0 oy
1,273 göst.
Diğer kategorisinde (1,250 puan) tarafından
Kizlar 2 kizim vardi hamd olsun 3.yu erkek istedik bir dua var esim abdest alip elini karnima koyup oglum olursa eli ayagi duzgun saglikli imanli Kuranli Allahim adini MUHAMMED ALI koyacagim dedi ve dua okuduk hamd olsun Allah nasip etti kizlarimda da oglumda da burda unlu bir seyh var dua almaya gitti ve isimlerini soyledi seyhin torunuyla konusabilmis oda demiski Muhammed agir gelir mehmet koyun oyle olunca bizde baska isim dusunduk doguma az kaldi napsak bilemiyoruz Muhammed ismini koymasak gunaha girer sozumuzden donmusmu oluruz cocuga agir gelir diye koymayalim diyoruz seyh torunu da oyle diyince kararsiz kaldik cok

40 Cevaplar

+3 oy
tarafından
O şeyh denen adam.kim.merak ettim 

Allah rasulu kendi isminin konulmasini tavsiye ediyor.

Ya o şeyh Allah rasulunden daha ilimli(haşa)

Ya da kafasindan sallıyor
(1,250 puan) tarafından
Canim oyle soyleme cok gunah cok sevilen sayilan bir seyh nur yuzlu imanli Kuranli bir efendi
tarafından
Ağır gelen bir takım isimler var deniliyor ama Türkiye'de Mahmut  Mustafa Muhammed isimleri  de çok konuluyor kimseciklere biseycikler olmuyor ama sen bilirsin yani
(1,250 puan) tarafından
Hayirlisi canim sanirim Muhammed ali koyucam
tarafından
Bence ağır gelirden kastı zamanla ismi bozanlar oluyo malesef onu demistir bence
(1,250 puan) tarafından
Belkide canim bilmiyorum ama esimle konustum Muhammed ismini kesin Allahin izniyle koyucaz
-Reklam-
+1 oy
(1,043 puan) tarafından
Ya kusura bakma günaha da girmek istemiyorum ama şeyh torunu bunu nasıl soyleyebiliyor. Siz bir söz vermissiniz. Ağır bir isim ama hiç mi koyulmuyor sanki. Sözden dönmek daha mi doğru. Ne söylemişseniz onu yapin bence. 
(1,250 puan) tarafından
Oyle yapicam canim esimlede konusucam yarin sozden donmek olmaz agir gelirse de RABBIMIN vilecwgi is Insallah agir gelmez
0 oy
tarafından
Evet canim gunah olur bence
(1,250 puan) tarafından
Cok kararsiziz hem agir gelmesinden korkuyoruz hemde sozumuzden donmus olabilmekten
0 oy
(48,481 puan) tarafından
bilemedim valla agir oldugunu biliyorum ama
(1,250 puan) tarafından
Evet seyhin torunuda agir gelir cocuga demis
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Bence söylediğiniz ismi koyun
(1,250 puan) tarafından
Agir gelir kaldiramaz sa cocuk kotu olur demis bilemedik canm yaa :(
(48,481 puan) tarafından
ama bir sürü muhammed isminde cocuk var
(1,250 puan) tarafından
Orasi oyle tabiki canm bu alimler goruyor ya dedik acaba bi bildigimi var da oyle soyledi
(48,481 puan) tarafından
ben onlari bilmiyorum canim hic cevremde yok o yuzden bisey diyemicem gelecegi bilemezler
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Bence koyun muhammed Ali olarak ama Muhammed'i çok kullanmayin Ali deyin 
(1,250 puan) tarafından
Galiba oyle yapicam korkuyorum Allaha soz verip donmus gibi olmaktan
0 oy
tarafından
Canım Muhammed tek olsa ağır olur diye biliyorum yanina isim koymuşsun zaten hem Allah'a söz vermişsin bence koy
(1,250 puan) tarafından
Aynen oyle zaten duanin sartida isminin Muhammed olmasi yarin esimle konusucam soy ismimizde cok uzun baska bir hocayada sorsun bakalim
0 oy
tarafından
Benim oglumda Muhammed Emir oyle bi ağırligi yok henüz 
(6,136 puan) tarafından
Arkadaşlar ağırlık derken nasıl olur ki bu ne gibi belirti verir kişi de
(14,955 puan) tarafından
Benim teyzemin adı Ayşeymiş. 3 yaşına kadar ölüp ölüp dirilmiş resmen. Hep hastaymış. Bir gün en sonunda hastalanmış yine. Hareketsiz yatıyormuş. Öldü ölecek. Dedem de çocuk yaşarsa adını Nilüfer koyalım demiş. Teyzem iyileşmiş. O günden sonra adı nilüfer olarak kalmış. Bir daha da öyle hastalanmamış. İsim ağır geldiği içinmiş. Babannesinin ismiymiş ve babannesi pek istekli vermemiş ismini. Bir de katnem bi kadınmış zaten.
(1,250 puan) tarafından
Ayy canim ya korktum seyhler alimler bilir kalp gozleri acik diye bikiyoruz ve o yuzden acaba malummu olduda koymayin dedi diye tereddutte kaldik bizde iki isim koyucam Muhammed ali aliyi kullaniriz olmadi
(48,481 puan) tarafından
babannesine has isim degilki o versin vermesin ne alakasi var babanneyle ☺️☺️
(14,955 puan) tarafından
Bizimkiler onun ismi diye niyetlenerek koymuşlar . Babanne ismi verilir ya ille çocuğa . O yüzden diye tahmin ediyorum . Yani bana öyle dediler aslında
0 oy
tarafından
Muhammet ali koyun Ali ismini kullanirsiniz 
(1,250 puan) tarafından
Ali isminide esim diyor hic icime sinmiyor delircem doguma 1 hafta kaldi 9 aydir isim dusunuyoruz ama sona dogru beni tedirginlik sardi
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Benim oğlumun adida Muhammed Ezel ilk başta koyacam dedim ve koydum 
(1,250 puan) tarafından
Sanirim ne olursa olsun bende Muhammed ismini koyucam Allahin gucune gider diye cok korkuyorum
(1,584 puan) tarafından
Koy canım gayette güzel isim
0 oy
(14,015 puan) tarafından
Kardeşimede önce Yasin ismini koymuşlar sonra sürekli hastalanmis ateslenmis babamın hoca arkadaşı varmış ona sormuş acaba nedir diye oda ismi ney diyince değiştirin Yasin in diğer adı Furkan ı koyun öyle ağır isimleri herkes taşıyamaz demiş bizimkiler de değiştirmiş günah mıdır bilmiyorum ya 
(1,250 puan) tarafından
Evet seyh te o ismi koymayin agir gelir diyince bizde degiselim dedik ama osin icinde ettigimiz dua ve verdigimiz soz var korkuyorum o yuzden
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Muhammed olarak agir olur ama yanina bir isim daha koyun hafif olsun canim. Degistirmek olmaZ
(1,250 puan) tarafından
Degistirmek olmaz sanirim cunku Allaha soz verdik o yuzden korkuyorum keske ruyamda bana isim soyleseler cok dua ettim ama bin tane ruya gordum bi bunu goremedim
0 oy
(839 puan) tarafından
Kızlar ağır derken 
(1,250 puan) tarafından
Yani canim Muhammed ismi cocuga agir gelirmis dedi
(839 puan) tarafından
İşte nasıl ağır gelir ağır gelir ne demek anlamadım valla kusuruma bakmayın
(1,250 puan) tarafından
Canm isimlerin anlamlari var ya mesela asel cenette bal irmagi demekmis Muhammedde peygamber ismi peygamberler hep skinti cekmisler ve ilimleri ibadetleri sayesinde gunaha yanasmamislar simdi isim agir cocuk ibadetli olmazsa cektigi skintilari kaldiramaz kotu isler yapar vs ben boyle biliyorum yani bunun gibi bisey sanirim
(839 puan) tarafından
Yaaa şimdi benim eşimin de adağı varbir oğlum olursa Muhammed Ali koyacam demiş kızım oldu ama ilerde düşünüyorduk ya
(1,250 puan) tarafından
Bizde dua ederken oyle dedik nasip oldu iki kizdan sonra ki kizlara hamileyken cinsiywtuni bilmezken dua etmedik hic 3.cocugumda gebe oldugumu ogrendigimde dua ettik duanin kabulunun sartida isim o yuzden degismek korkuttu bizi acikcasi
0 oy
(12,510 puan) tarafından
Allaha söz vermişsin, bence koyman gerekir. Bi nevi adak adamışsın adakta vaciptir yapman gerekir ben böyle biliyorum 
(1,250 puan) tarafından
Off evet canm esimle konuscam soz verdik tevekkel Allah diyip koyalim diycem
0 oy
(2,579 puan) tarafından
Durumdan bahsettiniz mı böyle duamız var diye ki Muhammed ismini koyan çok insan var daha çok Ali yi kullanirsiniz ama söz verdiğiniz katın bence
(1,250 puan) tarafından
Evet canm soylemis birsey olmaz demis mehmet koyun cocuga da gunah tasiyamayabilir demis
0 oy
(808 puan) tarafından
İlk defa Muhammet Ali ismini sen koymuyosun canim adak gibi olmuş 
(1,250 puan) tarafından
Oyle canim sanirim koyucam ismi Allaha soz verdik kucuk kizimda hergun diyor kardesimin adini Muhammed ali koyalim diye ne kadar isim dediysek yok diyor Muhammed ali olacak diyorum cocuga malummu oluyo
(808 puan) tarafından
Bebeğin hasta olsa vicdan yaparsın ondan mı diye yada en ufak birseyde
(1,250 puan) tarafından
Valla canim bilemiyorum tamda agir gelir kaldiramazsa diyorlar birde hasta olur  ne biliyim cok skinti ceker gibisinden ha tam twrside olabilir belkide cok iyi gelir cok guzel bir hayati olur ama iste insan kotuyu daha cok dusunur ya ondan korkuyorum
0 oy
tarafından
Benim oğlumun adı Muhammed Ali.  Çok severek koyduk umarım ismine layık biri olur. Ayrıca Allah a söz vermişsiniz. 
(1,250 puan) tarafından
Adiyla buyusun canm bende oyle yapicam sanirim soz verdigim ismi koyucam aliyi daha cok kullaniriz olmadi
tarafından
Bana da çoğu kişi ağır olur koyma dedi de sonuçta Peygamberimizin adını taşıyor çok hoş bişey. Sadece ismine layık olmakta insan korkuyor. İnşallah ismine layık olurlar.
0 oy
(167 puan) tarafından

Mehmet olursa aynı isim zaten arapça kökü aynı çünkü 

(1,250 puan) tarafından
Hah evet iyi soyledin canm seyh te oyle soylemis simdi swn yazinca aklima geldi
(167 puan) tarafından
Mehmet koyabilirsiniz dediğim gibi mehmet ve Muhammet aynı isim kökünden gelir Mehmet Ali hoş geliyorsa size aynı kapıya çıkıyor benim oğlum da Mehmet Deniz
(1,250 puan) tarafından
Doguma 1 hafta kadar kaldi yarin ilk isim esimle tekrar bu konuyu konusmak olacak uyuyor suan ben kafaya taktim uyuyamiyorum
0 oy
(128 puan) tarafından
Biz de iki isim koyacağız inşaallah, ilki Muhammed olacak ve peygamberimiz kendi isminin koyulmasını tavsiye ediyor, değiştirmeyin dua edin adıyla yaşasın adı gibi yaşasın inşaallah. 
(1,250 puan) tarafından
Canim bende karar verdin Muhammedi muhakkak koyucam
(128 puan) tarafından
Rabbim adıyla yaşamayı nasip etsin, hayırlı evlat olsun inşaallah
(1,250 puan) tarafından
Aminn cumlemizinki Insallah
(128 puan) tarafından
Amin inşaallah
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Yani sizinki resmen adak gbi bsey olmuş. Bence koymalisiniz
(1,250 puan) tarafından
Aynen adak gibi oldu
(2,075 puan) tarafından
Kulağına Muhammed ali okutup nufusa baska yazmak kandirmak gbi olur mu acaba bi de onu araştırın.
Benimde kuzenimin adini muhammet koyucaklarms bi hocabu cocuk cok şımarık olucak ilerde peygamber efendimizin ismine saygi gösteremezsnz. Ağzınızdan kötü bsey cikar vebali size olur demiş. O.yzden farklı.isim.koydular. ağır gelmesini bilemem ama hocanin dediği cok.mantikli.gelmisti
(1,250 puan) tarafından
Iste oda var Muhammed ali koyup aliyimi kullansak acaba diyorum
(2,075 puan) tarafından
Benim kızımin da ilk ismi amine ama biz ikincisini kullaniyoruz. Ağır vs diye dusunmedik iki isim çok söylenmiyor zaten uzun diye

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 127 göst.
0 oy
24 cevap 1,158 göst.
24 Nisan 2022 Diğer kategorisinde 3434 (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 423 göst.
20 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Tugba3101 (1,278 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 275 göst.
30 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu