sabır versin. Hayırlı evlat olurlar inşallah 
(1,337 puan) tarafından
Insallah canm amin
0 oy
tarafından
Evet seni çok iyi anlıyorum ama sağlıklı dusunmelisin .. çocuk bakmak çok zor sabır gerektirir canım geçecek bu günlerde biraz daha sabır uyku eğitimi sagla bebeğine annenlere git kafa dinle bu intihar düşüncesini bir an önce at kafanda sana bir şey olsa kim çocuğuna senin gibi bakar söyle ??
(1,337 puan) tarafından
Onumuzdeki hafta gidicem zaten anneme dinlemicem bu sefer esimi
tarafından
Biraz kafa dinle mutlu olmaya bak sen annesin güçlüsün ♥️ hemen pes etme
0 oy
(855 puan) tarafından
Canım ölüm olur mu annelik çok zor uykusuzluk çok zor benim oğlumda 10 aylık olacak gece 10 kez kalkıyor meme delisi ve doğdu doğalı ayağı tedavi görüyor ya alçı da ya ayakkabıda  içe dönüktü ayakları ameliyat oldu rabbime şükürler olsun ki sağlıklı ama büyüyecekler böyle böyle annelerimiz kolay mı büyütmüş annen ylk mu yakınında kaynanan felan 
(1,337 puan) tarafından
Kaynanam uzak ki yakin olsa bile çocuk bakimindan anlamiyor annemde biraz uzak gidip orda kalmak istiyorum eşim hayir diyor
(855 puan) tarafından
Tv felan aç
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Belki cocugun alerjisi fan vardır bebegin birseyi yoksa ağlamaz canm kendimkinden biliyorum 
(1,337 puan) tarafından
Doktorada götüremiyorum canım malesef devlet bakmiyir ozelede para yok
(1,046 puan) tarafından
Rahatsız olmayan cocuk ağlamaz doktora görür cnm yazık cocuga
0 oy
(130 puan) tarafından
Vala canm bende ayni durumdayim bebegim dogdu dogali agliyor yardim eden yok geceler uykusuz geciyo kocam anca bilgisayar oynuyo bi misafir gelecem dese korkudan ahliyorm durmuyo bn bi yemek yapana kadar catliyo kuvagimi istiyo hatta bi ara yeter uyu uyu diye bagirdim gece ev sahibim duymus geldi dediki seni sosyal hizmetlere sikayet ederim elinden aldiririm dedi kendinin kizininda cocugu olmuyo bi tane var sadece bende icimden dedimki allahta senin kizina bnm cocugumdan beterini versin ozmn anlarsin bnm bebehim catlayana morarana kadar agliyo saglik sorunj yok kolik galiba dogdu dogali boyle
(1,337 puan) tarafından
Ya bak cocugu dovmuyoruz ama bizimde sınırımız var ve arada çocuklara uyu filab diye ses yukseltiriz bu bizimde hoşumuza gitmez ama hemen komsu akraba şikayet edecek oluyor gidip gercekten çocuga işkence edeni kötü davaranani şikayet etmezler güçleri bize yeter bende arada bağıriyorum sonra ogluma sarilip ağlıyorum pişman oluyorum
(130 puan) tarafından
Aynen bende oyle canm aglamaktan öldüm evin icinde kizima kizamiyorm ev sahibi duyar diye ama mecbur kiziyorm kizim 8 aylik anliyo yani yeter annem yaoma falan diye kiziyorm duyarsa duysun yani bn anneyyim oo kadar zoruma gitti ki diyo ki cocugami bagirin kocanlamai kavga edin bilemim diyo ama kocanlada kavga ediyorsan adam degilmi agzina vursjn oturtsun dito ev sahibi hic sevmiyorm oo kafini nefret ediyorm  bn anneyim bebegim 12 gunluken 2 hafta kuvezde kaldi aglamaktan cigerlerim sokuldu ayrilihi bana sor 2 hafta boyunca bi defa bile gormedm evladimi elimden aldirmak istiyorlar bn kotu anne deglim ve daha 19 yasindayim bebegim kolik bebek asla asla durmuyo benim yerinde baskasi olsa dayanamaz yani kaynanam bile dayanamiyo asla ama asla durmuyo catlayana kadar agliuo rabbim genlere benim evladimdan beterkni versinde annlasinlar benim dururumumu
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Aslında önerin güzelmiş,hem dinlenmiş olurdun neden kabul etmedi ki?
(1,337 puan) tarafından
Kıskançliktan annemlere gidince biri bana bisi yapcak saniyor mal
(1,664 puan) tarafından
Anladım , Allah kolaylık ve sabır versin
0 oy
(85 puan) tarafından
Hamak kullanmayı denedin mi , benim bebeğimde beşiğinde yarım saatte bi uyanıyor , hamak sardığı için galiba hamakta uyumak istiyor, diş çıkartıyorsa bi de hep hamak ister, sizin bebek de diş çıkartıyor olabilir, derin bi hamak battaniyede sallanma hissi verir rahatlatır aslında bebeği, tavsiye ederim, hamak olmasa sanırım ben bebeğimi hiç uyutamazdım.
(1,337 puan) tarafından
Hamakta durmuyor canim çok hareketli dönmek istiyor hep
0 oy
(157 puan) tarafından
Kendi haline bırak sadece çocugunla ilgilen senden beter durumda olan insanlar var kaynanan tepende degil en azından temizlik kalsın yemk kalsın sen sadece cocugunla ve kendınle ilgilen eşin bişey isterse acıkkırsa kalksın kendi yapsın umursama eşini madem sana destek olmuyo sende ona haddini bildir ki kıymetini bilsin 
(1,337 puan) tarafından
Ya umursamicam ama temizlik takintim var malesef
0 oy
(103 puan) tarafından
Canım çok üzüldüm seni en iyi anlayacaklardan biriyim eşim görevde yaklaşık 7aydr tek başıma bakıyorum.getteyim. bnde bı ara bunaldım çocuğum uyumaz sürekli mız mız yerde durmaz sürekli kucağımda yemek desen inanır msn bilmem ama altıma affedersin kaçırdığım oldu aglamaktan morarirdi.sonra silkelendim ben anneyim eminim canı acıyor canı acimasa nie ağlasın ki sabırla ve sevgiyle sarıl etrafındakileri boşver .sen evladına pervane ol gerisi çorap söküğü gibi gelir.sen ne kadar stresli isen bebeğe geçiyor.

Düşünsene hiç bilmediğin bir yere göturuyorlar seni ve bırakıyorlar ne dedikelrini bilmiyorsun bildiğin tek şey yüz ifadesi sana bagirsa veya kızgın baksa sürekli ağlamaz msn?

Kardeşim uzun oldu ama anneyiz artık güçlüyuz ve hepsi inan geçecek
(1,337 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim haklisın
0 oy
(344 puan) tarafından
Çocuğa bakmayan ağladı diye tersleyen adam mı bırak git diyecek kız. Çocuk büyütmek çok zor tabi ki depresyon geçiriyorsun büyük ihtimalle bir psikiyatriste gitmeni tavsiye ederim gecikme lütfen
(1,337 puan) tarafından
Gidicem ama çocugu birakacak kimsem yok onunlada gidemem kapidan çıktik mi üşütüp hasta oluyor
0 oy
(3,895 puan) tarafından

Okurken resmen kendimi gördüm çok şükür bnm eşim yardım etti yine de delirmenin eşiğindeydim.Çok zor zamanlar canım ama inan geçiyor şu an 3 yaşında şükür hiçbir sıkıntı yol hatta ikinciyi bekliyoruz :) Allah yardım ediyor inşallah sana da yardım eder inşallah sıkıntıların geçer..

(1,337 puan) tarafından
Amin canim sağol Rabbim sağ sağlim kucağınıza almayi nasip etsin 2. Yi
(3,895 puan) tarafından
Sağol.Allah razı olsun.
0 oy
(2,439 puan) tarafından
Sabret sabret dua et iyi düşün ki iyi olsun inşallah 
(1,337 puan) tarafından
Amin canm sağol
0 oy
(6,691 puan) tarafından

Malesef o zorlu süreçte eşimde aynıydı:'( Afedersin ama banyoya bile 10 dk. Çıkardım, 3 akşam 10 ar dk ,1 gün saçımı, 2 gün kalanı yapardım.. Onların yorgunluğu hiç bitmez canım boşver Allah görüyor, ben nerdeyse 8 9 aya kadar. Yazları rahattım eşimi başka odaya postalardım, ağladığını duymazdı.. Sabret canım, geçicek. Bende buralar olmasa kafayı yerdim inan, gel sohbet et kafan dağılır.. 

(1,337 puan) tarafından
Canim ben banyo bile yapamıyorum  diye saçimi kazıdım dökuluyordu dökülen sacla ugraşcak vaktim yok dedim sıfıra vurdum çocuk durmuyor hiç 5 dk anca vücut yikiyorum

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 841 göst.
26 Eylül 2021 Aile kategorisinde Prensesannesi35 (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 1,199 göst.
5 Mayıs 2019 Aile kategorisinde Cemmile (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 288 göst.
0 oy
6 cevap 224 göst.
27 Haziran 2021 Aile kategorisinde aysegulguleryuz (102 puan) tarafından soruldu

374,707 soru

11,208,298 cevap

34,514 kullanıcı

...