0 oy
939 göst.
Aile kategorisinde (31 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba Eminim benim gibi olan bir çok insan vardır. Yaklaşık bir senedir evli olacağım ilk Başta eşimi düşündüğüm için sırf onun için fedakarlık yaptım ve ailesiyle yaşamayı kabul ettim ailesiyle yaşıyorduk daha sonra annesinin ablasının ve babasının kıskançlıkları aldı başını gitti Kendi odamızda dinlenmemiz bile olay oluyordu daha sonra görümcem habire çocuğunu alıp gelmeye başladı günlerce kalıyor gidiyor tekrar geliyor falan sonra eşim bana hediye aldı diye bunlar kavga çıkarttı. En ufak şeyler bile bana patlıyordu ben daraldığım için evden gittim ve beni arayıp Soran olmadı ve bizim ayrılmamızı istediler ve biz üç ay eşimle ayrı kaldık ve bir çok tartışmamızda oldu eşimle tabii ki ailesi doldurdu onu falan. Kayınvalidem eşyalarımı attı hatıralarımı attı tuttuğum günlüğümün sayfalarını yırtmış öyle yollamış. Makyaj malzemelerimi almış falan vs neyse bunların sonunda şimdi eşim ayrı ev tuttu ve ikimiz yaşıyoruz eşimle. Sadece şu piskolojimi bozuyor ailesinin bize yaptıkları ve yaşattıklarını rağmen eşim yine onlarla hiçbir şey olmamış gibi görüşüyor ve konuşuyor yani beni anlarsınız belki ama bu benim biraz sinirimi bozuyor onca yaptıklarına rağmen hiçbir şey olmamış gibi.  Bir yandan da şöyle düşünüyorum ailesi olduğu için bir vicdanını var Allah katında ne yapacak ki yani ailesine sonuç olarak ailesinin hatasını biliyor kabul ediyor ki ayrı ev tutup beni gelip aldı ve sahip çıktı evliliğini aksi taktirde ailesinin hatalarını görmemiş olsaydı ailesiyle kalırdı öyle değil mi benim gibi olan var mı eşiniz ailesiyle böyle olunca siz ne yapıyorsunuz nasıl başa çıkıyorsunuz sinirinizle?

19 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Eşin anlamış, ayrı ev tutmuş. Ama kanlı bıçaklı düşman dahi olsa o onun annesi babası hayatına hicbisey olmamış gibi devam etmesi çok normal. 
(31 puan) tarafından
Haklısınız ama mesafe koyması gerekmez miydi. Gerçi size şöyle söyliyim çok maç kolik birisi evimizide ailesine yine çok yakın . Sadece maç günlerinde ailesine gidip maç izleyip geliyor ama onun haricinde daha gidip saatlerce oturup ziyarette bulunmadı sizce bu bile mesafe midir yani
-Reklam-
+1 oy
(118,485 puan) tarafından
disardan bi gozle bakinca esin gecte olda ssni istemis ev tutmus senim icin bisiler yapmis sen kendince haklisim ama onlarsa esinin ailesi kan bagi var istesede kopamaz yaa o da hakli 
hayir gorusmuyo ama babayla mecbur
(31 puan) tarafından
Sizinki nasıl görüşmüyor benimki de o kıvama gelir mi acaba
benimki cook hakli sebeblerden dolayi gorusmuyo
tarafından
Haklı olsun sevdoş ama Anne annedir, bana neler yaptı kaynana biliyorsunuz benimki hiç kopmadı
bilmedigim seyler var sumeyraaa
0 oy
(48,083 puan) tarafından
sana aileme gel ailemi ara görüş diye baski yapmadığı sürece seni onlara ezdirmedigi sürece üzülme mesafe koysa iyi olurmus ama ailesi cirkef baksana rahat vermezlerdi rahatına bak sen
(31 puan) tarafından
Eskiden yapıyordu ama baktı ayrılıcaz yapmıyor artık . Mesafe koyamadı malesef çok maç kolik maç günlerinde onlara gidp maç izleyip geliyor onun dışında gezmeye vs gitmiyor onlara. Bende ses çıkarmıyorum hiç ailenle görşmiceksin dersem kötü olurum
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Eşin en doğrusunu yapmış eğer ailesini silseydi seni de bir çırpıda silebilirdi günü gelince. 
0 oy
(13,961 puan) tarafından
Emin ol aklının bir köşesinde duruyordur size yasattiklari konuşuyor diye unuttu sanma 
(31 puan) tarafından
Sadece vicdanı olduğu ğçin evlatlık görevini yerine getiriyodur dimi yoksa oda içten içe kızgındır ailesine öyle değilmi
(13,961 puan) tarafından
Aynen öyle gerçekten bak bende eşim de gördüm bunu ben unuttu sanarken o megersem hep Aklinın bir kosesinde tutuyormuş
0 oy
(116 puan) tarafından
Bizde ayrıydik ama kayinbabamin rahatsızlığı yüzünden şehir dışından geldik 7ay beraber kalicaz 2 ay oldu daha canimdan bezdim.valla hamileyim birde çok.cikmazdayim darlaniyorum dua edin lütfen yaşadığım hayattan hiç birsey anlamiyorum kari koca ilişkisi bileyok doğru düzgün aramızda bir yandan kaynanam bir yandan görümce derken psikolojim çokkötü :(
0 oy
(3,836 puan) tarafından
bende kızıyorum ama artık saldım. yani esim gayet iyi biliyor ailesini ama olur da ailesini bildigi halde birsey demeye kalkarsa yapıştırıyorum cevabi hemen o zaman sus pus oluyor. bana laf söyleyebilecek canımı sıkacak konumda değil. 
0 oy
(954 puan) tarafından
Seni ailesine ezdirmesin yeter bundan sonra ama sen de eşini arada bırakıp fazla yıpratma senin eşinle aran iyi ve mutlu olmanız yeter onlara cevap bu olur. İnsan kendi ailesini secemez sonuçta
0 oy
tarafından
Tamamen silmesini bekleyemeyiz eğer seni git gel diye zorlamıyorsa hiç bişey deme sana karşı soğumasın 
0 oy
(612 puan) tarafından
Yani böyle birşey yaşamadım. Ama adam seninle olmak ve mutlu bi şekilde birlikte devam etmek için evini ocağını kurmuş. Daha yeni evlisin. Sürekli düşünürsen ailesini bu bi yerden sonra diline de vurur sürekli onları konuşmaya başlarsın. Sonra eşinin gözünde dırdırcı olursun. Onların tüm kabahatleri unutulur bi senin dırdırın sorun olur. O yüzden hemen aklını dağıt onlar aklına gelince. Ne yaşandıysa yaşandı. Ne kendini doldur ne bişey. Sen zaten istediğini elde etmişsin. Bırak onlar sinirden çatlasınlar. Hiç bişey olmamış gibi ben olsam evime de davet eder cakamı satarım. 
0 oy
tarafından
Buna benzer başıma geldi ama 3 ay deıl 20 gun falan annemde kaldım. Bnm eşimde anladı annesinin sucu oldugunu gelıp benı aldılar şuan bızde ayrıyız eşim sürekli gıder gelır onlara ben cok cok nadir gıderım... Onlarla görüşme demedım ama ama bnn gelmk istemıyorm deyınce anlayış gosterıyıor
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Kapını ört otur canım .Eşin evi ayırarak seni sevdiğini göstermiş.Eşin gidip görsün sen onlarla muhattap olma .
0 oy
(3,010 puan) tarafından
Mac icin gidiyorsa kaynananlarda Digitürk var galiba. Onların Digitürk sifresiyle kendi telefonuna beinconnet i indirip giriş yapsın evden de izler rahat rahat. Yada durumunuz varsa sizde Digitürk bağlatın. Evden cikmaz hergun maç oluyor neredeyse. 
0 oy
tarafından
Canm ben senin gibi gorumce ve kayinvalideden sacma sacma seyler yasdim ve 2 yila godiyo hic gorusmedim ama esim hergun konusir ben duyma.m dinlemem ama bilirim ve karismam cunku seni kotu gorur rahat birak zamana birak onlar zaten illaki patlak verir duyma gorme huzurunu da bozma.en azindan sen muhatap degilsin zaten bu onlara en buyuk ceza 
0 oy
(479 puan) tarafından
Valla hiç yüz verme canım okdr istiyorum ki eşim ailesini bıraksın çünkü bunlar onlar yüzünden oluyor 
0 oy
(372 puan) tarafından
Benim kayinvalidem akla gelmeyen şeyler yaptı yazsam sabah olur eşim her gün anammm anammm yapıyor çıldırıyorum ya zoruma gidiyor en ufak hatamda boşarım atarım diyo ama anası ona yıllar ca eziyet etmiş halen aşık ona ben alıştım sende alış düştük bir defa ellerine
0 oy
tarafından
Ah canım ah düşüne düşüne kafayı yiyoruz olan bize oluyor bizde bir evin bir kızıyız sonuçta bizimde anne babamız var ailemiz bize ne yapmış olsada yinede konuşuyoruz ölümlü dünya yani eşin ayırmış evi sana yaptıklarını Allah'a bırak ve hiç birşey olmamış gibi ona iyi davran emin ol eşin de bu davranışdan dolayi mutlu olur ve yarın öbür birşey olursa söyler yani siz neler yaptınız ama eşim yinede sizede hürmet etti yüz çevirmedi illaki hürmet ediyorsundur ama mesafe falan koysun deyince söyleme gereği duydum
0 oy
(65 puan) tarafından
Bi değişiğini yaşadım. Görmezden geliyorum oda zaten yanımda konuşmaz

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 263 göst.
17 Haziran 2022 Aile kategorisinde Saliha22 (652 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 412 göst.
0 oy
4 cevap 135 göst.
0 oy