0 oy
875 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,078 puan) tarafından

Doğumdan sonra tekrar fit haline dönen anneler nasıl başardınız neler yaptınız  anlatırmısınız. Ekstra  diyet felan mı yapıyorsunuz. Bende doğumdan sonra  zayıflamak istiyorum tüm kilolarımı kaybetmek ıstiyorum  sizin tecrübelerinize ihtiyacım  var :)

19 Cevaplar

+1 oy
(3,798 puan) tarafından
Toplam 12 kilo almistim 10 kilosu gitti kaldi 2 kilo 3 ay oldu dogum yapalı hicbsy yapmadm valla cok hareketliyim zaten bide bol su tüketiyorum 
(3,078 puan) tarafından
Göbekte sarkma felan olmuyor dimi canım  doğum sonrasında
(3,798 puan) tarafından
Oluyor malesef  canm o dikiş yerinden iniyor resmen ama toparlaniyo zamanla şuan bende hic yok sarkma zayifladikca gidiyo
(3,798 puan) tarafından
Tabi sezeryan oldm ben normal dogumda nasl olur bilemem
(3,078 puan) tarafından
Orasida doğru canım doğumdan doğuma fark var dır mutlaka
(446 puan) tarafından
Ben normal yaptım sarkma var. Karnın ne kadar gergin ve büyükse o kadar sarkma oluyor.
Bende 8 kilo aldım geri verdim ama sarkmalar işte moral çok bozuyor. Sıkı bir sporla gergin hale getirmen mümkün ama.
Birde ayaklansin peşinden koşarken kilo filan kalmıyor.
(3,798 puan) tarafından
Ben sirf kilo veriyim diye her gün evi kaldiriyorum komple temizlik yapiyorum bir guzel terleyip dusa giriyorum yani spor yapmis kadar oluyorum bebekle yuruyuse falan cikamayinca bu yolu buldm işede yaradi ama :))))
-Reklam-
+1 oy
(15,482 puan) tarafından

52 ile hamile idim 70 idi doğum yaptığımda doğumdan 1 2 ay sonra 65 tim geçen ay 58 olmusm bişey yapmadım oğlum gazlı idi uykusuzluk iştahsızlık derken kendiliğinden gitti korse bile aldım takmadım 

Sorarsan hiç vermek istemedim ama malesef gittioii:)

(3,078 puan) tarafından
Hiçbirşey yapmadan bu kadar veriliyor mu gerçekten yaa :)))
(15,482 puan) tarafından
Vallaha yapmadım bişey bide benim yapim bu ya alamıyorum kilo istediğim halde
(3,078 puan) tarafından
Allahım inşallah bende veririm biran önce  ya kilolu olmayı sevmiyorum rahat hareket edemiyorum  çok sıkıntılı yaa
(15,482 puan) tarafından
Verirsin genelde emzirirken verilip ama.kisiden kişiye de değişip tabi
+1 oy
(89 puan) tarafından
Wlla cnm bn bsey yapmadm kaynanamlar saolsunlar bna skinti stres yarata yarata zayifladm zaten 
(3,078 puan) tarafından
Dikkat et canım fazla sınır stres olma sütun kesilir Allah korusun
(89 puan) tarafından
Wlla sekerim oglum emmedi zaten suttrn kesildi tatlm bnm pisikolojim onada yandidi heralde bilmiyorm ama skintili donemlerden geciyorm yani
+1 oy
tarafından
21 gun oldu dogumm yapali hamile kalmadan onceki kiloma.dondumm sukurr smdi dahada zayiflama zamani ama emzirmek ve nornall beslenmek ise yarioo :)))
(3,078 puan) tarafından
Bu kadar kısa süre de verdin he maşallah sana canım. Ben korkuyom yaa veremem diye :-//
tarafından
ben zaten fazla almadimm canimm ama niyeyse baya sis duruodummm sisimm inince eski halime dondu ama gobek.var onada sezeryan yerimm igpessin die bekliomm yoksa korsee takicamm
+1 oy
tarafından
Bol bol kuru fasulye nohut flan ye gazlı seyler iç :D
(3,078 puan) tarafından
Kız onlar bebeğe gaz yapmaz mı:-D
tarafından
Hah aynen onlar bebeğe gaz yapacak bebek uyumcam durmucak gaz bitmicek sen yemek yemeye uyumaya fırsat bulamican zombi gbi kosturcan ne kilo kaliyo ne bişi :D
(3,078 puan) tarafından
Hahahah Allah seni napmasin yaa gece gece guldurdun beni :-))))) :-))
tarafından
Gülmek güzeldir kuzum .. :)))
+1 oy
tarafından

ben 14 kilo falan almıştım hiçbişey yapmadım göbek falan kalmadi ama eski kilomda da değilim tabiki eski pantolanlarima girmiyorum eskiden sıfır bedenmisim herhde:)

(3,078 puan) tarafından
Hamile kalmadan önce benimde tüm pantolonlarım 26 bedendi çok özledim pantolonlarımı giymeyi :-D bakalım doğumdan sonra sigacakmiyim içine  :-D
tarafından
ins girersin canım valla ben giremedim çok  güzel pantolonlarım var duruyor öyle giyemiyorum içim gidiyor:((
+1 oy
(3,458 puan) tarafından
Benim acayip iştahım kesildi doğumdan sonra 10 kilo verdim ama bi 20 gün geçince iştahım açıldı daha veremiyorum
+1 oy
(774 puan) tarafından
Ben 2 ayda attım tüm kiloları. 4 ayda eşki kiloma tamamen döndüm. Dyet spor falan hiç yapmadım. Çünkü bebegim beni zaten yoruyordu. Emzirmeye çalısırken bile ter döküyorum düşün. Nasıl uyuttugumu anlatmayım bile. Yataga bayılıp kalıyorum o derece
(3,078 puan) tarafından
Ay bebek zor oluncada insan maf oluyordur canım ya
+1 oy
(9,652 puan) tarafından
2 çocuk ev işleri yemek derken yemek yemeğe fırsat olmayınca bol su ici nde bi baktım kilo vermişim ben bile anlamadım :)
(3,078 puan) tarafından
Bakalım ben napicam  :))
0 oy
(52 puan) tarafından

80 le doguma girdim şuan 52 kiloyum hiç birşey yapmadım habire yedim :D ve emzirdim bu kadar ve doğumum normal doğum oldu normal doğumun avantajı olsa gerek :D

(3,078 puan) tarafından
Ay rabbim banada normal doğumu nasip eder inşallah  :)
(394 puan) tarafından
Ne alakası var bende sezeryanla yaptım yine de verdin
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Emzirme çok kilo verdiriyo  Bn normal halimden dahada zayıfladım... doğumdan sonra oğlum  kuvezde yattı fln onun üzüntüyle kilo fln kalmadı zaten
(3,078 puan) tarafından
Çokngecmis olsun kuzum
(3,532 puan) tarafından
Allah razı olsun  . Bebisle iyi olsn hepp aminnn
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Bebeğim.gazli ve durmayan bir bebek olduğu için gund ebir öğün zor yiyorum.ve bol bol su iciyorum o yüzden hemencik verdim göbeğinde çok çok az kaldı 
0 oy
(29 puan) tarafından
Canım tedavi ile hamile kaldım ben. Tedavi sürecinde 8 kg hamileliğin ilk 8.5 ayına kadar sadece 6 kilo ondan sonra da 9 kilo aldım :)) ama ben hamilelik boyunca tatlı tuzlu aklına ne gelirse yasak olduğu için yemedim kaçak yaptım birşeyler ama gerçekten yok denecek kadar az yedim. Bende şeker çıkma olasılığı vardı o yüzden tedbirli olmak zorundaydık. Neyse uzun oldu ben tedavi falan derken 26 kilo alarak doğum yaptım :) ve tam bir hafta içinde 20 kilo gitti hiçbirşey yapmadım. Günde 3 litre su içtim ve bol bol emzirdim. Şuan 6 kilo fazlam var çünkü bütün hamilelik boyunca yiyemediklerimi doğumdan sonra yedim. Demem o ki hamilelikte yediğin içtiğin abartılı değilse dikkat ettiysen hemencik gider. Ama ne bulduysan yediysen bol su iç yürüyüş yap ve hamur işi tatlı tuzlu kaçın. Ama kilo vericem diye aç vitaminsiz kalma çünkü birşeyler yaparken diğer tarafı unutabiliyoruz. Bebeklerimiz bizden besleniyor kilo alıyorum diye onun sütü azalsın istemem hem kilo dediğin iki diyet spora bakar :)))) 
0 oy
(845 puan) tarafından

Herkezin masallahi var bi kilo veremeyen ben varım sanırım ;)

0 oy
(461 puan) tarafından
Ben hiç bisi yapmadım sadece 5 kilom kaldı emzirmiyorum emzirsem belki daha çok giderdi

Ama bol su içmenin faydası var mış diye duymustum
0 oy
(772 puan) tarafından

Ben 58le hamile kaldım 63le doğurdum doğumdan sonra dengem bozuldu hep tatlı ve su dan ibaretti hayatım hiç dikkat etmedim emziriyorum die bi ara 60a çıktım şuan oğlum 11 aylık 55e düştüm çok şükür yiyerek zayıflamaya çalışıyorum çok diil 50ye fln düşsem yeter hemen 2.yi yapacam :D

0 oy
(6,360 puan) tarafından
67yle hamile kaldm 90la doguma girdm 1.5 ay sonra 76ya dusmustum sonra yine 80 oldum bi caya basladm en son tartildigimda 75 kiloydum insallah veririz canm
0 oy
(386 puan) tarafından
Ben çok fittim canım ya 61 ile doğurdum eve geldim 57 olmuşum bir haftada düştükçe düşmüştüm 51dim en son ama çok az yemek yiyordum kahvaltı ve akşam yemeği idi sadece. Ama şimdi 2 buçuk aylık olduk süt yapsın diye ağzım hiç boş durmuyor ya oyüzden 55 filan oldum. Sen ekmek çok çok az ye. Boll bol her yemekte ve ara öğününde yoğurt olsun birde yeşillikler hem sütü kaliteli yapıyormuş hem zayıf kalmaya yardımcı. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 206 göst.
22 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Sultangunes (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 432 göst.
4 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Hilalseyis61 (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 76 göst.
29 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Sirac_23 (1,122 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 330 göst.