+1 oy
347 göst.
Aile kategorisinde (3,099 puan) tarafından
Kızlar eşim burdaki iş ve para meselesinin sıkıntılarından dolayı kaynanamgilin yanlarına tasincaz tekrardan. Eşim hayvancılığa basliyacakmis. Köyde kendi evimizde var ama yapılı değil sadece 2 odanın cami penceresi takılı kaynanamgilin üst katında ilk hamileligimde orada kalmıştım o evde eşim gurbetciydi. Bu 2. Gebeligim gene orada olucam ama bu sefer eşim yanımda olucak. Yapmadık bırakmadılar şimdi diyorlarmış gelinin hakkina çok girdik diye ama ne bileyim o lafları yemekten korkuyorum çok hassas biriyim. Çocuk esirgeme de büyüdüm büyüdüğüm yere f.huş yeri falan diyorlardı. O.o.pu çocuğu diyip dururlardi ben tek göz odada bişey alıp yiyemezdim gözümün önünde yerlerdi aserirdim alamazdim eşim 1 haftalığına falan köye gelirse oyle alırdı anca. Köyde birinin dağıttığı adağı bile bana söylemeden bana verileceği kendileri alırdı. Sıvı yağ isterdim kullanılmış kızartma yağı verirlerdi. Daha çok şey var. Dünden beri esime belli etmiyorum ama kafam o kadar doluki esimide anlamaya çalışıyorum eşim kuzenine çalışıyor adam dün bı ekmek parası bile vermedi borç ile aldı eşim telefonunu satti onun yüzü böyle düşünce bende olur dedim sağolsun kardesleride destek cikicak köyde hayvancılık yapacaklarmış ama ben tekrar o lafları duymaktan çok korkuyorum...

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Sana esirgemede buyudugun icin o laflari diyenler en ala orospuu çocuğu asıl bikere diyen hep der benim tahminim hakkina girdik laflari göz boyama diye hissettim yuz verme hersey cikarda insanin icinde bazi laflar cikmaz 
(3,099 puan) tarafından
Yok canım kızma derken o anlamda demedim zoruna gitmesin anlamında sonra devamındada söyledim sustugum ve sesim çıkmadığı için bu durumlara geldim diye eşim sana bişey diyen olursa ben cevabını veririm falan dedi ama ne fayda eşim gurbetciyken geldiğinde iyi davranirlardi eşim gittiğinde baslarlardi gene eşime aynen bunu dedim bende
tarafından
İnsallah gitmez esin gidersede sende onlar gibi yap hatta esin yokken onlarla o tarz muhabbete girdiginde caktirmadan ses kaydi al esine dinlet
(3,099 puan) tarafından
Eşim kızıyor canım o yüzden o yanımdayken birşey diyemiyorlar koydeykende gene böyle bağırıp çağırmaya başlamışlardı eşimde telefondaydi telefonu cebine koy yanlarına git demişti öyle bı duydu dediklerini eşim o zaman neyin ne olduğunu anladım demisti
tarafından
Bak rabbim hep yaninda kuzum Allahim onlara seni uzecek firsat vermesin insallah
(3,099 puan) tarafından
İnşallah canım çok teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(3,836 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canim işiniz zormuş. inşallah rahata erersiniz
(3,099 puan) tarafından
İnşallah canım çok sağol
0 oy
tarafından
Rabbim yardimcıniz olsun  insllah canım  
(3,099 puan) tarafından
Amin canım çok sağol
0 oy
tarafından
Canm cocuk esirgrmede buyuyen cocuklara memuriyet hakki veriyorlar neden yararlanmadin
(3,099 puan) tarafından
Canım kontenjan meselesi biraz o yararlanacaktim ama süresi baya bı uzadı hamile olunca eşim izin vermedi
tarafından
Izin vermedi ne demek canm ya. Boyle birsey icin izin bekleme.Hayatta basina ne gelecegini bilemezsin artik sadece kendini dusunemezsin.cocugunun gelecegi icin 2 defa degil 10 defa dusuneceksin.isini eline al kimseye muhtac olma kaynana kayinbaba vb. Hakareti isitme.huylu huyundan gecmez
(3,099 puan) tarafından
Açıga yazilmayi düşünüyorum canım inşallah
0 oy
(10,741 puan) tarafından
Yetime ne laf demişler cehenneme odun onlar odun. Kendileri 1 yerken senin tabagı na 2 koymaşarı lazımdı. Hem gebe hem yetim yazıklar olsun onlara. 
(3,099 puan) tarafından
Ben hep Allah'a havale ettim canım rahatsizlandigimda bile dünyanın lafını dediler hastaneye götürmemek için gecesi kayinbabam hastanelik oldu Allah mazlumun ahını yerde bırakmıyor.
(10,741 puan) tarafından
Allah büyük cok buyuk bacım
(3,099 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(7,165 puan) tarafından
Ben olsam yolda peçete satarım yine de o eve gitmem 
(3,099 puan) tarafından
Canım keşke öyle olsa ama bizim bakmakla yükümlü olduğumuz bı emanet var Allah'ın emaneti çocuğum burda gecinememekmi doğru yoksa gecinebilecegimiz yere gidipte emaneti korumakmi doğru çocuğum için gidiyorum eşimin çalıştığı kişi böyle yapınca eşim hiç bir şeye yetisemiyor doğru düzgün işte yok iş var ama karşılığını verecek yok eşimde bu sefer yanımda olcak bişey diyemezler umuduyla gidiyorum bende
(7,165 puan) tarafından
Nerde oturuyorsunuz ? Evlendiğim iki senede eşim 4 tane iş değiştirdi . Bilmiyorm bana hakaret eden bir yerde durmam rızık Allah'tandir orda da yiyeceği belli evladının burda da . En azından huzurla büyür . Dediğim gibi ben olsam gitmezdim azıcık asım kaygısız basım ... Allah yardımcın olsun
(3,099 puan) tarafından
İstanbul'da oturuyoruz canım kira falan hiç yetisemiyoruz eşimde bu yüzden iyice sıkıntıya girdi
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Sabah sabah cok uzuldum :(  bende dedemle babannemin yaninda buyudum  ama esirgemedede buyuyebilirdim Alalhim onlari kahretsin yaziklar olsun senin ahın kalmaz kimsede ama yeniden gitmene uzuldum  esine onlarin yaptiklarini anlatsan baska cozum bulamazmisiniz 
(3,099 puan) tarafından
Yok canım bu krizde ne çözümü herşey ateş pahası olmuş calistigi yerden doğru düzgün maaş almıyor parça parça alıyorsak alıyorduk oda birine yetisiyo diğeri kalıyor kirası elektrigi derken dün eşim ilk defa 2 liralık ekmeği borç aldı ya eşimin huzuru bozulunca bizde düşüyoruz sırf huzurumuz bozulmasın diye çocuğum için kabul ettim
(2,130 puan) tarafından
Alalhik yardimcin olsun ins ayni seyleri yasamazsain
(3,099 puan) tarafından
İnşallah canım çok sagol
0 oy
(375 puan) tarafından
Çok çok çok kötü kalpli insanlar bunlar. Kendini ezdirme ve çocuğunu koru bu insanlardan canım. Her kötülüğü her şeyi beklerim ben bunlardan. Ben olsam eşimin lafına da çok güvenmezdim bu durumda bu aile eşini de çok rahat doldurur sana karşı. Çok pişman olursun sesini en baştan çıkarmazsan canım. Hemen hemen o evden ayrılmaya bakın evinizi yaptırmaya bakın. Baştan eşinle bunun pazarlığını yap. Ailesi de bilsin o evi ilk fırsatta yaptırıp taşınacağınızı ki sonradan olay olmasın. 
(3,099 puan) tarafından
Canım köydeki evi yaptircaz dedi eşim kardeşi yardımcı olcak bizde eşyaları falan saticaz oylelikle cam pencere olduğu kadar takilcak eşim oldugunda birşey diyemiyorlardi eşim bu sefer köyde olcam hep bişey diyemezler diyorda inşallah öyle olur
0 oy
(3,499 puan) tarafından
Kıyamam ben sana yaaa Allah onları bildiği gibi yapsın madem gideceksin kendini ezdirme Allah eşine bol kazanç versin insallah
(3,099 puan) tarafından
Amin canım çok sağol
0 oy
(774 puan) tarafından
Sakın dönme sakın sakın bende yaptım o hatayı zor getirdim eşimi geri şehire yapmadıklarını koymadılar benimde hamileliğim zehir oldu bir çalıştılar para vermediler eşime bizde 5 ay aç gezdik şimdi eşim iş buldu çalışıyor şükür sorsan torun için ölürler kızıma 1 paket bez almışlığı yok 1 kutu mama almışlığı yok ayrıca sana o muameleyi yapmış insanlardan uzak dur insan olsalardı sana sahip çıkarlardı aşağılamazlardı onlar kurban olsun sana 
(3,099 puan) tarafından
Bilmiyorum canım eşim belkide değiştirir kararını öyle umud ediyorum
(774 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Devir 2021 oldu hala bu eziyetleri yapan var mı ya Allahim sana güç kuvvet versin onları da ıslah etsin. Bence böyle dua et Allahim seni onlardan güçlü eylesin amin
(3,099 puan) tarafından
Amin canım ben Allah'a havale ediyorum en doğrusunu o bilir

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 672 göst.
15 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Basak08 (392 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 448 göst.
19 Kasım 2020 Aile kategorisinde Busemmmnaz (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 379 göst.
17 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Mucizemsinnnn (210 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 188 göst.
22 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kurabiye canavarim (703 puan) tarafından soruldu

377,324 soru

11,291,751 cevap

34,710 kullanıcı

...