0 oy
739 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (86 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Hanımlar şehirler arası anne sütü yollamam lazım yeğenime yoğun bakımda şuan sarılıktan dolayı Dr. Anne sütü içerse düzelir demiş annesinin sütü gelmiyor nasıl yolliycam bozulmadan söyler misiniz lütfen :( mesafe 8-9 saat var en fazla 10 saat olur bide nasıl Bi vicdansa arkadaşları kabul etmemiş ya küçücük bebek daha 5 günlük :(

22 Cevaplar

0 oy
(3,770 puan) tarafından

Ne kadar saat sürecek gitmesi cnm?

(86 puan) tarafından
10 saat nerden baksan  :(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım dondur şokla bozulmaz heralde ne kadar mesafe
(86 puan) tarafından
Mesafe çok malesef 10 saat vardır belki saha fazla
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Canim dondur buzlarin arasina koy. Hatta rica otobusle yollayacaksan dolaba koysunlar. 
(86 puan) tarafından
Otobüste dolap vardı dimi doğru Ay beynim durmuş durumda çok sağolun ya
0 oy
(980 puan) tarafından
Kendinin gitme imkanı yok mu cnm. Yada gidecek birini bulamazmısın 
(980 puan) tarafından
Hangi şehirde olduğunu yazsan belki buradan biri götürebilir olmaz mı ki
(86 puan) tarafından
Afyon
(980 puan) tarafından
Afyon'da yaşayan varsa kabul ederse olabilir belki ya inşallah. Ben Antalya'da yaşıyorum keşke bana yakın olsaydı elimden geldiğince yardımcı olurdum. İnşallah biri çıkar
(86 puan) tarafından
Ya orda arkadaşları var emziren ama kabul etmemişler nasıl Bi vicdansa artık :(
(980 puan) tarafından
Demekki onlar kötü gün dostu değilmiş canım. İnşallah bir çözüm bulursunuz. Geçmiş olsun.
0 oy
(4,053 puan) tarafından
Canm dondurucuda  bı kac gun ıyıce dondurup gonderebılırsın. Dr anne sutunden kastı ac kalmaması ıcın demıstır. sarılık atlatıp sut gelene kadar mama versinler birsey olmazkı. Benım bebegım 20 gunluk olana kadar sarılıgı gecmedı ıyıce arttı sutum de boldu ama doymadıgı ıcın atlatamamıs mama verdık 2 gun ısık altında kaldı cıktı. Sarılıgı atlatana kadar mama verilir sonrada annesinın sutu gelir sagdıkca gelir zaten. Sarılık ac kalınca artar
0 oy
(25,224 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Mama da içebilir neden illa anne sütü. O süt o kadar yolu gidene kadar bozulursa o daha riskli
(25,224 puan) tarafından
Zehra aynen cnm bende 1 ay mama verdim sütğm 15 günde geldi 1 ay sonra kestim mamayı
(4,053 puan) tarafından
Ya aynen oyle cnm sımdı mama vermiyoruz 2 3 yasına gelınce cipsler cıkolata lar zararlı ne varsa yedırılıyo
(13,203 puan) tarafından
Yok kuzum benimki iştahlı sancısız sezeryana girdim inmedi hemen o istediki hemen biberon gibi çeksin hala öyle memeden süt gelmeyince asla bana bile yaklaşmadı süt de ona küstü 6 aylık hep mama çok şükür hiçbir hastalığı olmadı.
(25,224 puan) tarafından
Mama zehir değil sonuçta oda sağlıklı
(13,203 puan) tarafından
Elbette canım
0 oy
(12,504 puan) tarafından
Arkadaşa ne oluyor acaba, kaldı ki o nasıl arkadaş 
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Kuzum önce sütünü ve buz akülerini dondur sonrada strafor kutu al  sütlerini güzelce yerleştir etrafına  buz ökülerini koy kapağını güzelce bantla hiç bişey olmadan ulaşır hatta nereye yollayacaksan o yerin otobüs şöförüyle görüş  daha hızlı ellerine ulaşor
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Dondur buz kalıbı al eczanede vardır ikisinin içine koy gönder Allah ın izniyle birşey olmaz. Gitme şansın yok mu ki 
0 oy
(489 puan) tarafından
Once bi otobüs firması ile git konuş güzelce sonra stokladigin sütler icin buz torbaları al onları dondur göndereceğin gun koyduğun sütleri zeminine yanlarına ustune buz torbalarini koy sonra tekrar sar . Alabiliyorsan kucuk soguk tutan o xanta gibi şeyler varya onlardan al 

Bu sekilde otobüs un dolabında muhafaza ettir ama kesin net birsekilde disarda durmamasi gerektiğini saglik durumu olduğunu söyle ki çıkarmasınlar.  Alan kisi sütleri hemen götürsün eve oyalanmadan atsin buzluğa 
0 oy
(2,860 puan) tarafından
Ay cnm neresi bebek nerde yatıyor afyon hangi hastane 
0 oy
tarafından
Canım otobüslerde dolap var gönder vede süt kardeş olurlar eğer içerse Rabbim Şafi ismiyle şifa versin♥️
0 oy
(10,166 puan) tarafından
Canım hangi şehirde belki bizden yardımcı olan da olur
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Mama içemiyor mu ki
0 oy
tarafından
O kadar yol bozulabilir bence cnm ayrıca sarılık için anne sütü şart değil bebeğin doyması ve idrara çıkması şart buda mama ilede olur yani

Arkadaşlarıda belki süt kardeşliği durumundan kabul etmemiştir
0 oy
(652 puan) tarafından
İlk defa duyuyorum anne sütü sarılığı geçiriyor diye bizde yaşadık 1ay sarılığı mız devam etti doktor mama ver dedi geçene kadar sütüm 1hafta sonra geldi manada verdim yine hemen geçmedi çok yüksek sarılığı varsa da 1-2gün yatırıyorlar ışıklı ortamda kalıyor düşüyor bence çok saçma geldi bana doktorun dediği
0 oy
tarafından
Git emzir yolda bozulur bişey olır
0 oy
(476 puan) tarafından
Canm ben istanbulda oturuyorum eger sende istanbuk da oturuyorsan ben de sütümü sağıp verebilirm bende yeni dogum yaptım sütüm yağlı yani faydası olur belki otobusle yollama sansım olsaydı yollardım ama cocuk olunca dışarı cıkamam yani 
0 oy
tarafından
10 saat olmaz canım bozulur hızlı kargo ile yolla çabucak gider buzluğa koy dondur gönder 
0 oy
(5,377 puan) tarafından
Afyon bize yakın aslında ama benim o kadar sütüm çıkar mı bilmem pompam fln da yok bi de mama verse olmuyo mu illa sütle mi geçiyormuş sarılık benim oğlumda çok hafif vardı şekerli su verdik yükselmedi geçti canım Rabbim şifa versin inşallah 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 179 göst.
0 oy
2 cevap 60 göst.
19 Haziran 2023 Tatil-Seyehat kategorisinde Ozss46 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 449 göst.
0 oy
4 cevap 193 göst.
19 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Gulselen (124 puan) tarafından soruldu

377,387 soru