0 oy
228 göst.
Diğer kategorisinde (1,862 puan) tarafından
Benim Sata göre bebegim 31 haftalık lakin döllenme günü sattan iki hafta sonra lakin doktorlar sata uyumlu olması gerek diyo iki hafta geriden geliyor diyo ama sata gore hesaplarsam adetliyken bu çocuk rahimde olması gerek peki doğum sata gore mi olcak sata 39haftalik olsa diyelimki sezeryan a gircem kirk i beklemezler döllenme günüme gore çocuk kilosu boyunu taşıdığı hafta 37 oluyor ben37 de doğmasını istemiyorum

6 Cevaplar

0 oy
(13,203 puan) tarafından
Normal beklersen ne zaman canı isterse o zaman gelir pek sat vs tanımıyor bebekler. 
(13,203 puan) tarafından
Evet sezeryan olacaksa gün veriyor 36. Haftadan sonra normal doğumu istiyorsan bebek 42 ye kadar bekleyebilir ama özellikle 36 dan sonra istediği zaman gelir
(1,862 puan) tarafından
Benim normal doğurma şansım yok zaten inşallah iki.bucuk kiloyu geçer ya 28 haftalıkken 1000 di kilosu
(13,203 puan) tarafından
38 haftalık civarı alırlar 38+ dan sonra. Zaten son aylarda bebek kilo alır bol bol soda kaşar muz tüket.
(1,862 puan) tarafından
Tamam sağol canım:)
(9,247 puan) tarafından
Benimde 28haftalikken 1000 kiloydu  son haftalarda alır o alacagini
-Reklam-
0 oy
tarafından
Doktorlara göre adet tarihi. Bebek gelişimi tamamlarsa zaten beklemez. Ama sezaryen olucaksan büyük ihtimalle adet tarihi baz alacak
(1,862 puan) tarafından
Bende hastaneye geç giderim ozaman
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Kız bişey anlamadım o hesaplamaya göre gidiyrosan eğer

Nasıl döllenme önde takvim geride anacim adet basindan hesaplanıyor döllenme önde olması yanlışlık var önce adet tarihinden sonra da döllenme tarihi 
(1,862 puan) tarafından
Adete gore hesaplıyor ya doktorlar benimki adete gore değil haftası iki hafta üç hafta geride çocuk ama benim hesabıma gore çocuğu  yaptığım tarihe uygun haftası
(1,897 puan) tarafından
Bacım sen doktoru dinle en iyisi
(1,862 puan) tarafından
Tamam:)
0 oy
tarafından
Benimde 2 hafta gerideydi ultrasona göre takip etti doktor ve ultrasona göre 39 haftalıkken doğurdum
(1,862 puan) tarafından
Inşallah bende öyle.olurum canım
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Sata göre 37 de doğum yaptım ultrasona göre 31 haftalikti gelişim geriliği çok kötü bişey dikkat etmen gerekiyo geride oldgu için nekadr erken alınırsa okadr iyi olmuş oluyo bu durumda karnın da çok bekletmezler yani 
(1,862 puan) tarafından
Anladım ama hareketleri çok iyi ve azda olsa kilo aliyor neden beklemiyorlarki
(1,575 puan) tarafından
Hayatı tehlikeye griyo benm doktorlarm bana öyle söylemişti benim kide kilo aliyodu ama bekletmediler zaten o sata göre aliyolar ve anne karnında kaldığı süre önemliymiş mesela sen ultrasona göre 37 de dogurursan senin ki 39 haftalık olmuş oluyo ya günün dolmuş oluyo zaten kuvez e bile almazlar belki
(1,862 puan) tarafından
Inşallah öyle olur ya çok sağol bilgiler icin
(1,575 puan) tarafından
Nedemek canm başımdan geçti onun için yazıyım dedim
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Cnm zaten daha ileri tarih olsa aradaki fark yeni gün belirliyorlar 2 hafta önce gitmesi 2 hafta geriden gelmesi normal kabul ediliyor 3 hafta olsaydı o zaman onlar gün belirleyip bilgisayar sistemine öyle giriyorlar
(1,862 puan) tarafından
Nerdeyse üç hafta zaten
(1,763 puan) tarafından
Bu en başından beri mi böyleydi gebelik ilerledikce mi oldu cnm en başından boyleseydi yeni tarih belirlenebilirdi ama sonradan arası açıldıysa o zaman tarih belirlenmiyor
(1,862 puan) tarafından
En başından beri böyle canım birden olmadı
(1,763 puan) tarafından
Pek problem  olacağını sanmıyorum cnm strese girme bariz bir problem olsa tarih değişimi yapardı diye düşünüyorum yada farklı bir doktora daha gidin
(1,862 puan) tarafından
Üç hastane degistirdim otuz küsur doktor muane etti iki hafta hastanede yattım 26 haftalıkken suyum azdı akciğer iğne falan vurdular karın ve baş çevresi 26 çıkıyor mesela diyerleri 28 ve 29 a uygun çıkıyor
(1,763 puan) tarafından
Cnm şimdi en geriden geleni alamazsın benim bebegimde de 37 haftalıkken doğum yaptım ac karin çevresi 34 e uyumluydu diğer bacak boyu fila 36 ya mesela o zamanda degistirmiyorlar hepsinin geriden gelmesi lazım en az e hafta mesela 30 haftaliksin bacak boyu 27 karin çevresi 26 baş çapı 26 gibi o zaman geç döllenme denir ama 30 haftalıkken bacak boyu 29 vs çıkıyor diğer bazı yerler geri geliyorsa o zaman degismiyor

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 33 göst.
9 Ocak 2024 Aile kategorisinde Yanlizbirkul (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 128 göst.
24 Ekim 2022 Diğer kategorisinde mathildaa (770 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 146 göst.
26 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Prensesp (7,323 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 196 göst.