0 oy
265 göst.
Diğer kategorisinde (84 puan) tarafından
Kızlar hayırlı günler. Ben kilom yüksek olduğu için anestezi doktoru beni üniversite hastanesine sevk etti. Ama oturdugim yerdeki doktorum ben doğum yaptırırım sorun değil dedi ve mesleğinde gerçekten iyi biraz  para seven biri her neyse ama devlettt hastanesi bu dediğim. Kadın doğum doktoru kendisi acilden giriş yaparsın acil diye almak zorunda kalır o şekilde doğum yaptırırım hiç sorun dehol falan dedi. İlk sezeryanim epidural oldu belden uyusmali. Yine öyle istiyorum ama kilo sorunu olduğu için iğne ucu girmez vs şeyler dedi ben zaten kilolu idim hamile kaldığım da yine aynı sorunu yaşıyorum ama ilk gebelikte böyle sorunum çıkmadı. Anestezi doktoru epidural yaparsam riskli olabilir vs dedi ama kadın doğum doktoru kendisi akıl vererek ben doğum yaptırırım hiç sorun değil falan dedi. Elbette bebeğimin durumu önemli ama üniversite hastanesi çok uzak kalıyor 2 saat resmen mecburum sizce hangi uyuşturma yöntemi uygulanır 124 kiloyum şuan ama pazar gününe kadar alır mıyım bilmiyorum bu sekildd kilolu hamile kalıp sezeryan.dogumda sorun yaşayan oldu mu akıl verir misiniz kızlar. Hakkınızı helal edin uzun oldu

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Doktordan doktora fark ediyor bankada devlette seni doğum yapamam üni Hastanesi'ne git normal doğum olucakti kilolu bebeğin alt tarafin parçalanır dedi ama devlette başka doktor yapabilirim dedi. Sonuç özelde yaptım ve çok az dikişim vardı . Elbette bebeğin ve senin sağlığın daha önemli 
(84 puan) tarafından
Tabiki canım üniversite gittim ordaki doktor çok zıt davranmıştı zaten
tarafından
Oyleler canım. Benim arkadaşım senden de kilolu idi sezeryanla doğum oldu sadece dikiş yerine dikkat etti göbeği dikiş yerinin üstünü kapattığı için . Sorun olacağını sanmıyorum nice kilolu kadınlarımız var doğum yapan
(84 puan) tarafından
Ya bende aynı şeyi düşünüyorum da anestezi doktoru öyle deyince insan korkuyor işte canım ama bı sorun olmaz diye düşünüyorum
tarafından
İğne ucu neden girmesin ya risk almak istememiştir canım daha geçen gün gorumcemin akrabası doğum yaptı sezaryanla oda baya kilolu sorun olmadı yani bu kadınlarımızın sorunu zaten kilo doğuma her giren zayıf degil
(84 puan) tarafından
Aynen öyle illa epidural şart değil ya
-Reklam-
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Canım  ben  100 kiloyla  doğuma  girdim  hiç  böyle  birsey  demediler  bana  ben epiduralden  korktuğum  için  genel anestezi  istemiştim  özelde  yaptım  bu arada  doğumu  

Ve hiç bir acı  sızı yaşamadım  çok çoookk  güzel  geçti  
(84 puan) tarafından
Ya illa epidural istemiyorum benide uyutabilirler ama üniversitenin 2 saatlik yol ve doktorun zıt olması insanı strese sokuyor. İnşallah doktorun dedifi gibi acilden giriş yapınca alırlar ya
(5,949 puan) tarafından
Doktor  demekki  öyle  çok  kişiyi  aldı  canım  biliyorki  sana da öyle  demiş alınırsın  büyük  ihtimal  allhım  sağ salim  bebegini kucağına almayı nasip etsin
(84 puan) tarafından
Amin canım inşallah çok teşekkür ederim
(5,949 puan) tarafından
Rica ederim canım benim
0 oy
(14,015 puan) tarafından
Teyzem de kilolu kilosunu bilmiyorum ama yine 110 vardır özelde yaptı tamamen uyutuldu ona hiç böyle şeyler söylemedkler 3 sene önce yaptı doğumu 
(84 puan) tarafından
Bende diyorum tamamen uyutulayim illla ki epidural belden uyuşma önemli değil
0 oy
tarafından

Üniversite Hastanesi'ne git bence tehlikeye atma benim gittiğim üniversitesi hastanesi il dışında bende ona gidiyorum. Evladimdan değerli değil hiç birşey.  

0 oy
tarafından
Ben genel anestezi alacağım canım bende doğuma kadar herhalde 100 ü geçerim epidural den tırsıyorum ben genel anestezi bana daha kolay geliyo "//
(485 puan) tarafından
Epidural daha kolay öyle ol derim
tarafından
Benim spinal olmam zaten mümkün değil canım ha çok işinin ehli olur ben yaparım anesteziyi der o zaman düşünürüm ama belimde kayma olduğu için kimse yanaşmıyor iki kez genel anestezi aldım hemen ayıldım kendimi toparladım iki üç haftaya tekrar dogumum var bundada genel anestezi alırım büyük ihtimal zaten bu son daha başka bir ameliyat olmazsam daha da doğurmam "D
0 oy
tarafından
Sezeryanda belden yapılan anestezi yönteminin adı spinal. Epidural degil epidural olsa o kesme acısını hissedersin. Ben spinal oldum ama şöyle ki burada dogum doktoru degil anestezi doktorunun marifeti onemli. Cunku o seni uyuşturuyir. Tamam kadindogumcu keser diker ama ya sen tam uyuşamaz ve hissedersen? Ben burada oyle bir kaç post okudum uyuşmayan kadinlar can cekismis resmen. Birde şunu anlamadim devlette ve paraci bi doktor diyirsun onlar zaten maaşı belli yani kadin dogumcu para icin neden acilden gir desinki. Hani özel olsa anlarım da. Bence anestezist oyle diyirsa bir bildigi vardir belki uyuşturamayacaktir seni mesleginde yenidir falan. Sen git universite hastanesine ve spinal ol. Genelin sonrasi daha zor diyorlar

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 92 göst.
24 Mart 2023 Diğer kategorisinde ElaLii (229 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 247 göst.
29 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Esin27 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 126 göst.
29 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Esin27 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 144 göst.