0 oy
421 göst.
Aile kategorisinde (6,978 puan) tarafından
Hanimlar, yakın akrabam basina gelen olay icin soruyorum. Ben kızın ailesine icten ice kizdim aslinda duyunca, sizinde fikirlerinizi almak istedik. 

Konu su: kızla eşi basta ufak bir meseleden tartisiyor, buyudukce buyuyor ve itiş kakış birbirine hakaretler vs vs...is 'ben seni istemiyorum, biktim artiklara'kadar gitmis. Kiz ailesiyle konusuyor cok çaktırmadan olayi, kizin anne babasi haberdar olmus kavgadan kıza `uzatmayin ortada bişey yok buyutulecek` deyip ara bulmaya bakmislar.

Buraya kadar tamam, kiz eşine, benim aileme ne dedin arayipta demis. Kocasida, `kavga ettik, kızınızı istemiyorum biktim` falan dedim demis.ama bunu demis mi gercekten yoksa kizi kizdirmak icin mi diyor kocasi emin değiliz.

Akrabam cok bozuldu bunu duyunca, benim anneme babama 'kizinizi istemiyorum' diyorlar ve ailem hala gurur yapacagi yere ara bulmaya mi calisiyor diye ağlıyor...

Yani ara bulmaya calisiyorlar tamam ama kızın çok zoruna gitti...

15 Cevaplar

0 oy
(4,889 puan) tarafından
Annesine yemin ettirsin böyle bişey dedi mi diye 
(6,978 puan) tarafından
Aynen sormayi dusunuyor annesine acik acik
-Reklam-
0 oy
(10,567 puan) tarafından
Bence dememiştir bunu kız acık acık sormalı ben olsam sorarım
(6,978 puan) tarafından
Soracak emin olmal icin ama bencede inadina demistir kocasi bunu
(10,567 puan) tarafından
Bencede
0 oy
(7,099 puan) tarafından

Gerçekten insanın zoruna gider ama ya :ermm:

Kucuk kavgalar ailelere yansitilmamali bence sonra buyuyo boyle iste 

(6,978 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum, sonra cik isin icinden...
0 oy
(13,962 puan) tarafından
Ovvv benim de çok zoruma giderdi gerçekten 
(6,978 puan) tarafından
Yani kimin olsa gider, ama dememistir, umarim yani
(13,962 puan) tarafından
Ailesine anlatmamalilardi bence ya gereksiz yere daha da büyüyor olay
(6,978 puan) tarafından
Evet aynen katılıyorum, gereksiz can sikar
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Ailesi gurur yapsa kendisi boşanacak mi peki? Yoksa boş hava mi basıyor 
(6,978 puan) tarafından
Bosanacak bir durum degildir sanmıyorum ama kocasinin yaptigi cok saçma degil mi...aileye duyurmak hemen
0 oy
tarafından
Kız ailesi her zaman alttan alır yuvası için kızının bunda alınacak birşey yok, Kimse kızı evladı boşansın istemez, gelip yıkıp dökseler kızı alsalar arkadaşın boşanacak mıydı ki
(6,978 puan) tarafından
Orasi oyle tabi, ama düşünsene anne babana kizini istemiyorum diyecekler sende otur yavrum buyutmeyin derse insana bi dokunir, bir savunma bekler insan
0 oy
(1,161 puan) tarafından
ufak tefek sprunlar  icin neden aileni karistiriroylar. her evde  ailede  sorun oluyor  zaten bunu ailelerin bilmemesi gerek zaten.   yarim sen esinle baristiginda anne baba kotu oluyor. o zamanda.    cok karsiyim her  seyi anne babaya yetidtiren gelinlere. kocam boyle  yapdi soyle dedi diye  ya.  senin kendi ailen var. kendi evindeki sorunlari kendin hall etmen gerek.  kocasida  bence dememistir. zaten dese  annesi cokdan soyler  bence.
(6,978 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum yazdıklarına
0 oy
tarafından
Kendimi gördüm bir an bende ne zaman eşimle kavga etsem yanımdan çıkar çıkmaz annemi arar ; anne Kübra ya bir şey söyle beni dinlemiyor diye sjsjsjsjsj 

Bence kızı sinirlendirmek için demiş bir anne babaya bunları diyip hala evli kalabilen yoktur ihtimal vermiyorum ben. Her şeyden önce baba yani serde erkeklik var gurur var Elin oğlu sonuçta kırk kere de damat olsun isterse karşısına geçip kızını istemiyorum diyecek baba da kızına büyütmeyin mi diyecek? Ağzının üstüne vurdu mu bayiltir babalar boş mu öyle hey yavrum heyy 
(6,978 puan) tarafından
Aynen bencede dememistir, yani umarim. O kocanada iki tane cak hemen aramasin anneni :D
tarafından
Bana tek annem diş geçirebiliyor olarak görüyor ondan sjsjsjsjsj ona da cemkirince artık arayamiyor
(6,978 puan) tarafından
Hahaha Allah huzurunuzu bozmasin canim
tarafından
Amin canım amin bunlar tuzu biberi tartışma küslük çoğu evlilikte oluyor Rabbim birlik düzen versin hepimize inşallah ♥️
(6,978 puan) tarafından
Aminnn aminnn
0 oy
tarafından
Kızlar öyle aileler var ki. Kızlarının maduruyetlerinin büyük sorumluları bu aileler. Bu hayatta anne baba dahi olsa bazılarının hiç kimseye güvenmemesi gerekiyor size bunu diyebilirim. O kızın yanında olun bence öyle insanları yanlız bırakmayın
(6,978 puan) tarafından
Anne babasini tanıyorum, kizlarini ezdirecek insanlar değiller. Tamam yapici akli absindalar ama babasi ozellikle dunyayi yakar kizina bisey olsa. O yüzden bence.kocasi yalan soyluyor
tarafından
Yani öyle insanlar değilse kocasının yalan söylediği aşikar. İnşallah da öyledir
(6,978 puan) tarafından
InsaAllah canim
0 oy
(118,488 puan) tarafından
yaa adam gicikligina dediyse inat etmeye dediyse yani bi damat o lafi etse hic bi ana baba ara bulmaz
(6,978 puan) tarafından
Yani bende bu fikirdeyim acikcasi, anne babasini taniyorums yani ezdirecek insanlar değiller, hele babası.  Bence kocasi yalan soyluyor
0 oy
tarafından
Oyle bisey demis olsa ailesi orta yolu bulmaya calismazdi bence kocasi kizdirmak icin demis olabilir annesine sorsun bence
(6,978 puan) tarafından
Bende ayni fikirdeyim, kocasi yapan soyluyor bence
0 oy
(677 puan) tarafından
Evlilikte böyle şeyler olabilir diye iki tarafında sakinleştirmeye çalışmışlar ve bence gayette doğru olanı yapmışlar.keske hemen yansıtılması ailelere ama hemen herkes yetiştiriyor 
(6,978 puan) tarafından
Bende karsiyim ailelere yansitilmasindan..bos yere buyuyir
0 oy
tarafından
Ailesine sormamıs mi ben o dakika arar sorardım insanlar ne kadar sabırlı 
(6,978 puan) tarafından
Esi blöf yapiyorsa ailesine rezil olmak istemiyor, ama sorar kesin
tarafından
İnsan ailesine neden rezil olsunki sonuçta aile el değil rahat rahat konuşması lazım ben aileme saçma sapan birşey anlatsam bunlar beni eleştirir diye düşünmem j
(6,978 puan) tarafından
Artik nasil yaparsa canim
0 oy
(3,675 puan) tarafından
Hata başta başlamış kuzum hiç ailesine yansıtmıcaktı olayı tabi ki annesi babası büyütüp de nasıl bunu dedin getir kızımızı demez bizler daha cahiliz zorluklar sıkıntılar çekmeden evleniyoruz belki bizim yaşadıklarımız bize zor geliyo ama ailelerimiz daha da zor günler geçirdiği için iki üç tartışmayla boşanılmıcağını biliyor o yüzden yapıcı konuşuyorlar. Eşi de belki sinirle öfkeyle böyle bişey söylemiş olabilir belki kendisi de olsa aynı şeyi söylerdi çok uzatıp kendini de ailesini de eşini de üzmesin bence kapatsın konuyu
(3,675 puan) tarafından
Yani bence helal olsun ki ailesine erdemli bi davranış gösterip arayı bulmuş ve bi aileyi kurtarmışlar onlarda kızı ve damadı gibi evhamlı davransaydı belki yok yere yuvası yıkılcaktı
(6,978 puan) tarafından
Boyle dusununce evet cok cok haklisin canim, anne babalari iyi insanlar, b3nde severim. Ne diyelim allah agiz tadlarini bozmasin
(3,675 puan) tarafından
Amin kuzumm inşallah sende bence yakınını telkin et ailesine de eşine de cephe almasın inşallah evlerinin huzuru bozulmasın ❤️
(6,978 puan) tarafından
Aynen canim burada ki cevaplarda cok ilimli, en kisa zamanda duzelir inanıyorum brn
(3,675 puan) tarafından
İnşallah kuzumm
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Dememiştir bence. Kim kabul edip ara yapar ki el oğlu gelsin kızıma ben onu istemiyorum desin ben ara bulmaya çalışayım. Kızımın kusuru ne ki o kızıma kurban olsun der bir saniye bekletmem kapımda köpek ederim onu. Herkeste böyle düşünür.
(6,978 puan) tarafından
Yani bencede, eai inat olsun diye oyle demistir

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 1,660 göst.
+1 oy
20 cevap 378 göst.
2 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Buket0606 (292 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 154 göst.
29 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Eda nur (1,464 puan) tarafından soruldu
0 oy