0 oy
230 göst.
Aile kategorisinde (6 puan) tarafından
Kizlar 6 gün oldu doğum edeli bebegim süt içerken arada boğazında kalıyor ödüm kopuyor hemem yan çevirip sırtına vuruyorum rahatlıyor ağlıyor ama neden boule oluyor ne yapmam lazım sizce bide günde 6 7 defa altina yapıyor 

8 Cevaplar

0 oy
(2,479 puan) tarafından
Sütün tazyikli oldugu için öyle oluyordur. Emzirmeden once az sag elinle veya makineyle sonra emzir. Bide tandem emzirme var öyle emzir. Gogleye makaslama yaz sut akisini yavaslatarak emzir
(6 puan) tarafından
Elimi makaslama yapıyorum ama tantem emzirme ne anlamadım onumu google yazim dedin
-Reklam-
0 oy
(44,604 puan) tarafından
Sütun birde fışkırarak mi geliyo acaba altına 6/7 kez yapması normal canım anne sütü aldığı için sık yapar büyüdükçe kaka sayısı azaliyo su an daha küçük yeni dogmus
(6 puan) tarafından
Sanirim süt fazla geliyor ama korkuyorum ya emzirmektem soğudum
(44,604 puan) tarafından
Yok yok korkma panik yapma normal şimdi yeni goguslerin sutlendi zamanla öle olmicak sen ver emsin canim
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Böyle durumlarda panik yapma baş parmağınla kasinin ortasını yukarı kaldır geçer bir de sütün tazyikli geliyor olabilir emzirmeden önce biraz sağ öyle ver
(6 puan) tarafından
Valla çok panik yapıyorum boğulacak diue korkuyorum  yarin kontrolü var zaten doktorada bi sorayim doğru diyon artik sağacam teşekkürler
(3,107 puan) tarafından
Panik yapma alışacaksin surekli boğazına kaçacak çünkü
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Altına yapması normal bizim her bez büyük abdesti li idi. İstersen az sağ göğsünü tazyikli geliyor ondan kaçıyor. Birde tavsiyem sütünü ziyan etme fazlasını sağ buzdolabına kou cnm ilerde lazım oluyor 3 ay ömrü var
(6 puan) tarafından
Nasıl sakliyim normal buzdolabı poşetinde olurmu
(6,859 puan) tarafından
Yok aşkım e bebekte felan var süt saklama poşeti yada kabı var cnm onlar daha sağlıklı.. ben hep stok yaptım bazen emmedigi dönem huzursuz olduğu dönemlerde yada sütüm olmayınca bı gece öncesi dolabın altına çıkarıp ilitip sabah tek seferde veriyordum.
(6 puan) tarafından
Tamam cnm oyle yapim cok tesekkür ederim
0 oy
(270 puan) tarafından
Bugün doğum yapalı 33 gün oldu ama hala süt boğazına alıyor.Hatta birinde hemşireler kurtardı.Süt çok olduğu için boğazına alıyor.Memenin çok dolmamasına dikkat et ven öyle çözüm buldum çok doldurmuyorum.
(6 puan) tarafından
Yani nasıl doldurmayın anlamadim
(270 puan) tarafından
Sağarak.Acıkmasından yarım saat önce yarısını sağ hatta tamamını sağ.6 günlük bebeye yeter gerisi ben sürekli sağıyorum emdikten sonra kalanını muhakkak boşaltıyorum.Dolap süt doldu.Hem ne kadar çok sağarsan o kadar çok sütün olur.
(6 puan) tarafından
Oylemi peki süt ona yetiyormu bide nasil saklıyorsun buzlukta mu dolaptami nasip saklıyorsun yazarsan sevinirim bende öyle yapim diye.
(270 puan) tarafından
Anne sütü oda sıcaklığında 3 saat, buzdolanında 3 gün,dondurucuda 3 ay kadar kalabiliyor. Anne sütü poşetleri satılıyor heryerde var ben e bebekten aldım çok memnunum.Üzerine tarih saat falan da yazabiliyorsun onlar ile saklıyorum.Sütüm azalırsa yada işe başlayınca falan kullanırım.Sağdıkça süt daha çoğalıyor bebek henüz boşaltamadığı için sağılması gerekiyor zaten.Bebek büyüdükçe gerek kalmaz zaten kendisi emer ama şimdi daha küçük en fazla 25-30 ml emer.Sağmazsan sütünde azalır zamanla ben yaşadım bu 3.doğumum bu. İlkii tecrübesizliğime geldi 3 ay emzirebildim ne yapsam fayda etmedi.
0 oy
(4,051 puan) tarafından
Emzirirken basını yuksek tut bebegının, kolunu bıraz daha kaldır alttan hatta ben kolumun altına yastık koyuyorum bebegı tutarken agrıyor. Boğazında kalırsa panik yapma 2 kasının arasını bas parmagını ile yukarıya dogru ovala hmn etki ediyor. Benım bebegımdede sık sık kalır boyle yaparım 
0 oy
(130 puan) tarafından
Kiz oo ne ki bnki ememedi hastanede 3 defa boguldu mos mor oldu nefes alamadi hemsireleri cagirmistik zor emdi zaten hemsirede dedi zaten sutun cok ve hizli geliyo bebekde bilmiyor birden cekiyor ondan dedi
0 oy
(233 puan) tarafından
Sütün tazyikli geliyordur aynısını yaşıyorum hala arada yeni doğmuş çenesi kuvvetli değil zamanla geçiyor ama çok dikkat et ciğerlerine kaçma ihtimali çok yüksek çok sık oluyorsa sütünü biraz sağ öyle emzir 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 51 göst.
21 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prenseslerinannesi! (578 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 366 göst.
27 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Musmutlu (398 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 557 göst.
20 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Gamzefe06 (151 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 74 göst.
10 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Kizlarimmmm21 (1,313 puan) tarafından soruldu

377,326 soru

11,291,892 cevap

34,710 kullanıcı

...