0 oy
189 göst.
Diğer kategorisinde (826 puan) tarafından
Bi tane komşumuz var  karı koca 2 çoçuk kayınbaba yaşıyolar evleri var bahçeleri var şimdi çok şükür elleri ayakları var yani bi sorunları yok hiç birinin ama durumları kötü evde bitek kayınbaba çalışıyor oğlu eli ayağı düzgün yani ama gidip bi işte çalışmaz ancak evde oturur bahçede bi iki iş yapar. Çoçuklarda büyüdükce masrafda artıyor kaynanam eşimin kıyafetlerinu verdi onları giyer. Dün eşim dedi durumları kötü bende bi yardln edelim dedim  eşim yapıyo yardım aslında bide bahçede bi iş olduğunda ona yaptırır para verir işte hayvanlarına ot falan verir eşim ama sinirleniyo gidup bi işte çalışsın herkes ekmeğini taştan çıkarıyor akşama kadar dükkanda durmaktan helak oluyorum diyo bende üzülüyorum ama bi yandanda doğru söylüyor siz olsanız yardım ederniydiniz?? 

6 Cevaplar

0 oy
(826 puan) tarafından

En İyi Cevap
Kızda başka haltlar yediği için bi yandanda sevmiyorum  onları komşunun evli oğluyla bakışıyolar görenler olmuş evine girip çıkmış iştee buda aklıma geldikce sinirleniyorum
(5,315 puan) tarafından
Evde kocası varken o işi nasıl yapıyor. O kadar çok yardım etmek istiyorsan çocuklar okula felan gidiyorsa 3 5 kuruş harçlık verebilirsin dışarda gördüğün zaman da çikolata felan keyfiyeten çalışmayan insana kim neden yardım etsin yazık o kayınpedere
(826 puan) tarafından
Oğlan kızın eşini kahveye götürnüş onu bırakıb kendisi gelmiş burdada komşuda çoçukıar görnüş eşimin arkadaşları arabayı uzakta saklayıo gelio bunlara girmiş 5 dakika sonra çıkmış görenlerde bağırmış falan işte. Çoçuklara yaparımda ama şuan kendimde çalışmıyorum o yüzden bende eşimden alırım dışarıyada çıkmam hiç ama iyi fikir ben elime para geçince veririm okul dpneminde harçlık gibi parayada alıştırmak istemem aslında yiyecek daha iyi olur bence
(5,315 puan) tarafından
En iyisi hiç karışmamak birşey olsa günahsız arada kaynar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eli ayagi tutuyosa nie yardim ediyosunuz ki alismis belese dememkki 
(826 puan) tarafından
Yani çalışsa gidip bi işte iyi olur. Bide babasıda yaşlı adam gidip gardiyanlık yapıyo geceleri buda evde yatıyo yarınn adam ölürse bunlar heptün aç kalır
0 oy
(3,827 puan) tarafından
kiyafet falan verirdim kayinvalidenin yaptigi gibi ama maddi yardim yapmazdim
(826 puan) tarafından
Bende yaparım hep kendi kiyafetlerimi veririm ama gelinde beneen büyük kıyafetlerim gelmezki
0 oy
(705 puan) tarafından
İş arıyor bulamiyorsa yada başka özel bir sorun varsa mutlaka yardim edilir ama keyfine evde oturuyorsa başka yardıma ihtiyacı olan insanlar var onlara yardim ederdim
(826 puan) tarafından
Yok canım hiç bi iş aranaz kaynanam burda kaç yıllık komşjlar işte şu ana kadar çalışmamış hiç ancak evde oturmuş sorunlarıda yoj eli ayağı tutuyi
(705 puan) tarafından
E senin kocanın alnının teriyle kazandığı parayı ihtiyacı olana niye veresin canim? Önce akrabaya yardım daha sonra muhakkak vardır ihtiyaç sahipleri
(826 puan) tarafından
Yaparız yardım biz ben çalıştığımda her ay maaşımda biri vardı heo sokakta otururdu her ay para gönderirdim şimdi çalışmadığlm için kaldı becerdiğimiz kadar eşimde yapar bi aile var onlara yardım eder dükkandan arkadaşlarla toplanıb pazarlık yiyevek götürürler
(705 puan) tarafından
Allah niyetinizi kabul etsin ne kadar güzel birşey.
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Adamin eli ayaği tutuyorsa ve evde keyfi yatıyorsa yardim filan etmezdim ben olsam haa calisırlar ama yinede para pul yetmez o zaman yardm ederim ama adam evde yatarken neden yardm edeyim
(826 puan) tarafından
Dimi eşimde ondan sinirleniyo bende çalışıyprum oğlumda ameliyyay olucak ona para lazım diyio bende didiniyorum oğlumun doktor masrafları çok oluyo o yüzden sinrileniyor ida
0 oy
tarafından
Günahını almayayım ama kadın öyle bişi yapıyorsa hiçte yardım etmem çocukları sokakta falan görünce ellerine harçlık veririm yada marketten bişiler alır veririm çocuklara 
(826 puan) tarafından
VAlla canım gören olmuş hepten sinirlendim bende yardım isteyen olursada bu haraketine göre etmezler yani. Kocasıda aklı bi karış havada anlamaz diye belkide yapıyodur. Çoçuklara harçlık paraya alıştırmak istemem aslında ama ellerine bişeyler vermek olur
tarafından
Tövbe ya nasıl Bi adam babası çalışıyor o evde yatıyor Allah akıl versin

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 131 göst.
10 Ekim 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Aysus35 (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 162 göst.
15 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde poyrazaleyna (952 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 473 göst.
11 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 941 göst.
11 Mart 2024 Aile kategorisinde Minnnnak (1,168 puan) tarafından soruldu

377,788 soru

11,307,299 cevap

34,737 kullanıcı

...