0 oy
446 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar şuan 2 yaşında bir bebeğim var ve kendi başına uyumaya alışkın. Odası da var ama bana uzak. Sizce şimdiden ayırmaya başlasam mi yoksa erken mi ? Fikirlerinizi merak ediyorum ,tecrübelerinizi..

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
10 yasnda oğlum bizmle birlikte yatiyo 2kizm eşim 5 cimz oda ayrmiyoruz
tarafından
Hımm ama bencede zaten normal olması gereken bana göre erkek ve kiz kardeşin ayrı ayrı odaları olması lazım. Benimde öyleydi. Erkek kardeşle aynı odada kalınmıyor
tarafından
Aşkım Oğlan benim 10 yaşında kız 5 yaşında Oğlan ister istemez oyun oynuyor kızı yanında istemi oyuncaklarını dahil aldatmıyor odadan mecburen çocuklarla bir arada yatıyorsun Biz odamıza bile gidip yatmıyoruz eşimle
tarafından
Hımm anladım canım. Yaaa işte cocuk büyüdükçe dertleride büyüyor valla
tarafından
Aynen yapacak bir şey yok En küçükleri 6 aylık zaten üç kardeş İki Kız Bir Oğlan artık nasıl olacak bilmiyorum Oğlan tek başına kaldı Bir erkek daha çocuk olmuş olsaydı belki 4 çocuk büyüdüklerinde de şey olurdu Ama artık öyle bir imkanım yok Ne yazık ki Allah ömür versin evlatlarımıza ya hepimizin senin benim başkasının
tarafından
Amin canım valla amin..
-Reklam-
0 oy
tarafından
Şuan 9 buçuk aylık 2 buçukta felan ayiririm diye düşünüyorum
tarafından
Yaaa. Bende erken diye düşünüyordum açıkçası ama bilemedim simdi
tarafından
Yok canım bence tam vakti ağır ağır alıştır zaten anca alışır
tarafından
Ramazan bitsin de basliym bari
0 oy
(12,776 puan) tarafından
8 aylıkken ayırdım şuan 2 yaşında 
(2,261 puan) tarafından
Ya cok tatlı geliyor ama aç falan diyecek kadar anlaması biz daha 9bucuk aylıgiz bazen tisortumden iceri bakiyor cok tatli oluyor :)
(12,776 puan) tarafından
Hala sever mesela 27 aylık açtığım da boynumu koklar öper:)
(2,261 puan) tarafından
Yavrum ya cok zor  aslinda onlar icin de bizim icin de. Ben korkuyorum mesela bana bağlılığı azalacak diye ama sizde kopmamış o bağ maşallah
(12,776 puan) tarafından
Kopmak mi bitişik yaşıyoruz asla korkma bağ kopmaz
(2,261 puan) tarafından
Inşallah canım sağol:)
0 oy
(1,239 puan) tarafından
Iki oglumuda 1 yasinda ayirdim odalarini bizden ayrilar  simdi cok şükür bir 6 biri 3 yasinda  simdi ucuncu gebeligim bu bebegimide ayiricam hemen 1 yasindayken  
0 oy
(1,457 puan) tarafından
Benim kızım neredeyse 4 aylık olduktan sonra falan ayrı yatmaya başlamıştı. O gündür bu gündür ayrı yatar. Bu bebegimde akıllı uyumlu bir çocuk olursa onuda öyle yaparım insallah. 
0 oy
(4,601 puan) tarafından
Büyük kızımı 13 aylıkken ayırdım şimdi 18 aylık küçük kızımı da 1 buçuk aylıkken ayırdım şuan 3 aylık en iyisi erken ayırmak düzeni oturtmak
(2,692 puan) tarafından
1.5 aylıkken farklı odada mı kaldı?
(4,601 puan) tarafından
Evet şuan kendi odalarında uyuyorlar ikiside
(2,692 puan) tarafından
13 ay iyi de 1.5 ay çok küçük ya, yazık annenin yanında olmaya ihtiyacı var daha :(
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Ayırabilirsin canim bence. Telsiz alırsın bir onun odaya bir senin odaya o şekilde ayırabilirsin bence tam zamanı. 
tarafından
Yaa gerçekten öyle mi diyorsun:(  hiçte hazır değildim aslında su ramazan çıkınca yapayım bari
(1,077 puan) tarafından
Canım bence tam zamanı artık bu saatten sonra kendi odası yatağı olması onun içinde çok iyi senin içinde. Ramazan geçince halledersin çokta acelesi yok canım ne zaman hazır hissedersen.
tarafından
Kendi yatağı var aslında. Hemen yanimda yatağında yatıyor
(1,077 puan) tarafından
İşte oyüzden ayırman daha kolay olacak canim. Bende ayrı yatırıyorum doğduğundan beri kızım 9 buçuk aylık bakalım bende seneye yaz ayırırım diye düşünüyorum.
0 oy
(2,261 puan) tarafından
Hic ayirmayi istemiyorum esime yan odayi yaparım oglumla uyurum hep :) keske oyle olsaydı saka bir yana Haftaya 10aylik olacak en az 2 yaşi beklerim. Ondan cok ben zorlanacam kesin
0 oy
(16,698 puan) tarafından
Kendi başına gece tuvalete kalkmayı öğrenene kadar ayırmayı düşünmüyorum. Bi zararları yok bizle yatıyorlar 
0 oy
(137 puan) tarafından
Canım kızım 1aylık kendi odası var ama bizimle uyuyor geceleri
0 oy
tarafından

1.5 yaşında ayırmıştım şimdi 27 aylık geri yanımıza alıştı bakalım geri ne zamn ayırırım:D

0 oy
(4,067 puan) tarafından
Canım bence 2 yaş gayet iyi şimdi ki çocuklar çok çok akıllı herşeyin farkında dinen de caiz değil aklı eren bi çocukla aynı oda da kalmak diye biliyorum. Bide yaşı geçtikçe alıştırmak da zorlaşır ne kadar erken o kadar iyi 
tarafından
Doğru diyosun ramazan bitsin de başlayın bari alistirmaya
(4,067 puan) tarafından
Kolay gelsin canım inşallah seni çok uğraştırmaz yavrucak :)
0 oy
(1,150 puan) tarafından
13 aylik cnm suan ve ben 5 aylik hamileyim mecbur bu yaz ayirmam gerek hamile olmasam ayirmazdim heralde yada ayirirdim ama bilmiyorum ya onu baska odafa tek nasil birakicam
(1,150 puan) tarafından
Gece 100 kere kalkar bakarim artik
0 oy
(100 puan) tarafından
9 aylıkken ayırdım canım 
0 oy
tarafından
2 yaşında ayırdım canım biraz uzak odası banada sürekli gece kontrol ettim üstü acıkmı ağlıyor mu diye temmuzda 3 yaşında girecek 
0 oy
(44,840 puan) tarafından
4 yaşında ayirdim
(44,840 puan) tarafından
Yok zaten büyük olduğu için zorluk cekmedim kardeşin doğunca odasını ayirdik
tarafından
Yaa iyiymiş valla . Bende aslında 4 yaşında diye düşünüyordum ama daha da zor olur diye düşünmeye başladım
(44,840 puan) tarafından
Asıl öle kolay çiş derdi yok uyanması yok çok rahat oluyo
tarafından
Evet ya buda var bak doğru aslında. En mantıklısı bu bencede. Sürekli git gel yapacağıma 4 yaşına kadar bekleyim bari
(44,840 puan) tarafından
Ben küçüğe sürekli kalkiyom bide onada kalktığımı dusunemiyom
0 oy
(1,270 puan) tarafından
Şuan bi buçuk yaşında 6 7 yaşa kadar ayırmayı düşünmüyorum zaten o benim odamda olmasa gece 20 defa kalkıp üstünü örtmesem asla yapamam uyku tutmaz
0 oy
(3,681 puan) tarafından
8 aylık beşiğini yatagimiza birleştirdik anne yani gibi oldu öyle yatıyor  suanlik ayırmayı düşünmüyorum gözümün önünde olsun zaten büyüyünce kendisi yatmak istemicek biraz onunla yatmanın tadını çıkarayım 
tarafından
Olur mu ya bi alıştı mı çok zor oluyor
0 oy
tarafından
Iki kziimida 1.5 yaşında ayirdim kendi odalarına 
0 oy
(5,327 puan) tarafından
Ben 16 aylıkken ayirdim
tarafından
Ay maşallah herkes alıştırmış valla erkenden

İlgili sorular

0 oy