0 oy
274 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Niye kadınlar bir türlü mutlu olamıyor neden biz ailemizi sevdiğimiz adam diye ezip geçerken eşlerimiz bizi ailesi için siliyor?

Biz aman eşlerimiz kızmasın aman gönülleri olsun diye heveslerimizden okullarımızdan ailemizden arkadaşlarimizdan akrabalarimizdan uzaklaşirken eşlerimiz anamda anam babamda babam ablamda ablam diyorlar onların ki ana baba abla abi bizimki ne bir hiç mi yoksa toplumun şu dusuncesinden mı kaynaklı bu başımıza gelenler (kadın baba evinden çıktı bir kere onun  yeri kocasının yanıdır 

Kocası döverde söverde 

Boşanıp gelip ailesinin başını yere egdirmesin kadın 

Aman boşanırsa hemen talip çıkar millet kötü gözle bakar) 

Gerçekten kadın bu lafları hakedecek kadar değersiz mi peygamberimiz demiyormuydu cennet anaların ayakları altındadır diye niye bu denli degersizlesti kadın niye bu denli ezildi 

Biz evlenirken esimizle kocamizla evlenip mutlu olacagimizi sandik sonuç hüsran eşimiz istediki annesini babasını memnun edelim ama kendi ana babamiza ugramayalim eş istediki hem yemek hem çocuk hem bulaşık yaklaşık hepsine yetelim bide üstüne para kazanıp kendimizi unutalım bu kadar şeye rağmen ne oldu peki biliyormusunuz yine mutlu edemedik denilen tek şey akşama kadar ne yaptın bunu mu yicez bugün canı askıda ütülü duran siyah gömleği değilde daha akşam çıkardığı yıkamaya bile vakit bulamadığımız lacivert gömleği giymek istedi beyefendi ütülüyü giy deyince dayak yiyen yine bizler olduk daha yikayamadim deyince akşama kadar ne bokk yedin diye tokat çarpılan yine bizler olduk hakkımızı soran oldumu olmadı bu dünyada olmadı ama elbet sonsuz olan gerçek adaletin olduğu yerde hakkımızı soran olacak o zaman bizler ne diyeceğiz zehir zıkkım olsun 

Yeri geldi kaynanamiz istemedi diye annemizin telefonunu yanında açmadık yeri geldi kayınpeder istemedi diye çarşıya pazara çıkmadık yeri geldi esimizin ablası bu çocuğun saçını böyle bağlama bu çocuğun üstüne bunu giydirme dedi diye onun istediğini yaptık biz aslında ne yaptık biliyormusunuz sadece kendimizi yıprattik biz aslında ne yaptık biliyormusunuz sadece kendi kendimizi yedikte esimizle kötü olmayalım diye ağzımızı açipta biz kocamla  iki kişi aramızda konuştuk sana bokk yemek düşmez 3.kisi olarak demeyi bilemedik

yuvayı dişi kuş yapar deyip esimizin o yuvadan bı parca attığı zaman onu hemen toparlamaya calistik 

Biz çok uğraştık kıymet bilmeyip kadını hor gören merhametten mahrum bırakıp biseyden saymayan boktan heriflee için çok uğraştık.

Daha çok yazacağım var ama sigdiramiyorum kelimelere cümlelere 

Geceniz hayirli olsun kimse uzemesin sizleri Allah'a emanet olun

6 Cevaplar

+1 oy
(7,972 puan) tarafından
Çunkü kadinlari aciz güçsüz gören cahil bi topluluk var
-Reklam-
0 oy
(27,155 puan) tarafından

Yuhum var ve bu yazı çok uzun:D

0 oy
(14,081 puan) tarafından
Hayırlı geceler kadınları köle gibi gören erkekler adam değildir...
0 oy
tarafından

image

iyi geceler bebişim
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Çok doğru söylemişsin canım. Ne yazık ki bütün bunlar toplumdan kaynaklanıyor. Bizim toplumumuz bunları erkeklerin kafasına işlemiş bu şekilde büyütülmüş. 

Ne yazık ki bütün bunlar yanlış bilinen gerçekler
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Hepsini okuyamadım özet okudum ama fikrim şu ki kadının kendine vermediği değeri elalem hiç vermez. 
(3,213 puan) tarafından
Kız sen sabah demiyo muydun kadın keyfi çalışmasın diye işte ondan vermiyor...
tarafından
Canım onla hiç alakası yok bak çalışmayla kadın değerli olmaz bu toplumun sürü psikolojisi halinde yasamasindan kaynaklı olduğu için herkes takmış kafaya diyorki biz kadınız bize kimse karışamaz biz kendimiz çalışır kendimiz kazanırız ya böyle diyen kadınlar sanıyor ki ben böyle yapınca çok güçlü oluyorum aslında hiç öyle değil çalışmakla güçlü de olunmaz değerli de bı kadın değerli olmak için önce kendine laf söyletmez kendini yüceltir şimdi ne oldu aslında kadın ben çalışırım şöyle böyle diye diye herkesi aynı kayafa soktular şimdi aynı erkekler gibi normal görülen bir varlık oldu kadın artık kocasına eve şunu al demiyor ben alırım diyor ki erkekte düşünüyor iyi alsın getirsin böyle böyle normal olan fıtratı bozuyorlar bak ben sabah bunu daha uzun ve daha açıklayıcı yazacam kadınlar toplu bir psikolojiye girmiş erkekten hiç bir farkları kalmadı o yüzden kadindda değerli bı varlık değilde erkeklerin gözünde normal herkes gibi olarak gözüküyor bak ama şöyle kadinlr var onlar gurur kaynağı çocuğu hasta evde sarma sarıyor eşi vefat etmiş çocuğunun ameliyat parasını toplamak için bu çok çok farklı ben orda demedim ki kadınlar çalışamaz kirsin dizlerini otursunlsr diye mesleği olup çalışana saygım sonsuz dedim artık herkes lüks içinde yaşamak için sabah evden cumbur cemaat çıkıyor kimse kalmıyor o evde niye yetmiyor diyorlar ama herkes katlarda oturuyor koca koca dairelerde oturuyorlar ellerinde son model telefon dolaplar kıyafet dolu bunlar o kadar yanlis şeyler ki biz Müslümanlığı kaybettik diye bunları yaşıyoruz ben kafamdan uydurupda kadın biraz geri dursun demedim İslam da böyle zaten kadın biraz geride olmalı da bişey bilmesin demek değil herşeye bulaşmasın demek çünkü kadın naifdir nazikdir öyle herkese kendini açmaması gerekir güç bakımından erkekten daha zayıftır ki erkek korusun kollasin diye erkekten bir tık daha aşağıdadır ki heryere girip de erkekle arasındaki o ince çizgiyi asmasin diye kadın okusun mesleğini eline alsın etsin ama kadının sanayide 40 tane erkeğin içinde olması başlı başına bir yanlış ya yazacağım çok çok şey var ama yoruldum valla

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 235 göst.
13 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (951 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 103 göst.
28 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,770 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 431 göst.
14 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Asfah (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 716 göst.

374,596 soru

11,203,819 cevap

34,506 kullanıcı

...