0 oy
480 göst.
Aile kategorisinde (373 puan) tarafından
kizlar ya annem gelcek adandan  2 tane okula giden yenim ve kardesim var bende 36 haftalik  hamileyim  annem okular acilrsa  en fazla  1 hafta kalirim  dedi  eyer erken dogrsa  2 3 haftada kalir yanimda ben tek bakmam kimsede yok  38 de felan dogamsi icn neler yapa bilirm ilk cocuk tek bakamicagim icin korkarim bende istanbulda kocamla tek yasan biryim  sezryan haric esim istemiyor 

12 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Bak benimde ilk cocugum annem 4 gun kayinvalidem 2 gün kaldi gitti. Hwrseyine yetiştim yettim. O yuzden bu psikolojiden çık bi. Herkes yardımcısıyla dogurmuyor
(373 puan) tarafından
ben tek banyosnu yapmam gobek bagi var korkarim biyeri incilir canı acır asilari var tereddüte kalirim ben haytim da hiç cocuk bakmadim hep çalıştım o yuzden birin yardim etmesi lazim esim zaten benden beter ben dokunmam kucuk bebege incilir diyor
tarafından
Erkeklerin hic biri dokunamaz bebege çekinir. Benim esim 3 aylik daha yeni korkmadab aliyo. Banyosunu gobegi düşünce oluyo zaten bizim 9 gunde düştü mesela arkadasimin 17 gunde. Aşılarina mecburen alışıyosun sadece 1 aylıkken degil ki 2 aylikken var 4 aylikken var :( hic kimse birer tecrubeyle evlat edinmiyo. Evladi olunca bi tecrube ediniyo
(373 puan) tarafından
iste o yüzden annem gelsin ogretsin napcam nasil bakcam dusun artk altini bezle dersen nasıl yapcam diye düşünürüm
-Reklam-
0 oy
tarafından
sezeryani esinmi istmyo cnm vlla norml olmasi icin kndi gelmesi gerek onun icmde gelesi yksa asla naparsan yap gelmez ancak kndi terchinle erkn sezeryanla dgurabilirsn dye blyrm 
(373 puan) tarafından
esim çok kizyor sezryan asla olmaz dio bicak altina yatiyorsun ya birsey olursa korkuyor
tarafından
hakli tbiki ama norml dgumda nsip olmynca olmuyo mecvur sezeryan oluyo buyuk konusmasin hic esin :)
(373 puan) tarafından
oyle de dio sonuna kadar normal bekle bende bekleyemem ki  anlam 42 dogmadi die mecbur sezryan oldu
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Bebeklerin ne zaman gelecegi belli olmaz da durabildigi kdar dursun 1 hafta annen yardım eder 1 haftada esin idare ederse 3. Haftaya kendini toparlayabilirsin. Cok cok kotu olursan da bırakıp gitmez herhalde annen
(373 puan) tarafından
cocukalr okula gdiyor biri sabh biri oglen birkacak kimsede yok benimde ilk dogum cocuk bakma tecrubem hiç yok
(2,931 puan) tarafından
Bnmde ilk çocuğumdu ve hic tecrübem yoktu alt degistirmeyi bile bilmezdim doğdu dogali hep ben ilgilendim kizimla sezaryendi bi de doğumum
0 oy
tarafından
Bir haftadan sonra zaten kendin bakabiliyosun canin benimde ilk cocugum gurbetteyim ustelik dagin basinda bi koyde oturuyorum tek basima baktim hep oglum suan 11 aylik. Gobek bagi falan demissin o zaten en gec 1 haftaya dusuyor. Esininde tutamam dedigine bakma mecbur olunca oyle bi tutuyolar ki benim esimde korkardi ama alisti banyosunu hep ikimiz yaptirdik. Zaten file oluyo kuvette. Ben filenin uzerinde tuttum esim elimin uzerine su döktü hepsi bu kadar. Hem kucuk bebegin ne kiri pisligi olcak su dök cikar. Allah kolayligini veriyor yani
(373 puan) tarafından
insAllah amin teşekürler
0 oy
tarafından
Sezeryan oldum 3. gün ayağa kalktım. İlk banyosunu da kendim yaptırdım, bakımını da tek başına yaptım üstüne yemeğimi de yaptım. Şimdi 15 günlüğüz tek başımayım hala. 
(373 puan) tarafından
masAllah  nazar degmesin  inşAllah benimde öyle olur
0 oy
(66 puan) tarafından

Kiz annelik oyle bisyki yapamasam ben yapamazdim vala bebegim dogdu 1 hafta kaldi kaynanam yanimda sonra gitti dahada kimse gelmedi suan 46 gunluguz banyosunu tek basima yaptiriyorum zaten emzir altini degistir gazini cikar elini kolunu sar bele daha cocuk ne ister bu kadar yani ama gazi cikmazsa aglar veya doymazsa surekli emmek ister bide ilk gun sarilik olmasin yeter bol bol emzirmen lazm sarilik olmamasi icin  sen yapamam deyip kendini korkutma yaparim hatta annemlerden daha iyi bakarim de ve yap yani :D

(373 puan) tarafından
ya işte ben hiç cocuk bakmadim ya korkuyorum bide çok istiyordum  cocgum olsun bakim  ama birsey olcak die aklim ckiyor
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Hic bir sekilde erken dogmuyor kuzum ben 40+3 de dogurdum.oglumu sezeryan ile tek bakamam demissinde kuzum.benim eşim suan askerde kaynanam 5 gun geldi yanimda kaldi sonra gitti sivasa suan ben tek bakiyorum 12 gunluk olduk emziremiyorum kendi cocugumu meme ucum yok surekli sağiyorum emin olki onu kucagina aldikdan sonra okadar profesyonel bir anne olucaksinki bir anda merak etme 
(373 puan) tarafından
hayrlisi  artk ya teşekürler :) saglikli gelsin birsey olmdan bakcaz artk
0 oy
tarafından

Benim parmagim kesilse bir hafta o elimi kullanamazdım :) bebeklere beş altı aydan önce asla dokunamazdim karakterimi sen düşün bebeğimi sezeryanla dogurmak zorunda kaldım, annem sadece 3 gün hastanede yanimda kalabildi, sonrasında yalnizdim (ustelik bebegim pramatureydi) ama bebeğime öyle bir baktim ki maşallah diyim kimse kızımın o bebek olduguna inanmiyor ne can acımı hissettim ne de bebeğe dokunmaya korktum yani demem o ki annelik mucizedir insan tamamen farkli bir kişiliğe bürünüyor bebeğin erken doğmasına gelince de  o oluşumunu tamamlamadan dogarsa bir sürü saglik sorunu çıkıyor biz daha yeni yeni erken dogum kaynaklı saglik sorunlarından kurtulduk (erken dogum kaynaklı troidimiz vardı)

(373 puan) tarafından
çok gecmis  olsun  rabim saglikla  buytmeyi  nasip etsin  hep mutlu olun :)
tarafından
Amin canım ama kendine güven annen olmasa da yapabilirsin ben bile yaptiysam yapamayacak kimse yok :-)
0 oy
(616 puan) tarafından
Canim benim sen annesisin en iyi sen bakarsin esinle ikiniz bakin hatta biraz onasa is yukle ki kolay olmadigini anlasin ikiniz ykarsiniz biz esimle oyle yapyoruz
(373 puan) tarafından
vala yok  dio elimi  surmem uzaktan bakrik dokunmam  korkuyor anca evi temizler
(616 puan) tarafından
Yapick bba olmk koly degil bn hp esime boyle dyorum
0 oy
tarafından
Aynı durumdayım cnm benim ..bende okulların açılmasına 1 hafta kala doğumum. .Ama ben sexaeryan olduğum için 1 hafta erteledim. ..Dr ilede konuştum. ..çocuklarım için mecburum yani. ..sende öyle de cnm eğer sezeryansa tabiki..
(373 puan) tarafından
sezryan istiyorum esim istemiyor  doktor dedi  38 de alirm ama esim kizyor
tarafından
Hım anladım cnm hayırlısı olsun senin için inşallah :)
0 oy
tarafından
Sen annenle re git imkan varsa yoksa  hiç korkma kendin bakarsın ben ilk bebeğimi 18 yaşında kucağıma aldım inan ilk bez bağlamasını bile bilmiyodum ne annem vardı ne kaynanam allah yardım ediyi
(373 puan) tarafından
vala dedim gidcem ama herkez dio cocgu perisan edcen istanbuldan adnya gotur flen
tarafından
Yok bisey olmaz allahın izniyle olmazsa orda doğum yap
0 oy
tarafından
Sen annenenin yanina git dogurmaya 40 cikincada gelirsin geri
(373 puan) tarafından
aslnda dogru bakim ona ikna ede bilcem mı inşAllah ederim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 119 göst.
30 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 134 göst.
29 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Sevims0022 (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 320 göst.
22 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 277 göst.
26 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Ilklem (90 puan) tarafından soruldu

377,139 soru

11,286,600 cevap

34,694 kullanıcı

...