0 oy
350 göst.
Aile kategorisinde (886 puan) tarafından
Oğlum Hic birsey yemiyor 2 buçuk yaşında kilosu flan iyi ama hicbir şekilde yumurta zeytin peynir yemiyor sadece tatlı şeyler yiyor vitamin değerleri çok düşük et tavuk balık bunlarida yemiyor şu an sabah 8 buçuktan beridir aç ağlıcam cidden acıkıyor bisküvi istiyor ac bırakmakla doğrumu yapıyorm onu bile bilmiyorum cidden ama doktor biraz zaman alır diyo şu anda da elma istiyor vermiyorum ister eliyle ister kendi yesin yeterki yasin diyorm artik şaştım kaldım bu kadar saat nasıl dayanıyor açlığa lutfen yardımcı olunn değerleri ilaçla yükseliyor ac birakmak doğru birşey miii

11 Cevaplar

+1 oy
(2,211 puan) tarafından
Tatlı şeyler yiyor diyorsunuz yaa eve almayın.. alıyorsaniz da saklayın.. yeğenim öyleydi yengem bir ay hic bisküvi falan almadı. Yerleri belliydi evde açıp bakıyordu yokmuş diyordu 1 gun oyle birsey yemedi ertesi gün kahvaltı yaptı.. 1 ayda unuttu bide böyle  deneyin
-Reklam-
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Benimkide oyle olmaya basladi canim, ama bu aralar corba icirebiliyorum. Ekmek aliyorum corbaya ufaladigimi gormustu, simdi kendi heveslenip ufalayip cirbaya atiyor, oyle yiyor. Makarna veya patates tarzi tabagina koyuyorum kendisi yiyor, bizinle masaya oturuyor, ama aynen abur cubur istiyir surekli, kuru kayisi uzum veriyirum ama yinede biskuvi cikolata ariyir
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Balık yagı felan kullan bence canım iştah acıcı vitaminler belkide eline ıvır zıvır verdigin icin yemek yemiyodur 
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Ara ögün verirsem yemez cnm..bnmki de istahsiz oyuzden bn arada ara ögün yaparim yoksa yemiyo o da..
0 oy
tarafından
Kahvaltı olarak pankek tap canım muzlu felan kıymalı ve tavuklu çorbalar yap düzelir inşallah en kısa zamanda 
0 oy
(4,860 puan) tarafından
Çizgi film izlerken falan yemez mi acaba ya 
0 oy
(515 puan) tarafından
Benim kızımda öyleydi uzun bı sure ama çok sevdiği yemekler var mesela bulgur pilavı pirinç pilavı makarna köfte sizinkininde yokmu iştahsız olduğu zamanlar hicbisey yemese bile makarna mutlaja yer pirinç pilavınida tavuk suyuyla yaparım bende en azından vitamin alsın diye çorba içmez asla sebze yemek istemez onlarida bı şekil oyalayarak yediriyorum
0 oy
(594 puan) tarafından
Benmkide aynı. Sadece ekmek dogruyorum corbanın içine ölece yutuyor. Balkonda yediriyorum zorla aç kalmasın die baska birşey yemiyor :(
0 oy
(48,467 puan) tarafından
benimkide ayni yemiyo sigara böreği kizarttim yine bi tane yemis
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Elma ver çocuğa meyve sonuçta 

Ve yumurta yemiyor diyorsun ya baş keke yumurtayı ordan alsın vitamin i
0 oy
(886 puan) tarafından
Herkese teşekkür ederim bu saat oldu hala yemedi sürekli başka şeyler istiyor anlamadım gitti 6 saattir ac bünyesi nasıl dayanıyor.. anlam veremiyorum sizce sürekli bunları koysam zeytin peynir yumurta ac kalıp yer mi 
(886 puan) tarafından
Canım bunları yemediği için vitaminleri düşük çorba zaten içiyor esas bunları yemiyor et tavuk ağzına sürmüyor o yüzden bu kadar ısrar ediyorum bisküvi elma bunları istiyor
(3,729 puan) tarafından
Valla benim kızımda peynir zeytin yumurta yemiyor 20 aylık ama kan değerleri süper hiçbir eksiği yok onları yemiyorsa farklı şeylerle tamamlayacaksin et yemiyorsa kemik suyuna çorba yap köfte yemiyorsa kıymalı dolma yap herşeyin bir çözümü var bisküvi verme benim kızım daha biskuvinin tadını bilmez tatlı seviyorsa kahvaltıda tahinpekmez yedir
(886 puan) tarafından
Oğlum 1 buçuk yaşından beri bunları yemiyor şu anda 2 buçuk yaşında kek flan yapıyorum ama vitamin eksikliği var dedi doktor bu kadar açlığa dayanması normal mi sizce eninde sonunda pes edip yermi çok üzülüyorum köfte tavuk et yapıyorum ama ağzına sürmüyor yani birazda bu sebeple aç bırakıyorum
(3,729 puan) tarafından
Benim iki çocuğum var biri 5 yaşında diğeri 20 aylık ben aç bırakamam vicdanım buna el vermez yemezse yemesin acıkınca yer diyemem. O yüzden pes edip yermi bilemiyorum çünkü ben 5 yaşındaki oğluma bile hala sevdiği yemekleri yaparım ki aç kalmasin diye he aynı zamanda da çocuklarımı saglikli beslemek için elimden geleni yaparım aman yesinde ne isterse yesin demem yani. Yeni tarifler denerim sürekli sevdiği şeyi bulana kadar çabalarım. Dediğim gibi benim kızımda ek gıdaya başladığımızda beri kahvaltıda peynir zeytin yumurta yemez ilk zamanlar muz yedirdim kahvaltıda bir kaç aydır domates ekmek tahin pekmez yiyor bir iki catalda yumurta yerse ne mutlu bana.
(886 puan) tarafından
Canım benimki ac bırakmak değil tabiki evladimin iyiliğini düşünmesem böyle birşey yapmazdım emin oll sadece sağlıklı şeyler yesin diye uğraşıyorum ben yani bi nevi yöntem deniyorum benim çocuğum iki çatal dahi olsa yemiyor bende acıkırsa yer diyerek başka birşey yediriyorum mesela yarında krep yapcam yumurtalı peynirli belki yer diye

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 159 göst.
0 oy
31 cevap 850 göst.
0 oy
2 cevap 73 göst.
29 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde mugetoprak.38 (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 126 göst.
17 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayazmoms (102 puan) tarafından soruldu

377,858 soru

11,309,979 cevap

34,744 kullanıcı

...