0 oy
452 göst.
Aile kategorisinde (316 puan) tarafından
merhaba arkadaslar doktoruma sordum ama olmaz diyor baska doktor mu degıssem acaba dogumunu sezaryan la 39 yada 40 ta yapan warmı acaba yanı neden 38 sancı gelır falan diyemi acaba 

30 Cevaplar

0 oy
(1,142 puan) tarafından
Evet sancı gelir vs gibisinden riske atmak istemiyorlar bende 39 haftalıkken istyoeum nasipse
(316 puan) tarafından
39 falan gıne ıyıde 37 bitimi 38 bası cok erken geldi bana ben 2 dogum yaptım ama hıc sancı yasamadım yanı
(749 puan) tarafından
Tam 39 uncu haftamda oldum doktoeum bebek buyusun oyle alicam dedi bebegimde .bnce 1 hafta daha bekle sancin gelse dahi hemn gider olurshn ameliyatini
(316 puan) tarafından
dogum sancısı nedr hıc bilmedim adet te sancı nasıl bıseydr onuda bılmıom ayırt ederım herhalde :)
(749 puan) tarafından
Belirli araliklarla sanci gelio canm ilk 10 dakikada bir giderek 3 5 dakikaya dusuyor tabiki ayirt edersin anlasilir yani
-Reklam-
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Ben 39+0 da sezeryan oldum.. 
(316 puan) tarafından
ıyımıs sızın sancınız agrınız oldumu acaba
(1,690 puan) tarafından
Yani sancı ağrı elbette oluyor ama dayanılmayacak gibi değil.. Hareket çok önemli..
(316 puan) tarafından
Bn hıc yazmadım bakalım bu nasıl olcak saol cnm
(1,690 puan) tarafından
Sen de sağol canım benim hayırlı doğumların olsun inşallah
0 oy
(14,002 puan) tarafından
Ben devlette 39 da yaptım uygun hafta diye sanırım öyle alıyorlar 
(316 puan) tarafından
bnm 39 da bkletmıyorlar hıc sorun olmadıgı halde erkn alıyorlar
0 oy
(2,971 puan) tarafından
Bunu bende merak ediyorum sezeryan olunca bekletmiyorlar nedense 
(316 puan) tarafından
bnde bılmıyorum neden sancı ıcın olsa sancı gelınce normal dogummu oluyor acaba
tarafından
Cevabını yazdım bulun onu
0 oy
(835 puan) tarafından
Valla sezeryan olduğu zaman 38 de alıyorlar bende bilmiyorum benimde 38 de olmuştu
(316 puan) tarafından
Yanı gununu bekleseler 2 3 gn onceden alsalar nıe olmuo acaba baska bı doktorada mi gozukcem napsam
0 oy
tarafından
38+2de sezeryann oldum ben
(316 puan) tarafından
bnm doktorum da bısey cıkmazsa oyle dıyor
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Bebek buyur sezaryan için risktir ve sancı gelir suyun gelir vs benim 38 artı 5ti planlanan sezaryan ona ragmen suyum geldi 1 hafta oncr oldum nerdeyse yani ne fark ediyo ayrica bebek zaten gelişimini tamamlıyo artik dr değişebileceğini mi sanıyosn özeller bile almıyo bırak devleti
(316 puan) tarafından
cnm bnm kımsem yokta esımde ceza ewınde o cıkmadan dogurmak ıstemıom ::( blkı yetisir dıe yanı 39 40 flan dogum yapsam ama haklısınız sanırım bebek gelısırse dogum anı sezaryan la zor oluo galıba bu mantıklı geldi doktorum cnku bebegm kılo alıo dıe bana diyet werdı
(1,501 puan) tarafından
Ailenden kmse yok mu hayatım eşin zaten bi şey yapamaz ki bebekten anlayan hasta bakacak kadındır en iyi napcan kocayı
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Bende 39+5 günlüktüm sezeryana alındım 
(316 puan) tarafından
sızın ıyımıs ya kilosu neydi acaba
(1,601 puan) tarafından
Bebeğim 3 buçuk tu kilosu benim catim dardı normal olmuyor du iyikide sezeryan olmuşum diyorum
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Brn 39+4 te yaptım ama plansızdı kontrole gittim direk sezeryana alındım
(316 puan) tarafından
Ne guzel gec olmus saglıkla buyusun kuzum
0 oy
(3,729 puan) tarafından
39+2 de yaptım ben sezaryenimi benim doktorum 39 haftayı doldurması taraftarıydi
(316 puan) tarafından
kac kılo dogdu bebis cnm
(3,729 puan) tarafından
3830 gram 54 cm doğdu kızım
(316 puan) tarafından
Oy oyy masallah bnm kuzuma ya ❤️
(3,729 puan) tarafından
Sağol canım 21 aylık oldu bile :)
0 oy
(12,773 puan) tarafından

Riskli veya kg ise çatı darlığı var ise kanala girmesin bebek solunum sıkıntısı olur diye kanala girmeden sanci olmadan alıyorlar cnm benim kız makat gelişti 2 hafta  geriden gelirdi ama adete gire 38+4 usg gire 37+4 de sezeryan ile doğum oldu ha belki 1 2 hafta daha bekleye bilirdim ama sıkıntılı ve stresli geçtiği için bebeğin durumu iyi ise olayım dedim doktorum da 40 doğup sıkıntı olan da olabilir şuan sorun yok dedi hamdolsun öyle de oldu kuveze vs girmedi şükür 

Ama devlet has ne olursa olsun mutlaka 40 bekliyor öncesinde yapmıyor eğer şu gelme bebek doğum başlama ama doğum gerçekleşmez ise sorun yok da 40 41 bekler  devlet 
(316 puan) tarafından
anladım cnm benım ozelde olcak galıba ama dewlet te bekmelıo dıe biliyordum ben sorayım barı
0 oy
(3,275 puan) tarafından
38.hafta doğum için gayet uygun bir zaman niye daha beklemek istiyorsun ki cnm gece sancın suyun gelse ne yapacaksin
(316 puan) tarafından
haklısın da cnm esımın belkı cıkma waktıne denk geliyor yanı ıns allahımın ıznıyle ben tekim o gelmeden dogurmak ıstemıom acıkcası :
(3,275 puan) tarafından
Anladım cnm ama malesef doktorlarinda bir programı var onun dahilinde ilerlemek zorundalar ve kimseyi madur etmemek zorundalar benim doktorum hastanenin en çok tutulan doktoruydu inanirmisin zorla yer buldu bana tam 38 haftaya girdiğim gün hani ben bir tarih söylesem imkanı yok yani ama 36.haftada sancım çıktı diye durdurmak için yatış yaptılar erken diye onlar en doğru zamanı biliyorlar merak etme bir şekilde aileden birileriyle idare etmeye çalış artık
(316 puan) tarafından
yokkı gelcek kimsemiz yok olsun ya bebegım saglıkla gelsınde hep merak etmıstım bıde ondan sordum cnm cokkk saol
(3,275 puan) tarafından
Rica ederim cnm Allah yardımcın olsun inşallah birde doktorunla konuşmayı dene belki bir istisna yapar erteler
0 oy
tarafından
Ben 39 da sezaryen oldum evet 38 artık riskli bebek kanala doğru iniyor ve birçok hamilede nişan geliyor o yüzden
(316 puan) tarafından
anladım cnm Tsk ederm
0 oy
(1,489 puan) tarafından
Ben 39 da yaptım tavsiyem daha erken yapma canım bebek erken doğum da sarılık daha çabuk olurmuş 
(316 puan) tarafından
keske 40 kadar bekletseler
0 oy
(2,039 puan) tarafından
İlk sezeryanimi 40+3 te oldum bebek tersti donmuyordu mecbur sezeryan dedi doktorum eşim o zaman biraz erken alın dedi ama doktorum ısrarla bekletti ikinci de 38 haftaliga gün verecekti 36 haftalik geldi bizim yaramaz genelde ikinci sezeryani çok bekletmiyorlar hem bebek kanala girmesin diye hemde bebek büyüdükçe iç dikislere filan baskı yapıyor sanırım o yüzden iyice büyümeden alıyorlar 
(316 puan) tarafından
bnm 3 sezaryan ozman bkletmezler ::(
(2,039 puan) tarafından
Muhtemelen zaten o haftalarda gelişimini tamamlıyor canım bir sorun olmaz sıkıntı etme
0 oy
tarafından
Bebek doğum kanalına girer ve sezaryen zor olur o yüzden erken alıyolae
(316 puan) tarafından
anladım cnm Tsk ederm
0 oy
tarafından
39 hafta beş günlükken doğurdum çünkü bebegim kilo alması için doktor bekletti senin dediğin 38haftalik doguranlarin ya suyu az yada bebek doğuma kilosuyla herşeyi ile hazır beklemeye gerek yok zaten önde giden bir bebekti falan gibi birşey sancıyla pek alakası yoktur durumun lakin nts de sancı çıkarsa durumu degerlendirirler
(316 puan) tarafından
anladım cnm ya ben tekım esım gelsın oyle dogurayım istiyorum ama artık nasıl uygun gorurse doktorlar
0 oy
(339 puan) tarafından
Ben ikisinide 37 de yaptım doktorum 38 dedi ama ben böyle istedim zaten çok bi fark yok bebeklerin de sayer iyiydi doktor olur dedi 

Canım mesela 35 haftalik tir 4 kilo dur 39 haftalik tir çok bi gelişim sağlayamamıştır yani doktorlar tam 9 aylik olunca almayı uygun görüyor lar tabi karar senin 
(316 puan) tarafından
saglıkla olsun da ne zamana gelırse gelsın bu yonde deılde cnm esım gelsın oyle dogurayım istiyorum hıc kımsem yok rabbım nasıl uygun gorurse artık
(339 puan) tarafından
Canım yani eşinin gelmesini bekleyemez eqer doqum vakti qeldiyse ve qelirse yapicak pek te bisi yok
(316 puan) tarafından
oyle olcak sanırım bnm kı bir umıt ıste saglıkla gelsınde mınıgım saol cnm
(339 puan) tarafından
Amin canım allah analı babalı büyütsün inşallah
0 oy
(1,637 puan) tarafından
Ben 39da yaptim canm eger ilk gebelik ve ilk dogumsa 39da aliyorlar 2. Gebelikten sonra 38de aliyorlar 
(316 puan) tarafından
3 cnm ya demekkı nasipse buda erken olcak
(1,637 puan) tarafından
Allah hayirlisiyla kucagina almahi nasip etsin canm
0 oy
(2,130 puan) tarafından
39. Haftada yaptim dogumu  ..  sezerayanla ilk kizimda son ana kadar bekledik onu normal dogum yaptim suni sanciyla
(316 puan) tarafından
normal deıl askım bmm sezaryan daha erkn alıyorlar ::(
(2,130 puan) tarafından
3. Sezeryan 1 normal dogumum var sezeryanlari da hep 39.haftada oldum
(316 puan) tarafından
bnde oyle olurum ıns ya rabbım ewlatlarına uzunn onur wersn cnm

İlgili sorular

+1 oy
25 cevap 269 göst.
+2 oy
17 cevap 403 göst.
0 oy
5 cevap 428 göst.
3 Şubat 2020 Diğer kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 142 göst.
25 Kasım 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde oylede.guzel1 (161 puan) tarafından soruldu

376,780 soru

11,275,729 cevap

34,665 kullanıcı

...