0 oy
583 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar ya halen karar veremedim. .2 oglumdada belden uyustum. .Ama o igneyi bir daha vurulmak istemiyorum. .ağrısı falan yok ama işte ne bilim korkuyorum illaki. .Genel. olmak istiyorum ama sonrasında neler yaşarım bilmiyorum. .Çünkü kusma baş ağrısı bide bebeği hemen emzirwmiyormssun öyle duydum. .Gerçekten öylemi. .Nasıl bir şey bu genel.anestezi. .Yani etkileri falan neler. .:(( bide çok korkuyorum. ..

15 Cevaplar

0 oy
(758 puan) tarafından
Genel anestezi oldum canim kusma veya baş ağrısı yaşamadım rahattı benim icin 
tarafından
Yaa gercektenmi. .ay inşallah böyledir cnm vaka çok korku var içimde zaten. .:((
-Reklam-
0 oy
tarafından
genel anestesiden korkuyorsun belden istemiyorsun :) bence sen dogumdan korkuyorsun canim
tarafından
Aynen cnm.işte bu yüzden geriliyorum zaten..iğne yani sonuçta :)))))))
tarafından
Ama cesur olman lazım iki kere olmus ben yapabilirim de :) ben bes kez biyopsi oldum belimden iğne demir bı çubuk şeklinde bişi sokarak kemik parçası aldılar :D yinede alışamadım ama her defasında sen yaoarsin sevgi diyorum kndime yapıyorum da :D
tarafından
Ya aslında güveniyorum cnm kendime ama işte yinede insan korkuyor vallahi. ..:)))) inşallah yaparım ya inşallah cnm..:)) bu arda geçmiş olsun cnm o dediğin daha zormuş ya..Allah şifa versin cnm :))))
tarafından
Sağol canım zor valla spinal hiç bişimis :)))
tarafından
:))) ❤❤❤❤❤❤❤❤❤
0 oy
(215 puan) tarafından

Canım ben de genel anestezi olabilmek için doktorlara yalvarıyorum Kaç gündür şunu hiçbir zaman unutma bünyeden bünyeye kişiden kişiye değişiyor bu sezeryan olayı 3 defa genel anestezi ile sezeryan oldum mükemmeldi hiçbir ağrı sızı Saçmalama kusma öyle bir şey olmadı odana getirilirken böyle gözün açık oluyor uyanık oluyorsun sütün de çok olmasa da hemen geliyor bebeğini de güzelce emziriyor Sun yeterli oluyor ilk gün için Ama şunu da söyleyeyim ilk 3 doğumu özelde yaptım bunu maalesef devlette yapacağım genel olmak için doktorlara yalvarıyorum Kaç gündür Çünkü Devlet hastanelerinde belden uyuşma uygulanıyor Muş:(

tarafından
Yaa install cnm vaka aslında ikisi bir etkisi vardır eminim. .Ama bu kusma başağrısı bide bebeği emzirememe falan duyunca biraz korkmustum. .bende özelde yapacam cnm bu 3. DoğumuM benimde. .inslaH iyi geçer. .İnşallah :(
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Herkese gore farklidir bence. Ben ilkinde basta belden vurdular sonra hissettim diye panik yaptim bagirdim korktum hemen genel verdiler oyle devam ettiler. Odaya geldikten 1 saat sonra falan ayildim ne bas agrisi ne kusma hicbir seyim olmadi. Bu 2.dogum olcak yine sezeryan belden yapsam mi diyorum bebegimin sesini duyarim gorurum diye ama sonra diyorum bosver genel daha rahat kararsizim.
tarafından
Aynı durum cnm.bendede var malesef bir türlü karar veremiyorum. .doktirUm bana bıraktı kararı bugün. .Ama ben daha birsey demedim. .dusunuyum dedim sadece ..haftaya inşallah kontrolim var ve benden cevap bekliyor Dr. .:((
(3,151 puan) tarafından
Genel ol gitsin o zaman bende buyuk ihtimal genel isterim. Nasilsa o gunden sonra bebegimi hep gorucem yanimda olcak o an korku cekmeye gerek yok bence aci hissetmesen bile o baskiyi dokunmayi hissediyosun sonucta bide ugrastiklarini goruyosun tepende bi lamba travma gibi gelmisti bana.
tarafından
Aynen cnm ya sorma o korku yetiyor insana. .bencede Genel olacam galiba en iyisi. .:))
(3,151 puan) tarafından
Yani bende oyle düşündüm cunku ne gerek var bosuna stres korku yasayip gerilicez negatif enerji falan :)
tarafından
Aynennn:)))))))))))))):DDDD
0 oy
tarafından
Bnde spinal girdim uyuşmadım genel oldum cnm açıkçası çok korkmuştum tamamen uyumak bni rahatlattı ama yinede bebişin çıktığı  o anı görmeyi çok isterdim sonrasında baş ağrısı fln olmadı hiç omuz ve gögüs altı ağrısı oluyır anestezi etkisinden sıcak tutarsan o bile hemen geçiyor dikişler de ztn bnim içten dikiş bile olarak görünmüyor kızarıklık kendiliğinden eriyor ağrısı oluyr sen ztn 2 kere olmuşsun ilaçları içince de toparlanıyorsun hemen belden vurulmayla aynıdır ikisininde etkisini yaşadım çünkü 
tarafından
Ya inşallah bende hissetmem cnm ..ilk defa olacam Genel. Oyüzden kararsız kaldım biraz ..install iyi geçer doğumum :(
0 oy
tarafından
Canım suni sancı aldım.. acilmam 1 cm de kalınca acil sezeryana alindim belden iki kere vurdular tutmadı hemen genel yapın dedim iyiki de genel yapmışım aşırı panik bir insanım baş ağrısı mide bulantısı falan yaşamadım odama ayilmis bir şekilde gittim 
tarafından
İnşallah bende hissetmem cnm ..inan sirf belden iğne olmayim diye istiyorum. .Aslında agirmiyir ama yinede istemiyorum işte. .ne bilim ..:(
0 oy
tarafından
uyandirdilAr bebegi direk gogsume verdiler ve sutumm geldi belden olanlar ayaklarini oynatamazken ben kalktimm yurudumm ne bas agrisi oldu ne bisry aadece uyandirdiklarjnda uykundan yeni kalkmiss seesemligi vatdi
tarafından
İnstall bende öyle olurum cnm..Zaten tek korkum buydu baş ağrısı ve kusma. ..install bende öyle rahat geçer:(
tarafından
korkmaaa canimmm rahat gecioo tabi 2 dogumm yapanda sensin ama.:)
tarafından
Aynen :)))))))))))))))))))
0 oy
tarafından
Genel oldum çok rahattım kusma baş.ağrısı hiçbirşey olmadı çok şükür bebeğimi emzirdim süt yoktu o ayrı ama meme verdim yani uyandığımda herşey bitmişti bidaha olsa geneli tercih ederdim
tarafından
Galiba bende Genel istiyecem cnm ..İnşallah bende hissetmem birsey..Tek korkum buydu zaten kusma ve baş ağrısı :((
0 oy
tarafından

Canim ben de iki dogumumu genel an. Sezeryan oldum ayılırken biraz acıyla uyandım ama hemen ayılamadım sesleri duyuyorum tepki veremiyorum falan ama en fazla yarim saat sürüyor bu durum sonra ayiliyodum biraz doğrulup bebeğimi emziriyirdum tabi bebeği tutmaya yardımcı oluyorlardı ama ılk  emzirmede yani 1 saatte tamamen kendime gelip bebeğimi kendim kucaklamıştım ben de belden aşağı uyuşturmadan korkuyorum 3.ye hamileyim inşaallah bu da genel anestezi olacak 

Bende kusma falan olmadı ama ben narkozu öksürükle attım 
tarafından
Anladım cnm..Oh be içim rahatladı biraz valla yorumlardan sonra...Tamm kararimi verdim bende Genel alacam :)) tskederim cnm yorumun icin:))
tarafından
Rica ederim ne demek birbirimize destek için burdayız:)
tarafından
❤❤❤❤❤❤❤ :))))
0 oy
tarafından
Ben ilk uyaninca kustum ama bu iyi bise cunku narkozu kusarak attim ve hemen ayildim bas agrim olmadi ama boynum tutulmus gibi agriyodu doktor narkozdan olur dedi ikinciye belden istiyorum bebegimi ilk gormek istedigim iicn 
tarafından
Anladım cnm...Umarım kusma ile atmam ben ..Çünkü en korktuğum şey kusma ve baş ağrısı. :))
tarafından
Korkcak bise yok kusma dediysem oyle bir iki kova degil cok azdi ameliyathane de gozumu acar acmaz birazcık kustum sonra konusmaya oglumu sormaya basladim Allah yardimcin olsun :)
tarafından
Ayy inşallah cnm benim inşallah iyi geçer doğumum. ..olsun ya bebeğim için değer bence :)))
0 oy
(290 puan) tarafından
Ben belden uyuşmayınca genel anestezi ile doğum yaptım. Afedersin mide bulantım gaz çıkarınca geçti, birazcık da boğazım ağrıdı çok öksürdüm ama katlanılmayacak gibi değildi. Ben narkozu ard arda iki türlü de alınca ondan yapmıs olabilir belki. Genel olarak rahattı tabi, korkulacak bir şey yokmuş.
tarafından
İnşallah cnm yaaa valla tek korkum işte bu kusma ..umarim iyi geçer benimde dogumum :))
0 oy
(2,064 puan) tarafından
Acil sezaryen oldum mecbur genel anestezi oldum ama bi sorun yaşamadım allaha çok şükür kusma falan olmadı oğlumuda kendime gelince hemen emzirdim 
tarafından
İnşallah cnm ..Bebek aç geliyor sonuçta yazık yani eğer hemen emziremiyeceksem diye düşündüm bir an ..Ama içim rahatladı tskedeeim cnm.:))
(2,064 puan) tarafından
Sağ salim kucağına al inşallah cnm
tarafından
AMinnn cnm issnlalhhhhh❤❤❤❤❤❤
0 oy
(662 puan) tarafından
Canm bende genel antezle oldum aksam 11:00 daa   emealiyata girib 11:30 cikdim amaaa kendime saat 7:00 da geldim bence eni iyysi bu evet beyeyime mama verdiler zaten sudum gelmiyodu 
tarafından
Anladım cnm ..kusma falan baş ağrısı olmadı dimi cnm...
(662 puan) tarafından
Yok canm olmadi hic bisey rahat sekilde kecdi cok sukur
tarafından
İnşallah cnm bendede olmaz ya..:((
(662 puan) tarafından
Insallah kuzum uzme kendini boyle inanki o sezaryan sorasi bebeyini gordun an  ne arin kaliyor ne sizin en mutlu oldum anydi o gun rabbim herkese hayirli doğumlar nasip etsin amin
tarafından
Aynen cnm umarım inşallah iyi geçer. ..amin cnm benim aminnm❤❤❤❤❤❤❤
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Bende bi yan etki olmadı sadece buğazımda balgam varmış gibiydi kusmak istiyodum ama kusamıyodum bide ben kendime gelir gelmez bebeğimi emzirdim
tarafından
Ya Bebeğimi emziroyimde hemen inşallah. .olsun napalım. .yok yok karar verdim cnm.Genel olacam anestezi install. .:))
(10,411 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canım İNŞAALLAH
tarafından
Aminnm cnm benim inşallah ❤❤❤
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Genel istedim cok rahatti girdim ciktim sutumde geldi cocugumuda kucagima aldim agri sizi olmadi hemen uyandim sadece öksürük kaldi narkozu öyle atti bunyem o biraz zorladi biraz da uyanirken sayiklamisim o bi dha olsa genel isterdim herhalde o igneden cok kokuyorum
tarafından
Cnm aslında hiç acısı yok ignenin. .Ama işte ne bilim insan yinede çekiniyor. .O yüzden 3. De genel istedim. .İnşallah iyi geçer benimde. .

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 92 göst.
0 oy
9 cevap 177 göst.
4 Temmuz 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Beratcinar (2,429 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 200 göst.
22 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 553 göst.

374,612 soru

11,204,272 cevap

34,506 kullanıcı

...