0 oy
543 göst.
Diğer kategorisinde (3,739 puan) tarafından
7 aylık bebeğim var ve dış çıkarma döneminde bu zamana kadar orucumu hep tuttum bi hamile iken tutamadım sürekli uyanıyor sabah çok erken kalkiyo :( üstelik migren hastasıyim bunlar tabiki bahane değil ama ben bu sene nasıl tutarım bilmiyorum çok istiyorum oruç tutmak hemde çok siz tutacak misiniz 

25 Cevaplar

0 oy
(707 puan) tarafından
Allah güç verir diye düşünüyorum.Benimde 8 aylık bir kızım 5 buçuk yaşında da bir oğlum var.İkisiyle bir nasıl tutarım bilmiyorum.Ama tutmak istiyorum.Cok aşırı sinirli oluyorum normalde de öyleyim ama açlık vurunca aşırı oluyor deneyip gorucem bakalım.
(3,739 puan) tarafından
Bakalım bende denicem ne olacak bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben hiç tutamıyorum kız en son orucumda hastanelik olmuştum ne güzel sen hep tutmuşsun
(3,739 puan) tarafından
Herşeyden önce sağlık gelir zaten Canim eğer sağlığını da etkiliyorsa zaten dinimiz zorunlu kılmıyor  :) bakalım nasıl geçecek bana bu sene
(25,224 puan) tarafından
Aynen canım allah yardım etsin inşallah tutabilirsin
(3,739 puan) tarafından
İnşallah canım saolasin:)
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ogle ezanindan önce niyet etmek gerekiyo ya oglene kadsr jiyet etme baktin iyi gibisin bi gün tut dene xok kotu olursan da tutmazsin saglik durumunu falan etkilerse çocuklara bakmani engelkerse ama inşallah Allah verir gücünü cnm
(7,791 puan) tarafından
Keyfi degil sagliksal bi problem vs cikarsa dedim zaten ay yok yapamicam diye boz demedim canim sahur niyet sayiliyo biliyorum dil ile de ikrar gerekiyi ya ondan dedim aman amapn bi sey olmadikxa bi gun dener yapamazsa Allah kerim
tarafından
ogle ezani diyince ben o türlü sandım çünkü bunu da duymamıştım
(3,739 puan) tarafından
Anladım canım zaten seni ben bakalım denicem :)
tarafından
aynen canim :))
(7,791 puan) tarafından
Ben bi ara rahatsiz gibiyken demisti banada babamdi sanirim agirlasirsan niyet etmezsin diye kalp ile tasdik dil ile ikrar edilir bizim dinimizde her sey sahur tabiki niyet yerine gecer kuzum da iste anlamissin niyetim keyfi boz demek degildi :))
0 oy
(14,079 puan) tarafından
ALLAH nasip ederse evet tutarım 
(3,739 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(5,342 puan) tarafından
Rabbim onun sabrını veriyor canım ben kızım 4 aylıkken tuttum herkes sütün yetmez dayanamazsın dedi ama dinlemedim denerim olmazsa tutmam dedim bu yıl da 6.5 7 aylık hamile oluyorum inşallah hem 1.5 yaşında bi çocuk hem hamilelik denemeyi istiyorum Ramazanın tadı o an başka günlük oruç gibi olmuyo diye düşünüyorum  
(3,739 puan) tarafından
Haklısın canım inşallah tutarom bende hamilelikten dolayı tutamamamistim borcum var içim hiç rahat değil bu yuzden
(5,342 puan) tarafından
Ilk gün denersin olmuyo zor oluyo bırakırsın ben kendim için eğer üst üste tutmak zor gelirse bir gün tutup bir gün tutmam diyorum duruma göre
(3,739 puan) tarafından
Olmadı bende öyle yaparim canim
0 oy
(796 puan) tarafından
3 yaşında ıkizlerim bir yaşında oğlum ve emiyo ama tutucsm geçen senede tutmuştum 
(3,739 puan) tarafından
Ya ne güzel bende tutarim inşallah :)
(796 puan) tarafından
İnşallh cnm
0 oy
tarafından
Geçen sene hamileyken tutamadım 24 gün yedim ve çok şükür doğumdan sonra 1 ay tuttum borcum kalmadı allah nasip ederse bu senede tutacam ben orucu mu asla bosa vermem hep tutarim
(3,739 puan) tarafından
Ben hamile iken tutamadim maalesef çok başım dönüyordu :( iyi değildim ama bu sefer tutarım inşallah
tarafından
Ben 6 gün tuttum elim ayağım yuzum her tarafım şişti eşim tutma tutma dedi ama yinede tuttum 6 gün sonra gebelik zehirlenmesi geçirdim Allah'tan doktora gittim sussuz kalmışsın zehirlenme gecirmiasin dedi bol bol su iş vücudundan zehir gitsin yoksa bebeğe zarar verir dedi daha da tutmadım günde 5 6 litre su içe içe o zehri vücudumdan attim
(3,739 puan) tarafından
Ooo çok kötü olmuş :(
0 oy
tarafından
İnanki borç tutmak daha zor Allah izin verirse kötü olmazsam hamileyim tutacam 
(3,739 puan) tarafından
ben hamile iken tutamadım ama inşallah sen tutarsin:)
0 oy
tarafından

Rabbim yar ve yardımcınız olsun cnm.  Ben tutmuyorum ama eminim ki rabbim verir kolaylığını. 

(3,739 puan) tarafından
Amin canım inşallah:)
0 oy
(580 puan) tarafından
Sıkma canını Allah niyetini biliyor cnm 
(3,739 puan) tarafından
Saol canım Allah razı olsun:)
0 oy
tarafından
Benim oglumda gecen sene 8 aylikti sukur tuttum rabbim sabrini veriyo ins sende tutarsin 
(3,739 puan) tarafından
Ya inşallah çok istiyorum canım
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Bende kendimi bildim bileli hep tutarim ama bu sefer tutamicam hamileyim tansiyon rahatsizligim var biraz ac kalim tansiyonum düşüyor midem bulaniyor bu sebeple tutamicam. Allah kolaylik versin cnm.
(3,739 puan) tarafından
Hamileler ,emzirenler , hastalarin tutma gibi bir zorunluğu yok zaten canim :) ama bir cukulata alıp bir çocuğa ver hem bebeğinin hayrına hem de sadaka niyetine geçer :)
(1,238 puan) tarafından
Tabi canim biliyorum. Yapacagım insallah. Tesekkur ederim.:)
0 oy
tarafından
Sen bir tane çocuğu drrediyorshn bende 3 tane çocuk var sjsjsjj 
(3,739 puan) tarafından
Oooo masallah Allah bağışlasın :) o zaman Allah sana gani gani sabır versin:)
tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Allah nasip ederse tutucam inşallah bende gebelikten dolayı tutamamıştim ramazan ayına oruç tutmayı da çok severim benim oğlumda 10 aylık oluyor şuan bile bir soluk durmuyor ama yapacak bişey yok :D bı şekilde idare edecez Rabbim sabrını verir
(3,739 puan) tarafından
Verir tabiki :) bakalım bu ramazan bizi neler bekliyor
0 oy
tarafından
Gerçekten istiyor isen tutarsın ben hamile ikende tuttum 2 aylık emziriyor iken rabbim o gücü öle bir veriyor ki sanki msallah bı kuzu yemiş gibi oluyordum
(3,739 puan) tarafından
Hamile iken tutamadım çünkü çok başım dönüyordu evde tektim ne olur ne olmaz diye tutmadım ve bebekli iken ilk orucum bu zamana kadar hep tuttum hiç aksatmadim
0 oy
tarafından
Ayy bende senin gibiyim biliyor musun bendd tutacam ınsallah ama nasıl olur bılmıyorum gecelerı cok emıyor ramazanlıkta 9 aylık oluyor biraz daha hafifler inşallah ya
(3,739 puan) tarafından
En azından ek gıda aliyo benimki gibi bide geceleri tok tutan mama tarifleri var onlardan yapicam inşallah bakalım sende denersin bı olmadı
tarafından
Aynen ama cok memecı aksam muhallebı püre  tarzı verıyorum tok tutsun dıye ama yok yanı yıne emıyo bazende keyfi
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Allah oyle bi yardım ediyor ki sen bile şaşırırsın;)
(3,739 puan) tarafından
Ya hadi inşallah bakalım çok istiyorum tutmayi
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Bende ramazan ayını çok severim iple çekerim valla her sene de tutarım ama bu yıl ramazan da son 20 günüm kalıyor doğuma tutabilirsem tutmak istiyorum bir yandan da bebeğim ac kalır kilo almaz diyorum bilmiyorum doktoruma sorucam ama heralde tutmam
(3,739 puan) tarafından
Allah niyetini biliyor kuzum bebeğini de tehlikeye atma doktora sor bir
0 oy
tarafından
1 2 gün dene olmazsa zorlama sütünü de kontrol et azalırsa zaten tutamazsın bebeğine süt lazım 
(3,739 puan) tarafından
Öyle yaparım canım
0 oy
(2,241 puan) tarafından
Benimde migrenim var hemde ileri derece kızımda hem epilepsi hastası hemde emiyor bende tutmak istiyorum Rabbim yardım eder inşaAllah tutucam bakalım mecbur çünkü geçen sene dokuz aylık hamileydim bayramdan iki gün önce doğum yaptım borcum var zaten tutmam lazım
(3,739 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım inşallah tutabiliriz

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 172 göst.
30 Mart 2022 Aile kategorisinde Karakiz1515 (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 295 göst.
0 oy
7 cevap 121 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Beyyzaa992 (246 puan) tarafından soruldu

377,968 soru