0 oy
172 göst.
Diğer kategorisinde (247 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Oruçken istemeyerek kusup hap içen birisi 61lemiş olur mu 

5 Cevaplar

0 oy
(3,822 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım bilerek istediği için yiyip içersen veya kendini bilerek kusturmasan sadece o günü tutarsın ama bilerek kusarsan 60 gün veya 2 kameri ayı oruç tutar 
(247 puan) tarafından
İsteyerek kusma yokta bişey yiyip içmeyi 61 gün olarak biliyorum canım
(3,822 puan) tarafından
Yanlış yazılmış yiyip içersen yazdıydım klavye öyle düzeltmiş
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne demek istedin cok anlamadim ama isteyerek kusmadıysa orucu bozulmamistir eger hapi  da orucum bozuldu diye icmisse zatem bozulmuştur orucu yani kefaret orucu gerekir diye biliyorum ben
(247 puan) tarafından
Bende öyle biliyorum canım teşekkür ederim
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Canım ben kusarsan gnüne gün tutarsın ma kustuktan sonra yeyip içersen kefarette tutman gerek diye biliyorum
(247 puan) tarafından
Bende öyle biliyorum canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Canım hastalık kusmak yada ilaç almak gerekiyorsa yalnız 1 gün kaza orucu tutulur. Sadece keyfi oruç bozmanın hiçbir sebep yokken orucu bozmanın kefareti 61 gündür. 
(247 puan) tarafından
Hastalık yok canım sadece kusup bozuldu diye hap içmek 61 gün kefaret orucu gerektirir diye biliyorum Bi sormak istedim
tarafından
Canım peki sen kendini zorladın mı kusmak için yoksa direk istemeden mi kustun
(247 puan) tarafından
Ben değil canım Bi arkadaş istemeden kustu
tarafından
Eğer tutamayıp kustuysa oruca devam etsin canım. Hz. Peygamber(s.a.s.), “Oruçlu kimse kendisine hâkim olamayarak kusarsa ona kaza gerekmez.
tarafından
Yani orucu bozulmamış. Eğer bozuldu zannedip bişeyler yediyse ilaç falan aldıysa 1 gün kaza tutsun
0 oy
(6,527 puan) tarafından
Bunu en iyisi bi hocaya sormak ben de eğer 1 avuç dolusundan kusarsan oruç bozuluyor diye biliyorum oruç bozulunca da yiyip içebilir gününe gün tutacak sadece ama isteyerek bilerek yapmadıysa

İlgili bir soru bulunamadı

397,056 soru

11,875,739 cevap

35,990 kullanıcı

...