0 oy
415 göst.
Aile kategorisinde (751 puan) tarafından
 Kızlar hamileyim ama sürecim çok kötü geçiyor dunn gece ne yediysem çıkardım . Kaynanamda mutfağı toprliyordu eminimki  sesimi duydu neyse kapıya gelmedi  ama  çıktım mutfağa gittim. Oradaki lavabnun önünü siliyor bna hiç bakmıyor  ama  insan bı nasıl oldun demezmii önünden geçiyorum balkondan hava almaya çalışıyorum. Bı kelime bile etmedi zoruma gtti bugün anneme gdecem dicem ne halt yerse yesin evinde . Bende mecburuttan kaliyorm. Evinde keyfimdendegl  annemde kalasam yok annsinde kaldı bilmem ne . Bide diyor kız olursa ismimi koyarsnz koymuycam olsemde koymam bu saatten sonra. Bı değer verseydi bana bnde koyardım . Sakın birleşik otrmayin.  Okadar iyisi bana aramızda bı sorun hiç olmadı düşünün yani bı kavga tarartsma  şimdi böyle yapıyor. Evini işini hersyini hamilym yapıyorum çayını kahvesini. Bn ona değer veriyorum o. Böyle tepki veriyor bn mi. Alinganim sizce mesela öğün görümcemle alışverişe gidiyorlar gezmeye yani teklif etmedi biz çıkıyoruz dedi direk bn zaten grmem ama bintekkif edebilirdi yalandan  ne bilim çok doluyum hele dindeki harketten sonra

12 Cevaplar

+2 oy
(4,962 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Çek git ya anana boşver.. zor gününde sırt donenin iyi gününde yanında işi olmasin
(751 puan) tarafından
Yinede kötü olmamak için susuyorum. Yoksa coks eynsoylerim  sadece içimde tutuyorum hersyi ama asla unutmam.
(4,962 puan) tarafından
Onların yaptığı mesafe kadar davran fazlası olmasın canım .. ben kendi adıma soyliyim annem varken asla o zor günlermi kaynanamla geçirmem ki çok iyi olduğumuz halde.. anne gibisi var mı
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Beklenti içine girmeyin kimseye karşı sormasın bırak niye zoruna gidiyo ki işini gücünüyap belim ağrıyo diye gt yat ağrılarım var de bişy derse insan eti ağırdır ya sabırlı olucaksn ya da git kendi evnde otur 
(751 puan) tarafından
Hayır bu beklnti degl  insanı saymamazlik    yani  sorsun nasıl oldun desin yani
tarafından
Nasıl oldun demesini bekliyosun .. demesin canım sen de tavrını yaklaşımını ona göre sergilersin . Hamileyken insan daha bi hassas oluyo ilgi şefkat bekliyo ama bunu kaynanadan göremezsin nadirdir öyle kaynana . Kitap oku giyin kendine bakım yap dolabını düzenle kndine iş bul bişy deyince işim var bitince de yoruldum he o evde yemek yiyosn bulaşığında yardım et o çamaşr attıysa sen as astıysa katla o süpürürse sil ama nasılsn demesini bekleme demez çnkü demicek ve sen sadece kendini üzüceksin muhatap olmamaya gayret et dediğim gbi biraz sabırlı olmak zorundasın bi de hamilesin hormonlar tavan dikkat etmelisn kendine .
+1 oy
(3,100 puan) tarafından
Canım emin ol cogu öyle bizde maddi durumdan buraya taşındık üst katında evim var daha içi bitmedi o kadar perisanimki kızım var herseyine karisiyorlar yemek yiycem kiskaniyorlar oğluna gelince al oğlum ye geçen kızıma pazardan meyve aldım bende yiycem doktor kızdı dünyanın vitaminini kullanıyorum sırf o bakışı çekmemek için alıpta ne kızıma ne kendim yiyebiliyorum bende ilk hamileligimde neler çektim buz gibi inşaata yaşattılar yiyecek bı lokma vermediler boşver demesin gerçekten çekil kosene otur bişey desen eşine karşı bişey derler sen kötü olursun eşin yanındayken istediğini de sabret bende ilk evlendigimde eşim askerdeydi 
(751 puan) tarafından
Maddi durumumuz gayet iyi. Zaten eşim bana para birkti yani canım ne istiyorsa. Ye iç eşimde  sabret diyor 13 günü kaldi glemesine ama ne bilim o bana geldiğinde zorla yedirin cekinmesin diye .  Mesela bişey alsa yer içer gel ye demez bnde  bişey deemdim dememde  ama insanı böyle degersz hisstrmeleri canımı skiyor. Çünkü ben o bana geldiğinde böyle yapmiyorm demkki onun gibi yapmam lazm
0 oy
(1,108 puan) tarafından
Hamilelikte insan çok Duygu değişimi yaşıyor canım birde üzerine bulantılar ağrılar ekleniyor haliyle eşin asker nazlanacagin kimse de yok kaynanan ayıp etmiş sonuçta torununu taşıyorsun karnında
(751 puan) tarafından
Ama ne bilim zoruma gtti açıkçası gerçekten bizmkide iyidinfalan evinde kalınca hemen döndü
0 oy
tarafından
Benim kaynanamda böyle boşver git annende kal işte durma yanında 
(751 puan) tarafından
Klasak yok bizde. Kalmadı der değer kör verse bizde kalmaK isteriz. Bende  yüz vermicem artik
0 oy
(25,223 puan) tarafından
O senin kaynananın karakteri, demekki o kadar iyisi değilmiş. Birlil oturup gül gibi geçinen var canım. Ayrıca birlik değilsen kocan askerde bile olsa birinin evinde kalmak bana göre dogru değil. Annende yada kaynananda kalmak zorunda değilsin. Her hamile kusuyo genelde zor geçiren çok insan var huzurunu kaçırıp kimseye gidip kalmıyorlar en iyisi kendi evin.
tarafından
Ah ah bı ben kimsede kalıp naz yapamadım.
(751 puan) tarafından
Ya işte evde tek durdrmjyolar yoksa zaten evimde kalırım  evimde rahatım yerinde zatenkayinbabam izin vermez hani yanlizsin. Falan hamilesin nolur nolmaz diye .
0 oy
tarafından
Insan evinde komşu kalsa sorar nasıl oldun diye arkadaş olsa çıkarken gelmek ister misin diye sorar madem onlar sana el gibi davranıyor sende öyle davran elin evinde ne işin var annenler git eşine de böyle söyle el olanın adını ne koyacan kızı olsa sormaz mıydı ya gelin diye böyle yapıyorlar çekemeyeceklerse evlendirmesinler karınlarına geri koysunlar terbiyesiz karıii
(751 puan) tarafından
Yani sanki hiç duymadım bidebaya sürdü yani  mutfla lavabo dipdibe
0 oy
tarafından
Bence haklısın evet hiçbir kayınvalide anne gibi olmuyor ama en azından seni sormalı ve gezmeye giderken teklif etmeliydi sen yabancı değilsin oğlunun da hatri yokmus demek ki
(751 puan) tarafından
Gerçekten öyle hiç kimse aynı olmuyor.bende ona nasılım bilsen  evin herşeyimi ben yapıyorum. Yani  hani desen otryom ondan yapıyor oda degl
tarafından
Çok fedakarlık malesef bir işe yaramiyo canım ben de elimden geleni yaparım mesela iyi birisi kaynanamda ama hiç takdir ettiğini duymadım
0 oy
tarafından
Insan gelir ilgile ir is yaptirmaz benim bebek 5 aylik kaynanama gittik gecen 5 gun kaldik kadin bana bardak bile kaldirtmadi. Sen cocuguna bak kizim dedi. Deger hakedene verilir. Verme deger falan. Milletin lafi degil sen onemlisin git annene hemen 
(751 puan) tarafından
Ya işte misafirlik ayrı bndede aynıydı ama ömür boyu hiç aynı degll
tarafından
Dogru diyorsun kisa gelip gidince tatli oluyor. Benim kaynanamda iyidur ama ben asla tek gidipte kalmam esim olmadan onlarda. Isim yok benim.
0 oy
(3,466 puan) tarafından
Ayrı eviniz var mı ? Varsa tek kal orda, yada git annende kal, eşin askerde neden kaynananda kalıyorsun anlamadım, ben kalmam mesela, eşimde kalmamı istemez, kendi evimde kalırım, istediğim zamanda kendi ailemde kalırım o kadar. 
(751 puan) tarafından
İyi ki evim ayrı hayatta anlasammzmisim
(3,466 puan) tarafından
O zaman bence hiç orda kalmaya devam etme, ya kendi evine git yada ailenin yanına
(751 puan) tarafından
12 günü kaldi zaten 4 5 günde annmde kalirim
0 oy
(2,720 puan) tarafından
Oyle olur kuzum yanindaykn istemezler gitmesen laf ederler yasadm aynilarini kaynanm yumurtadan tiksindim dedikce onume yumurta hasladi koydu durmadan nirmapde evlernde yumurta haslanmaz dusun kizina laf cakti sofrada yemk kalirsa kalkan yen diye guya ben yiyomusum Allahn belasi yine geldi bak aklima
(751 puan) tarafından
Kız. Bnde dedim  bir çorbayı yapma şunu yap kalktı sevmediğimi yaptı mesela bnde kalktm kendime ayrı yaptım kendide geldi yedi .mesela görümcem yurtdışından geldi. Çikolata getrmsler bnde bişey ikram edilmezse asla yemem  yemin ederim paket paket yedielr birtanede senin demediler. İnan eşime bile anlatmadım  orda üzülmesin diye.   Bı kaç şeyi anlatsam da çoğunu anlatmadım bile .  Oda boşver. Az kaldı gelcen zaten dedi   idare et. Falan
(2,720 puan) tarafından
Ah kuzum ah cok iyi anliyrm bnde esime aklima geldikce anlatyrm uzaktaykn anlatmazdm hic
0 oy
tarafından
Gercekten beni anlattin bende kaynanamla yasiyorum aramz iyi aslnda bi sorun yok ama ben o haldryken hic bna acimazdi ne bilim yemk yiyezdim ona ragmen yemekleri ben yapardim boyle yemk yaparken ogururdum ama demezdi bna sen yapamyosun brak ben yapim benle kizi ayni anda hamileydik benim cok uykum gelirdi mesela uyurdum bna derdi ki sendi simdiden boyle yapirsun ama kizi uyurdu hep ayyy zavali kizim derdi benimde cok zorma giderdi ama yapcak bisi yok onlar annemiz dilki bize uzulsun acisin suan oglum 3 aylik okadar sevyorki oglum diyo pipisini yiyo resmen dusnyorum diyorum hele buna bak karmdayken niye oyle dildi
(751 puan) tarafından
Toruna gelince seviyorlar zaten oğlunun çocuğu diye . Kız dunn paket paket çikolata yedler bitane demedi al bunuda sen ye . Valla gözümden öyle dustulerki artık kimse o gözümden kaldramz
tarafından
Git annenin yanina kuzum yoksa piskolojn bozulur zaten bu donemlerde cok hassas olyo insan

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 118 göst.
0 oy
11 cevap 614 göst.
+1 oy
11 cevap 559 göst.
2 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde SakuraCicegi (1,097 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 671 göst.
25 Eylül 2021 Aile kategorisinde Sevnur61 (3 puan) tarafından soruldu

397,302 soru