0 oy
1,037 göst.
Diğer kategorisinde (1,350 puan) tarafından

Kizlar biz bi tv almistik1800 borcumuz kala aldgmz yer kapandi snrabiz odeyenedik beyse iki sene olucak 1800 tl yi 4800 yapmislar ve bu parayi birden istiyolar bize tajsitte yapmiyolar . Bide arayan avukat tehdit eder gibi konusuyor yok eve gelcez is yerine kagit yollicam bak bakalim bidaha calisabilcekmisin oturdgn evin arsasini satisa cikaricam . Diye . Bide esime telefonda sen ne gevsek bi adamsin dedi esimde ona sensn lan o dedi . Ya avukatsa kendini ne saniyo kim bu be o kadar sinirlendim ki evde tekim bugun aramslar gelcez diye bende gelirlerse tekim cildiririm sinirden gelirlerse esyamdan alabilirlermi???

19 Cevaplar

+1 oy
(165 puan) tarafından

Genelde korkutup borcu ödetmek için öyle yapıyorlar. Bu zamanda eve girme gibi bir olay kalmadı diye biliyorum ben. Gelirlerse de kapıyı açmayın bence. Hele ki tek başınayken. 

(1,350 puan) tarafından
Valla millete rezil olcaz baska bisey degil yarin esimle savciliga gidicem onlae bizi  saf sandilar hetslfe
tarafından
Benim bildiğim evde o eşyadan 2 tane olmadıkça alamıyorlar. Yani 2 buzdolabı 2 tw 2 bilgisayar olacak ki alabilsinler blöf muhtemelen. Faiz getirene kadar haber verselermiş el değiştirdik borcunuz var ödeyin diye hayret bişey.
(1,350 puan) tarafından
Zaten bize faiz koymadan haber vermediler bi ogrendikki direk faizli bi borc bizde bu isin pesini birakmicaz.
tarafından
İşlerine öyle geliyor çünkü 3 katı olacak neredeyse. Sizin lehinize sonuçlanır inşallah
(1,350 puan) tarafından
Cunku sozde avukat denen pis cebine aticak faizi ins cnn ya sagol kurtulsak sundan rahatlcm
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Esya haciz olayi kalkti. Uzerinize bi mal varsa ev araba motor vs onlara haciz koyulabilir belki. Miktari odeyene kadar rehin tutulur. Ama haciz karari sözle degil ceza mahkemesinden borc kagidi gelmesi lazim yazılı olarak. Böyle bi durum oldugunda da araci bi avukat girer araya yapilabilirse pazarlik yapilir çünkü gerekli sebebiniz de var. Benim kayinvalidem 3000 tl olan borcunu 1800 olarak ödemişti. Eve haciz olayını da ancak polisle gelir tespit yapilir once direk alamaz. ((Mutlaka eve giriş izni de olmasi lazim. Aksi taktirde almazsaniz kimse bisey yapamaz hatta baska polis bile cagirip haneye tecavuz diye sikayet edersiniz yardimci olurlar)) tesbit olayinda da haciz edilicek seyin 2 tabe olmasi lazim. Tvdeb 2 tane olmali ki 1 tanesini alsin. Yada buzdolabindan 2 tane olmali ki alabilisin. Ihtiyac ürünlerinizi alamaz

(1,350 puan) tarafından
Bide bize tebligat geldi kagit ceza mahkemesnden dediginiz omu oluyor ?
tarafından
Satışa cikaramazlar 4 bin tl icin. Ancak siz satmak istediginizde once bu bprcu kaldirip ancak satabilirisnz. Tebligat geldiyse direk adliyeye gidip baska bi araci avukatla da görüşebilirsnz yada kendi avukatiniz da halledebilir
(1,350 puan) tarafından
Tamam cok tesekkur ederim bilgileriniz icin avukatmsnz peki siz cok bilgilsnz bu konuda :)
tarafından
Hayir tecrubeliyim malesef :)) Rabbim kimseye yasatmasin bizde benzer olaylar yasadik
(1,350 puan) tarafından
Hmm bu tarz seyleri bnde bi kere yasadm ama onda hic problem olmadi garabti bankasinda kredi karti aldim odeyeneedim 1500 u 3500 4000 gibi bi borc yaptilar maasimdan kesip sonra isi birakinca ana parayi istediler oyle kapandi dosya ben odedim. Ama bunlar resmen dolandirmaya calisyo .
0 oy
tarafından

Hic bi bilgim.yok ama haksizliga ugramissiniz resmen keske aldiginiz yer kapaninca ne yapabilceginizi arastirip kalan bircunuzu bi sekilde odeseymissiniz sonradan boyle olmazdi ama boyle de davramamazlae bence haklari yok

(1,350 puan) tarafından
Ya biz zaten korkak olsak tepemize binicekler biz diyoruz ki borcumuzu vermeye raziyiz odeyelim 1800 diyoruz yok hepsini odiceksin diyolar bizde odemiyoruz naparsnz yapin diyoruz iste kojnu buralara gedi
tarafından
Arayin zaten hakkinizi oyle sacmalik mi olur canim sende korkma hic eger zorla girmeye flan kalkarlarsa ara polisi zsten kanuni bi sekilde eve gelip 4.000 kusurluk esya falan alamazlar  sizin borcunuz 1.800 cunku
(1,350 puan) tarafından
Bunlarin alayi dolandirici pis kopekler ya o avukati varya sikayet edicem yarin savciliga gidip bizi korkak sandilar esim o kadar sinirli ki dedim bugun sakin ol gelirlerse eve gelir oldururun onlari diyo
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Haciz işlemi baslatildiysa önce size tebligat gelecek ve haciz işlemleri kalkmadi  sadece bazı düzenlemeler yapıldı oturduğunuz evin arsasını satışa cikaramaz elzem olunan eşyalara el konulamio
(1,350 puan) tarafından
Tebligat geldi evet ama odeyenedik cunku bize imkan sunmuyolar hepsini odceksn diyolar . Bizde odeyeneyiz diyruz uzuyor is ama bu avukat karistiriyor ortaligi artist gibi konusuyor  bizde yarin esimle savciliga gidip sikayette bulunccaz
(1,379 puan) tarafından
Uzlasmaya gidebilirsiniz yok öyle hepsini ödeyecekler diye birşey ama tebligat ta bir süre var ona dikkat edin yoksa eve gerçekten girerler malesef
(1,350 puan) tarafından
Tebligat geleli cok oldu. Ama tebligatta geldikten sonra bize taksit yapmadilar bizde hepsini zate odemeyiz o yuzden tebligatin gelmesi farketmedi
0 oy
(929 puan) tarafından

Açma canım kapıyı gelirlerse kaldıramazlar eşyalarını. O avukatlar çok terbiyesiz parayı almak için korkutuyolar en fazla kağıt gönderirler bişeyini satışa falan çıkartamazlar . Söyle birden ödeyemem de taksite bağlıyolar bi şekilde 

(1,350 puan) tarafından
Ah canim ne diller doktuk yok yapmiyolar onlar terbiyesiz olursa biz de oluruz bizi ***** sandilar galiba o kadar para odicez allah belalarini versin hamile halimle beni krize soktular
0 oy
(385 puan) tarafından

Eğer şuan ödeyemeyecek durumdaysanız avukat size taksit sunar sakın kabul etmeyin suan ödeyemem taahhüt istemiyorum deyin icraa yasası kalktı evinde aynı eşyadan 2 tane yoksa alamıyorlar biçbirşey bunlar sadece korkutma amaçlı konusuyorlar sakın imza.vermeyin ödeme yapmak için elimizde olduğunda öderiz şuan ödeme yapamam dersiniz eger taahhüt imzalar 3 ay içinde ödemezseniz hapis cezası veriliyor imza vermediğiniz sürece avukata hiç birsey alamaz 

(1,350 puan) tarafından
Zaten bizd3 karsi cikiyoruz odeyeneyiz diyoruz bide esim sigortali calisan masinada e koymuyolar bi anda odiceksin diyolar taksit yapmiyolar bizde odemiyoruz o zaman naparsanz yapin diyoruz bide benm evmde iki koltuk takimi ve iki tv var
(385 puan) tarafından
2 TV varsa birini kaldırın geldiklerinde ve Su var maaş dan sadece aylık 4 de birini kesebilrler bırakın maaşdan alınsın hiçbirşey olmaz sadece 4 de birini alabilirler
(1,350 puan) tarafından
Evet biliyorum ama onuda yapmadi asalaklar. Evet bu aksam bi tv mizi saklicaz her ihtimale karsi.
0 oy
tarafından

Hayır canım alamaz. Eşime sordum eşim hukuk mezunu. Asla temel ihtiyacıni alamazlar. İki TV varsa bile birini alır örnek olarak. Darlanma. Belki de dolandırıcılık yapıyorlar 

(1,350 puan) tarafından
Evet cnm bende simdi avukatimla gorustum o da diyo asla bu kadar para isteyenez o ilgilencek yarin gidip vekalet vericez esine sorarnsn vekalet nasil veriliyo
tarafından
Kime vekalet vericksnz canım.
tarafından
Kim kim arasında sözleşme olck
(1,350 puan) tarafından
Canm bizim aile avukuatmiz var o bana dedi esin yarin bana vekalet versin diye ama nasil veriliyo ne denek o anlamadm
tarafından
Eşin avukata kendi adına hareket etmesi için bir tür koruma gibi bişey. Ama süresi ücreti ve dikkat edilmesi gereken şeyler varmis
Noter huzurunda vekalet verecek ve alacak arasında konular tek tek eklenir ve vekalet verecek şahsa imzalatilir. Sözleşme yapacak eşin ve avukat. Eşinin kimlik bilgileri pasaportu varsa onu alck notere gidickelr. Avukata vekalet verme ücreti 90 ile 120 TL arasındadır bunu eşine soyle bilgisi olsn.
İptali için ise noterde azilname düzenleniyor bunu da eşine soyle. Hani nolur nolmaz diye. Eşinin adına işlem yapamaz ama garanti olsun. Herkese guvenmeyin.
(1,350 puan) tarafından
Hmm simdi anladim canim cok sagolasin aydinlattin beni. :)
tarafından
Rica ederim. Bnmde bilgim yoktu eşime sordum
(1,350 puan) tarafından
Allah razi olsul kuzum .
0 oy
(32 puan) tarafından

Hayır yeni yasaya gore evde ihtiyaç olan seyleri almak yasak tv buzdolabı vb gibi onun haricinsekileri alabilirler e oda yok alamazlar ayrıca boş tehdit canim biraz daha bekleyin kendileri ana parayı öderseniz borcunuz kapanır gibi bir teklif ile gelirler zaten birde telefon konuşmalarını kayıt eden program var onu indir bir daha konusurken kaydet eğer gayriresmi konuşursa bende karşı sava açacağına getir konuyu canım eşin herhangi bir şeye imza atmadığı sürece hiç bir işlem yapamazlar merak etmeyin 

(1,350 puan) tarafından
Yok ca atmadi atmaz esim onlari gebertirim diyo eve gelirlerse o kadar sinirlendi tamam dedigini yapaacagm uyglaayi biliyorum onu indiip arariz . Evimde iki koltuk takmi ve iki tv var geri kalan esyalar bi tane zaten
(1,350 puan) tarafından
Biri daha dedi bize biraz daha zaman gecince ana parayi isteler sadece diye . Bzde zaten faiz dediklerini odemicez sadece ana para bizim borcumuz . Sikayette bulunucaz
(32 puan) tarafından
Sen merak etme onlar söylemesi ayıptır ** gibi faizi silip sadece ana parayı ödemeyi kendileri teklif edicekler hiç bosuna sinirlenmesin esimde sende canim
(1,350 puan) tarafından
Ins canim o bizim borcukuz zaten onu oderiz ama digerleri resmen soygun ya
0 oy
tarafından

Haciz evindeki 2 tane olan esyalari aliyor benim bildigim bir arkadasim oyle soylemisti alicak bsy olmayinca maastan kesiliyor ole konusmaya hakki yok hem telefonunuza ses kaydedici yukleyip arayin bi yol bulalim biz odemeye calistik bu gune kadar bi bilgimiz olmadi fln die sonrada siz onu arayip bu ses kayitlariyla sizi sikayet ederim dersiniz haciz olayi ole basit degil korkutarak bsyler yapmaya calisiyor iste 

(1,350 puan) tarafından
Zaten eve gelselerdi yapcagm ilk sey video cekmek olucakti . Tamam dedigini yapacagm ses kaydedici yuklicem telime. Evet esimin maasnada el koymadilar dolandirici pislikler
(290 puan) tarafından
Her ses kaydı delil olarak kullanılamiyor malesef. Benim babamında bi davası var, elindeki ses kaydını delil olarak gösterdi ama karşı taraf itiraz etti özel hayat benim haberim yoktu delil olarak kullanilamaz dedi. Biz de karşı dava açtık özel hayat değil ticari ilişki diye, yargıtaya gitti dosyalar ve çok uzun sürüyor sonuçlanması. Ama iyi fikir, eğer kanıtlanabilirse çok iyi olur. Biz acr diye bi program var onu kullanıyoruz, playstore dan indiriliyo ve kullanması basit.
(1,350 puan) tarafından
Tamam canimda kufur hakaret etmesi nasil ozel  hayat ki valla inada binip ugrasrm hic sorun degil. Benim annem kadina siddetten oldu. 12 senedir mahkememiz suruyo bunlar bna fis gelir
0 oy
(523 puan) tarafından

Herşeyden 2tane olması lazım birşey alabilmeleri için .Mesela 2tv veya 2oturma grubu gibi .Ama maasiniza haciz yazabilir araç ev arsa hepsine haciz koydurabilir

0 oy
(137 puan) tarafından

Cnm korkma biz iflas ettik kaç kere geldiler önceden eşya alma vardı kalktı o artık sadece bir eşyadan iki tane varsa onu alabiliyor mesela iki televizyon iki buzdolabı gibi kapıyı aç bir dahaki geldiklerinde cilingirle açma hakları var telefonda çok yapıyorlar o korkutmayi korkma ödeyecek durumun varsa yardımcı olmalarını işte eğer yoksa bnm ödeyecek gücüm yok de kapat kavgaya girmeyin inşallah atlatirsiniz cnm 

(1,350 puan) tarafından
Insallah canim gercekten en basindan beri insan gibi konustuk ama bu son arayan avukat yuzunden boyle oldu. Sizede cok gecmis olsun cnm
(137 puan) tarafından
Sağol cnm kesinlikle münakaşaya girmeyin telefonu kapatın hakaret ederseniz kozlar elinde olur umursamayin
(1,350 puan) tarafından
Tamam canm sagol :)))
0 oy
(137 puan) tarafından

Sizin hikayede istanbuldaki köprü meselesi gibi. Hiç bi şekilde insanlara uyarı göndermiyorlar birden bire borç batağına sokuyorlar. Türkiye nasıl bi ülke oldu arkadaş. Millet çocuğuna bez almakta bile zorlanıyor

(1,350 puan) tarafından
Hic sorma canim hakkimi helal etmiyorum bunun pesini birakmicam.
(137 puan) tarafından
Hakkınızı sonuna kadar arayın. Tabiki peşini bırakma. Onların istediğide bu zaten, sizin pes etmeniz. Kimbilir sizin gibi daha kaç aile var böyle mağdur olan
0 oy
(1,146 puan) tarafından

Ben hiç  böyle terbiyesizce  konuşan avukat görmedim  herhalde  bu avukat  değil tefeci  falan dikkat  edin bak aldığıniz  yere böyle bir şey olabilir çünkü bazıları avukat  yerine fazla koydurup tefecilere  aldirtiyorlar  eşim anlatıyordu  bana bu gibi  şeyleri  esnaf oda çünkü biliyor böyle durumları aman dikkat edin Allah korusun tek kalma 

(1,146 puan) tarafından
Hatta eşimin babaanesi  evini öyle yaptılar halasinin düğünü  vardı onlarda düğün  zamanı cikamadilar  evden  hergün 1 milyar  aldılar 10 günlük geç çıktılar  die 10 milyar aldılar genelde bu işleri tefecilere mafyalara veriyorlar ne demek günde 1 milyar düşün kredi çekip  vermişlerdi  emekli yaşlı insanlar evlerinden oldular birde
0 oy
(175 puan) tarafından

Önce bildiri mektup falan gelmez mi eve 

0 oy
(105 puan) tarafından

Canim bence siz bi avukati arayın sorun olmadı siz dava acarsin iz kapatan yer hakkında herhangi bi haber vermeden kapatılmış sonra sizi avukata vermiş bence sormalisinixlz avukat olmayan insanlarız sizi yanlış yönlendirip zor durumda birakmayalim

(1,350 puan) tarafından
Ben gorustum aile avukatmz var canm dosya nu. Falan yolladm vekalet vercez o ilgilenicek
0 oy
(330 puan) tarafından

Naptın gelen giden oldu mu merak ettim

(1,350 puan) tarafından
Yok gelnedi kimse kuzum avukatimiz ilgilebcek yarin da adliyeye falan gitmeyi dsunuyoruz
0 oy
(514 puan) tarafından

Hiç korkma canım bişey olmaz. Ev eşyadına haciz konulmuyo artık. Konulması için de ev de her üründen 2 tane olması gerekli yani 2 tane tv varsa birini alıp diğeri sende kalıyor. Eşyaların genel ihtiyaç olduğu için dokunamazlar. Öyle kapıya gelirlerse açma. İmza falan da atma. Allah yardımcınız olsun ya çok zor bi durum

(1,350 puan) tarafından
Evet cnm ya kafamizi sisirmelik sadece halletsekte kurtulsak
0 oy
tarafından

Canim itiraz etceksinz kısmı itiraz yapcaksiniz size gelen tebligata karsi mahkeme acilick o kadar artmaz ücret

(1,350 puan) tarafından
Evet  canm itiraz edicez ins avukatimada verdim o bakicak bakalm
tarafından
Insallah hayrlisyla kurtulursnz canm
0 oy
(160 puan) tarafından

Kuzum o eskidendi mal kaldırma hacjz koyma yasak artk. Öyle bisey yok yani rahat ol.

(1,350 puan) tarafından
Ins oyledir cnm ya
(160 puan) tarafından
Öyle kuzum merak etme

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 207 göst.
25 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Belinay esila (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 417 göst.
25 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Belinay esila (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 106 göst.
11 Şubat 2023 Aile kategorisinde ElaLii (221 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 270 göst.
16 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde DeryaDenizz (978 puan) tarafından soruldu

374,596 soru

11,203,851 cevap

34,506 kullanıcı

...