0 oy
1,727 göst.
Aile kategorisinde tarafından

arkadaslar merhaba ben evlenmeden once facebook istgram hepsini kullaniyordum. sonra wvlendikten bi kac ay sonra kapattim. ama smdi yeniden hamileyim ve evden cikamiycam artik esime dedim ki hayatim ben evde olucam canm cok sikilcak feys acayim onunla oyalanirim sifresini sende bilirsin telefonmda surekli acik isten gelince sende girwrsin ortak hesapda acabiliriz maksatim sadece sklmamak oyalanacak bisey olsun dedim. hayir ben karsiyim oyle srylere evlenmeden oncede kullanmiyordum kullanmani da istemiyorum. sevmem oyle seyleri sana guvwnmedigimden degil sadece istemiyorum sevmem pislik insan cok olur evli olmana ragmen sarkmaya calisirlar falan dedi. neyse ben dinlemedim actim kendi gozuyle gorsun diye sadece arkadaslarimizi akrabalarimizi ekledim evli yaptim falan geldi gordu cildirdi beni maf etme lutfen cok karisyim dedi. 2 gun acik kaldi beni zorlamadi kapat diye ama resmen trip atti bana konusmadi kafasinda 2 tel bile beyazladi yani dondurdum ama kullanmak istiyorum nasil ikna edebilirim esimi? 

25 Cevaplar

+1 oy
(22 puan) tarafından

Kullanma canim esin ne guzel izah etmis konusmus benimde var ama cok sıkici girmiyom bile gizlide yapma bak burasi var burda vakit geciriyom hep sende oyle yap zaten cocuk olunca hic giremiycez oyle anliyorum seni ama esin daha kaba biri olsaydi sana daha kotu davransaydi ne guzel anlatmis sana

tarafından
canm gizli acmadim ztn. actim isten gelince kendim gosterdim bak yanlis bisey yok diye ama esim israr etti istemiyorum dedi bende kirilmasin diye dondurdum. ama bende kullanmak istiyorum cunlu hamile oldugumu ogrendigimden beri evden cikamiyorum bu sitenin haricinde oylaanacak biseyim de yok  o yuzden istiyorum.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Canim eşin kullanma diyorsa kullanma, sıkıntını farkli ugraslar ile oyalanarak çözebilirsin. Eşim ne karışır illa acacagim dersen, esini ezmiş olursun. Bu davranışın hoşgörüyü kaldırır, saygısızlığı yerine bırakır. 
tarafından
hayir asla oyle bisey yapmam. esimin gonul rizasi olmadan kapidan cikip komsuma bile gitmem. sadexe ikna etme yolu aramistim ama neyse haklisoniz ztn gerek yok oyun indircem :)
+1 oy
(175 puan) tarafından

Ben hayatlara bu kadar müdahale edilmesine karşıyım o yüzden pek öneri veremeyeceğim :)) 

tarafından
kimin esinin mi mudahalesi
(175 puan) tarafından
Benim eşim zaten bu konuda kısıtlama koymaz demek istediğim önceden neyse evlendikten sonra da o olmalı insan iki taraf da birbirlerinin hayatlarını kısıtlamamalı
tarafından
bende ayni dusuncedeyim ztn gulim ama wrkeklerin kiskancligi bozuuor isi
+1 oy
(1,146 puan) tarafından

Belki tuhaf gelicek ama tatlım ben hayatımda  ne insta  ne face  ne Tweet kullanmadım insanlara  kullanmıyorum diyorum guluyorlar tuhaflarina  gidiyormuş eşimde bende karşıyız bence diretme yani bi sosyal  medya için eşinden ailevi huzurundan önemli değil kitap oku bişeyler  yap burda takıl insan korkuyor vallahi artık sosyal medyadan da önceden hayatımızda onalr mi vardı sanki oyüzden gerek yok bana göre 

tarafından
vazgectim ztn canm
+1 oy
(145 puan) tarafından

Facebook için uğraşmak yerine boş vakitlerinizde kitap okusanız, faydalı bir şeyler izleseniz sizin için daha hoş olur bence. Zaman kıymetli:)

0 oy
tarafından

Canim sen kotu niyetlinolmasanda gercekten pis zihniyeti olan bi suru insan var..benim yok mesela ins veya face hesabim ama esimin var onada beraber bakariz bigun bi baktim kadinin biri diger mesajlardan gordum msj atmis tanisalim konusalim kok bunalimdayim falan diye ama belki mesaj atali 6 ay olmus surekli msj atnis lutfen cevap ver falan esimde bakmamis hic msjlarina onu gordum sinirlendim kadin olarak bu ne nasil mesaj atar niye engeklemiyosun falan diye halbuki esim okumamisti msji ilk ben gordum ama yinede sinirlendim esimin bi sucu gunahi yoktu ve moralim bozuldu bosu bosuna...bide kocan acisindan dusunsene bi adam sana boyle bi msj atsa bulur gider doverim ben sen kimsin lan benim karima msj atiyosun gibisine kimisi hakediyo cunku evli barkli oldygunu bile bile esimin benimle ve cocugumuzla guzel fotolarimiz olmasina ragmen o akdin msj atnis hatta msjlarda bile belirtmis evli mutku cocuklusun ama benimde mutlu olmaya hakkim var gibisine falan diye insanlarin artik ici pis...eger esin isteniyosa yaoma canim sacma bi sosyla medya yuzunden tartismak sinir bozucu gercekten

tarafından
ya ztn cok haklisin bende esime hak verdigim icin kapattim geri. zaten biz birbirimizi kirmayiz boyle konusarak anlasiriz. ama...
neyse ya haklisin canm :)
tarafından
Ben cok kiskancim esimde cok cok cok kiskanc...ben bekarken kapatmistim zaten cakisiyorum ayni zamanda okul falan gereksiz bulmustum iyikide kapatmisim...bos meseleler yuzunden can sıkmak cok sacma :)) daha gecen gun esim anlatti esim avukat danismani bi muvekkil gelnis karisinin onu aldattigini dusunuyomus instagramdan bikac sey fatketmis adam farkli bi hesaptan karisina msjlar atmis sonra bulusmaya karar vermisler falan karisini bulusmaya davet etmis karisi gelmisnkcoasini gorunce karsisinda sok olmus...butun bu aldatma senaryolarininda isoatini alnis avukattan suan bosanma davasi acildi tek celsede bitecek demis avukat ve hic bi sekilde nafaka taleo edemicek cunku elinde internetten yazismalari herseyi ispat delil olarak mahkemeye sunmuslar boyle seyler coooookk sosyal medyayi hafife almamak lazim evlilikleri bitiren en onemli unsurlardan biri oldu son yillarda
tarafından
haklisin canm tamam vazgectim :)
(90 puan) tarafından
Bence esinin sozuyle konusmasiyla itraziyla sosyal medyadan vazgecmeyip acan akabinde kapatmayip donduran bizim sözümüzlemi vazgececek gercekten bu kadar kolay vazgectini dusunmuom
tarafından
pardonda sanane. sen kim oluyorsun benim karakterimi bilmeden laf atma.
(90 puan) tarafından
Yoruma acik bi platform ve yaptim yorum sizi rahatsiz etmis olabilir uzgunum
Ayrica Karakter analizi sadece tanimakla görmekle olmuo
 yazdiklariyla soylemleriyle kullangi kelimeler ve  ifadelerle oluo neticede burda hic birimiz birbirimizi gormus degiliz ve tanimioz
tarafından
ya bi defol surdan
(90 puan) tarafından
Uslubunu bozma
tarafından
sende normal seyler yaz. kac kisi yorum yapti herkes duzgun seyler yazdi sizin iciniz fesatsa ben ne yapayim?
0 oy
(2,266 puan) tarafından

Bende çok aktif kullanan biriydim  eşim banada kapattırdı şimdi lafını etsem bile çok kızar  bende sıkılıyorum  ama elden gelen bişey yok malesef 

tarafından
ya esimi kirmadan gonul rizasiyla olsun istiyorum ztn o kadar duskunde degilim sadece oyle bakayim gezineyim istiyorum. esim tamam canm ac dese sknti yok ama inat ediyor asla olmaz beni ciyneme diyor. bende kiyamiyorum. tamam diyorm ama istiyorumda
(2,266 puan) tarafından
İşte ezip geçmekte olmuyor canım sonra trip atıp herşeyi başa kalkıyorlar
tarafından
gonul rizasiyla yapmak istiyorum iste bende. nasil ikna edicem bilemiyorum. gerci kelin ilaci olsa kendi basina surermis :)
(2,266 puan) tarafından
Aynen canım o yüzden ben aklımdan sildim :)
0 oy
(172 puan) tarafından

Kiz hatice valla seni evire cevire dofcem bi gun :) guzelim sen niye evinin huzurunu kacirtmak icin ugrasiyon esin tatli dille izah etmis buna ragmen kalktin actin canin sıkıldıkca buraya gir yada.oyun indir tlfnuna illa facemi olmasi gerekiyo yapma allah askina olan huzurunuda kaybetme....

tarafından
vallaha dayagim gelik benim ben annem babamdan da hic dayak yemedim :) gel ilk dayagimi at bana canm ♡
0 oy
(1,424 puan) tarafından

Canım esin istemiyorsa kullanma ben de kullanıyordum nisanliyken eşim istemedi  diye kapattım ama kendisi kullanmaya devam etti.ve halende kullanmıyorum ve dusunmuyorumdw çünkü kafam çok rahat önceden çok yazan eden oluyordu. Şimdi eşim facebook aç dese bile açmam. Bence  sende eşini  dinle :)

tarafından
esim hic acmamis gencliginde falan bile gereksiz bos ver diyor hakli adam tamam tamam :)
0 oy
tarafından

Kız iyimis adam yinede benimki açma dese ben açamam kafami gozumu kirar ;)) ama açma yanlış istemiyorsa yapma benimki de karşı koymuyor kapattırdı hep olsun önemli değil face feln esinle huzurun önemli boşver olmayı versin

tarafından
gizli acmadim ztn canm actim aksam gelince kendim gosterdim bak canm yanlis bisey yok diye ona ragmen yok yapma bunu dedi keci inatlim bende tamam dedim kapattim ams gercekten cok skliyorum bana oyun onerin o zama :)
tarafından
Valla ben oyun hiç oynamıyorum canım sadece buraya bakıyorum watsaba grup felan annemlerle görüş felan zaman geçiyor boşver olmasın benimki lafini bile ettirmiyor boşver temizlik yap el işi felan uğraş canim
tarafından
benim sol gozum %65i gormuyor el isiyle ugrasamam canm
tarafından
Him bilmiyordum cnm k.bkma geçmiş olsun o zaman başka yani şuan ne diyim ki yanibilemedim
tarafından
baska yapcak bisey yok canm ben araetirdim :)
0 oy
(443 puan) tarafından

Esin iyi susmus valla cnm bnim esime bn onu yapsam kiyAmet kopardi :)

tarafından
ya esimle benim aramdaki sey zaten cok farkli biz hic oyle bagir cagir kavga etmedik. ben onun cok kizacagi seyi yspmam esimde benim kizacagim seyi yapmaz. ben actim ama saklamadim sadece gorsun bilsin yanlis bisey olmayacagini dedim. ki oda sevmem yapma gulum dedi bende kirmadim onu :)
(443 puan) tarafından
Ne guzel :) kac yillik evlisnz cnm
tarafından
1.5 yillik wvliyiz canm. ama samimiyetle soyluyorum hic buyuk kavgamiz olmadi oyle
(443 puan) tarafından
Masallah Allah nazardan saklasn omur boyu oyle olur ins bizim cok buyuk kavgalarimizda oldu ama birbirimize cok duskunuz
tarafından
zaten onemlo olan o canm kavga edilir illaki ama onemli olan baglilik rabbim ayrilik yuzu gostermesin hep mutlu olun :)
0 oy
tarafından

Eşini dinle bence. Sosyal medyadan dolayı aranız açılır 

tarafından
zaten burasi da olmasa kesin patlardim :)
tarafından
Kelimelik diye bi oyun var cok sariyo insani onu oyna bence ben indirdim oyna oyna bagimlilik yapti esimle yarisiyoduk surekli resmen :)) guzel rekabetli bi oyun
tarafından
ismi tam kelimelik mi canm
tarafından
Evet bulmaca gibi bisi surekli kelime türetiyosun
tarafından
tamam canm sagol :)
0 oy
(817 puan) tarafından

Canım inan o feysbuk falan seni daha çok mahvedicek çünkü öyle kötü şeyler yayınlıyorlar ki ben dayanamadım kapatyım olmaz olsun dedim gerzek gerzek milletin ölüm anını bilmem ne anını paylaşıyolar valla hiç girme ya. İnstagram bile psikolojimi bozmaya başladı. Kötü kötü haberler :(

tarafından
haklsijn canm hic dayanamam ben
0 oy
(12,840 puan) tarafından
Bende eşim de kullanmıyoruz kapatalı çok oldu bı yerde okumuştum günümüzde boşanmaların çoğu sosyal medya yüzünden oluyormuş bol bol kitap okuyabilirsin mesela canım 
tarafından
hauir aciklama yapiyorum bak sol gozum %65 gormuyor. dogustan arizali
tarafından
Anladım canım üzdüysem kusuruma bakma lütfen kasıtlı yapmadım. Yeni yılın hayır uğur bereket getirsin sağlıklı gebelikler dilerim
tarafından
sagol canm brnde kirdiysam k.bjma hakkini helal et
(100 puan) tarafından
Hatice arızalı eşyalar için falan kullanılır ya hani Nesrinn o yüzden öyle demek istedi bozuk ağrıyor sıkıntılı vs deseydin öyle bi cümle kullanmazdı eminim. Okuyunca üzüldüğünü hissettim bi açıklamada benden olsun dedim
tarafından
gerek yok canm alisigim merak etme
0 oy
(5,938 puan) tarafından

Bende kullanmıyorum facebook instagram twitter hic biri yok çünkü bende evliyim eşim asla karismaz ama 1 bucuk yil once evli yazmama ragmen bir sapik dadandı tanimam etmem ben engelledikce sahte hesap acti bayan olarak bende okuldan yada sirketten arkadaşımdır diye ekledim bir suru arkadaşımı kayit etmis ben onuda engelledim aslı ersoy olarak tekrar hesap açıp insanlar ile yazismis sapik en son kapattım herşeyi böyle sapiklar çıkabiliyor evli olman hoşuna bile gidecek sapık dolu etrafta boşver burasi var kadinlar klubu var instagram a ara sira bakiyorum uye olmaya gerek yok bakilabiliyor dr lara bebek kiyafetlerine felan bakıyorum 

tarafından
iste bende o yuxden istiyordum ztn de neyse hayirlisi olsun.
0 oy
(758 puan) tarafından

Kullanma canimm bnde esimde sevmiyoruz kullanmiyoruzda  bnce tadinizida kacirmayin o kullaniyosa belki ikna edebilirsin ama o kullanmiyosa zor 

tarafından
evet ikna olmuyor
0 oy
(523 puan) tarafından

Kullanma aynısını eşin sana yapsa hosnmu benim.izin veremediğim hayır dediğim şeyi esim yapsa çok kizarim sosyal medya şart mı sıkıntı geçirmek için başka mesgallerr bul kendine .Bence eşini ikna etmeyi düşüneceğini eşim haklı kendimi nasıl affettiririm diye düşün canim

tarafından
kendimi affediricek bi konumum yok ki benm. ben gizli bisey yapmadim ben feysimi actim bi saat sonra esim geldi hayatim ben feys actim bak yanlis  bisey yok dedim ona gosternek amacli. esimde kabul etmem yapma bana bunu dedi kapandi konu. aff dilencek bi konu olsa dilerim emin ol canm.
(523 puan) tarafından
Yapma dediği şeyi yapmışsın istemem dediği halde yapmışsın bence evlilik de durduk yere sorun çıkarmaya sen bilirsin gene de
tarafından
ama gulum istiyorum ben. bu durduk yere sorun cikarmak degil. isrekleri dile getirmek
0 oy
tarafından

Bela ariyosun basina bence canim kusura bakma inadina gider esinde tuslu telefonunu birakip akilli telefon alir acae bi face sonra hamilelik psikolojisyle kendini yer bitirirsin bence zorlama faceyle ne zaman gececek allah askina bos isler 

tarafından
ben onu hic kisitlamam acarsa acsin bn bildikten sonra girip baktiktan sonra sknti yok ki henim icin :) ama cok kiskanc
0 oy
(90 puan) tarafından

Iyide esin bu takim sosyal medyalar kullanmani istemiosa neden bu israr sonucta akrabalarini watsaptan yada normal telefondanda ararsin sıkılıosan

0 oy
(192 puan) tarafından

Edemezsin canım bnmki direk tlfnu aldı kırdı tlfn yasak dedi fln seninki gene iyiymis

tarafından
oyle buyuk tepkilere gerek yok bence canm.  normal konusarak anlasilablir

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 432 göst.
11 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
48 cevap 800 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Hurremsultan01 (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 170 göst.
28 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sedadz (479 puan) tarafından soruldu