0 oy
416 göst.
Aile kategorisinde (1,161 puan) tarafından
artik dayanamiyorum..  gercekden aglayisim geliyor. esinxen siddet goren kadinlari okudukca. heledeki susub oturdukca.. ya  bu gub tokat  atar susarsin yarin yumruk atar susarsin.. bir  gun iki gun sonunda  olum cinayet. yeter susmayin ya.  kimsem yok demeyin bir kadin kendi ayaklari uzerinde durmali durmasi gerek.  canin aciyor   siddet goren kadin neden susuyorsunki. hukuk var..  susmayin lutfen.  kendinize  bu acinu yasatmayin. evlatlarinizu oyle  bir babayla  buyutmeyin.  cok zor. bir evlad  icin.  cocuk diyip kecmeyin. hic bir seye  katlanmak zorunda diyilsinuz. asla  ama  asla. rabbiniz var  ya.   bir  iki ay zorlanirsiz  ac kalirsiz  ama  bilirsizki sizi doven biri yok. oyle  babayla  cocukda buyumek istemez

6 Cevaplar

+6 oy
(207 puan) tarafından
Canım çok güzel bir paylaşım yapmışsın ama...

Kadınlar şikayet etse bile adamın ifadesini alıp geri bırakıyorlar ve o adam dönüp dolaşıp tekrar o eve ya geri dönüyor yada yolun ortasında çocuğun gözü önünde tekrar kadına şiddet uyguluyor ama daha kötü yapıyor. Bende senin gibi şiddet gören kadınları tv de görünce gözlerim doluyor bir sürü beddua ediyorum ama o kadınlar sonrasında ne olacağını bildikleri için ses çıkarmayıp boyun eğiyorlar. DEVLET BİRAZ KADINLARA SAHİP ÇIKSA VE O ADAM DEDİĞİMİZ PİSSLİKLERE CEZA VERSE BELKI KADINLAR DA BİRAZ CESARET EDER VE BOYUN EĞMEZLER
(1,161 puan) tarafından
bazi anneler  ogyllarini evlendirib kurtuluyorlar. ya o yuzxn
(207 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun öyle pissliklerde var tabi. Ah canım biz bazı kadınlara çok üzülüyoruz ama onlar eşimdir döverde severde diyor. Kadir şeker olayını unutmadık, Gencecik yaşında kendini bilmez o.rospu yüzünden hapiste şuan
(1,077 puan) tarafından
Nasil katılıyorum yoruma belli değil. Kanunlar kanun değil
(1,161 puan) tarafından
gercekden cocuk iyilik yapdi kendini hapisde  buldu.   gercekden cok zor.
(207 puan) tarafından
Kanunlar kanun olsaydı şiddet diye birşey olmazdı canım. Şiddet gören kadına, neden şikayet etmiyorsun diye sorduğunda çoğu ölmek istemiyorum diyor çünkü adamın serbest kalıp gelip onu öldüreceğini biliyor.
-Reklam-
+1 oy
(1,862 puan) tarafından
Şunu yapın bunu yapın demekle olmuyor işte somut bir el gerek tutup çekecek yoksa akıl vermekle olmuyor bu işler  keşke dinleseler seni
(1,161 puan) tarafından
ne  bileyim yani canim. bak elimiz  masaya deyince  agriyor. indi onlar  oyle  siddet gorunce  canlari nasil yaniyordur. ben  cok uzuluyorum ya
(1,862 puan) tarafından
Yediğin dayak acımıyor hatta çabuk geçiyor o yüzden kimse evini terketmiyor ama bazı cümleler vardır yediğin yemek boğazına tıkalı kalır  nereye harcayacagini şaşırdığın para gibi kilolaysan küfür ederken dilinde olması gibi bunlar bitiriyor insanı yaptığın fedakarlığa haketmedigin muameleler
(1,161 puan) tarafından
cok doru canim.  cok kotu oluyorun bende  bir kadinim. bu durumu kabul edemiyorum be
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Kimin ne yasadigini bilemiyoruz ki canm bazen gercekten imkansizlik oluyor simdi biraz once kadin ailesini kabul etmiyor koca 10 gune evi bosalt diyor kadin her yeri aramis pandemiden dolayı kadın sığınma vs yerler almıyormuş adlı vaka dışında napsın bu kadın işte lafta herkez yardımcı oluyor icraatta yok canm mor evmis oymuş buymuş onlarda bile bir sürü şart var keske önce herkeze 1 2 ay destek olunsa sonrasında düzeni oturtur ama o 1 2 ay ne yapacağım korkusu oluyor Rabbim yardımcıları olsun
(1,161 puan) tarafından
evet ya. ilac parasi faalan yazmis.  cok kotu oldum. aileside  arka durmuyor. ben oyle  anne  babanin evine asla  donemzdim
(1,763 puan) tarafından
Inan dışardan göründüğü gibi değil mor ev filan mesela müge anlı her gün tekerlekli sandalye gönderiyor demi onda bile bir sürü şey var yani benim bir tanıdığım 6 7 aydır yazıyor bir sonuç alamadı o mor evmis diğer yerlermiş birsuru şart koyuyorlar her gideni almıyorlar yani keşke herşey dışardan görüldüğü gibi kolay olsa
(1,161 puan) tarafından
biliyorum cok zor. kucucuk cocukla. anne  babada arka durmayinca..  o kadina  rabbi msabr versin esinede merhameet  oyle  vicdansizlik olmaz.
(1,763 puan) tarafından
Rabbim çıkarır biryerden acısını kimsenin ahı kimsede kalmaz bacm
(1,161 puan) tarafından
amin bir annenin ahini almak cok kotu bir sey
0 oy
(355 puan) tarafından
Türkiye gibi bibyerde hukuk olduğunu sanmıyorum mahallede kıza taciz ettiler bağırdı falan sonra duyduk ki evlenmiş o insanla ailesi ve tehdit edilmiş falan yani yapan her türlü yapıyor yapicani sussanda susmasanda
(1,161 puan) tarafından
oyle  insanalr piskopat gercekden.
(355 puan) tarafından
Rabbim uzak tutsun
(1,161 puan) tarafından
amin ya.  haberlerde  gorunce  deliriyorum resmen oyle. insanlark
(355 puan) tarafından
Mesela Şahap Gürler son dakika Yaz kadın cinayeti çıkacak aynı mahalledeniz adamida tanirdik kadını kafasında kurmuş falan
(207 puan) tarafından
Yok artık ya beni taciz eden yarın öbür gün başkasınıda taciz eder diye hiç mi düşünmemiş o kız. Demekki herşeyi göze alıp evlenmiş
(1,161 puan) tarafından
ne  manyaklar  var. ne insanlar  var  bu dunyada. piskopat lar  hepsi timarhane  cogunun yeri zaten
(355 puan) tarafından
Aile icin katlanmış
(1,763 puan) tarafından
Benim eşimde asayiş askeri personel her gün 4 5 tane aile ici şiddet ihbarına gidiyor komşular ihbar ediyor gidiyoruz kadın kapıyı açıp sorun yok deyip geri gönderiyor diyo işte buna da birşey yapamıyorlar sonra da ölüyorlar maalesef
(1,161 puan) tarafından
evet  ya. cok haklisin gercekden bazi piskopatlar  varki onlardan kurtulmak olmuyof.
(355 puan) tarafından
Her evdevar kavga ama taciz falanda Allah yasatmasin
(1,161 puan) tarafından
kavka  ayri canim benim ama  siddet  baska  bir sey siddet   tek vurmak diyilki.  piskoloji siddetde var  iste
(1,763 puan) tarafından
Canm ilk kişi şikayete olmadan pek fazla birşey yapılamıyor baz-ı suçlar devlet tarafından kamu davası oluyor ama onunda bildirilmesi lazım yani şimdi kıza biri evde tecavüz etse bunu kimse bildirmese nerden bilecekler sonra o kişi sikayetinden vazda geçse kamu davası oluyor ama illaki bildirilmesi lazım yani
(355 puan) tarafından
İyi bir yasa olucak ondan sonra gorecez bu milleti
(1,763 puan) tarafından
Canm yapacak olan yine yapar ben asla 20 30 yıl hapis yatmayı göze almam mesela buda büyük bir ceza  tabi aflar olmasa ama yapan yine yapıyor.idam gelmediği sürece ne olursa olsun devlet yedirip içirip yatırıyor.
(355 puan) tarafından
Aynen katılıyorum sana
(1,763 puan) tarafından
Illaki devletin de suçu var benim dayım yanlışlıkla bıçakla meyve soymaya çalışırken bıçak elinden firtiyor yengemin koluna giriyor sans ya yengem hastaneye gidiyor adlı vakaya dönüyor yengem şikayetçi değilim kaza desede kamu davası oluyor dayima 6 ay hapis cezası veriyorlar devlette nerde ne yapacağını bilmiyor
(355 puan) tarafından
Amanın üzüldüm kiZ
(1,763 puan) tarafından
Bence polisin olsun askeri personelin olsun hakkı yok ki korusun silah sıkması suç silah sikabilmesi için can güvenliği tehlikeye girmesi lazım bursa bir uzman bir kavga ihbarına gidiyor seçimlerde iki taraf birbirine silah sıkıyor bu uzman arada kalıyor dayak yiyor kavga dursun diyede silah sıkıyor adama soruşturma açıldı silah sıktı karşılıklı çatışma var sana yapılan birşey yok diye  üstünde forma yokken görevde degilken iş yapmak suç
(207 puan) tarafından
gerçekten çok yazık olmuş, kadir şeker gibi. Ama adam uzmanmış yani normal vatandaşta değil. Adam kavgayı ayırmak için havaya bir el ateş edemicekse neden takıyorsunuz o silahı adamın beline. Bir şiddeti kavgayı engellim derken kendileri arada yanıyorlar. İşte böyle bir devletimiz var, haklıyı haksız, haksızıda haklı çıkarmak gibi.
0 oy
(11,507 puan) tarafından

Herkes için kolay olmayabilir maalesef bize göre kolaydır başkasına göre zordur

(1,161 puan) tarafından
cok zor. canim kimise  yarqilamaak kinamam diyil niyetim cok kitu oluyorum sadece
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Valla uzaktan konuşmak kolay gibi. Onu yaşayan çeken bilir. Kimse istemez dayak yemeyi, çocuklarının öyle ortamda yetiştirmeyi. Ama kadın diyor ki ne yapacam? İşte sözün bittiği yer burası. Adam 2 gün sonra serbest kalıyor kadını Bi şekilde bulup yapacağını gene yapıyor. :( 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 107 göst.
10 Haziran 2021 Aile kategorisinde nerminin annesi (1,161 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 255 göst.
4 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 503 göst.
27 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Gokturkbebeginannesi (689 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 473 göst.
24 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Yenianne1prenses (55 puan) tarafından soruldu

377,182 soru

11,287,897 cevap

34,693 kullanıcı

...