0 oy
323 göst.
Diğer kategorisinde (96 puan) tarafından
Merhaba sezeryan olali 22 gun oldu gecen dikis yerimde az bisey acilma vardi gobegim kilodan ustunu kapattigi icin hava almiyior zor iyilesiyor dr dikise gerek yok dedi ama korkuyorum daha cok acilcak atacaklar diye her gun pansumanda yapiyorum..beyazlamis kenari bugun azcik neden bilmiyorum iltihaplamismidr acaba azda yanma var komple dikisiniz acildimi iyilesme sureciniz nasildi acaba neler yapmaliyim..

6 Cevaplar

0 oy
(775 puan) tarafından
Canım açılma dediğim başta hafif böle bombeli yer oluyor oradan mı bahsediyorsun
(96 puan) tarafından
Distan acilms cnm sivi geldi biraz dr kndiligimden kapanir dedi qma baska yerdede var sanki
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım benim de açıldı dikişim kilodan değil benim zayıftım ama zorlamadan kaynaklı açılmış benim her gün sabah akşam kanıyordu ama ona rağmen dikiş atmadı 2 hafta sonra iyileşti kapandı kendisi 
(96 puan) tarafından
Ayy cnm cok saoll icm rahatladi beyazlama olmusmuydu hic
tarafından
Evet canım sonlara doğru beyazlasti iltap akti ama ihmal etmeden pansumana gittim yine de kendiliğinden kapandı
tarafından
Kendiliğinden kapanır muhtemelen korkma benim göğsüme kadar her yerim kan oluyodu ona rağmen dikiş atmadilar kapanır diye
(96 puan) tarafından
Cok saoll canmm insallahh
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Ben ikinci doğumunda yaşadım 4 ay önce ama ben eve geldikten sonra sıvı gibi bişey akiyodu kanla karışık bi kaç gün sonra yavaş yavaş açıldı biz bir hafta dikişe bastirdilar içinde kan birikmiş kaninakitilar dolaş dahada açıldı sonrasında artık eğitim araştırma hastanesi ne yattık 10 günde orada yatim yarayı temizlenir kendi kendine kapanması beklendi kapanmayinca ecik yerlere tkrr dikiş atillar ama ben ağrım çok oluyordu çocuğu emziremiyorudm belimi dogrulatamiyidum kaç gün olmuştu biraz açılma eğer kan sıvı akmiyorsa kendiliğinden kapanicaktir İnşallah hiç merak etme
(96 puan) tarafından
Bnmde ikinci sezeryanim cnm insallh dikis gerekmez sonradan beyazladi biraz iltihap kapacak diye korkuyorum cok tesekkurlerr cnm
(1,331 puan) tarafından
Benim teyzemde kilolu doğumdan bir hafta sonra parmak ucu kadar açıldı ama hergun padikon sur mikrobu olsun o şekilde kendiliğinden kapandı ama bnm üç cm biyerde bir cm de biyerde açılma olmuştu canım mikrop kaplaması için hergun günde iki üç kere padikon sur temizle kendi kendine kapanicak İnşallah ben ikinci dikiis aldirmaya gitigimde bi yerd az buçuk kalmıştı doktor padikon yap günde iki üç kere dedi kendi kendine kapandı
(96 puan) tarafından
Insallah cnm saoll cokk
0 oy
(802 puan) tarafından
Ay canım bende o dikişten neler çektim benim hep aktı kanadı enfeksiyin kaptı hatta bana açıp tekrar dikicez dedrielr ama ben izin vermedim gecicek canım korkma agricak ama geçer bak benim 1 sene geçti hala ağrıyor 
(96 puan) tarafından
Enfeksyon kapinca nasil oluyor canm.. beyazliyormu kenarlari.. saol canm icim rahatladi biraz
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Oksijenli su ile temizledi cerrah dikişimi gazlı bez sardı bir de antibiyotik iğne ve ilaç verdi geçti çok şükür. Çok köyüydü benim de.
(96 puan) tarafından
Sarmak dahami iyimis cnm acik bnmki kapatsammi bnde
(2,493 puan) tarafından
Ben enfeksiyon kapana kadar hiç sarmadım aslında batikon sürdük ve hep açıktı. Duş aldıktan sonra iyice kurutamamışım ben canım ondan enfeksiyon kaptı şişti. Sarı iltihap aktı içinden bende de ateş halsizlik yaptı. Cerrah oksijenli su ile temizledi. Bir kere de pansumana gittik ilaçlarla düzeldi çok şükür. Sen bi mutlaka doktora git. Vücutta enfeksiyon değerini yükseltiyor
(96 puan) tarafından
Tamam canm cok tesekkurlerrr
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Ayyy çok dikkat etmen lazim ıslak kalmasın yani terlemesin gazlı bez gibi bişey köy yoksa enfeksiyon kaparsa çok cekersin
(96 puan) tarafından
Anladim canm acik kalmasimi daha iyidr yoksa kapatayimmi orayi bilemedim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 6,705 göst.
30 Nisan 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayşe sinan (887 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 208 göst.
8 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Toprak48 (590 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 268 göst.
0 oy
12 cevap 274 göst.
27 Şubat 2021 Aile kategorisinde Kubra guler (247 puan) tarafından soruldu

377,712 soru

11,304,964 cevap

34,729 kullanıcı

...