0 oy
351 göst.
Aile kategorisinde (316 puan) tarafından
kızlar bnm dogumum haziran sonu temmuz bası falan hıc yaz dogumu yapmamıs tim ben bılmıyorum o yuzden kızlara sordum bebek kıyafet ıcın usur dedıler yenı dogan bebek uzun kollu aldım 5 tane 5 li hastane cıkısı 3 tane 10 lu hepsı uzun kollu ama mumkun deıl gıyemıcek oglum saglıkla dogarsa bırdaha almaya da gucum yok ne yapıcam ben kızlar ya Bı akıl werın nolur ya. ogun acıle gttım yenı dogan bebekler wardı bu ay doktor uzun giydı dıe kızmıs tı annesı bebek sıcaktan bunalmıs memeyi tutmuodu doktr soydu cocugu ben temmuzda nasıl uzun kollu gydrcem bu kıyafetler ne olcak baska alamaya sa asla gucum yok 

16 Cevaplar

0 oy
(13,961 puan) tarafından
Kollarını terzi kısaltır verebilir misin
(13,961 puan) tarafından
E tamma yünlü değillerse gayet normal
(316 puan) tarafından
cok abarttım ben cnm ya bıde yenı dogan cobuk buyuyomus hıc gerek yoktu bukadar almama artık hergun degsr dgsr dururum ilk gebelıgımde deıl ama walla unuttum bırı 13 yıl bırı 8 yıl suan nasıl yıkıcagımı bile unuttum korkarım :)
(13,961 puan) tarafından
Canım inan ki sürekli üstünü değiştirmen gerekecek zaten ben hafta da makine açiyordum altını değiştirirken islatirdi kusardi ister istemez kirletiyor :D lazım olur yani bide çoğu 40 i çıkana kadar giyer falan diyor ama öyle bir şey yok benim oğlum mamayla beslendi kilo aldı topluydu ama yine de çoğu kiyfaetini 2 buçuk 3 aylık olana kadar falan giydi ve 3500 doğdu bide
(316 puan) tarafından
saglıkla buyusun bebısın cnm bnm ❤️ banada oyle dedıler işte ck kusar altı tasar falan aldık artık bakcaz bı caresıne ama o hewesle kaptırmışım kendımı
(13,961 puan) tarafından
Sağlıkla doğsun inşallah gerisi hiç önemi değil
-Reklam-
0 oy
(2,951 puan) tarafından
Kollarini kes ve dik guzelce canim. Benimki de mayis doğumlu ilk zamanlar uzun kollu giydi. Haziranin ortasinda kesmistim kollarini dikmiştim. Kisa kollu zibin gibi giymisti
(316 puan) tarafından
temmuza uygun olurmu ay walla hıc aklıma gelmedi ya
(2,951 puan) tarafından
Olur tabi istersen komple kolunu kes sifir kollu yap temmuz cok sicak olur
(316 puan) tarafından
Ay walla hıc aklıma gelmedi ıyıkı sordum sıze walla birde bırsuru aldım ewet oyle yapaım cok sagolun kızlar
(2,951 puan) tarafından
Rica ederim canim hayirlisiyla kucagina alirsin insallah :)
(316 puan) tarafından
amınn kuzum cok amin
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Değişim yapamıyor musun 

Kızım 24 haziran doğumlu ilk 10 gün uzun giydi isilik oldu hemen bende soydum yaz boyu kısa kol zıbınla gezdi don bile giydirme dim 
(316 puan) tarafından
yok cnm ya parca parca netten aldım hep herkez dedı kısa kolla usur yenı dogan o ama pıser cocuk ya napıcam bılmıom
(3,823 puan) tarafından
Dikiş bilen tanıdık varsa kollarını kısaltır canım
Bide millete bakma sen evin ısısı ve dışarının ısısı önemli olan
(316 puan) tarafından
ıste hıc yaz dogumu yapmayınca sasırdım olmazsa terziye werıcem cnm
(3,823 puan) tarafından
Olur öyle kuzum dert etme alışırsın sıkıntı yapma
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Yeni aldığın urun varsa değiştir canım yada zibinla durur sadece 
(316 puan) tarafından
hep netten aldım baya oldu kuzum ya degsmezlr kı ::(
(1,018 puan) tarafından
Bı aya kadar süresi oluyo bazı ürünlerde ama bı ayı gectimi canım 5 li setlerde zıbın olmuyo mu cnm ekstra zıbın almissindir zibinla durur üstüne olmadı ince bı battaniye atarsın
(316 puan) tarafından
aynen kuzum oyle yapıcam artık
0 oy
(48 puan) tarafından
Bence ince giydirirseniz bişey olmaz diye düşünüyorum sonuçta doğar doğmaz mı kısa kollu giyecek belki 40 dan sonra   çıtçıtlı badı yada altına pijama sadece giyer yazın kıyafet aldım mesela hiç giydirmedim çünkü sıcaktı çıtçıtlı badı bide altına pijama ile durdu  
(316 puan) tarafından
Bı arkadas terziye wer kısalt dedı mantıklı geldi 2 3 tane 40 kadar uzun bırakırım kalanını kestirırım olmazsa zıbın dediginiz cıt cıtlı badi demı
(48 puan) tarafından
Evet kıyafetleriniz kalın değilse tek kat giydirirsin terzide mantıklı canım
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Temmuzda yanar canım o bebek bebekler sıcagı sevmez. Uzun kollu çok kalın şeyler almadıysan tek kat uzun kol giydirirsin en azından o sıcakta bebeğe yün yelek bile giydiren var çok yanlış aslında sonra bebeğim niye huzursuz diyolar sıcaktan bebek huzursuz olur tabi. Hangi şehir desin bilmiyorum ama İstanbul yanıyo şuan temmuzda düşünemiyorum. 
(25,225 puan) tarafından
Benim oğlum mayıs başı doğdu 1 hafta uzun giydi sadece hep kısa kolluydu ev içinde hastaneye giderken bile bir uzun kol zıbın bir ince yelek giydirdim. Değişim yap cnm aldıklarını bence. Bizim bide ev çok sıcaktı çocukta kırmızı benekler çıktı doktora götürdük sıcaktan dedi. Hemen daha da doyduk ince giydirdim düzeldi sonra huzursuz da olmadı hiç
(316 puan) tarafından
coktan aldım bıde netten parca parca aldım sanmıom degssınler cnm artık zıbıblarla idare etcem olmadı
(25,225 puan) tarafından
Evt cnm zaten yazın tek zıbınla duruyorlar genelde biz bütün yazı beyaz zıbınla geçirdik :D
(316 puan) tarafından
görmemişin bebegi gibi yaptım aynı neyse saglıkla gelsınde cnm napım ya unuttum bebeklik zamanlarını cocukların :)
(25,225 puan) tarafından
Olsun cnm sağlıklı olsunda önemli olan o
0 oy
(12,840 puan) tarafından
Aldığın mağazadan değiştir canım ve yerinde olsam bı hastane çıkışı diğerlerini de alt üst takım olarak alırdım
(316 puan) tarafından
ıste cok abarttım cnm ya erkek cok idrar la kaka tasırır dedıler bnde ondan cok aldım
0 oy
tarafından
Sadece zıbın giydir sende giyer hicbisey olmaz kat kat giydirme zaten pamuk onlar.biseyfik olmaz hem o mevsimde nerde yaisyorsun bilmem ama açık koyamazsin minnacık o daha tek zıbın birde altına picama yeter kesme kullan işine yaracak
(316 puan) tarafından
İzmirdeım cnm ama suanda bıle cok sıcak ewde kılıma flaan da yok
tarafından
Canım bir iki tane askılı zıbın al onlar kalsın zaten bir ay giyecek sona bak nasıl sana lazım olacak uzun kollu kar zıbın lar tanesi yedi TL yirmi TL ikitane al askili
(316 puan) tarafından
oyle yapcam yasak bıtsın gıdıp alcam cnm cok saol ❤️
0 oy
tarafından
Zibinini tek giydir yapacak birsey yok artik 
(316 puan) tarafından
oyle yapıcam fuzılı masraf yapmıstım saglıkla gelsınde :(
tarafından
Amin benimde e bebek yuzunden bir suru kiyafet giydirmeden verilmeye ayirdim kaliplari asiri kucukmjs bende ayina gore siralamistim bi baktim olmuyor bile cocuga
(316 puan) tarafından
e bebekten hıc almadım ama bnm bebek kilolu gıdıo sımdılık bakalım barı 2 3 kez gıyse razıyım
0 oy
tarafından
Benim bebeğim de 23 Haziran'da doğdu uzun kollu hiç giydirmedim öyle kaldı çünkü çok sicakti sadece kısa kollu zıbın giydirdim hastane çıkışı zaten gereksiz bence yaz çocuğu için sende beş on liraya iki tane zıbın al madem durumun yoksa 
(316 puan) tarafından
kollarını kestirsem sence giyer mi cnm bnmde temmuz da
tarafından
Valla canım eğer kalinsa vücudu yanar kollarını kessen bile
(316 puan) tarafından
hastane cıkısı takımları cnm ıste onların kuması olmazsa da yapcak bısey yok artık :(
tarafından
Sen sadece zıbın giydir canım çok sıcak olduğu için ona rağmen bebeğim isilik oluyordu
0 oy
(470 puan) tarafından
Bebekler 40 i çıkana kadar üşür canım eline para gectimi 50 tl 3 parca kısa kollu al yeter ona 
(316 puan) tarafından
dedıngınız gıvo yapıcam keske basta buraya sorsaydım da alsaydım
(470 puan) tarafından
Bilmeyebilirsin cnm dert etme olur pazardan alıver biz mağaza kiyafetleriyle buyumedik yani ;)
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Canım  benim  kızım  20 temmuz doğumlu  benim  annemde  üşür  dedi  ama ben dinlemedim  çünkü  nasıl  bir sıcak  olduğunu  biliyorum o yüzden  hep  kısa  sıfır  kollu  şeyler aldım  gücün  atlet  zibinlara  yeterse  al bir  kaçtane  çünkü  ben ewin içinde  hep  askılı  zıbın  giydirdim ĺ
(316 puan) tarafından
haklısın cnm bıde bnm ew cok sıcak kılıma falanda yok bnde oyle yapayım barı
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Çok almışın ben genelde kısa kol çıtçıtlı badi ve alt tercih edeceğim. Üstlerini ılk doğum yapınca altlarida badinin altına giydir artık zaten çabuk büyüyorlar
0 oy
tarafından
Evet kuzum ben temmuz 8 de doğurdum 1-2 gün uzun giydirdim çocuk isilik oldu sonra inanır misin Kisa kollu tek zıbın ve çorap giydirdim çok sıcağa alıştırmak da iyi değil daha sonra ufacık bir rüzgarda hasta alıyorlar. Terziye git terzi yapar bence 
(316 puan) tarafından
cok haklısın kuzum oyle yapıcam bende cok sıcaga alıstırma taraftari degılım ona buna hasta oluyorlar sonra terzı halleder ıns
0 oy
tarafından
Kısa kollu zıbın al kiz farketmez şu bime gelenler bile iş görür evde zaten cocuk benimde temmuz da daha takim almadım tulum aldim ikitane yeni dogan uzun kollu ama kalin değil bi atlet bi onu giydircem burasi da cok sıcak kısa kollu zibin alcam insAllah 
(316 puan) tarafından
Bende oyle yapayım yasak bıtsın gıdıp alayim bunlarla pıser bnm cocugum ya
tarafından
He kiz yazık dilleride yok ana sıcak dese :) bi kat giydir alişsın rusyada bebekleri disarda karda yatiriyolar alissin diye bizde sicaga alistiralim
(316 puan) tarafından
kızımda kyananm wardı oyle bi alıstırdıkı ayahı sımdı cıplak yere deyse hasta oluyo oglumda tektim masallah kuzuma 8 yasına geldı haslalık bilemeyız buda oyle olur ıns saglıkla alalımda kucagımıza
tarafından
Amin insAllah
0 oy
(319 puan) tarafından
Canım çocuğu gözlemlersin çok terlerse biraz daha hafif giydirirsin olmadı çok sıcak olursa zaten bi zıbın belki bi don tamam benim bebeğim şuan 5 aylık zıbın donla gezdiriyorum temmuzda daha sı ak olur ayrıca çok kıyafet aldım diye üzülme kıyafet yetiştiremiyordum ben işemesi kusması altına geçmesi ağız akması çok oluyor malesef Rabbim sağlıkla afiyetle kucağına almayı nasip etsin inşallah 
(316 puan) tarafından
amınn canım benim amın sende saglıkla buyut bebegını ❤️ bnde artık dedıgın gıvı bı sekılde atlatcam

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 465 göst.
30 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 288 göst.
0 oy
11 cevap 400 göst.
0 oy
7 cevap 310 göst.
26 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Nebihadicle (2 puan) tarafından soruldu

374,545 soru