0 oy
401 göst.
Diğer kategorisinde (2 puan) tarafından
Selamlar herkese

Oğlumuza isim olarak eşim cesur ismini dusunuyor.ama kararsısız tabiki bir kac akraba esime sormus ismi ne koyucaksiniz diye.esimde cesur olabilir.demis ama daha net kararimiz degil gelen tepkiler cesurmu ufak tefek gulusmler olmus.iste cesur abartili bir sifat gibi demiş.cocugu gereksiz yüceltecek bazı yerlerde kucuk düşürecek isimlerden uzak durun demisler.vs vs sizin dişaridan farkli bir göz olarak bu isim hakkinda dusuncelirineze gercwkten ihtiyacim var simdiden tesekkurler.

16 Cevaplar

+4 oy
(1,929 puan) tarafından
Çocuğunuza bu kötülüğü yapmayın canım lütfen 
(2 puan) tarafından
Evet zaten kararsizin baska isimlerde dusunuyoruz .sizden ricam bu kotulugu yapmayin derken bu isme ait tanidiginiz biri var ve sıkıntımı uasadim merak ettim.
(1,929 puan) tarafından
Tatlım cesur diye isim olmaz saçma olur dinimizde de yok anlamı yok oyüzden bu saçma ismj koyarak çocuğunuza kötülük yapmayın dedim daha güzel isimler koyabilirsiniz
Berat
Burak
Yağız
Yusuf
Kerem
Kerim
Malik
(2 puan) tarafından
Dogrudur.ilk oglumda ilker fatih koydum.hic bole tepki almamistim.ama cesur deyince herkes bir agizdan tepki verdi
(9,247 puan) tarafından
Cesur mana olarak güzel anlamlı ama ışım olurmu bilemedim
(351 puan) tarafından
Katılıyorum haklı yaa başka isim mi kalmadı eşinin akrabaları da çok güzel söylemiş
-Reklam-
+1 oy
(102 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum canım.Cesur sonuçta bir sıfat karakter özelliği.Belki cesur olmayacak ama isminin altında ezilmesin çocuk 
(2 puan) tarafından
Vallah bilmiyorum abartili bir sifat demisler hatta.soyleyen seslenirken falan tuhaf olir demis.cesur ismi icin
(102 puan) tarafından
Bence söyleminde bir şey yokta belki anlamı altında ezilir diye düşündüm
0 oy
(5,311 puan) tarafından
İlerde gerçekten de arkadaş çevreainde bu isim alay konusu olabilir insa ları ax çok tanımışsındır kırmak yüklenmek için yer arayan tiplerdir   oğlun bişeyden korksa hani senin adın cesur du neden kaçıyon tarzında buda oğlunda güven ekiakliği olur farklı isimler düşünmeleisiniz bence
(2 puan) tarafından
Dogru diyosunuz cogu kisinin tercih etmeyecegi bir isim.herhalde duyanlar dunyada isimmi kslmadi hic diuolar
(5,311 puan) tarafından
O kadar sert bir eleştiri yapmam ama isim çocuklarımıxın geleceginde en önemli dönüm noktasıdır kanatimce
(2 puan) tarafından
Anladim tesekkurlwe haklisin dedigin gibi cok abes isim olmamasi gerekir.
(5,311 puan) tarafından
Rica ederim rabbim hayırlısını nasip etsşn inşalah
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Aynı soruyu bir kaç hafta öncede okudum ben aynı kisimisiniz bilmiyorum 

Ama cesur yerine mert,Yiğit bunlarda sıfat ve hem daha tatlı hem daha bilindik.anlamlarida hemen hemen ayni
0 oy
(53 puan) tarafından
Evet alışık olmadığımiz bir isim belki ama çok yüceltme ya da küçümseme tarafına çekmek en son aklıma gelecek şey. Bizde Akif Mert düşünüyoruz Mert de sıfat ona bakılırsa hiç bu açıdan düşünmemiştim.
(2 puan) tarafından
Dogrudur mert ismi artik toplumda baya baya isimlesmis bir isim.
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Ay onlara ne ya , böyle şeyler görünce bütün insan aleminden soğuyorum herkes aynı gibi geliyor 
0 oy
(850 puan) tarafından
Ağzı olan konuşur, susturamazsınız. Anne baba olarak ne hoşunuza gidiyorsa koyun, boş verin etrafı. 
(2 puan) tarafından
Öylede mesela ilk oğlumun ismi ömer fatih hep olumlu tepkiler aldik.fakat bu cocukta bole tuhaf tepkiler gelince burdan atsstirayim dedim
tarafından
Millete ne canım istediğiniz ismi koyun ne hoşunuza giderse kimseyi hoşnut etmek zorunda değilsiniz
0 oy
tarafından
Bence kötü bir isim deyil 
0 oy
(73 puan) tarafından
Çocuk sizin karar sizin kime ne ya. Allah'ım su isim konusunda ***** saçma fikir verip sanki hakları varmış gibi konuşmalarına ayarim. Canım ben yeni isimleri pek sevmem, sevemiyorum ama cesur ismi gayet de hoş. Kimseyi karıştırmayın, o çocuğa siz sesleneceksiniz.
0 oy
tarafından
Sıfat konulabilir mesela yavuz ismide bir sifat ama cesur afedersinde köpek adı gibi genelde oyle konuluyor. Inan yanlis anlama bil diye yazdim millet ondan gulmistur 
(2 puan) tarafından
Olabilir canim haklisindir.yok canim niye kizayim tesekkurler bilgi icin
0 oy
(10,166 puan) tarafından
Canım cesur biraz fazla bir isim açıkçası daha hoş isimler bulabilirsiniz bence. Hani gereksiz misyon yükleniyor çocuk. En ufak bir şeyde hani cesurluğun derler yani 
0 oy
(316 puan) tarafından
kuzum bence olmaz ama sen bilirsin yanı ne bileyim ben insanda hıc cesur duymadım cok cok ozur dılerım. kotu anlamada ama insandan cok baska canlılara o sıfatı duydum cok duydum hatta kızma olurmu cok ozur dılerım duygumu yazdım sadece ilerde dalga gecerler ewladınla bızım insanlar sewıo oyle seyı bnm esımde bı ara barut flan diyordu zar zor ikna ettim degıstık ayaza karar werdı sımdı. sen bılırsın tabıkı gınede
(2 puan) tarafından
Evet bir arkadasta yazmis uste kopeklere konuyor diye. Malesef dediginiz gibi insanin ismi ozel olmali biri cikip deseki cocuguma aa sana kopek ismi koymuslar.veya arkadas cevresinde bizim kopegimizin adida cesur.veya daha haddini asip cesur gel oglum tut oglum isim ne kadar guzel olsada butun ozelligini yitirir.malesef iyikide sizde vazgeckisiniz barutta ayni sekil kediye kopege konacak bir isim gibi tesekkurler yorum icin
(316 puan) tarafından
yazarken cok utandım cnm tekrar ozur dılerım kırdıysam senı ama bizim milletimiz bellı yanı ınankı dalgada gecerler yaparlar. cocuklarımız cok uzulur ben esımı wazgecırdım ıns sende gecırırsın saglıkla al kuzum ewladını
(2 puan) tarafından
Yok utanilcak birsey yok canim kopek sevilmeye geldimi cok sevilir ama.aşagilamk icinde en cok kullanilan seydir.evet oglumuza cesur kopek ismi deseler asagilamak 8cin soylerler.
(2 puan) tarafından
İzmirdemmisiniz sizde neresi cok***k gelirim izmire
(316 puan) tarafından
karsıyakadayız gelirseniz kahwe ısmarlarım :)
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Ben de sırf kitapta geçiyor diye konulan anlamsız isim ve sıfatlara takığım o ne olacak? Cesur Yiğit gayet de güzel isimler 
0 oy
(404 puan) tarafından
Kimseyi dinleme Cesur güzel isim şahsen sizin içinize Sinsin gerisi mühim değil ki? Halamın oğlunun adı cesur gayet güzel bir isim mi yaman da o zaman sıfat yani isim değil efe de mertde yiğit de gereksiz eleştiri yapıyorlar hiç alınma ya arkadaşım oğlunun adına asil paşa koydu değişik hiç begenmedim ama o çok beğendi banane ki dedim geçtim  sende içine ne siniyorsa onu koy
(2 puan) tarafından
Asil paşamı oda neyin iddası oyle ya
(404 puan) tarafından
İşte onların tercihi de o olmuş yani kim ne diyebilir ki  ebebeyin içine sinsin yeter. O isimle dalga geçilen son nesil bizdik bence artık çocuklarda hiç kalmadı öyle şeyler hepsi sanal dünyada yaşıyor zaten
0 oy
(476 puan) tarafından
Dinimizde yok demişler. Dinimizde kötü anlamlı isimler konulmamalı, anlamı güzel olan isimler konulabilir. Cesur bence çok güzel bir isim. Millet yorum yapacak diye değiştirmeyin isteğinizi. Mesela benim kızımın adı Derin bir sürü yorum duydum zerre kadar umrumda değil. Benim Derin'im kimseyi ilgilendirmez. Onlara göre manası güzel olmaya bilir ama bana göre çok değerli bir ismi var. Mesela arkadaşım Ela koyacaktı hela derler bile denildi. Umrunda olmadı mis gibi de isim :)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 72 göst.
29 Mart 2023 Diğer kategorisinde Busrayukselsivri (4 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 103 göst.
12 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Nurrsa (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 119 göst.
29 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Nurrsa (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 377 göst.