0 oy
854 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (208 puan) tarafından

Herkesin 31 Aralık Mekke'nin Fethi kutlu olsun bacilarim :)

12 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Allah razi olsun canim :)

(208 puan) tarafından
Nasıl güzel sayledin bacım ağzına sağlık:*
tarafından
Güzel düşünen, guzel görür o senin guzelligin :*
(208 puan) tarafından
Sağolasın kardeşim bunalıyordum iyi geliyorsunuz bana
tarafından
Ne demek canim, burda bile birbirni çekememezlik oluyor. Nedir yani, neyi paylaşamıyorsunuz
(208 puan) tarafından
Aynen öyle bacım anlamıyorum bende ama nefis sanırım
-Reklam-
+1 oy
(19 puan) tarafından

Sizin gibi muminligin hakkını veren kullarda varmış çok şükür programda ne kadar uyarı yaptıysam tepki aldım Allah affetsin Allah bize yeter kızlar ama istegim muminler olarak bu paylaşımlara küfre sessiz kalmamk Allah biliyodunuz kardeşinizi niye uyarmadınız dye hesap sorar bze kim ne tepki verirse versn Allah benim vekilim diyereek çıkmaktır yola..mumin olmk bunu gerektirir

(208 puan) tarafından
Ben bu postu yeni yıl kutlayanlara karşı açtım bacım bilsinler diye ama bilenler cevap verdi en azından bakıp çıkanlar dahi gördüler Mekke'nin Fethi olduğunu
tarafından
Dilaracim bisey yapacaksan Allah rızası için yap ona buna laf sokmak için değil. Kim neyi nasıl kutlar eleştirmeyi bırakın artık kaç gündür insanlar size iyi niyetli yaklaştıkça inadına yapıyorsunuz artık kimsenin dinini sorgulamak size düşmez herkes dönüp kendine baksın lafla peynir gemisi yürümüyor.
(208 puan) tarafından
O anlamda değil bacım evt herkesin kendi görüşü sadece içki içip putlara yapılan bir günü anmak yerine aynı günde gerçekleşen Mekke'nin Fethi için kutlamalar yapmalarının daha güzel olduğunu söyledik bunda birşey yok yinede teşekkür ederim bu senin fikrin
tarafından
Dün buraya yazan kimse içki icip parti verip kutlamadı güzel dileklerde bulundu sadece dündendir gözlerim kanadı eleştirenleri gormekten hep beraber yaşamayı öğrenmeliyiz bu ülkede neler ters gidiyor bu neki insanları inançlarıyla vurmak bir mümine yakışmaz bir kere uyarilir hakkındir  ama çok kişi bunu yaptı bir kaç kez. Sende kusura bakma dündendir çok sinirliyim hakkını helal et.
(208 puan) tarafından
Helal olsun bacım Rabbim ahirette soracak bize din kardeşin kutladı o gün bunu yaptı sen gördün ve neden uyarmadin diye sadece biz uyardık sert uyaranlar olmuştur mutlaka bir şey diyemem ona
0 oy
(523 puan) tarafından

Allah razı olsun

(208 puan) tarafından
Cümlemizden bacim
(523 puan) tarafından
Amin İnşallah;)
tarafından
Behricankadir su diger posttaki sahisla muhattap olmayalim, ne dedigini bilmiyor. Kendinde degil galiba
(523 puan) tarafından
Aynen baktım cevap yazmadım .Herşey tamam ama din üzerinden dalga geçer gibi yorum yapanları hiç sevmiyorum prim veremem oylelerine gerek yok .
tarafından
Dayanamadim yazdim ama bas edilecek gibi degil, onlari uyarsan da, uyarmasanda onlar hanif olmazlar buyurmus Rabbim
(523 puan) tarafından
Boşver kardeşim .Allah büyük.
(208 puan) tarafından
“Milattan önce güneşe tapan putperestler, tanrı saydıkları Güneş’in her gün biraz daha erken kendilerini terk etmesine üzülürlerdi. 25 Aralık’ta günler tekrar uzamaya başlayınca, Güneşin kendileri ile kalmaya razı olduğuna sevinerek kutlamalar yaparlardı.” Bu kutlamalar sırasında dans ederler, içki içerler ve ışıklandırma yaparlardı. O günde hindi kesme, domuz başı, kaz kızartması yemeyi ve birbirlerine çeşitli hediyeler vermeyi, gelenek haline getirmişlerdi. Ayrıca; Güneşe tapan ve kurtarıcı tanrılarının kış başlangıcında doğduğuna inanan, diğer putperest milletler de vardı. Bunlar da Julian takvimine göre kış başlangıcı olarak kabul edilen 25 Aralık’ta özel kutlama törenleri yaparlardı kızlar bu olaya deniyor yilbasi
0 oy
(225 puan) tarafından

Allah razı olsun gardaslik :))) 

(208 puan) tarafından
Sizden de balım
0 oy
(3,695 puan) tarafından

Allah razı olsun bacım. Rabbim müslümanları yolundan ayırmasın inşallah

(208 puan) tarafından
Amin bacım cumlemizi
0 oy
tarafından

Allah razı olsun canım

(208 puan) tarafından
Senden de razı olsun kardeşim
0 oy
(1,509 puan) tarafından

Allah razi olsun bacim cumlemizin bi tutturmuslar yeni yiliniz ugur getirsin yeni yil degil Allah hayir getirir

(208 puan) tarafından
Aynen öyle bacım ne diyelim Rabbim ıslah etsin
0 oy
(638 puan) tarafından

Allah razı olsun fetih mübarek olsun ♡

(208 puan) tarafından
Seninde kutlu olsun balım
0 oy
(64 puan) tarafından

Âmin inşaAllah Allah c.c razı olsun :) 

(208 puan) tarafından
Sizden de bacim
0 oy
(1,499 puan) tarafından

Allah razı olsun canim Allah herkese iyilik versin inşallah doğru olanı göstersin 

(208 puan) tarafından
Amin bacım Rabbim doğru yoldan ayirmasin
0 oy
(493 puan) tarafından

ALLAH razi olsun canim RABBİM cumlemize onun yolunda can vermeyi nasip etsin can cikmazdan evvel tam anlamiyla hidayetini nasip eylesin İNSALLAH:) imanimiza 4 elle sarilmayi seytandan vesveselerinden uzak olmamizi nefmize her konu da hakim olup galip gelmemizi nasip eylesin kabir azabindan muhafaza eylesin o gun gelip inkarcilarin goz bebeklerinin yerinden firlayacagi gun bizi o kullarindan eylemesin insallah RABBİM tum kardeslerimi inkarciliktan,sirkten,buyuk gunahlardan uzak eylesin hepimiz ALLAH yolunda olup ALLAH yolunda ölelim insallah yanmayalim hic :) yansak bile cezamizi cektikten sonra cennetle mujdelenen kullarindan olalim RABBİM musluman olarak alsin insallah canlarimizi :)

(208 puan) tarafından
Amin bacım ağzına sağlık
0 oy
(4,666 puan) tarafından

Allah razi olsun canim seninde kutlu olsun

(208 puan) tarafından
Sağolasın kardeşim sizden de Rabbim razı olsun

İlgili sorular

+9 oy
10 cevap 295 göst.
30 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ugurbicegim (259 puan) tarafından soruldu
0 oy