0 oy
566 göst.
Diğer kategorisinde (3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Detayı sildim .. .

15 Cevaplar

0 oy
(13,765 puan) tarafından
Parasi var ve almıyorsa cimrilik ama parasi yoksa ne diyebilirsinki. 
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Var arkadaşım var..
(13,765 puan) tarafından
O zaman işine geliyor. Başkalari zaten aliyor benim almama gerek yok diyor. Benim eşimde cimriydi açıkcasi ama bizim bebeğimize bizden başka kimse bişey almaz. O yüzden herşeyini aliyor eşim. Yani el mahkum olmasa benimkide almazdi heralde.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çalışmaya başla hiç uğraşma
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ne cekiyorum ben gerçekten yaa .. Dün çok ağladım birde gelmiş niye ağlıyorsun diyor patladım artık.
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Oysa ki ben istediklerimi hic abartmadim.
tarafından
Aman ağlama canm hamilesin strese girme erkeklerin geneli böyle bu konularda takma hiç olduğu kadar biz bebekken her şeyimiz dört dörtlük muydu sanki sağlık olsun hallolur hepsi de
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Yoo gayet de haklısın canım çalışırsan bebeklere kim bakacak
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bakan olmaz mecbur sabredecegim.
tarafından
Aslıs yine sana katılıyorum canım :)
(13,203 puan) tarafından
Sağol babytom :) aman iş olsun da çalış yine de
0 oy
(1,438 puan) tarafından
Parasi varda almiyorsa dusuncesizlik oluyor bence.her kadin beneyini guzel yasatmak isdiyor.ne diyeceyimi bilmemedim
(3,895 puan) tarafından
Bnde öyle bi eksiğini görünce üzülüyorum sinirden ağlıyorum madem bakamayacam niye bebek yaptım diye pişman oluyorum.
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Çok cimri 200 TL ye nasıl bebek arabası aldınız kız 
(146 puan) tarafından
Aynwn bende ona takildim
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yer yok diye sattı cnm.
(2,393 puan) tarafından
Bebek arabası yer yok diye satılır mı ya gardıropun üstüne koy balkona koy üstünü ört evin bi köşesine sıkıştırılır nasıl sattıysan gidip al derdim kusura bakma
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aynen katiliyorum ...
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
.........................
0 oy
(207 puan) tarafından
Canım üzüldügün şeye bak şükret ilk bebeğim doğdu hiçbirşey almadı eşim ve kaynanam eltimin çocuğunun eskisiyle gittim 5 aylık oldu babası hala birşey almadı 
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bnmki 3 yıldır doğru düzgün almıyor ilk çocuğa hep milletin verdiğini giydirdim cnm.
(207 puan) tarafından
Cnm inan durumumuz çok iyi çok şükür evimiz var arabamız kar kira alıyoruz 2 iş yerimiz var ama eşim baya cimri ilk bebeği 2 tane düşügüm oldu hala birşey almadı bende milletin getirdiğini giydiriyorum kendim bebeğine beşik aldım çocuk arabası aldım babamın verdiği parayla
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Sizin durumunuz bayağı iyiymiş bnmki ne düşünüyor acaba?
(207 puan) tarafından
Hayırlı olsun işallah kocalarımız düzelir
(3,895 puan) tarafından
Amin amin.
0 oy
(3,836 puan) tarafından
sen haklisin valla canim. baba degil mi sonucta bakmali. kim calisiyorsa ailesi icin calisiyor. imkani olmaz az alir baska birsey ama boyle hic almamasi tuhaf yani
(3,895 puan) tarafından
Ya cnm millet çocuğuna neler neler alıyor bnm bi arkadaş sadece 2 bin tl yi bebek arabasına vermiş tamam okadar abartı olmasın ama ucuza da kaçmasın.
(3,836 puan) tarafından
keske evlatlarina biraz harcama yapsa senin de gonlun olur sana almasa bile mutlu olursun benim oyle en azindan kendimize birsey almak yerine hep kiza aliyoruz ona yetiyor gucumuz simdilik. ama ben cok seviniyorum kendime alsam o kadar begenmem aldiklarimi. cimrilik biraz zor valla
(3,895 puan) tarafından
Aynen
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Baştan  bedavaya  getirmiş  bunda da 2 3 parça  eşyaya okadar  para  verince  zoruna  gitmiş 

Esinin  parası  war ve  almıyorsa  cimri  ve düşüncesiz 
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Durumuzun varsa alması lazım kimseye sizi muhtaç etmesi lazim
0 oy
(436 puan) tarafından
Haklısın da parası yoksa da yapacak bişey yokki. Ama imkanın varsa bence çalışmalısın. Kendi paranla özgürce istediğini alır eşine de muhtaç olmazsin
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Evet var cimrilik te sen 2 beşiği napican varmış ya zaten 
(3,895 puan) tarafından
Diğerinde ilk çocuk yatıyor cnm.Onunda yaşı küçük.
0 oy
(119,013 puan) tarafından
cimrilik sanki bu
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Sen etraftan toplayıp milletin eskilerini giydirirsen oda nasılsa elbisesi var deyip hiç almaz sen alıştırmışsın yapmayı biliyorsa bakmayida bilecek hayır bende ablam yeğenlerimin veriyo arada giydiriyorum ama gene biyerlere çıkmak için ona bi kaç takım temizinden yenisinden alıyorum şimdi ikinci bebek doğacak ona büyüğünün eskilerini evde giydircem dışarı için gene alacam ben araba beşik puset oyun halısı yürüteç ve bütün oyuncaklarında yıkadım kaldırdım ikincisine kullanacam ama lazım olursada bi baba mecburdur almaya eskileri sakla hiç yok de alsın baktın ki almıyo mecbur eskileri kullancaksin
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Çok haklısın ama insanları kırmayayım diye aldım onlardan zaten çoğunu kayınvalideme bırakmışlar oradan getirdi.
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
......................????.........???? .....???
(1,272 puan) tarafından
Valla öyle alıştırma canim mecbur almaya de ilerde büyüyecek bi şeyler isteyince yine böyle mi yapacak
0 oy
(54 puan) tarafından
Bebeğin  yediği  helal giydiği  harammış derler. Durumunuz ortaysa bunun için  üstüne  gitme illaki alır ozellikle kıyafete para  verme. Dışardan  çok gelir bide besik araba vs yoksa letgodan bak uyguna cok var bunun  için  tartışma aranız  bozulmasın  zamanla illaki alır  dışardan  geldiği  için  fuzli görmüş almıyordur belki. Sabırlı  ol güzel  dille  yaklaş  onun açısından bak evin geliri gideri hesap et fazlasi kalıyorsa haklisin ama aylığından  az kaliosa onuda  anla. Herkez ister çocuğunu  en güzel  seyler almayi giydirmeyi ama bazen imkanlar el vermiyor bunun için  de kendinide esinide üzme  günlük  10 20 lira esinden alirsin  sen birikim yapıp  alabilirsin istedigin eşyaları simdilik beşik için  birliktir al. Hepsini ayni anda almak zor olur anlayışlı  ve  sabırlı  olmayi  bekle burdakiler cimri dese neye yarar değil  dese neye  yarar. sen onun la  ayni evde yasiyorsun onu en iyis sen tanırsın  neden böyle  yaptığını  da en iyi sen bilir sin. 

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 241 göst.
19 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (876 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 484 göst.
2 Şubat 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Mina gozde (2,671 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 136 göst.
29 Mayıs 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Es25 (3,747 puan) tarafından soruldu
+3 oy
29 cevap 555 göst.
14 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Meleksone (2,150 puan) tarafından soruldu

377,370 soru

11,292,971 cevap

34,711 kullanıcı

...