0 oy
1,035 göst.
Aile kategorisinde (52 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Herkese merhabalar.. Biz eşimle tanışarak evlendik ve 6 yıllık da evliyiz. Ben öğretmenim ve eşim de hakim. Kayinvalidem çok otoriter baskın bir kadın ve tüm ailesini parmağında çeviriyor. Kimse ona karşı tek bir laf etmeye cesaret edemiyor. Neyse nişandan bu yana kayinvalidem beni oğlundan ayırmak için her şeyi denedi. Çünkü beni istemedi ve oğluna layık görmedi sürekli olarak da kuyumu kazdı. Bu süreç yıllardır böyle devam ediyor. Ben de yeri geldi sesimi çıkardım yeri geldi sustum. Sustum çünkü eşimden hicbirzaman ayrılmak istemedim. Ve benim eşim inanılmaz aileci bir insan. 5 yıl çocuğumuz olmadı ve bu süreçte beni hicbir zaman ailesi olarak görmedi. Ama hep sabrettim hep sabrettim çünkü mizacim gereği güçlü bir insanım ve birgün mutlaka eşim gerçekleri anlayacaktı buna çok inanıyordum. 

6ay önce Allah â şükür bebeğimi kucağıma aldım ve beni istemeyen kayinvalidem bir anda û dönüşü yaptı. Bir anda kızımlar yalakaliklar görmeniz lazım. Yani o kadın gitti bambaşka biri geldi. Tabi ben her an teyakkuzdayim çünkü biliyorum midemi bulandıran bir şey var çünkü bana hiç samimi gelmiyor. Neyse geçtiğimiz günlerde eşimle aramıza aniden bir soğukluk girdi ve bir anda küstük bir evde 2 yabancı haline geldik. Bu arada kayinvalidem aradı birkaç kez cevap vermedim çünkü sesimden anlayacak ve ben de yalan soyleyemedigim için konuşacağım. O oğlunun yaptıklarını kabul etmeyecek bana laf sayacak ee ben de alttan almayacağım. Yani velhasıl hiç hesapta yokken o da konuya dahil olacak. Bunları düşünerek birkaç aramasına cevap vermeyerek sadece mesaj çektim. Konunun onlarla ilgili olmadığını aramızda problem yaşandığını ve bu süreçte aramızın gerilmemesi için konuşamadığını beni mazur görmesini rica ettim. Neyseki eşimle aramız düzeldi tam ben kayinvalideme cevap verip tatsizligin sona erdiğini söyleyecekken aklıma eşimin whats app mesajlarına bakmak geldi. Annesi bana yazdığı mesajları oğluna göndererek ben böyle yazdım demiş. Eşim de neden karışıyorsun niye yazıyorsun demiş. Annesi mesaj da bana diyor ki nankör aptl köpek, buna Allah guzel ahlak versin ve bunun dili de heryere dönüyor gibi mesajlar .. Tabi ben bu mesajları görünce midem bulandı çünkü bana gelince yağlar ballar oğluna da bu mesajları yazıyor. Ben de inanılmaz etkilendim çünkü benim hayatımda samimiyet çoook önemli. Samimiyetsiz binbir yüzlü olan insanlara asla tahammül edemiyorum elimde değil. 

Şimdi sorumu soruyorum. Oğlumun mevlidi bayramda kayinvalidemlerde yapılacaktı ve ben bayrama onlara gitmeyi düşünüyordum. Eşim daha fazla tatsızlık yaşanmaması için gitmemden yana . Allah aşkına beni kendi yerinize koyun ve öyle düşünün. Siz olsanız ne yapardınız?

15 Cevaplar

0 oy
(881 puan) tarafından
Bayramda gider suratına bakarak O yazdığı mesajları yüzüne söylerdim. Ben size ne yaptım da siz bu tarz ithamlarda bulunuyorsunuz derdim bence sen de İçine atma canım
(52 puan) tarafından
Zaten eşim annesine mesajları gördüğümü söylemiş. Ve beni aradı hayatımda ilk kez benden özür diledi ama işte inan özrü bile samimi gelmiyor. Bugün özür diler yarın yine aynı samimiyetsizlik. .
-Reklam-
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Büyük konuşmak istemem ama asla gitmezdim 
(52 puan) tarafından
Sizce neden giymemeliyim?
(2,127 puan) tarafından
Bi şekilde tepki göstermek gerekiyo ve ben tepkimi böyle gösterirdim suratına bakma böyle insanların
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Gitme dicem ama esinle aran kötü olur mecbur gitmen lazim bisey soylesen kavga cikar herkezin icinde vallahi bizimde oyle artik susuyorum yalakalk yapyorm mecburen kocam icn yoksa aramiz bozlyor
(52 puan) tarafından
İşte aynen gitmeyince de eşinle arana soğukluk giriyor tatsızlık yaşanıyor. Çok kez resti çektim ailen ile görüşmek istemiyorum diye ama ailesine o kadar tutkun ki ailem yoksa sen de yoksun dedi birçok defa.. Ne zor şeymiş binbir yüzlü insanlara tahammül edebilmek. Böyle bir evliliği yürütmek gerçekten çok zor çok yıpranıyorsun.
(1,064 puan) tarafından
Valla aynisini yasadim hatta sana şunu soyleyim canim ne kadar gitmek istemedgni belli edersen o kadar duskun oluyor
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Ben olsam eşimin hatrı için giderdim ama tavrımı tribimi belli ederdim. Neden öyke davrandığımı sorarsada söylerdim yazdıklarını gördüm diye. Nankör köpekk nasılbi laftır ya 
(52 puan) tarafından
Nankör aptl köpek diyor bana düşünebiliyor musunuz? Ama geçmişte de yüzüme hakaret ederek beni dövmeye bile kalktı. Bunların üzerine çocuk olduktan sonra 180 derece döndü. Her defasında eşimle ayrılmayalım diye sustum halının altına süpürüp içime attım. Gerçekten evlilikte sorunlu bir aileyle baş edebilmek çok çok zor..
0 oy
tarafından
gitmezdiimm. 

allahin iki yuzluu pisligii birine ayri birine ayrii gorunecegine adam olsuunn. Ayrilsaniz cokmu mutlu olacakk oglu uzuluncee sevinecekmi nasil annelik buu
0 oy
tarafından
Şöyle söyleyeyim benim kayınvalidem de arkamdan konuşmuş senin dediğin gibi yüzüme karşı canım kızım bitanem filan diyordu ben de saygıda kusur etmedim arkamdan da bizi istemiyor onlara gitmeyelim şöyle yapıyor böyle yapıyor aramıyor filan eşime kayınpederime şikayet etmiş ben de bunları duyduğumdan beri gitmiyorum bayramda bi aradım bi daha da aramadım aylardır da gitmiyorum eşim izne ayrıldı gitme fırsatımız vardı gitmedim kendi ailemin yanına gittim bizzat benzerini yaşadığım için yazmak istedim benim tepkim bu şekilde oldu gitmezdim yani
(52 puan) tarafından
Gitmeyince eşinizin tepkisi ne oluyor peki?
tarafından
Sen git ben sana engel olmam ama benim gitmek gibi bir zorunluluğum yok diyorum o da haksız olduklarını bildiği için bir şey demiyor
(52 puan) tarafından
İşte en demokratik olanı bu söylediğiniz ancak ben bunu bu şekilde söylesem aramıza duvarlar örulüyor. Ailesiyle gorusmememi kabul etmiyor. Sonra da annesi fitlemeye başlıyor. Ve sorun ailesiyken soruna eşim de dahil oluyor.
tarafından
Sorun başlı başına eşin o zaman eşin seni koruyup kollasa asla cesaret edemez öyle konuşmaya
0 oy
(4,908 puan) tarafından
Sen alttan alıp tatlıya bağlamaya çalıştıkça kayınvaliden durmaz. 

Benimkide böyleydi habire eşimi doldururdu eşim bana demezdi ama ben duyardım.

En sonunda dayanamayıp bütün taşları döküp herseyi saydım içimdekileri usulune uygun soyledim birazda abarttim tabi.

Sonuç bayramda köye gittik sesi kısılmış :D
(52 puan) tarafından
İlahiii yorumunuz güldürdü beni.. Siz o lafları sayınca eşiniz ne dedi peki? Ben kayinvalideme laf söylesem yalandan ayılır bayılır bire bin katar ve oğlunu üstüme salar. Ve eşimle aramız boşanmaya kadar gider. Dediğim gibi benim eşim annesine tapıyor resmen inanılmaz tutkunlar. Zaten en büyük problem de burada başlıyor
(4,908 puan) tarafından
İste ince cizgi eşim annesinin ağzına bakmiyor.
Benide oyle tutmaz ama adaletli oldugu icin  kim hakliysa onu tutar o olaylarda ben hakliydim hala hakliyim cok mutluyum :D

Ama senin esin anneci ise mecbur susup kayinvalidenle yapmacik olarak arani iyi tutmalisin yoksa dedigin gibi Allah muhafaza yuva dagilir.
0 oy
(996 puan) tarafından
O mesaj ların hesabını sorardım kayinvalideme mevlutde de konuşmazdım çocuğum için katlanırdım sadece cunki plan yapılmış sonrada arama mesafe kordum ve konuşmazdım kesinlikle eşime de bana bunları sana nasıl yazıp hangi cesaretle sana yaziyo derdim eşime de ayar verirdim 
0 oy
(57 puan) tarafından
Bu olayların benzerlerini de ben yaşadım. Daha ben gelin gelmeden gezip herkese dedikodumu yapmışlar. Evlendim millet bana bir afra bir tafra diyorum ben bu akrabaları ilk kez tanıyorum sonra insanlar benden özür diledi seni bize yanlış anlattılar diye. Kendileri hiç bir zaman u dönüşü yapmadı ama.ben hep eşim için alttan aldım birde benimki toplum icinde şaka yapıyor muş gibi laf sokar herkes arkasından ne kadar hanim gelini var onun yaptığına bak başkasi olsa yüzüne bakmaz diyormuş. Yani diyecegim o ki eşim için o kadar alttan aldım laf soktular sustum evime geldiler hizmette kusur etmedim. Ama yine aynılar. Degismeyeceklerini anladığımdan beri kendimi asla ezdirmiyorum. Ben olsam gider miydim. Eşimle güzelce içimi döke döke konuşurdum istemiyorum ama gidelim dersen gidelim ama bilgi asla isteyerek yapmıyorum derdim.
(52 puan) tarafından
Zaten ben de gidersem eşime sırf senin hatrına senin için gidiyorum diyeceğim. Allah yardımcımız olsun evliliklerde sorunlu aileleri çekmek katlanmak çok zor. Öyleyse en iyi siz beni anlarsınız
(57 puan) tarafından
Çok çok iyi anlarım hemde. Ben ailemden ayrı şehire gelin geldim. Aylarca kapımı kimse calmadi.herkesi doldurmuşlar.sonra ne yüzle yüzüme baktılar hala hayret içindeyim. Eşime bakıyorum hissediyorum arada kaldigini yansıtmamaya çalışıyorum. Ama bazen ciddi anlamda laf duymak istiyorlar. Rabbim muhac etmesin tek duam.
(52 puan) tarafından
Amin aslında bizden de kaynaklı olabilir . Zamanında ne olacaksa olsun diyerek hadlerini bildirseydik bugün bunları konuşuyor olmazdık. Ben bazen kendimi çok suçluyorum.
(57 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum beni çok kişi uyardı susma diye ama ben hep ailemden öyle terbiye görmedim dedim. Bunlar ne yapsa alttan aldım panik atak oldum. Zararı bana oldu. Yeri geliyor kendi ailemize herşeyi pat pat söylüyoruz ama el insanına söylenmiyor iste.
0 oy
tarafından
Demek ki ne kadar elimizde altın bilezik olmuş olsada kadına sözlü ya da fiziksel şiddet hep oluyor. Kusura bakma ama senin kocan o anasının eteginin altından çıkmadikça bu hep böyle devam eder. Ya esimi kabul edeceksin ya da beni unut anne diyebilmeli. 
(52 puan) tarafından
Çok haklisiniz zaten bir ailede sağlıklı gelin ve kayınvalide iliskisi varsa bence bunun mimari kocalardır. Benim eşim hicbir zaman dengeyi kurmayı bilmedi. Bu da en çok kayınvalidemin işine yaradı ha bire eşime beni kötüledi beni aşağıladı. Sonuç olarak yıllar geçiyor ve ben bir adamı adam etmeyi başaramadım
tarafından
Ahh ahh canım bu kaynanalar hep böyle 9. Ayıma girvem beni 1 kere aramamistir. Esim soylemis aramadgini hala aramiyor.Kizi yanimda onlaa konusur bana da selam soyler sadece. Esim oraya gitti o yanindayken sunu getirimmi bunu getirimmi diyor . Ogluda saniyor ki anasi geline değer veriyor.  Birde dogumuma gelecek ne yuzle gelecek bilmiyorum
0 oy
tarafından
Gitsen ne yaparsak yapalım dönüp dolaşıp gelecek derler gitmesen kocanla birbirinize gireceksiniz iki ucu b.klu değnek yani ne denir ki eşler için çiğ tavuk bile yiyoruz işte... 
0 oy
(797 puan) tarafından
Ben kendi sorunumdan dolayı kayınvalidem e bayramda gitmeyecem ama bnede meslek yok bnm kaynna cahil bana bakarak senin hayatın baya bir nasıl diyeyem okumuş insanlarsini Z sizdede aynı bizdede aynı canım ne mevkide olursa olsunlar bu kaynanann hepsi aynı bıktım artık ya gitmesen haklısın eşin ne diyr bu durma 
0 oy
(93 puan) tarafından
Ben gitmem valla. Ama suda bir gercekki sonucta torunu herturlu gelip gorecek. Gidip hirsini al size yakismadi bu sozler gibisinden konus. Azicik insanlar hatasini anlasin. Hic cekme kendini.
0 oy
(758 puan) tarafından
Canim senide esinide pek  tanimiyorum . Benim esime kendi ailem boyle seyler dese esim öğren se asla gitmez ve ben gidelim diyemem onlar icinde gecerli gitmem  ve esim de gidelim demez kin se kinciyiz vala huyumuz bnziyo
0 oy
(532 puan) tarafından
Simdi gitmesen esinle adanbozulacak bence en iyisi git ama  hic yuzune gulme  saten esek degilya anlar   sende tavrini koy  

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 115 göst.
13 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Hale01 (1,801 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 130 göst.
29 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sda.aymina (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 450 göst.
22 Ekim 2023 Aile kategorisinde Zeynebbbbb (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 103 göst.