0 oy
1,657 göst.
Diğer kategorisinde (462 puan) tarafından
Kaynanam eltime dogum hediyesi olarak yorgan almis bebeginede ceyrek altin..benim bebegim 1 yasina girecek daha bir altin kupe aldilar birde 100 tl para verdiler dogdugunda onun disinda hicbirsey gormedim  şaka degil gercekten 1 igne bile gormedim esyalarin hepsini esimle ben ve benim ailem aldi durumlarida kotu degil kaynanamlarin oyle bana surekli siz memursunuz paraniz var diyor ama diger torunlarina arada birde olsa aliyor zaten evlenince beyaz eşyamida almadilar esimin bekarken kullandiklarini kullaniyorum iyi degil kotu onlarda ....birde 3 senedir evliyim evimize 2 defa geldi 2 saatlik yol ama yinede gelme imkani var bizimle gidebilir gecenlerde kavga ettik ben hep basina kalktim diger cocugunun yanina gitmek icin can atiyorsun bizim yanimiza gelmiyorsun sahipsiz gibi diye birde eltime dogum hediyesi almissin bana almadin beyaz esyamizida almadiniz dedim simdi kayinvalidemgildeyiz baktim kizima cesit cesit kiyafet almis bende sizinle gelecem diyor birde beyaz esyanin 5000 tl si bizden diyor yani ben aslinda hic para goz degilim ama digerlerine yapilip bana yapilmayinca ustelik imkanlari varken.. kiskandim ve bunuda kavgada soyledim banada yorgan falan almislar ya aslinda yorgan ne ki kavga sebebi bile olamaz evimde dolu ama nefis işte herneyse banada almislar simi bir yandan utaniyorum kendimi dusurdum mu bir yorgan icin diye bir yandanda zaten almalari gerekuyordu once diyorum siz ne dusunuyorsunuz  

48 Cevaplar

+12 oy
(2,252 puan) tarafından
Her seyi geçtim ne güzel gelmiyorlarmış dertsiz başına dert aldin
tarafından
He ya ne güzel gelmiyorlarmış.
(1,808 puan) tarafından
Bende öyle düşünmüştüm
(2,604 puan) tarafından
Içinden  keske gelmese  diyenlerrrr☺️
(48,392 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️en iyi cevap olmali
(2,252 puan) tarafından
Ahaha yalnız değilmişim. Arkadaş bizim anladığımız şeyi anlamaz inşallah:)
-Reklam-
+3 oy
(866 puan) tarafından
Size yine küpe para vs vermişler..benim kaynanam torununa hic bir şey almadığı gibi bir de eşime kredi çektirdi 10 bin lira .bizi borca sokup memlekete gitti .oda diğer eltilerimin çocuklarına hep altın taktı. Onlara maddi yardımda bulundu ..yani bu beğenmediklerini hic görmeyenler var bence..sende sonradan pisman olmuşsun zaten ama is işten geçmiş. Neyse artık yapacak bisey yok
(992 puan) tarafından
Bencede +1
+2 oy
(5,220 puan) tarafından
yani bence onlarda alması gerektiğinin farkında yanlış yaptığının farkındaki sen söyleyince almışlar ama şahsen yerinde ben olsam 3yıllık evlilikten sonra alınan bu hediyeleri gereksiz görür kabul etmezdim çünküaartık hepsi var. ben dedikten sonra almanın bi önemi yok. zaten içindekini söylemişsin 
+2 oy
(1,343 puan) tarafından
Onların zamanında yapması gereken şeylerdi ama yapmayanda var bana da yapılmadı ama.ben.Hiç söylemedim bile tenezzül etmedim.Hiç söylemeseydin iyiymiş ama haksizda değilsin tabi kendileri düşünüp yapmaları lâzımdı boşver takma kafana sende söylemişsin zaten yabanci değiller ya ne olacak
+1 oy
(513 puan) tarafından
Senin demenle almişlar bi nevii benim kaynanamda bana takmadi eltimin kizina cumhuryet altini takmiş ama benm ogluma takmadi bide kendi istedikleri ismi verdiler ama yinede demedim bana niye takmadiniz diye cunku desem alirlar ama gönülsz alirlar
+1 oy
(4,962 puan) tarafından
Bazen eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak gerek canım.. gürültü yapmassan sesin duyulmas iyi yapmissn.. bunları onların düşünmesi gerekir utanmmislardir.. ayrımcılık hiç hoş değil
+1 oy
(3,213 puan) tarafından
Ben olsam asla bu konuyu açmazdım hatta gel bile demezdim bana gösterdikleri kadar değer veririrdim. Sen dedikten sonra dünyayı alsa ne olur ki. Nefis dediğin başkasının olanı çekmemeli bence. Sana sus payı vermişler. Kimseden içinden gelmeyen birşeyi istemem ben eşim dahi olsa. 
0 oy
(15,802 puan) tarafından
Bence haklisin canım. Benim kaynanam da bu konuda çok ayrımcılık yapar. Kayinbabamin ilk eşinden 7 çocuğu var. 2 yıl önce gelinlerden biri doğum yaptı hiç bişey takmadı ama düşüncemdi gerekirdi sonuçta kayinbabamin torunu doğdu ama kaynanama banane benin torun mu der gibi dışladı bişey takmadı. Ama kayinbabamin adına bişey takması gerekirdi. Sonra kaynanamın kendi kızı doğum etti çeyrek takti. Sonra ben doğum yaptım hem de 2 tane. Hem de eşim kaynanamın tek oğlu. Ama ne bana ne çocuklarıma bişey takmadı da alamdı da. Benim ailem her şeylerini yapıyor o yapmıyor diye zoruma gidiyor. Mesela 4 gün önce ailemin evine geldim yine gidip çocuklarıma oyuncak aldılar evdeki oyuncularımızı da annemler almıştı 
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Çeyrek ve altın küpe benim için eş değer ha yorgan ha 100 TL  ayrım olan birşey göremedim.acliktan ta ölsem ayrim yapiyirsa bile asla kimseden birşey istemem hele ki sonra bunun lafı edilecekse 
0 oy
tarafından
Benim eşimde memur benim evimde bir tek iğnesi Yok bu zamana kadar kavga vs. Olmadi ama 3 seneden sonra kendime laf ettirmezdim eşimde kızardı açıkçası benim oğluma çeyrek takti sadece kıyafet almış bir takım o kadar iğrenç ki bir kez bile giydirmedim benim ailemle eşim herşeyi yaptı a dan Z ye şimdi kalkıp bişey desem eşimden önce benim ailem bana tepki gösterir kendini düşürüyosn vs. 

Şimdi ikinciyi yap diyor yine aynısını yapar eminim ama ben ilkinde senin gibi gelmiyorsun kalmıyorsun diyordum baktım diğerlerine yaptığını yapmıyor bende artık çağırmiyorm aman almasın ama evimede gelmesin cümbür cemaat gelir kalırlar eksik kalsın
0 oy
tarafından
yaa iyi demissin benim kizim da ilk ve onlardan bizde bir çöp dahi görmedik durumlari da var evlerinde 3 çalışanli yani bebegimin esyalarini alonacakaleini kendi ailemin durumu olmadığı halde esim borç ödediği halde kendmiz yaptik bende yeri geldimi soylicem yüzlerine  

cook cokk iyi yapmissin
0 oy
tarafından
Boşver biraz yüzsüz ol ince düşüne düşüne kendimizi yipratiyoruz sadece
0 oy
tarafından
Benimeşimin tarafida doğru düzgün bir şey yapmadı ikinci kızımda hele zerre bir şey görmedim yani düşünüyorum benim mı hatam oldu ben mi buna sebep oldum diye ama bilmiyorum şahsen bir hatam kusurum yok etraftan da hoc tanımadığım insanlardan dahi senin gibi gelini bulmuşlar keyif ediyorlar diyorlar ama hiç ağzımı açıp bir şey demedim ne yüzlerine ne eşime bir laf vardır ağzımla istedim de neremle yiyeyim diye o yüzden insan ne yaparsa kendi şanı için yapar yapılan bana değil her daim kendilerine 
0 oy
(247 puan) tarafından
Bne olsam ne tenzzul eder nede soyleyip kendimi dusururdum kendini iyice birsey zannedecek emin ol 
0 oy
(5,406 puan) tarafından

Iyi yapmışsın demekki farkında değildi sizin durumunuz iyi diye gerek duymamış olabilir sen tepkini gösterince akli başına gelmiştir. Benim kaynanam da ilk torunu olacak inşallah geçen beni aramış diyor ki sen birşeyler aldın mi bebeğe biz de alacaktık ama :woot: yahu sen alıyorsan al babannesin beni ne yapacaksın. Siz almayın birşey ben gelince alırım dedim bi de dağın başındayım eşimle doğu görevindeyiz bir tane mağaza yok=)) kargo gelmiyor buraya bana sorduğu soruya bak. 

0 oy
(677 puan) tarafından
Gereksiz yere kavga etmişsin onlar sana o dediklerini almak zorunda degilki gelmiş geçmiş şeylere sebep kalp kırmak çözüm değil 
(462 puan) tarafından
Kavga sebebi bu degildi ama kavgada onlar benim basima gezdigimi aldigim seyleri basima kalkti bende bunlari soyledim
0 oy
(74 puan) tarafından
Bence iyi ki söylemişsin. Belki kadın farkında değildi gözünü de açmış oldun bundan sonra daha dikkatli davranır. Her insana dokunur onların ki torun da senin ki değil mi yapsınlar tabı durumuda varmış yanii
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bencede utanmalısın canım 
0 oy
(507 puan) tarafından
Bence ortada büyük bir ayrımcılık yokmuş ki çeyrek yerine altın küpe yorgan yerine 100 lira takılmış. Benim yerimde olsan kendini yersin demekki :) Kaynimlara ev aldılar her ay 2000 taksit ödüyorlar evlerinin aidatina kadar kayinbabam ödüyor bizde evlenirken bilezikler için bile eşim kredi çekti evlendik aylarca onları ödedik hiçbir yardım görmedik ne eşya ne düğün hepsini biz yaptık ağızlarını açınca ev borcu ödüyoruz para yok bitince size de destek olcaz diyolar ama evleneli 3 yıl oldu evimde bı çatalları bile yok bide daha yüzsüz gibi Cat kapı haber bile vermeden çıkıp çıkıp gelirler ama ben eşim için yüz göz olmamak adına hiç tenezzül edip böyle bı konuyu açmam. Açarsam susmam çünkü çok büyür konu herşeyi dökerim ama arada eşim var bide en azından üzerimizde söz hakları olmasın diye umrumda bile olmuyor.
0 oy
(76 puan) tarafından

Ben olsaydım asla söylemezdim tenezzül etmezdim 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 529 göst.
26 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (462 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 400 göst.
25 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 551 göst.
5 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Tülay (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 823 göst.
6 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,210 puan) tarafından soruldu

377,374 soru

11,293,152 cevap

34,711 kullanıcı