0 oy
445 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Sezeryanda sonda uyuşma esnasında mi takılır öncesinde mi ve kim takıyor kızlar ebeler mi doktorunuz mu canınız aciyormu ben belden olmayı düşünüyorum korkuyorum iğne vurulunca da canım aciyacakmi korkumun olması belden olmaya engel mi 

29 Cevaplar

+2 oy
(964 puan) tarafından
Igne sinek isirigi gibi korkulcak bisi yok sonda uyusturdiktan sonra oradaki hemsireler takiyolar korkma hic
tarafından
Ne zaman çıkarıyorlar sondayi peki ve mesela uyustum ben doktorları görüp duyabilecekmiyim belden ya sadece
(964 puan) tarafından
Evet doktolari gorup duyucan sondayida ciktiktan bir kac saat sonra cikariyolar
tarafından
Korkudan herhalde bayılırım kaç dk sürüyor peki ameliyat
(964 puan) tarafından
Yarim saat bile demiyor kuzum korkma hicc bende cok korkardim evladimi gordum agladim mutluluktan
tarafından
Teşekkürler canim insallah
-Reklam-
+1 oy
(248 puan) tarafından
Benim uyuşma öncesinde takılmıştı
tarafından
Umarim bana takmazlar uyuşma öncesi
(248 puan) tarafından
İnşaallah ama öyle büyük bir ağrısı olmadı yani . Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah
0 oy
(3,740 puan) tarafından
Uyuşma sonrası takılıyor canım ben yüksek derecede de panik atak hastasiydim ve o iğneyi hiç hissetmedim koldan kan alınırken hissediyorum iğneyi ama o iğneyi hissetmiyosun
tarafından
Sevindim o zmaan
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Genel anestezi ile oldum ben uyuduktan sonra takılmış benimki
tarafından
Anladım canım
0 oy
tarafından
Uyanıkken takılıyor bnm öle oldu
tarafından
Ben öyle istemiyorum uyusmusken umarım takarlar
tarafından
Genel oldum hata bn de dedim uyunca takım olmaz dedi doktor taktı anlık birşey kasma kendini bn çok kastım çığlık atım
tarafından
Ay çok korkunç
tarafından
Yok anlık birşey
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Uyuşukken takıldı uyuşukken çıkarıldı benim
tarafından
İnşallah bende de öyle olur
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bende unutmadan önce takıldı doktorda değil ebe de değil bi tane adam takti hic hissetmedim hatta korkuyodum uyutun sonra takin dedim öyle yapmiyoruz dediler korka korka bekledim taklamalarini ama hiç anlamadım bile ben tamamen uyutuldum belden istemedim
tarafından
Yani ablan kestiklerini mi hissetti onları uyarmadi mi hissedince
(9,626 puan) tarafından
Canim ablam ilkini de belden uyusturmali oldu ama ondaki halini bi görsen normal doğum yapmış gibiydi hemen ayaklandı ne bi narkoz etkisi ne bi agri hic bise yoktu agri kesici iğne bile bi kere falan vuruldu..ikinci kızında da bu şekilde belden uyusturmali istedi ilk doğumuna güvenerek ama bunda çok kötü oldu 9 senedir resmen hamile kalmaya tövbeli çünkü haftalarca onun ağrısını sızısıni cekti yine ayni şeyleri yaşamaktan çok korkuyo ben anlatmiyim zaten yakında doğumun var aklına bise takılmasın..yani herkes ayni şeyi yasar siye bise yok dediğim gibi ilkinde pamuk gibi hafif gecti demekki doktordan doktora veya yapılan müdahaleye göre değişiyo sende hayırlısıyla sağlıkla kucağına alırsın insallah
tarafından
Sezeryan dikis ağrıları falan mı oldu yani benim burada sezeryan olan memnun olan bı sürü kişi var doktora göre degisiyor olabilir
(9,626 puan) tarafından
Onun ki doktordan kaynaklı canım tam 3 4 kere belinden uyusturmaya çalıştılar tabi doktor derken doğurtan değilde yanındaki yardımcıları vurdu iğneyi..hic birinde vuramadilar ablam uyusmadi dedikçe onlar uyuşur diyip yatirdilar az kalsın canlı canlı kesiceklerdi ablam çığlık attı başlamayın benim ayaklarım uyuşmadi diye sonra anestezi uzmanı geldi tümden uyuttu bi kaç kere narkoz alınca kendini toparlayamadı atamadı o narkozu vücudundan ve haftalarca bas ağrısı cekti bildiğin acimasizca kafasını duvara vuruyodu ağrıdan çünkü hissetmiyodu artik kafasını sonrasında bel ağrısı cok cekti 9 sene oldu dogumu yapali hala belinden sıkıntısı var sürekli ağrır..ben diğerlerine kardes yap artık diyorum bunu ben söyledikten sonra ağlamaya başlıyo o derece yıprandı psikolojisi bozuldu tabi ben sana kisa kisa anlattım ama yaşayan biri için cok zor bunu atlatmak
tarafından
Yardimcilardan kaynaklı ablani dinlememisler çok kötü bişey yapmışlar lanet olsun öyle insanlara ya üzüldüm canım umarım kimsenin başına öyle bişey gelmez ablan unutmaz artık bu olayı çok zor canlı canlı kesilicekti sonuçta üzüldüm ya neden uyusmadi ablan peki
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Ben ne zaman takıldı hiiç hatırlamıyorm 3 gün sancı çektim doğumhanede snra sezeryan kararı alında uyuşturmadan taktılarsada diğer ağrılardan  hissetmedm sanırım ama çıkarırken acımadı
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Bende uyanıkken takıldı genel anestezi ile oldum doğumu. Uyustuktan sonra yapın demiştim kabul etmediler ebeler taktı beni mahvettiler. Ablam da aynı şekilde oldu ama o hiç hissetmemis şans işi herhalde
tarafından
Özel de mi oldun
(1,794 puan) tarafından
Evet canım ama devletten farkı yoktu çok kalabalık bir doğum hastanesi. Ama doktorum çok iyiydi
0 oy
(314 puan) tarafından
Bana uyuşturmadan önce taktılar ağrı acı hissetmedim. Ben de korkuyordun korktuğum gibi değilmiş. İğne sinek ısırığı gibi derler ya öyle. Benim tavsiyem rahat olun inanın düşündüğünüz korktuğunuz gibi değil. Panik atak değilseniz bir şey olmaz olabilirsiniz ben de korkuyordum korkudan titriyordum hiç gerek yokmuş. Panik atağınız varsa dr a söyleyin o konuda bir bilgim yok.
0 oy
(2 puan) tarafından
Bende belden oldum çok korkuyordum çok canım azdır ama hiç korktuğum gibi olmadı iğneyi anlamadım bile. Ebeye ilk defa sonda takılacak korkuyorum uyuşunca takarsın demiştim oda uyuşunca takmıştı. Oldu bitti yarım saate. O heyecanla hiç bişe görmüyor insan. Hiç korkulacak gibi değil cnm 
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Benim amaliyataneye gitmeden odamda taktılar götürdüler canım biraz yanma oldu 
0 oy
tarafından
İğneyi hissetmedim bile sonda yi da uyustuktan sonra taktılar farketmedim zaten ameliyat baslamisti önüme bez çektiler göremedim kimin taktigini
0 oy
(348 puan) tarafından
Ben sezeryan oldum ama hiç birşey hissetmedim
0 oy
tarafından
Canım niye korkuyorsun ki alttan muayene daha zor incecik bişey zaten kendini kasma nolursa olsun 5 saniyelik iş 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Sonda çok  basit korkılacak nişey değil benim dsga odda uyuşnadan takıldı hiç acımadı sadece çok utanmıştım
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Özelde odada takmak istediler ameliyathanede anestezi ile olmaz mı dedim tabiki olur dediler hatırlamıyorum bile nasıl takıldığını. İğneyi de bir kişi tuttu diğeri vurdu acımadı girdiğini bile hissetmedim
0 oy
tarafından
Sondayı uyustuktan sonra takıyorlar. Igneyi de hissetmedim ben o kadar. Sakin kalmaya çalıştım belki ondan . 
0 oy
(755 puan) tarafından
Ben kesinlikle sezaryan olunacaksa belden uyuşma derim evladının doğduğu ana şahit olmak için. Tam uyutulunca ne bebeğinin ilk sesini duyarsın ne ilk ten teması olur ten temasi yapıyorlarsa bile bunu sen hissetmiyorsun düşünsene. Sonta yi uyuşturma işleminin hemen arkasından takıldı sinek ısırığı kadar bişey. Sonta çıkma işlemi de sezaryandan 6 saat sonra yürütülürsün yürütme öncesinde gelir çıkarırlar yürüdükten sonra kendi ihtiyacını kendin giderebilirsin çünkü. Ben de normal doğum için yattım ama sezaryan olmak zorunda kaldım ve tam uyutulmak istemedim spinal anestezi oldum spinal anesteziyi tavsiye ederim çünkü doğum sonrası bel ağrısı yapmıyor
0 oy
tarafından
Bana uyuşmadan takıldı anam ağladı... Takamadı hemşire 2 kez denedi öldüm öldüm dirildim doğumda en çok canımın yandığı yer orası oldu vallahi.. Tabi kişiye göre değişir normalde canım pek tatlı değildir.. Yada hemşire yanlış bişey yaptı bilmiyorum 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 129 göst.
10 Eylül 2023 Diğer kategorisinde baharsena (1,189 puan) tarafından soruldu
+1 oy
46 cevap 857 göst.
9 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Seyhan (2,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 88 göst.
8 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Dilos (152 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 106 göst.

377,390 soru

11,293,654 cevap

34,711 kullanıcı

...