0 oy
1,300 göst.
Diğer kategorisinde (740 puan) tarafından
1 buçuk yılı geçiyo evleneli evlenmeden önce çalışıyodum evlendikten sonra işsizlik maaşı aldım çok rahattım onun da sonu geldi malasef :) Hiç  istemedim sağolsun hesabıma atiyo arada öyle eve de bırakmaya başladı kargo falan diye ben geçen pazara çıkarken atm ye gitmem diye aldım sonra çektim koymayı unuttum tekrar koyunca dedim var bende böyle böyle geri koycam koyma diye olsun lazım olur dedi şimdi de pazara çıkacam utaniyom almaya hesabımdaki parada azaldı ne yapsam :)

57 Cevaplar

+1 oy
(1,699 puan) tarafından
Kart bende harclik istemem
(740 puan) tarafından
Kraalll :D
(1,699 puan) tarafından
Ahahahah:D
(5,406 puan) tarafından
Temiz =))) ++
-Reklam-
+1 oy
(1,327 puan) tarafından
Evin bütün ihtitiyaçlarini eşim alir aylıktan 200 birakır ben istemem kıyafet alcaksam bilir ona göre verir 
(740 puan) tarafından
Anladım canım
+1 oy
(1,137 puan) tarafından

Kart bende ama önceden pata bırakırdı zaten bende çalışıyordum bo dönem çalıyordum hahah çalmaktan ziyade hamileyken çocuk için biseler almak istiyordum markete gelen ürünlerden falan gereksiz masraf yapma dediği için o uyurken gizlice kartını alır markete gider istediğimi alırdım aldıktan sonra istediği kadar konuşsun istediğim de versin oda :D yalnız savunmam hep senin oğlum için alışveriş yapıyorum başkasının oğluna değil derdim :D

(740 puan) tarafından
Şaşkınlıkla okudum :)) farklı bi strateji
0 oy
tarafından
3 yıl oldu hiç istemedim isteyemiyorum 
(740 puan) tarafından
İhtiyacın olursa peki
tarafından
Kredi kartının biri bende canım birde maaş alınca bir miktar atar hesabıma ordan kullanıyorum
(424 puan) tarafından
Bizdede düzen böyle canım kredi kartı değil ama banka kartı diye geçiyo burda onun biri bende ve konsolun üstüne nakitte bırakır benim istememe fırsat vermez
tarafından
Biliyor huyumu kuzum benim eşimde kredi kartınıza bana verdi dediğin gibi banka kartınada her maasta yatırır bazen gülüyor senin taksiti de yatırdım diye ☺️
0 oy
tarafından

Canım normalde istememem gerekiyor ama ben evlendik evleneli eşimden alırım koca parası yemek daha zevkli oluyor

tarafından
Hahaha kız gel sarılak bende eşime diyorum kendi parami yerken bu kadar güzel olmuyordu diye
tarafından
Öyle ya :))
(740 puan) tarafından
Neden istememek gerekiyo. Ben kötü hissediyorum onun parasını harcayınca daha uygun tutumlu harcıyorum
tarafından
Ben kendim için istememem gerekiyor dedim. Cnm ben de maaş alıyorum ama hep eşimden harciyorum
(740 puan) tarafından
Haa seninki uyanıklık bayağı  :)
0 oy
tarafından
Haha bende senin gibiydim ama şuan hiç utanmıyorm eşime şunu aldım bunu aldım diyorum eşimde atıyor hesaba sağolsun :) Rabbim kazanana ömür versin inşallah bizde böyle denir
(740 puan) tarafından
Amin canım kendi parana alışınca zor geliyo. Ben daha eşimin ne kadar maaş aldığını bilmiyorum
tarafından
Bende bilmiyordm eşim de herkes evlenirken maaş sorar evleneli kaç ay oldu benim ne kadar maaşım var hiç merakta etmiyorsun dedi ben etmem çünkü eşim çok güzel yönetir öyle var cur etmez bende düşünmüyorm nasıl olsa ödüyor her şeyin farkında ama şuan sorsan herşeyini bilirim her ay maaş alır beni arar kredileri faturalı ödedim sana şu kadar bana kalan bu der çünkü görevde bende oğlumla evimdeyim iki ayrı gider yapar hesaba atar bitmeden ekler
(740 puan) tarafından
Görevdeyse illaki istersin canım çocukta varmış bide
0 oy
(1,790 puan) tarafından
8 senedir evliyiz hâlâ istemem kendi verirse kendime harcamak için amenna lazim olanı zaten alır netten filan da olsa her şekilde zaten istemek için de bir neden kalmıyor 
(740 puan) tarafından
Para bi şekilde bitiyo o aliyo genelde market falan ama ben pazara falan çıkınca 100  lira çekiyorum az az alıyorum ama bitiyo bi şekilde
(1,790 puan) tarafından
Onu da o yapıyor işte canım ya da birlikte çıkar yaparız iş saatleri rahat olduğu için sorun olmuyor

Onun eli cok bereketli maşaallah ben alsam yapamam yettiremem gibi geliyor istememe nedenim o yoksa eşim sonucta hayatı paylaşıyoruz maasida paylaşmak zorunda
0 oy
tarafından
Hiç istemedim sağolsun hep parası pulu evde durur sadece mesela bı yere ödeme yapicam birşey alicam yada bı yere para bağışı yardım yapicam kesinlikle ister sorarım rızasını ama nisanliyken de senin benim param demedik bende birikti evlendik calistim evimiz için harcadık öle 
(740 puan) tarafından
Evliyken bile kabullenmiyom ki onun maaşı diyom nişanlıyken sözü bile açılmadı kenara koydum bende bilezik yaptım evlendikten sonra hepsini verip ev aldık
tarafından
Ee sende çalış madem onun dediğin kişi eşin aynı evi aynı hayatı aynı bedeni paylaşmıyor musunuz
(740 puan) tarafından
Istemedi çalışmamı şimdi de hamileyim zaten
0 oy
(454 puan) tarafından
Maaş  evde durur herkes ihtiyaç kadar alır 
(740 puan) tarafından
Yok hesabında sanırım maaşı tutumlu zaten
0 oy
(2,396 puan) tarafından
İstemeden eve bırakıyor yada cüzdanıma kartlardan birini koyuyor mesaj atıyor cüzdanına kart bıraktım diye
(740 puan) tarafından
Kart hiç vermedi hesaba atiyo genelde ben kartı pek sevmiyom
(2,396 puan) tarafından
En sevdiğim şey kart ya çatır çatır harcıyorsun :D
(740 puan) tarafından
Ohh :)
0 oy
tarafından
Valla askosuum 100 200 at şu hatununa pamuk eller cebe derim cebimden ne çıkarsa razı misin der kimi zaman 500 çıkar verir kimi zaman 1 2 TL :Dd
(740 puan) tarafından
Ben utanıyorum yaa :)
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Istemedim hic ewlendik kartini werdi maasida ceker ewe birakir ben ordan harcarm
(740 puan) tarafından
Ben maaşını bile bilmiyorum sormadım hiç
(6,053 puan) tarafından
Kiz delimisin ☺☺
(740 puan) tarafından
Numuneyim diyelim :))
0 oy
(866 puan) tarafından
Hiç öyle harçlık olarak istemem .eve bırakır biseye lazım olur diye yada cüzdanıma koyar ama hic harcamam eksikleri o alır. Ben markete pazara gitmem pek .bez vs internetten kredi kartımdan alirim o öder daha sonra. Gereksiz biseye harcamam genelde
(740 puan) tarafından
Ben gidiyorum ama market pazara hesap kartım var. Geçen bot beğendik eşime numarası yoktu internetten verdim siparişi benden gitti:)
0 oy
(1,451 puan) tarafından
İstetmeden o verçr evendik 1 hafta izinliydi evdeydi 1 hafta sonra işe başlayınca verdi ondan sonrada maaşı alır almaz bana  getirir bn ona içinden harçlık veririm
(740 puan) tarafından
Annemde öyle babam maaşı çekince annem yakasına yapışır harçlık bırakır kalanını kenara koyar babamin parası bitince annem verir :)
(1,451 puan) tarafından
Aynn bizdede öyle cnm maaş yatar yatmaz evde degilse bile msj atar şu kadar yattı diye
0 oy
(14,464 puan) tarafından

Ben de sevmiyorum para istemeyi ama artık rahatça istiyorum:D bana para ateşlermisin diyorum.param kalmadı diyorum. Zaten evimizin ihtiyaçları ya da netten alınacak bişey olursa karttan alıyoruz. Onun dışında harçlıkları alıyorum işte. Niye utanalım ki. Aile içi işbölümümüzde şu durumda onun para kazanması bnrim de çocuğumuzu yetiştirmem gerekiyor. Herkesin bir işi var. 

(740 puan) tarafından
Haklısın ama kişiliğimden yada alışkanlıktan isteyemiyorum
0 oy
(7,791 puan) tarafından

Nikahimiz kiyildiktan sonra anında yani o kendi verdi ilk hatta hep o sordu bıraktı kuaför vs için istedim tek düğün öncesi evlenince de o bıraktı verdi hep sonra istemeye başladım yani napayım :D koca parası çok tatlı ama:Ptadından yenmiyo adfghh

(740 puan) tarafından
O bi kere olsa devamı gelir de olmuyo ki :)
(7,791 puan) tarafından
Kız yatakta utanmicam da para isterken mi utancam :) kocam sonuçta
(740 puan) tarafından
Ya ne kadar samimisin güldürdün beni kaç kere:))
(7,791 puan) tarafından
Gül canım rabbim gülüşünu de daim etsin :D ama gerçekler yani
(740 puan) tarafından
Amin cümlemizinki :) doğru söze ne denir:))
0 oy
(118,473 puan) tarafından
1 yil snr kendi evimize ciktigimiz gunden beri ☺️ parasi karti bende
(740 puan) tarafından
İpler sende maşAllah :)
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Aynı ben de oleydim çalışıyordm issizlik maaşı bitince :) zaten elime verir maaşı ilk çekiniyordum alıştım ama :) 
(740 puan) tarafından
Ne kadar sonra alıştın:)
(6,859 puan) tarafından
Baya uzun sürdü cnm :) eşim karışmaz bana ne istersen al der. Ben bütçeme göre hareket ederim oda bni bilir zaten muhasebeciym :)
(740 puan) tarafından
Ne güzel maşAllah  :)
0 oy
tarafından
Ben istemem her gün verir sağ olsun ise gitmeden bırakır çekmece nin üstüne 
(740 puan) tarafından
O da güzel şükür bana da istettirmedi hep atarak yaptı
0 oy
tarafından
yapim geregi para isteyen biri degilim bu ailemde de oyleydi esimde ilk evlendigimizde soylemistim ama bu denli oldugumu dusunmemisti birgun bisi al dedi dedim param yok niye soylemiyorsun dedi bende ben para isteyemem bilmiyor musun dedim o zamandan sonra var desemde birakir saolsun ama alistim artik cocuk falan para cabucak bitiyor bu devirde
(740 puan) tarafından
Haklısın paranın adı var bakalım çocuk olunca mecbur derim şunu alacam bu bitti falan

İlgili sorular

0 oy
52 cevap 1,066 göst.
24 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Hacer ahmet (1,451 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 328 göst.
+1 oy
71 cevap 1,325 göst.
0 oy
50 cevap 1,332 göst.

374,572 soru

11,203,223 cevap