0 oy
846 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından

Kızlar 2 hafta oluyor doğum yapali eski hayatımı çok özlüyorum kızıma bakmak da zorlanıyorum bazen kötü şeyler düşünüyorum keşke hiç dogurmasaydim gibi eşimle eski hallerimizi özlüyorum onunla yemek yemeye vaktim bile yok artık hayat bu şekilde mi ilerleyecek çok bunaldim böyle şeyler düşüneceğim aklımın ucundan bile geçmezdi ne yapacağım ben :(

16 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Cok normal bunları düşünmen ama geçici bu 40 ın çıkınca rahatlarsin ama bakdin olmuyo bi danismana falan gidersin bi caresine bakarsın mutlaka üzülme hepimiz gecdik bu yollardan
(2 puan) tarafından
Bu durumun kolay kolay geçeceğini sanmıyorum yardım almam lazım yoksa yavruma da yazık bide ne zorluklar la dünyaya getirdim ben 9 ay hep riskliydi hamileliğim
tarafından
Evet dediğim gibi bi danismana mutlaka gitmelisin yardım alacaksın duzelemiyceksen çok zor bir süreç ne yazıkki tüm annelerimiz bunları yaşadı ama bu kalıcı olmuyo çoğu kişide lakin bazi kişiler cok hassas olduğundan dolayı bunu kaldiramayabilirler iyi bir destek şart
-Reklam-
0 oy
(15,370 puan) tarafından

Çok normal bunları düşünmek ve özlemek çünkü alışık olmadığın bir hayatı yaşıyorsun çocuklu anne olmak zor geliyor ilk başta ama sonra alışıyor insan ve her baktığında tekrar tekrar şükür ediyor Rabbine onsuz olunmaz diyorsun<3

Az sabır gerek geçecek zor günler ilk 3 4 ay zordur ama sabret ve pozitif ol yardım edenin olsun özellikle esin

(2 puan) tarafından
Ne eşim ne bi başkası sanki hayat dan kopmuş gibi hissediyorum sanki herşey bu şekilde devam edecek gibi
(15,370 puan) tarafından
Etmicek Etmicek merak etme geçer
0 oy
(636 puan) tarafından
Aynı durumdayız.
(2 puan) tarafından
Psikolojim altüst durumda
(636 puan) tarafından
Ben de oyleyim. Bebek bi de misafirlikte susuyo misafir gelince susuyo bi de bana diyolar ki hani cok agliyodu misil misil uyuyo sen abartiyosun demesinler mi? Beynime kan sıcrıyo yemin ediyorum. Bebege bile sinir oluyorum artik. Yalnizken afedersin agzima ediyo ama baskalarinin yaninda uyuyo. Iki gun bi bebek uyumaz mi ya yok uyumuyo. Millet gelince uyuyo. Kayinvalidem de cocugumu aglatma diyip duruyo. Sanki kendisi dogurdu ya deli ediyo beni. Sanki ben sadistim aglatiyorum bebegimi. Ben sadece emzireyim onu istiyolar. Delirmek uzereyim
(2 puan) tarafından
Aynen bide şakır şakır sütüm akıyor ona rağmen yok bu çocuk dogmuyor şöyle de böyle de sütün yok falan deli ediyorlar
(849 puan) tarafından
Ebru41 genelde hep yalancı çıkarır bebis ler:) ve baskı bebekler gerçekten sesi çok seviyor mesela benim oglum kalabalıkta daha derim ve uzun uyuyor:)
0 oy
tarafından
kırkın çıkınca düzelir kuzum sen de iyileşirsin  bebeğinin de huyları düzene girer rabbime şükür et kuzum sana sağlıklı  evlat verdiği için
(2 puan) tarafından
Tâbi ki şükrediyorum ama olmuyor sürekli kotu şeyler düşünüyorum
tarafından
bol bol dua et kuzum kuranı kerim oku dinle için ferahlar
0 oy
(725 puan) tarafından
Bende aynı durumdayım ama hiç keşke dopurmasaydım gibi bir düşünce olmadı. Elbette çok özlüyorum.. Aslında yaşadığım yerde çıkacak hiç bir yer yok o yüzden çok bunaldım hep evdeyim 
(2 puan) tarafından
Benim için hayat 2 haftadır sadece yatak odam sürekli ağlıyor başka bi odaya bile geçemiyorum kafayı yicem
(725 puan) tarafından
Bende yatak odası ndayım hatta yatağımı hiç toplanıyorum bebeğim izin verdi mi bende yarım saat olsun kafayı koyuyorum
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Alismak biraz zaman aliyo tabi sen ona o hem sana hem dunyaya alismaya calisiyo annesi onun icin de hayat cok zor emin ol 3 ay olduktan sonra geciyo hepsi hele haftasonu yatakta 3umuz vakit geciriyoruz o cok güzel oluyo :) biraz yemek yemeye baslayinca babasi ben elimizle besliyoruz agzimiza saldiriyo banada verin diye nese kaynağımiz oldu yavrumuz. Ee tabi eskisi gibi yatamiyosn kalkamiyosun gezemiyosun kocanla istedigin kdar vakit geciremiyosun ama bebeginin bir gülüşü herseye degiyo
(2 puan) tarafından
Bu şekil düşünmen bana şaka gibi geliyor umarım dediğin gibi olur ilerde benim için
(2,931 puan) tarafından
Ben kışın doğurdum 2.5 ay odadan bile cikmadim :/ ben atlattiysam herkes atlatır :) senin gibi dusunuyodum bebegimi elimden aldilar hastaneye yatirdilar  o kdar cok agladim pisman oldum ki kizim hakkında öyle düşündüğüme sonra siki siki sarildim kizima o saglikli olsun da hicbisey istemem
(2 puan) tarafından
Off umarım çabuk geçer bu günler ben bakımlı olmayı çok seviyordum şimdi heryerim süt akmış bi şekilde bakıp bakıp kendime gülüyorum Nasıl bi hale geldim ben inanamıyorum kendime
(2,931 puan) tarafından
Kızım o kdar cok kusuyodu ki artik biraktik kiyafet degistirmeyi flan eşimle öyle dolaniyoduk :) kusmuk kokuyoduk ikimzde .d
(1,204 puan) tarafından
Ftmaa senin bebeğin de mi reflu benim ki de reflu 5. Aya girdi usandım artık üst değişmeden dus almadan heryere kusuyor eşim korkusundan kucagina alamıyor adam bizde koktuk  :))
(2,931 puan) tarafından
Gecti smdi şükür yanlis hatrlamiyosam 5 de geçti cok kusuyodu yaa valla usanmistim artik kanepeler flan mahvoldu artik iyice salmaya baslamistikki kizim iyi oldu :)
(1,204 puan) tarafından
Darısı bizim başımıza inşallah benim oğlanda yeni girdi 5. Aya inşlh Bizimki De birer  :/
(2,931 puan) tarafından
Biter biter genelde 6 da bitiyo diyolar
(1,204 puan) tarafından
Inşallah 6 da birer. 2 ay sonra kardeşimin düğünü var gecmezse ne yaparim yada yedekte abiye götürürüm düğün salonu na   :))
0 oy
(215 puan) tarafından

Ben ne yapıyım 4. Bebek geliyor hayata olumlu bakman lazım artık canım Allah yardımcın olsun :)

(2 puan) tarafından
Amin canım senin isin de çok zormus ben bununla bir daha doğurmak istemiyorum
(215 puan) tarafından
Allah yardım eder görürsün canım çocuklu hayat daha güzel Allah'a emanet olun
(2 puan) tarafından
Sağol canım sende Allaha emanet ol teşekkürler
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Gececek kuzum gececek benim ilk zamanlar halimi gorsen kendime zarar vermekten korkuyodum ama gecti aglamaktan ne hale geldiydim tuvalete giderdim saatlerce aglardim 9ay heycanla bekledigim bebege bakmak gelmezdi icimden daha dogrusu sorumluluk zormus onu anladım bebek buyutmek baska biseye benzemiyo 41 gun oldu daha iyiyim bebege alismaya calisiyorum zor bi bebek bide Allahım yardımcı olsun sende kotu dusunme bebegi birakabilecegin annen kaynanan varsa bir iki saat bırak biraz dısarı cikin esinle iyi gelir hersey duzelecek gececek bugunleri gulerek hatirliycaz ben psikolojik yardim almayi dusundum ama bunu anliycak kimse yoktu etrafimda annem agladigimi gordukce yapma kafayı bozan diyodu bebegime baktim kucucuk bana ihtiyaci var sevgime kucagima kokuma bi gun anne diye sarilacakti elimden gelenin fazlasini yapmam lazim dedim uyku falan umrumda degil simdi sabah 4te basliyo aksam 9a kadar huysuz o aglamasin yeter ki diye surekli onunla ilgileniyorum yeri geldi isyan ettim yeri geldi sukrettim ama ne zaman bebek aglarsa susmazsa bebegi olmayanlari dusun onlar neler vermezdi yerimizde olmak icin
(2 puan) tarafından
Haklısın canım da ışte hazırlıksız plansız düşününce böyle oluyormuş demek yaşım daha çok küçük gibi geliyor bi bebeğe bakmak için benim şimdi başka planlarım olması lazımdı ve malesef gurbetdeyim ailemin sözünü dinlemeyerek evlendim eşimi çok seviyorum ama gurbetde olmak da çok zor
(2,172 puan) tarafından
Seni cok iyi anlıyorum sabret gececek bi kac ay icinde alışcaksın sonra sanki hep varmıs gibi sarılcaksın uyuyunca ozluyceksin esini bile gozun gormuycek esinlede eskisi gibi olursun yemekte yersiniz gezersinizde ama sadece sabır sonu cok guzel
0 oy
(1,204 puan) tarafından

Evet canm lohusallık tan. Ben dogum yaptim 3 gün sonra durduk yere ağladım ailemi özledim eşimin üstüne çok düştüm 1.5 yaşında kizim vardı ona durduk yere kizardim çocuklara bakmak ağır gelirdi bana :(  gerçekten zor bir dönem lohusa dönemi :(

(2 puan) tarafından
Bende ağlıyorum sürekli eşim de ne yapacağını şaşırdı bi yandan beni bu şekil görüyor bi yandan kızım durmadan ağlıyor ona da üzülüyorum
(849 puan) tarafından
Canım elektrikli süpürge sesi fon makinasi sesi indir dinlet çok işe yariyor
(1,204 puan) tarafından
Bu günlerde geçer canım biraz balkona çık otur eşin evde olunca dışarı çıkin hava al değişiklik iyi gelecektir.  Benim bebeğim arabaya binince hemen uyurdu sende aracınız yoksa bebek arabasına koy uyur. Biraz zaman geçsin iyiki doğurmuşum dersin.  Hadi ALLAH yardımcınz olsun ❤❤
0 oy
tarafından
Bende ilk evlendigimde yaşadım bunlari hep agliyodum eski hayatımı ozluyodum eve girmek istemiyodum çok pişman olmuştum o kadar zor geldi ki ayrılmayı düşündüm bakalım lohusalıkta ne olacak Allah yardım etsin kötü olmam inşallah
0 oy
tarafından
Tabiki de boule olmayacak en fazla bir sene sonra eskisinden daha güzel olur bebeğimiz sizinle yemek yer konuşmaya başlar iletisiminiz artar su an böyle.sadece bebek büyüdükçe her şey cooook daha güzel oluyor :)
0 oy
(8,086 puan) tarafından
Bu hayatının sadece bı donemı canım yogunlugun bebege kaydıgı için eşinle yeterınce zaman gecırememek srnı yıpratmıs.Ama gececek ınsallah bırazcık sabır.
0 oy
(849 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Gayet normal canım bende yaşadım aynı şeyleri emin zamanla rutine bindiğin de alışıyorsun hatta hep hayatın da o varmış gibi bir anlık yokluğunü düşündüğün de bile kafayı yicek gibi oluyorsun kaynim bazen sevmek için alıyor beşiğini bakıyorum bom boş ağlamaya başlıyorum hemen gidip aliyorum:)) zamanla geçecek yani daha çok yeni gayet normal benim oğlumda çok zortaya bir bebek halen de öyle kucak kuşu ve çok ağlak gene şükür bir ara ne kucakta ne ayakta durmuyor dü 3 aylik olduk onun bir gülüşü dünyalara bedel tuvalete bile gidemezdim ağlamaktan gözlerim siserdi ama hem ben annelige yavaş yavaş alıştım hem oğlum dunyaya sadece biraz sabır canım eşimle konuşmaya bile fırsatım olmuyor du çok ağlıyordum hep böylemi olacak bu evlilik nasıl böyle sürer diye ama çok şükür biraz toparladı büyüdü şimdi eşimle de gayet iyi vakit geçiriyorum ufacık gülmesin de eşimle ben oglumuzdan daha sesli gülüyoruz onunla konuşuyoruz evimizin neşesi oldu sipa :)) az daha sabır canim

0 oy
(5,324 puan) tarafından
Herkeste aynı sıkıntı oluyormuş bu uygulama sayesinde öğrendim, insanın içi bir nebzede olsa rahatlıyor çünkü bu dönemin içinde yaşılan şeylermiş bi benim başımda değilmiş diyorsun. Benimdr çok bunaldığım odadan dışarı çıkmadığım ağladığım oluyor. Ama o minicik yavruya bakınca herşey geçiyor. Bunlar geçip gideceğini biliyorsun evladın büyüdükçe iyi oldukça sende daha iyi oluyorsun.
0 oy
(291 puan) tarafından
Bende oyleydim eski hayatimi uykuyu o kadar cok ozluyodumki uykuyu hala cok ozluyorum:D:D ama 2 ay sonra geciyo merak etme bebegine alisiyosun artik onunda herseyi duzene giriyo zaten 
0 oy
(52 puan) tarafından
Bende öyleydim canım seni çok iyi anlıyorum emin ol geçecek.  Kızım 10.5 buçuk aylık inan hiç zorlanmıyorum alışıyorsun.  Ilk bas bende çok zorlandım ama şuan seve seve bakıyorum hepsi geçecek biraz sabır lohusa psikolojisi o bende her dakka ağlardım 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 1,115 göst.
18 Şubat 2019 Aile kategorisinde Hande'nin Annesi ❤ (295 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 918 göst.
3 Şubat 2019 Aile kategorisinde Belinay (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 730 göst.
14 Şubat 2019 Aile kategorisinde Büş0419 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 661 göst.
7 Mayıs 2023 Aile kategorisinde zambak1 (2 puan) tarafından soruldu

374,716 soru

11,208,562 cevap

34,515 kullanıcı