0 oy
791 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (841 puan) tarafından
Yaprak Sarma yi güzel sariyorum ama pişirmeyi annem yapardı geçen sardim pisireyim dedim yapraklarım şişti üstüne tabak koydum dağıldı hep sarmam suyunu ağzına kadar koydum bittikçe ekledim acaba orda mi yanlış yaptık şimdi bağlayıp da yapan var birbirine bağlayıp mi pişirsem dağılmasın diye suyu nasıl konulmalı küçük parmak gibi sardım oldu baş parmak kadar dağıldı 

19 Cevaplar

0 oy
(349 puan) tarafından
Ateşi çok mu açtın ki ben en küçük bölümünü bile kisiyorum iyice öle pisiriyorum hiç dağılma olmuyor
(841 puan) tarafından
Bende hep kısikta pişiriyorum aslında
-Reklam-
0 oy
tarafından
Agzina kadar su mu koydun canim sakin fazla sudan olmasin o. Ben pisirirken yapragin hafif uzerine cikcak sekilde su koyarim. Uzerine de kucuk tenceremin kapagini kaparim mis gibi olur dagilma hic olmaz.
(841 puan) tarafından
Suyu koydum çektikçe de doldurdum hep
tarafından
Bak birde soyle dene, sararken sıkı sariyomussun zaten ocaga koy yagini limonunu koy suyu da hafif uzerine ciksin ama cok degil hafif. Daha sonra kisik ateste pisir biz birde salcalj su yapiyoruz cok guzel oluyo istersen ekleyebilirsin ama su yine cok olmicak bir kasenin yarisi kadar. Birde tabak yerine cam tencere kapagi kapat canim
(841 puan) tarafından
Bir dakine öyle yapayim tabak kapatmistim küçük bunlar hemen yukarı çıktı su doldirmayim öyle bari
tarafından
Bende tabak kapiyodum dagiliyodu sisiyodu kayinvalidem cam kapak kapat dedi oyle yaptim dagilmadi suyuda az koydum
(841 puan) tarafından
Bende öyle yapayim bugün
0 oy
tarafından

Gevşek sarmışssın büyük ihtimalle yoksa dağılması pekde mümkün değil birdaha sıkı sar tatlım 

(841 puan) tarafından
Evde de ben sarardım annem pisirirdi hiç dağılmazdi yerleştirirken güzel koymadım sanki
tarafından
Sende dik koy yatay koyma birde altını kıs öyle dene
(841 puan) tarafından
Öyle yapayim bir dakine
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Dik dik koy cnm öyle diz hiç dağılmaz 
(841 puan) tarafından
Bağlayımmi birbirine ben yan yan koydum dağıldı gitti
(2,972 puan) tarafından
Yan koyma dik koy öyle diz göreceksin hiç dağılmaz
0 oy
(5,311 puan) tarafından
İçini çok koyuyorsundur birde gevşek sarıyor ve suyunuda ağzına kadar koyuyorsan dağılması normal canm
(841 puan) tarafından
Hiç dağılmayip taş gibi olunca yiyeism geliyor benim ki iyice dağıldı bir dakine dikkat etcem
(5,311 puan) tarafından
Suyunu tam ayarında altı kısk ve birzda sıkı sar yeterli olur
0 oy
tarafından
Suyunu bi kere koy dha ekleme yapmana gerek yok o pişer kendi suyuyla zaten. Kısık ateşte pişir ara ara kontrol et tadına bak olduğunu anladığında kapat. Bağlardan bu defa ip keser bence yine dağılır.
(841 puan) tarafından
Suyunu çektikçe koydum pismemistir diye ondan oldu galiba
tarafından
Yetiyo o su ona çekse de canım kısık ateşte ilk başta koy bidha ekleme yapma muhtemelen ondan oldu
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Eğer sık sarıyor isen içindeki pirinç şişer patlar cnmnez gevşek sar  tabak koy ama az suyunu çekince kaldırıyorum ben .kapağını az açık birakiyorum. Kısık ateşte pişir cnm 
(841 puan) tarafından
Saol canım öyle yapayim bir dakine sardım emek çekip taş gibi olup içi de pişince daha güzel oluyor gevşek olunca dağılinca yiyilmiyor
(6,859 puan) tarafından
Çok gevşek değil cnm aşırı sıkı olunca catlio
0 oy
(2,579 puan) tarafından
Bitirip tencereye dizdikten sonra üstünü yaprakla kapatıp hemen hemen üstünü kapatacak şekilde bı tabakla kapatıp suyunu katıyorum kaynamaya başladığı gibi kısık ateşte pisir
(841 puan) tarafından
Öyle yapayim bir dakine sağol canım
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Gevşek sarılmıştır, altı çok yanıyorsa olur, fazla su koyarsan olur. 
(841 puan) tarafından
Öyle oldu galiba
0 oy
(5,276 puan) tarafından
Canım suyu ağzına kadr koyma bnde bugun sardım yapacam ilk bşlarda bnm de çok dağılırdı youtu.be izle bak okadr dolmayı çok azıcık geçecek pişsin suyu çeksin baktın sert azıcık su koyarsın ben hep oyle goz kararı yaparım bıde sarıncada sıkı saryorum
(841 puan) tarafından
Ağzna kadar koymayim bugün yine deneyecem güzel olur inşallah
0 oy
tarafından
Kuzum bizde yani Kayseri de yaprak sarılır sonra kafana göre kacarli istiyorsan mesele 15 er 15 er bağlanır üç kez bağlarız bı üstten bı ortadan bı de alttan üstüne çift kapak kapatırız suyunu çok dokmemeye çalış tabağın kenarlarında olsa yetiyor piştikten sonra servis etmesi yemesi de kolay oluyor bağlı olunca porsiyonlanmis olduğundan bı de içini çok koyma derim gerçi bulgurun pirincin cinsine bağlı o da :)
tarafından
Çift tabak olacaktı o :D telefon da çok bilir gibi beni düzeltiyor haspam
(841 puan) tarafından
Kaynanamlarda Kayserili o bağlamayı onlardan gordum bende sarıp sarıp bağlayıp porsiyon gibi çıkarıp tabağa koyuyor bazen çok sarıp buzluğa koyuyor bende onalrda yaptığımda dagilmadu bağlayım bari
0 oy
(83 puan) tarafından
Ben küçük ocaga koyup kısıkta pişiriyorum suyunu üstünden 1 parmak fazla koyuyorum üzerine limon sogan dilerim arada Bi bakarım pişmiş mi diye pişince kapatırım çokta güzel olur dagılma falan olmaz su eklemeden önce pişmiş mi diye Bi bak istersen çok piştiyse ondan da dağılır ve çok sudan 
(841 puan) tarafından
Limon soğan bende koydum küçük tabak koydum suyu da taşana kadar koydum piştikce çeker diye bugün öyle yapmacam az koycam bakalim
(83 puan) tarafından
Az bişey geçse yeter sonrada ekleyebiliyosun nasılsa dene bakalım inşallah güzel olur
0 oy
tarafından
Çömlekten dolma taşı al
(841 puan) tarafından
Ninemin vardı koyardı hep pişirirken
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Etli mi yapıyorsun pirincliyse pirinci pişiriyosan suyu fazla geliyordur ağzına kadar su konmaz. 
(841 puan) tarafından
Etsiz yapiyorum suyu fazla koyuyordum pissin diye o da dağıldı
0 oy
(760 puan) tarafından
Canım su bittikçe ekleme yapmiycaksin birde dizerken sıkı diz yüzünü asana kadar su köy o suyla pisicek suyunu hep çekince ocaktan al kısık ateşte bu arada 
(841 puan) tarafından
Şimdi aynı böyle koydum ocaga emek çektim sıkı sıkı sardım güzel olur insalalh
(760 puan) tarafından
Güzel çıkarsa haber ver canim :)
0 oy
(868 puan) tarafından
Vlla  bnde aksm beyaz lahana sarayım dedim hiç  yapmamıştım yapamadım büyük büyük oldular eşim dedi hiç sarmasaydin direk bulgurla pisirseydin dedi okadr hasladim.ama sert kaldı damarlı damarlı :)))
(841 puan) tarafından
Bir dakine daha güzel olur benimde lahana pişmedi lahanasindan dir içi pisti dışı pişmedi bir daha yapasim gelmedi lahana
(868 puan) tarafından
Dahada yapmam uğraşamam zatwn  yaprağı ayırmak bi dert olmadı zaten
0 oy
tarafından
Acaba tabagi falan bastiriyor musun ben tabagi bastieiyorum diye oluyordu simdi artik bastirmiyorum dagilmiyo
(841 puan) tarafından
Bastiriyorum iyice pissin havalanmasin diye
0 oy
tarafından
Canım belki çok dolduruyorsun sarmayı ondan dağılıyor 
(841 puan) tarafından
Olabilir canım şimdi hepsine dikkat edip sardım koydum ocaga
tarafından
İyi yaptın canım

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 138 göst.
3 Kasım 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (1,747 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 355 göst.
2 Eylül 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde 200919 (654 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 315 göst.
10 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Linkin (14,918 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 418 göst.

377,720 soru

11,305,074 cevap

34,731 kullanıcı

...