+1 oy
120 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (73 puan) tarafından

Bebeğim iki aylıkken işime geri dönmek zorundayım. O süre zarfinda elektrikli süt pompası kullanarak sütümü sağıp dolapta saklamayı düşünüyorum. Yani evde annem bebeğimi bu şekilde besleyecek. İnşallah mamaya ihtiyaç kalamz ama kalırsa tabiki mama da düşünmek zorunda kalacağım. Muhtemelen sabahtan oglen bire ya da ikiye kadar çalışacağım. Çalışan anneler bu süreci nasıl geçirdi? Ne kadar zaman aralıklarıyla sütünü sağdı ya da emzirdi? Bebek doğar doğmaz sagarak vermeye başladı mı yoksa sonradan mı alistirdi? Kafamda deli sorular:) yardımcı olabileceğinizi umuyorum.

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Fazla çalışan anne yok burada sanırım.Bnmki 1 yaşında yemek yiyor.
(73 puan) tarafından
O kadar azınlık degilizdir bence :) yani umarım vardır bikac kisi
-Reklam-
0 oy
(9,900 puan) tarafından
Ben çalışıyorum ama en erken 7 aylıktı bıraktığımda öğlen dönüyordum sabah bir biberon sapıp süt bırakıyordum o dönemde. Şimdi 16 aylık zaten ek gıda ile daha fazla haşır neşir
0 oy
(476 puan) tarafından
Ben çalışmıyorum öncelikle Allah sabır versin. Bir arkadaşım vardı her gün belirli saatlerde sağardı. Özellikle yemekten 1.2 saat sonra sağardı. Siz de saat belirleyin ve sağın. Göğsünüzü ve biberonu aynı anda kabul etmez büyük ihtimalle. 2 ay siz göğsünüzü verin kokunuzda olsun. Sonra yavaş yavaş biberona alıştırın bence. Zaten normalde sütü verirken bile göğüs hizasında emiyormuş gibi versinler bunlar bebekler için çok değerli şeyler. Normalde evde de 3 en fazla 4 saatte 1 emiyor 10 aylık şimdi. Sizin 3 saatte 1 sağmanız gerekebilir. Süt verimli olsun diye. Birde ilk ay süt çok geliyor. O zaman hep bol bol sağın atın dolaba işinize yarar.
(73 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim bilgi için :)
0 oy
(734 puan) tarafından
Ben 3aylik bıraktım günde 1defa ancak sağabiliyorum suyu çok icersem 150 az icersem 100 ancak sığıyor 2gogusten.Bu süt onun 1 öğün yemeği kalan 2ogunde 2 defa 150 mama yiyiyor
(73 puan) tarafından
Anlıyorum teşekkür ederim bende en son çare yetmezse mamaya başlamak zorunda kalacagim
(734 puan) tarafından
Bir sabah bir öğlenden sonra sagabilsem belki daha az mama yer ama vakit olmuyor
(73 puan) tarafından
Evet ne kadar çok emzriri ve sagarsak mamaya o kadar az ihtiyaç olur heralde
0 oy
(2,799 puan) tarafından
Ben doğduğu andan itibaren süt sağdım göğsümü tam tutamıyordu işime de geldi biberon tutan çocuk her zaman iyidir yoksa çalışmak zor olur emzirmek gerekir çünkü.. ben 10-11 arası süt sağdım onu ertesi gün içti doymazsa mama verdi annem bu arada 8-1 çalıştım sonra 8-2.5 oldu o zaman da ek gıdaya geçmişti anne sütü+ yemek yedi muhallebi çorba falan yaptım bir yaşına kadar anne sütü aldı bir yaşından sonra inek sütü verdim biz ne yersek onlardan yedi 10 aylık olana kadar dikkat ettim ayrı çorba falan yaptım sonra bıraktım gerçekten zor oluyor çocuğa ayrı pişir eve ayrı pişir hiç dinlenme zamanı olmuyordu

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 113 göst.
0 oy
9 cevap 136 göst.
2 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Dika (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 430 göst.
0 oy
5 cevap 106 göst.
31 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Esmaa (979 puan) tarafından soruldu

374,649 soru