0 oy
651 göst.
Diğer kategorisinde (121 puan) tarafından

Kizlar ben 1.5 senelik evliyim kaynanam ile ayni evde oturuyorum. BAŞTA  AYRI GELSEYDIN DEMEYİN 1 AY DIYE KANDIRILDIM  

kizlar her türlü sorunum var kiradayiz  kayin pederin yok 18 yaşında gorumcem var ve kaynanam gorumcem asla odasından çıkmaz yemek yaparım lokantaya gelmiş gibi kaşık catalina kadar  koyuyorum yiyip  odasına gidiyor veya en son kalkıp tuvalete telefonla giriyor yarim saat çıkmıyor  suratını bile görmüyorum 5 erkekle beraber konuşuyor tovbe ya rabbim  kaynanam zaten psikolojisi bozuk ilac kullaniyor asla memnun olmuyor kullandığım tabakları bile görünce alip gümüşlüge  götürüp koyuyor hem bebek hem bulaşık hem çamaşır hem utu her seyi ben yapıyorum ustune bi de yaranamıyorum  gecen yine bağırdı çağırdı saf gelinler gibi ağzımı açıp tek kelime söylemedim suan evde yoklar eltime  gittiler  esime söyledim yeter artık görmüyor musun halimi dedim imkanım yok borcum var ayıramam  evi dedi hemde annem tek kalamaz kardeşim şu bile vermez ona diyor. Cok ustune gittim ağladım sen is için mi ağlıyorsun ben seni boşuna mı aldım tabi yapacaksın dedi bana Allah aşkına bana bi fikir verin lütfen ne yapmalıyım nasil ikna ederim bana fikir verin  köle olmaktan yoruldum ben :(

17 Cevaplar

+7 oy
(48,448 puan) tarafından
is icin aldiysa maas versin o zaman
(48,448 puan) tarafından
seni kaybetme korkusu varsa ordan vurabilirsin esine bide bir ay ayni ev sonra ayri ev yalanina nasil inandiniz madem bir ay sonra yapariz dugunu deseydiniz. esinde kendine guvenmiyosa ne diye evleniyo. en basindan belli eve biri gelsin hizmet etsin mantigiyla evlenmiş gorumcenin arkasini toplama camasirini yikama is paylasimi yapın azicik dislerini goster yoksa ömür boyu cekmek zorunda kalirsin
(121 puan) tarafından
Canim nasıl yani ne diyim ne yapayım  ciddi soruyorum bana qkil verir misjn  eşimin kaybetme  duygusu yok baba evine gittim  evini  ayir  gelmeyecem  dedim senden vazgeçerim annemden geçmem dedi tıpış tıpış geri geldim
(5,721 puan) tarafından
İkbalim yaa+++++
(48,448 puan) tarafından
aynurum ,❤️
canim o zaman ya mecbur cekicen yada sonu iyi gozukmuyo
(5,721 puan) tarafından
Çok doğru kuzumm.
Allah yardım etsin çok üzülüyorum böyle görünce
-Reklam-
+1 oy
(6,978 puan) tarafından
Anayin evine git kalsinlar sensin. Esinin konismasina bak hele hadsiz, kardesini egitsin once, sana mi kalmis anasina bakmak
(6,978 puan) tarafından
Ah ahhh ne deyim bacim, ezdirme kendini, hastayim yorgunum de nazlan yat. Kaldirsinlar totoslarini, ya da her bulasikta bi tabak kir :))
(121 puan) tarafından
Kiz ciddiyim qkil almaya ihtiyacım var
(6,978 puan) tarafından
Evet gercekten sakarlık yap, bi bardak bir tabak derken gorsunler gunlerini, nasilsa herturlu laf edecekler, en azindan sen işten kurtulirsun biraz. Hastayim de yat yerinde bikac gun, covid olmus olabilirmiyim acaba de, heryerim agriyor falan yap :)))
(121 puan) tarafından
Canim benim derdim is degil muamele kotu bebeğime illa yemek vercem hamileyken  3 gun odadan çıkmadım  tuvalete bile çıkmadım bu icerde sag mi olu mu demediler. Kurtulmak istiyorum bunlardan
(6,978 puan) tarafından
Esini ikna edeceksin baska yolu yok maalesef
0 oy
(1,327 puan) tarafından
ne dmeek tabiki yapacaksin ya. kndi kizi su bile vermez ama gelinin ettigi hizmette begnilmez. birak git anneninn evine burnu surtsun
(1,327 puan) tarafından
Valla nedesem bos yani. Annenlere sen kndin gidip kendini mi döndün peki yoksaesin mi gelip aldim barışmak icin
(121 puan) tarafından
Kusmedik canım ben annelemlere  gideyim bari dedim götürdü ben evi ayırmadan gelmeyeceğim  dedim o da senden vazgeçiyorum annemden geçmiyorum dedi. 2 ay sonra qnnemler evine git dedi esimi aradılar gel al eşini çocuğunu dediler  arkamda durmadılar yani neymiş yuvam yikilmasin
(1,327 puan) tarafından
Hata sende senden vazgeçen adama geri kndin gitmişsin. Simdi gitsen zaten sende vazgecmis. Seni kullanmak icin almislar belli. Ailen arkanda olmasa bile bicoksecenek var zana destek olacak
(121 puan) tarafından
Ne mesela
(1,327 puan) tarafından
Yahu sende herkese ne mesela deyip durmusssun. Nesi mi var herkes diyeceğini demisti iste.karar senin
0 oy
tarafından
Eşinin elinde eşin destek çıkmaz sende sesini çıkarmadan yaparsan bu hep böyle gider 
(121 puan) tarafından
Yok canım asla o kadın da yok öyle bisey Allah havale ettim ama sabrım da kalmadı
tarafından
Bence soyle dua edelim rabbim eşine hayırlı kazanc kapısı açsın sizde bir an önce çıkın o evden
(121 puan) tarafından
Esimin borcu var evet  ama sadece konu ben ölünce gündem oluyor borcu daha gecen bile kardeşini telefonunu yere atıyor hemen gidip alıyor  çeşit çeşit Bluetooth kulaklıklar  gözlüğünü bile derecem  artmış dedi doktor ayni 1 ml bilr fark yok dedi değiştirdi
tarafından
Kuzum o zaman yapacak bişey yok severek mi evlendiniz hep mi böyleydi ki sana karşı ne bileyim ne diyeyim bilemedim Allah yardımcın olsun
(121 puan) tarafından
Hayir canım  aksine görücü usulü   evet hep böyleydi
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Seni hizmetçi bellemişler git görümceni döv akıllansın
(2,393 puan) tarafından
Koyma kardeşim herkes kendi yapsın sorarlarsa da yaşı evlilik çağına geldi iş öğrensin diye onun işini yapmıyorum dersin
(121 puan) tarafından
Esim qrkamda olsa  derim ama iste esim varya kalkar kendi yapar annesine kardeşine
(2,393 puan) tarafından
İlk kocana diyeceksin o zaman hiç iş yapmıyor çok yoruluyorum de Bi gün video kaydına alayım da gör de yalandan ağla :D
(121 puan) tarafından
Kiz goruyor ki sanki bilmiyor mu ne yapayım diyor
(2,393 puan) tarafından
O zaman annenin evine git zaten belli ki sensiz 1 gün yaşayamazlar ertesi gün yalvarmaya gelir o zaman ne oldu ya yapamadınız mı bensiz dersin
0 oy
tarafından
Musura bakma ***** olan sensin ne demek ya sen ben size esirim dersen onlarda sana köle gibi davranır tabi 
(121 puan) tarafından
Haklisim da  ne yapabilirim onu sordum
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Kemdisi yapsın oğlu degil mi 
0 oy
(119,055 puan) tarafından
Bi sure ailende kalsanmj
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Yorumlari biraz okudum da canim sanirim esinin seni kaybetme korkusu yok. Boyle bir kisiye ne yapsan fayda etmez. Resmen seini kandirmis ve köle gibi kullaniyor. Hani iyi niyetle dese sana guzelce kibarca durumu izaa etse tamm idare edilir az cok ama esin de cok ileri gitmis. Sana deger vermeyen insana sende deger verme. Disini goster. Susarsan hep yerin dibine sokarlar seni. Daha ölmeden mezara girersin. Ne yap ne et kendini kaybetme korkusunu ona yasat. Tekrar dan esinle bastan başa guzelce herseyi tane tane sakince anlat icini dök. baktin seni yine anlamiyor annen babam senin destekcinse Ailenin evine git. Uzzuuunnn bir sure asla esinin evine gitme. Seni onu terk edecegini hissettir. İki lafina yeniden tipis tipis ona gitme. Hele bi dur korksun. Sen yokken bak nasil perisan olacaklar. Yan gelip yatmalarina benzemez
(1,175 puan) tarafından
Cok güzel yazmıssın canm. Arkadas 2 ay kalmıs ailesi evine dön demiş eşide senden vazgeciyormannemden vazgecmiyorm yazmıs. Bu kızcagoza günah degilmi. Kadnlar eşlerine Allahın emaneti.ahh bunlar neyi kacırıyo bir anlasalar. Bu kızın cektigi hem eşsevgisizliği hem saygısızlıgı ah ah. Hayatı zhir etmisler günahtır.
(1,175 puan) tarafından
Birde erkek evden cıkmayınca evliliği anlamaz eşini görmez gercekten. Birde ana kuzularıdır smdi hic evden cıkmamıs anasınındibinde eşininkıymetni anlamamıs. Baska birevde uzak biyerde  olsalar esi evden gitse biryalnız kalsa belki koyar ama sdbişi ifade etmiyor. Nasıl olsa düzen aynı eski düzen esi sonradan katılmıs olsada olur olmasa da diye düşünür. Olan bu kızcagıza olur
0 oy
(75 puan) tarafından
Canım allah yardımcın olsunn 

Kaynana, görümcede sorun var evet ama asıl iş senin eşinde bitiyor senin eşin adam değil.. !  Sen ona çocuk vermişsin seni eş, hayat arkadaşı olarak görmesi gerekiyorken ailesine köle olarak görüyor evlilik gerçekten sadece hizmet etmekmidir tabiki hayır... !! Az yesinlerde bir hizmetçi tutsunlar içlerinde merhamet, vicdan kalmamış bak bir söz vardır merhameti, vicdani olmayan insandan korkun diye.. ailen yokmu varsa sana destek çıkacaklarını düşünüyorsan ailene sığın yada devletin kadın sığınma evleri var oraya sığın bu çile, bu eziyet nasıl çekilir çok üzüldüm gerçekten insan eşini, arkadaşını seçebiliyor ama kaderini seçemiyor çok kötü  durumlarla sınanıyorsunn 
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Bu zihniyette insanlsroldukca kadınlar dahacook göz yası döker. Vicdansız adam sen hizmetcinisin neden digerleri yapmıuor cahiller. Bastan alısmıslar. Kimseye iyi olmıycaksın tepene cokıyorlar. Off canm cok üzüldüm sana... keske elimden bir sey gelse. Seni doldurmak isyemiyorum ama ben olsam yapmazdım hizmetci diyilim ben o evde 3 kişi daha var hadi esin calısıyor işte yapmasa da olur ama kaynanan ve görmcen ?ben olsam elimi sürmezdim aç kalacak halleri yok kalkıp hazırlasınlar bikerede senhazır sofraya otur. 
0 oy
(157 puan) tarafından
Çalışın arkadaşım iş bulun ekonomik özgürlüğünüzü elinize alın kocam acaba bugün para verecekmi diye ağzının içine bakmayın o kadar çalışıp kaynanam beğenecekmi  derdine girmeyin iş bul ve çalış hem geliriniz 2 katına çıkmıs olacak bu sayede  ayrı eve çıkabilirsiniz. Lütfen ezdirmeyin kendinizi bu şekilde yaparak siz kıymetli olmuyosunuz emin olun
0 oy
(4,538 puan) tarafından
Sen de yapma madem iş için almış greve gir onlar kalksın yapsın biraz da kimse kimsenin kölesi değil
0 oy
(3,027 puan) tarafından
Baba evine gittim senden vazgeçerim annemden geçmem demiş. Hem ayrı eve çıkamam kardeşim anneme bir bardak su vermez demiş. Sen olmasan annesine bakacak yok. Baska kim gelip sizin karınızı çeker deyip dişini göster canim. Görümcene iş buyur yapmazsa kararlı ve ısrarcı ol. Gerekirse eşine de kardeşin işin ucundan tutacak. Bırakır gidersem kardesin bir tas corba koyacak mı önünüze. Sen işe gidersin. Annen evde kızıyla zebil olur. Kıymetimi bilin azıcık ben olmasam evi temizkeyen yemek yapan olmaz de canım. Onlar seni ezerek güçsüz gösterip elde tutmaya çalışıyor bence. Ama sana muhtaçlar direk burdan vur. Ayrı eve çıkacağını sanmam ama en azından görümcene iş yaptırta bilirsin. Seni niye aldım yapacaksın tabj derse hizmetciysem maasim nerde o zaman dersin. 
0 oy
(5,324 puan) tarafından
İş için kullananlara bir sınır oluuorum ki
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Anasıyla  baş başa birak  cok düşünüyorsa anasını kendi baksın ozaman 

Ben  seni  iş  için  aldım  ne ya  bana böyle davrancak eşim  1 dak bile  durmam  birde  daha  yeni ewli sayılırsın  bune böyle  yaa 
0 oy
tarafından
Demekki halime şükretmem lazım bende kaynanamlarla oturuyorum ama görümcemle her türlü işi beraber yaparız kaynanamda tavuk inek işiyle falan uğraşır bizde evin işi yemek falan yaparız ama yinede kendi evime çıkmak istiyorım şimdi mümkün değil tabi. Seninki daha betermiş ya ben senin yerinde olsam sözlerini tutmadıkları için giderim annemin evine dönmem ister ayrı çıksın ister çıkmasın yani o seni kaybetmekten korkmuyosa sende korkma

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 129 göst.
15 Eylül 2022 Aile kategorisinde Zoze49maho67 (1,233 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 262 göst.
17 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 190 göst.
0 oy
9 cevap 199 göst.

377,724 soru