0 oy
189 göst.
Aile kategorisinde (204 puan) tarafından
S aleykum hanimlar bugun kizim 1 yasina girdi bende dogum gununu kutlamak yerine pasta alip aile icinde kesmek istiyorum masa balon isimli tabaklar yapmak istemiyorum  sonuçta daha anlamiyor neyin ne oldugunu onun yerine masraf edecegim kadar parayi bir fakir aileye kizimin sadakasi yerine vermek istiyorum kaza bela basina gelmesin diye ..

2 yada 3 yasinda guzel bi dogum gunu hazirlarim diye dusunuyorum ama amca kizim neden yapmiyosun ben yaptim cok guzel bi masa falan ama gercekten luks bi masa baya baya boyle nisan masasi gbi yapmisti oglu 1 yasina girince her neyse bende  cocuk anlamiyor diye boyle bisey geldi aklima masa hazirlayip 700 800 tl masraf edene kdr bir fakir aileye kizimin sadakasini versem daha iyi degil mi sonucta kucuk anlamiyor ne yapsamda ?

7 Cevaplar

0 oy
(1,699 puan) tarafından
800 lira masraf ne kiz nisanmi yapiyon
(204 puan) tarafından
Vallahi amca kizim yapmisti masa süsler buyuk 1 yazili pasta oglunun kart postali bilmem ney 600 tutmustucancan
(1,699 puan) tarafından
Sende normal bir dogum günü yap geri kalan parayi sadaka ver iconde kalmasin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Düşüncen çok çok güzel canım Rabbim niyetini kabul etsin 

Ben 1 yaşını öyle özel birşey yapmak istiyorum ilk doğum günü olduğu için ama herkesin kendi fikri 
(204 puan) tarafından
Amin Allah razi olsun  sende haklisin gulum :)
0 oy
tarafından
Düşüncen çok güzel canım Allah hayrını kabul etsin.

Ama ben 1 yaş doğum günü için daha şimdiden elbise araştırmaya basladm çok özel ilk doğum günü olduğu icin temmuzda inşallah güzel bir masa ve süsleme ile kutlycam
(204 puan) tarafından
Amin allah  razi olsun canim :)
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Ben de aile içinde yapacam canım kendim hazırlayacam süslerini falan en fazla 100 tl gider pastayı da kendim yapacam 
(204 puan) tarafından
Herkes ayagini yorganina gore uzatmak zorunda valla cancanm :)
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Çok güzel düşünmüşsün canım bende her zaman sadaka verilmesinden yanayım. Kızım doğduğunda da erzak aldım birine. Doğum gününü de 15 aylık oldu ablasının doğum günüyle bir kendi aramızda yaptık 120 lira fln gitti süslere fln para vermedim kıyafette normal giydirdim. Boş şeylere para vermektense 100 liraya market kartı alıp durumu olmayan komşumuza verdim evine erzak alsın diye bu daha güzel sende bi pasta al yada yap resim çekin hatıra kalsın ama postere fln vereceğin parayı ihtiyacı olan birine ver çocuğunun sadakası olur daha iyi. 
(204 puan) tarafından
Bende oyle dusunuyorum bide ahir zamandayiz fitne zamanindayiz rabbim evlatlarimizi korusun insaAllah bende normal bi pasta aldim zaten annemle esimle kardeslerimle oturup yicez kizima da ucundan veririm :D
(2,323 puan) tarafından
Aynen canım en güzeli ☺️
0 oy
(3,854 puan) tarafından
Aaaa canim benim kizim da bugün  4 yaşına  girdi Allahim hayırla  güzellikle  buyutmeyi nasip etsin  size bağışlasın  inşAllahhhh. 

Cooook güzel  düşünmüşsun canım..daha küçük.  Ben bu zamana kadar hic kutlamamistim yani hep kuranli okumali yapmıştım.  Aile buyuklerini çağırıp.  Simdi ilk defa mumsuz ama cocuklar arasinda yapcaz.
(204 puan) tarafından
Allah evlatlarimizi bize bagislasin :) rabbim hayirli salih omurler nasip etsin evlatlarimiza :)
(3,854 puan) tarafından
Aminnnn aminnnnn  :D cumlemizin  evlatlarını  inşAllahhhh.
0 oy
tarafından
O kadar da değil yahu 800 liralık neyin masrafı bu ") bencede onun yerine bir fakire sadaka ver bir açı doyur çıplağı giydir çok daha iyi 
(204 puan) tarafından
En guzeli vallahi

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 290 göst.
13 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Elifgeylani (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 333 göst.
28 Haziran 2020 Aile kategorisinde Esrageylani (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 73 göst.
21 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Bakiderya (1,174 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 724 göst.
24 Eylül 2019 Diğer kategorisinde ❤Prensesimin Annesi❤ (225 puan) tarafından soruldu

377,943 soru

11,312,743 cevap

34,746 kullanıcı

...