+2 oy
862 göst.
Aile kategorisinde (10,775 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızlar kıskanmıyordu mutluydu hep kendi istemişti seviyordu. Yeni aldıgımız tableti bozulmuş. Hep oyun yukledigi için defalarca uyarmıştım yukleme diye tablet istiyordu kendini mutlu hissetsin diye almıstık.neyse bozmus bemde bos bulunup onca paraya aldık bunu neden bozdun diye kızdım. Bir anda kardesine saldırdı ama kriz gecirir gibi saldırdı kollarım filan kıpkırmızı araya zor girdim. Büyük neredeyse 6 yasında küçük 2 aylık. Kriz gecirdi bagırısına komsular indi kim öldü diye. Eger odada olmasaydım kesin öldürürdü.pedegoglara randevu bulmaya calısıyorum. Ama göndersem mi evden bir kaç gün ben bir daha nasıl bunları aynı evde tutacağım korkudan elim ayagım titriyor

Acıklama yapmak istiyorum kızlar, eminim ki tek cocukla bu kadar ilgilenilmiyordur emin olun 2. Kendi kendine pusette buyuyor aksıne ona ilgi göstermiyorum. Gün içinde sürekli oyun oynuyoruz iş vs yapmıyorum zaten 49 yasındaki babası sırtında alıp atcılık oynuyor neler yapıyor gün içinde ne resmimiz kalıyor yapmadığımız ne barbimiz. Bu kızımın hep huyuydu kendini bildi bileli bir hata oldu mu dikkati Baska yere crkmeye calsırdı. 

25 Cevaplar

+11 oy
(1,550 puan) tarafından
Gönderirsen çocuğunu kaybedersin tamamen kopar senden saçmalama. Araştırma hastanelerini de araştır psikiyatrist için. Konu tablet değil anladığım kadarıyla. Haklı bir kıskançlık yaşıyor göndermeyi nasıl düşünürsün o da senin evladın. Belki farkına varmadan ondan vazgeçildiğini hissettirdiniz. Çok dikkatli ol ama yanında olsun 
(10,775 puan) tarafından
Artık hepsi online canım zoom uzerinden ilk görüşmeyi yaptık Allah ızın verirse haftayada gidecegiz oyun terapistine.
(1,550 puan) tarafından
Doğrudur. Benim oğlum 9 yıldır psikiyatristle görüşüyor ama bizimkiler yüzyüze görüşmek istiyor. Ee ne dedi gönder mi dedi?
(470 puan) tarafından
Kesin gönder demiştir eve bidaha alma demiştir yaw he he
(10,775 puan) tarafından
Yazık uzuldum haline sedef alaycı kişiliğin aslında ne kadar acı verici. Birazcık arastıran bilgili biri olsan covid dolayısı ile bir cok setin online oldugunu bilirdin.sana kanıtlayacak degilim cunku hayatımda en ufak bir yerin yok. Yazık sadece yazık. Bana tedavi diyorsun ya istersen onlıne görüştüğüm psikolog Büşra Hanım var numarasını verebilirim bakarsın onlıne oluyormus mu=)
(470 puan) tarafından
Asıl ben senin haline üzüldüm sana yazık piskolokla kendin görüşte azcik evlat ayrımı yapmamayi öğren
-Reklam-
+1 oy
(7,768 puan) tarafından
Evden gönderirsen bunalıma girer o kıskanıyormuştu belli etmemiş sen uzman desteği al mutlaka birde apstore veya googleplay hangisiyle gmail çıkışı yap bişey indiremez o zaman
(10,775 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bozulmuş gitmiş zaten, artık ona yapacak birsey yok. Randevu bulmaya çalışıyorum. Yani Google hebınla ugrasmama gerekmyok
(7,768 puan) tarafından
Bozulmuş bozulmamış ben bilemem ben yapabileceğini söyledim niye çemkiriyosun ki ilginç
(10,775 puan) tarafından
Cemkirmiyorum sen neden yanlıs anladın Kı. Noktalı virgüllğ yazayım oyle oku ıstersen
+1 oy
(2,075 puan) tarafından
Tableti kendi istemis yani sevdiği deger verdiği biseyi bozulunca o da kaybetmis. Bi de zaten üzgün olduğu bi konuda azar yemis. O an ki öfkeyle yapms olabilir. Ona hic kızmıyor hep bana kızıyor deyip kıskançlığı ön plana çıkmış olabilir. Eger evden gonderirsen daha cok atılmış istenmiyo olarak algilayabilir. Yorumlarda kucagimdan ayirmiyorum demişsin bu da onun kıskançlığıni alevlendirir. Uzaktan gozlemleyin daha cok dikkat edin ama bunu hissettirmeyin
(10,775 puan) tarafından
Ama napayım bacım alıp emzirmeyım mı kıskanmasın diye bir yerim cıktı. Onu nesige atıp buyugunu koynuma alıp yatıyorum odasında bile yatırmıyorum kıskanmasın diye
0 oy
(91 puan) tarafından
O hırsını birinden almaya çalışmış çocuklarin sevdikleri eşyaya zarar geldiğinde hircinlasiyorlar tabletini yaptırın bence sakinlesince onunla büyük insan gibi konusun
(10,775 puan) tarafından
Aynen hırsını almaya calıstı biliyorum ben bu hareketleri bu kadar olmasada küçükkende yapardı.
0 oy
(424 puan) tarafından
Tabiki evden gönderme sonuçta o da daha çok küçük ve bak annem babam beni attı diye düşündürme çocuğa bi daha hiç tutamazsın öncelikle şu tablet telefon çocuğun hayatından çıkar evin pis kalsın işin eksik kalsın ama al ikisini de tüm gününü onlara ayır ona yaptığının hata olduğunu güzelce seve seve anlat kızmakla falan anlamaz zaten
(10,775 puan) tarafından
Cok istedi diye aldık bu parasızlıkta kardesime yatak aldınız bana da tablet alın dedi kendini kotu hissetmesin diye aldık.
0 oy
(119,075 puan) tarafından
Bence kiskaniyomus ama size belli etmenis  ilgini buyuk olana ver 
(10,775 puan) tarafından
Bizimde kardesimizoldu benimle kımse bu kadar ilgilenmedi. Neler yapıyoruz mutlu olsun diye. Daha once de hafif hafif bu hareketleri vardı krız gecirdi
(119,075 puan) tarafından
Kiz zaman bizim zaman degil ama simdimi cocuklsr boyle
(10,775 puan) tarafından
İnanamadım
0 oy
(2,604 puan) tarafından
Taplet falan verme pedaqoqa gotur tovbe yarabbim
(10,775 puan) tarafından
Hemen onlüne oluyormus zoom diye uygulamadan bacım ilk seansı oyle aldık allahın ıznıyle gçhaftaya da oyun oynucakmıs orada doktor izlicekmiş
0 oy
tarafından
Onunla bol bol oyun oyna pedagoga gidene kadar . Bebegin uyuyunca bütün vaktini onunla geçir çok zor gerçekten.  Benim kızım da küçüğü korkutuyordu hep zarar vermeye çalışıyordu ama çok şükür o dönemi atlattık 9 aylık oldu birlikte oynuyorlar 
(10,775 puan) tarafından
Allahım bir atlatsak. Siz yardım aldınız mj
tarafından
Covide yakalandik hicbir yere çıkamadık alamadım.  Sadece hatice kübra tongarin kardeş kardeş kitabını okudum onun da çok faydası oldu
0 oy
tarafından
Bence sen kıskanmadıpını düşünmüşsün o hep kıskanmış sadece bahane olmuş tablet onun için. Evden gönderme tabiki şuanda da 2 aylık bebeğe yine ilgi gösteriyorum daha çok hırçınlaştırır bu durum onu. Bebeğini yedir uyut ve oğlumla konuş sarıl ona öp seni anlıyorum üzüldün ama kardeşine bunu yansıtmamalısın senin yanındayım tarzında konuş. Neden böyle yaptığını anlamaya çalış sor. 
(10,775 puan) tarafından
Kıskanmasın diye göbegimden catladım gebeligimden beri. 9 aylık hamileyken aldım ayaklarımda salladım ebe kosturmaca oynadım o karnıma. İki aylıgı alıp onunla oyun oynuyor us gibi yapıyoruz her gün. Sürekli övgüler yagdırıyprum buyuge ama huyu bu huyu daha bebeklik ten huyu
tarafından
Ben inanmıyorum çocuğun huyu bu diyip çekilme kenara vardır yaptığın hata bir yerlerde farkında değilsindir. Madem huyuydu biliyosun olay buralara gelmeden götürseydin pedagogta sende. Hem soru soruyosun hem cevaplara atarlanıyosun nasıl biliyosan öyle yap tamam cevap verende kabahat.
0 oy
tarafından

Benimde oğlum 6 yaşına girecek hiç böyle bir şeye şahit olmadım ben büyük ihtimalle yeni doğanı onun yanında istemsizde olsa sevmiş olabilirsin kıskanıyo kardeşini ne yaptın ne et kardeşini sevmesini sağla seveceği zamanda sakın yapma etme deme yanında bulun 

(10,775 puan) tarafından
İnanamadım yaptıgına bir anda saldırdı
tarafından
Ona güzelce anlatman lazım
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Sakın evden gönderme çocuğunu bir daha toplayamazsin sanırım eşinle de sorunların vardı senin çocuk herşeyden etkilenmiş olabilir ilk sebebi tabletin kırılması değil kardeşini kıskanması ilk işin çocuğa destek aldırman olacak 
(10,775 puan) tarafından
Aldıracagım hemen zaten bu huyunu bu derece olabilecegini tahmin edemezdim
0 oy
tarafından
Bu çocuğun bu hayale gelmesinde ki en buyuk sebep eşin ve sensin evde huzurlu bir ortam yoksa muhabbet yoksa anne baba çocuk sevgisi ilişkisi yoksa bu çocuğun yaptığı az bile 
(10,775 puan) tarafından
Sen nerden biliyorsun benşm evimi? Evet bizim karı kocalıgımız yok ama cocugun yanında kavga etmiyoruz bagırısmıypruz. Ayrı ayrı ıkımızde cok ilgileniyor seviyoruz. Demekki ayrılınca daha beter olacak
tarafından
Burada sana kızmıyorum hemen saldırma yazdıklarını biliyorum ve büyük sıkıntılar yaşadığını da anlatmıştın mutlu ortamı yanlız sen sağlayamazsın değşl mi ayrı olduğun zaman çocuğa bu durumu anlatmak ona bunu söylemek kabul ettirmek daha kolay ama aynı evin içinde kolay değil kırdıysam özür dilerim amacım seni üzmek değildi
(10,775 puan) tarafından
Elim ayagım titriyor onca neler yapıyorum takla atıyorum o mutlu olsun etkilenmesin diye. Ne istediyse yaptım. Onun ya onda kavga cıkmasın diye agzımı acmadım kocama sahit olmasın diye bebege emzik aldıysam ona da ille birsey aldım eczaneden vs. Ama huyu bunun bu daha gebe degilkenden huyu. Oyuncağı kırılırdı ilgi cekmek icin siz beni sevmiyorsunuz diye aglardı sonra anlardık ki oyuncağını kırmıs
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Gönderme sakın daha çok ilgilen onunla oturup konuş 
(10,775 puan) tarafından
İnanamadım bu kadar yapacagına
(3,888 puan) tarafından
Gözünü ayırma üzerinden dikkat et şimdiki çocuklar hep böyle şımarıyor bi süre tablet faaln verme
0 oy
tarafından
Öfkeyi yansıtmış pedagog a mutlaka gotur ama baska bir yere gonderme bunu ceza olarak algilar ve daha fazla öfke duyar. Ona kardeşi ile ilgili sorumluluklar ver. Hadi bezini getir gibi. Ve hep bebegin agzindan onla konis abisini cok mu seviyormus ay abisiyle buyuyunce parka mi gidecekmis gibi. Ve şiddet öğrenilir. Bu çocuk oynadigi oyunlarda yada cevresinde bu şiddete tanik olmiş ve kendinden kucuk birinde ilk firsatta uygulamiş. Kriz aninda ellerini sıkıca tut zarar vermesini engelle ve bir köşede beklet sakinleşinceye kadar
0 oy
tarafından
Devlette sıra bulmanız zor olabilir özel bir pedegogla görüştürünüz psikiyatristede yönlendirirse mutlaka götürün 
(10,775 puan) tarafından
Görüştük sinem hanım pedegog bakalım int baya güzel yorumlar var Allah razı olsun bu gun gelemem bebekle dedim de zoomla baglandı
tarafından
Evden çıkamadığınız zaman online görüşmeler daha iyi şimdi bizler burdan ne desek yanlış bilgi verip yönlendirmiş oluruz en yakın zamanda faydasını görmeye başlarsınız
0 oy
(10,432 puan) tarafından
Cnm gönderirsen çok düşünür tamamen kıskanç olur bu sefer baş edemezsin annem beni onun için gönderiyor diye iyi ce kinlenir yanından ayırma ama gönderme 
(10,775 puan) tarafından
Yok göndermicem Dr konustuk aksama bizi ne kadar korkuttu gunu anlatacağız karaımıza alıp
(10,432 puan) tarafından
Çok iyi cnm inşaAllah bidaha olmaz
0 oy
tarafından
Evden gondermen onun daha çok psikojini bozar kardeşine saldırdığı için evden gönderildiğini istemediğini düşünür..6 yaşındaymış konuşursan anlar..bir anlik sinirlede yapmış olabilir.. bir süre yanliz bırakma canım onları..sinirlendiğinde gözlemle ...belki kucagindaysa sebeb olarak onuda görmüş anılır.simsi çok tanımadığım için fazla yorum yapamıyorum..benim.oglum 3 yaşında .kırk beş günlük kiziim var .msever kendisi ister kucağına yanına yatırır..işine geldimi git ona bak der. .beni sinirlendirmek için hayır dediğimde kardeşinin besini hızlı hızlı şallar..
(10,775 puan) tarafından
Doktor beni kıskanıyormus onu soyledi.
tarafından
Çok.normal siz ne kadar oyun oynanizda evde bir bebek olması anneyi paylaşmak istemez...sürekli kıskanması.diye bebegide kucağına almamayi kıskanması. Diye sevmemeyide doğru.bulmuyorum..kuccugun günahı ne o zamanda o eksik buyuyo gibime geliyor..ben.kucuk.kizim.surekli.kucagimds.durmuyo yatırıyorum agliyo..onu alirkende oglumunda cagirrim.ogluma kizarsam kızımda kizmislik yapıyorummm..
0 oy
(1,615 puan) tarafından

Tubik aynı sorunlar biz de var kuzum. Kızım 3 yaşında oğlum 10 aylık oldu ve seviyormuş gibi yapıp çok zarar veriyor 1 saat önce koltuğa tutunup kalkmıştı kızımda yanına durup poposuyla ittirdi tak kafasını yere vurdu elim ayağım boşandı resmen biz İzmir Bayraklı Ece ayyürek diye bir doktora randevu bulup gittin 2 hafta sonra tekrar gidicektşk ama gidemedik bu önümüz deki günlerde tekrar gidicez randevu ücretleri 350 falan imkanın varsa git bir oraya derim başka bir yerde bilmiyorum çünkü benim kızım kardeşinin yüzüne yastık falan kapatmıştı 8 aylıkken falan babası görmüş Allah'tan ben uyurken yapmış babası da uyanıktı o sıra Allah'tan o görmüş ihmal etme canım uzaklaştırma da bu süreçler çok zor ben kafayı yicek duruma geliyorum Allah sabır sakinlik versin :(

0 oy
(17,639 puan) tarafından
Gönderme aksine onunla konuşmaya çalış yaptığının ciddi korkutucu olduğunu seni üzdüğünü söle nedenlerini öğrenmeye çalış ama yollarsan beni istemediği için yolladı annem diycek
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Sakın evden gönderme her nereye gönderirsen bil ki o orayı ayrı bir kapı olarak görecek ve en ufak şeyde ben oraya gidicem diyecek 

Nereye göndericeksen ordan biri gelsin senin yanına kalsin

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 854 göst.
27 Ekim 2023 Diğer kategorisinde DemetEce (2,253 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,054 göst.
10 Haziran 2023 Aile kategorisinde Janya 6 (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 198 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Elifnur5634 (178 puan) tarafından soruldu
0 oy