0 oy
367 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Evinizi bugun mu temizlersiniz yoksa yarin mi pasta boreginizi yarin sabahtan mi yaparsiniz yoksa bugun akşam mi

Bana yarın misafir gelicekse evimi bugun güzelce siler süpürürum aksamdan yapilacak pastamız boregimi(genelde tatlilarimi aksam yaparim) hazırlarım hatta pogacami bile mayaların sabah sekil verip firina atarım boregimi hazirlar sabah pisiriirm sabahta tekrar bi supurge tutarım eve şöyle üsten tuvaleti ve lavaboyu tekrar yıkarım pisecekleri firina atarım sagi solu topla çocuklara kahvalti yaptir  uzerlerini giydir cikan bulaşıkları yika derken misafirim gelir zaten 

Esim cok panik yapiyosun misafir gelince diyoda boyle yaptigim icin onun icin soruyorum kızlar 

Siz nasil yapiyorsunuz

25 Cevaplar

0 oy
(253 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Yarın misafirim var biraz sonra tatlı işini halledicem evi silip süpürucem toparlicam sabahta üstten yine bi siler süpürür lavaboları yıkar yemeklerimi yaparim
tarafından
Sende benim gibisin o zmn benimde yarin misafirim var bu arada
(253 puan) tarafından
Eşim şimdiden daha dün dip köşe temizlik yapmıştın yine mi yapıcaksın demeye başladı ama napim bebe olunca sürekli dip köşe yapamıyorum hazır eşimde evdeyken yine bi dip köşe girişirim sabahada üstünden geçerim niyeyse her misafir geldiğinde böyleyim sanki geceden sabaha ev ne kirlenicek ama rahat etmiyo içim sizin gibi
tarafından
Aynn bnde oyleyim aksam silip supuruyorum sabah bidaha yapiyorum napiyim bnimde icim rahat etmiyo:)
-Reklam-
0 oy
(748 puan) tarafından
Ben aksamdan pasta borek isleri hallederim pisirmeleri sabah yaparim evide siler supururum 
tarafından
Bn aksam iyice dip köşe yapiyorum sabahta usten tekrar supuruyorum
0 oy
tarafından
Ben hepsini o güne yaparım 
tarafından
Hamarat hatun:)
tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Her zaman nasılsam öyleyimdir özel bi şey yapmam temizlik anlamında. Yemeği de o gün erken gelmiceklerse sabah yaparım
tarafından
Pasta borek yapariz biz genelde o yuzden sabah cok sıkışıyorum
0 oy
(3,100 puan) tarafından

Simdi arayipta yarin sendeyiz derse biri sayet ölü taklidi yaparim :) 

tarafından
Bana dediler:D
(3,010 puan) tarafından
Kız yorumunu görmedim bende direk ölü taklidi yaparım yazdım:)) benim kafadansın:))
(3,100 puan) tarafından
:)) aklin yolu bir diyelim
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Genelde hep silinip supurdugum için temizlik derdin olmaz sabah erken kalkıp  hazirligimj yaparım 
tarafından
2 cocukla hep temiz kalmiyo malwsef helede viri bebekse
(6,919 puan) tarafından
Doğrudur valla da bizimki ayaklanmadu
0 oy
tarafından
Bugunden evi temizlerim tatliyi yaparim dinlensin. Borek pogaca da sabahtan yaparim, tuvalet banyoyu da sabahtan yaparim 
tarafından
Aynn bnde oyle yaparim
0 oy
(6,750 puan) tarafından
Misafir gelecegi gun beni uyku tutmazz valla baya bi panik olurum bende 

Temizligi 1 gun once yaparim ayni gun aksamina pasta falan yaparim sabahtanda bi supur sil tamm canim
tarafından
Aynn bnde oyleyim 6 yıllık evliyim hala telas yapiyorum:D
0 oy
(3,774 puan) tarafından
Evin girilmeyecek yerlerink bugünden toplarim temizlerim.

Tatli kurabiye pasta bekleyebilecek şeyleri  önden  yaparım.  Börek  yapacaksam ön hazırlıklarını  yaparım.  

Gerisi de ertesi güne  kalır..kalani da misafir gelmeden yaparım  kasalere koyulacak cereze kadar koyup bardaklari ayarlayip beklerim misafirimi:) tabi 2 cocukla habire is yapmış olurum.
tarafından
Aynn cnm bnde oyle tabaklarimi bardaklarimi cikaririm dolaptan masada beklicek illa dolaptan almak zor sanki:D
(3,774 puan) tarafından
En iyisi kız  :) kimisinin evine gidiyom daha yeni sarma sarıyor  mesela ne bilem daha yeni kek cirpiyor . Önden  haber verilen bir misafirlik bile olsa.
tarafından
O bana onemsemiyomuş gibi geliyo amann gelirse gelsin bitince yer gibi
Hazirlik olmak hep daha iyi
(3,774 puan) tarafından
Aynennn . Ben istesemde yapamıyom onu... bak gecen cuma arkadas gittik sarma sardik pişti  oyle yedik :)
0 oy
tarafından
Hepsini aynı gün yaparım taze olması için temziliğide geceden yaparım ertesi gün tekrar gene temizlerim 
tarafından
Tatlilar aksamdan yapinca daha guzel oluyo ama
tarafından
Hiç yapmadık daha önce annemde aynı şekilde yapardı alışkanlık kaldı
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Benim eşimde kızar kim geliyor sanki der bize ozenmezsin bı kadr der ama kendinin ne kadr dağınık zor bı adam olduğunu görmez tek ona zor yetisiyorum ztn. Bende çok derin temizlik yapmam yine batacak çünkü cicuklusa eğer supururum silerim tuvalet banyo temizlerim akşamdan tatlıyı kurabiye yaparım sabahta tuzlulari yaparım olur biter. Aynı gün içinde de yaotigim olmuştur hepsini o şekil yani
tarafından
Benimde oldu ama cok yorucu oluyo bide cocuklarimi ihmal ediyorum isimi yetistiricem diye  aksamdan yapmak daha iyi o yuzden
(2,330 puan) tarafından
Evet öyle ama malesef eşim temizle topla sabaha hiç bişey kamış gibi yapar aynı evi o yüzden onun yanında fazla islenmiuorum laf soylicek die;))kırk yılın başı geliyor ztn birakta ozenelim sanki onlara bişey yapmiyoruzda
tarafından
Aynn nankör anam bu adamlar
0 oy
tarafından

Önce dip köşe temizliğimi yaparım yemek vs. ertesi güne bırakırım. Yemek işi bitince evin bir kez daha üstünden geçerim. Valla misafir geleceği zaman evimde en ufak bir toz leke görecekler diye ödüm patlıyor :angel:

tarafından
Bnde 24 saatte iki kere ev siler süpürürum
0 oy
tarafından
Temizligi bugünden yaparım. Gelen hiç hicbi misafire pasta börek yapmam 
tarafından
Niye kiz
tarafından
Öyle gün havası misafirlikleri sevmiyorum. Annem calisiyoduu hic evimde görmedim alışkanlık olmuş aslında kotu bisey ama alismam lazim kayinvalidem de cok misafirperverdir gelene gidene döktürür ama bu huyumdan nasil vazgeçerim bilmiyorum
tarafından
Kendinize yaparak basla cnm once eşine cocuklarina falan sonra kayinvalidenleri cagir onlara yap oyle oyle alirsirsin
0 oy
(1,155 puan) tarafından
Akşamdan  işlerimi hallederim pastamı böreğimi akşamdan yaparım hem öyle daha da lezzetli oluyor pişirilecek bisey varsa da sabah yaparım 
tarafından
Aynn bncede cnm
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Bir gün önceden evi silip süpürüp tuvaletleri yıkarım akşam da pastalarimi yaparım geleceği gün de sabah erken kalkar bir süpürge atar halı olmayan yerlere yine bir Vileda çeker tuvaletleri yine yıkar yemeğe girişirim 
tarafından
Bnde oyle yapıyorum aynn
0 oy
(118,484 puan) tarafından

hic gelenim gidenip yok olsa naparim bilmiyom :D

tarafından
Yok dimi oralarda kimse  kotu ya
(118,484 puan) tarafından
ama bazemde iyi yonleri var karisan gorusen yok ooh hep tek ☺
0 oy
tarafından
Ay bana mosafir gelmesin bebegim hala kucuk hic birsey yapamam. 1 uildir evime sadece 2 kere misafir geldi pandemiden dolayi
tarafından
Benimde hic gelmedi nerdeyse ama artik ozledim ya
0 oy
(442 puan) tarafından
Evim her zaman temiz ve toplu olduğu için misafire  önden temizleme gereği hiç duymadim.  O temizlik hergun yapılır zaten. Ikramliklara  ağırlık veririm. Aksamdan hazırlarım.  Sabah da kalk yatakları topla kahvaltı yaptir çocuklara. Eve bi süpürge tut  zaten misafir geliyor. Bende hep boyledir
tarafından
Ne guzel  ya ben hergun silip supuremem
(442 puan) tarafından
Her gün  silmiyorum  ama her gün süpürürum . Her gün  toz alirim.
0 oy
(11,085 puan) tarafından
Vala bana gelenler benden beter kirlettikleri için evimi özel bişi yapmıyorum. Ben davet ettiysem özel, temizlik bi gün önceden yaparım hazırlık sabah yaparım. Bekleyecek tatlıysa akşamdan yaparım. Çocuklarım batırdıkları için misafirler gelmeden son bi temizlik kontrolü yaparım  
tarafından
Aynn bnde
0 oy
(3,010 puan) tarafından
Ben direk ölü taklidi yaparım heralde:))
tarafından
Ahahhahah:D

İlgili sorular

0 oy
54 cevap 540 göst.
0 oy
8 cevap 264 göst.
16 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Susam (4,115 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 245 göst.
25 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Minik1mucize_ (383 puan) tarafından soruldu

374,647 soru