0 oy
781 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (599 puan) tarafından
Cok sukur sagligi yerinde ama acayip zayif kemikleri gorunuyor kollari bacaklari ip ince boyu uzun o yuzden iyice zayif gorunuyor hic kilo almiyor hic. Aslinda guzel yiyor emiyor da ama kilo almiyor onu gordukce uzuluyorum zayif oldugu icin minicik duruyor. Bi oneriniz var mi nasil kilo alir ki ?

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Şu soruyu sormuşsun bak sağlığı yerinde mi

Diye
(599 puan) tarafından
Evet kan tahlilerimiz hep normal cikti ama sanki bilmedigimiz bir sey varmis gibi ya da gozden kacan bir sey olabilir mi dusuncesi yiyor bitiriyor beni bi cocuk hic mi kilo almaz ya 14 aylikken 10.200 du simdi sicaklarla birlikte tam 10 kilo olmus hic kilo almiyor gram bile almiyor
-Reklam-
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Aç karna pekmez içir canım iştahı açar sonra muz cicibebe süt pekmez irmik koy mama yap ver kilo aldırır bide Necmiyeninmutfagı diye bir kadın var canım gerçekten kilo alması için güzel kürler paylaşıyor
0 oy
tarafından

İyide yavrum sağlıklı hastalıklı değil yani sonuç olarak fazla kilo iyi değil çocuk için hareket kabiliyetini azaltır iyi bence kilosu daha alır sonra sonra 

(599 puan) tarafından
Gorsen o kadar zayif duruyor ki kollari bacaklari ip ince baldiriyla ayak bilegi ayni kalinlikta resmen gram et yok. Bide aylardir ayni kiloda hatta zayifladi bile gram bile alsa mutlu olcam valla
tarafından
Alır canım üzülme ozaman biraz abur cubur yedir iyi kilo yapıyo benim çocuk da yemiyo du hiç eskiden böyle yaptım tabi zararlı biliyorum ancak iyi kilo aldı böyle ama sonra kesdim hiç vermedim ayda yılda bikere yer
0 oy
(3,359 puan) tarafından
Benim kızım 2 buçk yaşnda 10 kilo boyuda kısa bence takmayn boy önemli dr götrdm hiçbişy demedi bugn parkta bi teyze gördü 1 yaşında sandm dedi üzülyrum ama elden bişi gelmio
(599 puan) tarafından
Boyu uzun ama cok zayif karsi komsumuzun kizi ondan 2 ay kucuk ama boyu da kisa ama kilolu olfugu icin oglumdan buyuk duruyor valla icim gidiyor onu oyle gorunce
(3,359 puan) tarafından
Bide beni düşün yaşıtları kızımın iki katı ama sağlıklı olsun bana yeter
0 oy
tarafından
Benim oqlum 3 yasında 14 kilo bem cok takmıyorm yiyyen bi çocuk deqil ve hiper aktif yediğinide ayakta yiyor kilao almamaması benim için normal qeliyor boyu uzun saqlıklı sükür bende herseyi yemesini istersim ama malesef zorla tıkıyorm aqzına yinede yemez 
(599 puan) tarafından
İste benim oglum ne versem yer sebzeyi falan da sever hic yemek secmez emiyor da ona ragmen gram bile kilo almiyor en azindan 11 kilo falan olsa yine biraz toparlicak gorsen sirtindaki kemikler sayiliyor resmen
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Valla kilo konusunu hiç takıntı etmedim. Şuan 27 aylık ve 13 kilo. Ama çok uzun boylu olmadığı için normal duruyo. Çok şükür sağlığı yerinde kilolu olmasa da olur.

Bazen lüzumsuz birileri aaa bakamamış annen sana bu ne zayıflık diye sever oğlumu bende çok şükür sağlıklı ya kilolu olunca ne geçcek elimize derim keserler çenelerini.

Bazen iyi yer bazen hiç yemez ama çok hareketlidir oğlum sofrada yemek yerken oturur bi de uyurken. Geri kalan zamanda sürekli ayakta ve ordan oraya koşturup bisiklet sürerek geçirir zamanını. Ben bu kilosuna şükrediyorum resmen ☺️

Sende merak etme sağlığı yerindeyse kilosunun bi önemi yok. Hiç kafana takma. Biri bişey derse de ver ağzının payını bak bakalım bi daha diyebiliyo mu aynı şeyi
tarafından
benim oğlumda aynen yasindan kilosuna ve evdeki harketlerine kadar aynı hamdolsun sağlığı yerinde aynı yaşta bir cock var akraba o kadar kilolu kii benim oglumla yan yana gelince kosuyolar oğlum yolun yarısına kadar gidiyor kız kosamiyor bir yere çıkamıyor parkta denk geldik kaydirağa cikardm oğlumu oda istedi bir kaldırdım sanki 30 kilo hiç abartisz onu kaldırdıktan sonra belim mahvoldu bir hafta egilemedim yeni yeni duzeliyor
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Annemin sözü 

Kasapa et borcun mu var?
(599 puan) tarafından
Oyle etli butlu kilolu bi cocuk olsun degil istegim en azindan yemesine karsin birazda kilo alabildigini gormek
0 oy
(292 puan) tarafından
Tatlım eğer siz minyonsanız genetik de olabiliyor en önemlisi sağlıklı olması kilo sonradan da alır
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Boyu ne kadar ki, boy daha önemli gelişimde. 
(599 puan) tarafından
Suan tam 22 aylik boyu da 88 cm
0 oy
tarafından
benim oğlum 2.5 yasinda 13 kilo oda son 3 kiloyu aldıran kadar cnm çıktı asla kilo almıyor babası ve amcaları halalri çok zayıf ya onalra çekti sanrom
0 oy
(98 puan) tarafından
Annesi doktora danış normalin altinda ise takviye mamalar var yuksek kalorili lifli uygun gorurse verir..Allah can sagligi versin degerleri iyiyse hic önemli de değil  üzülme 
(599 puan) tarafından
Doktor yasitlarindan zayif gerekirse mama baslariz demisti kilo alsin diye ugrastim ama olmuyor
0 oy
tarafından
Ergenliğe geldiğinde şişman tombiş bir delikanlı olur.o.zamnda zayıfla diyet yap spora git denir..3 buçuk yaşında oğlum 14 kilo yani..abur cuburu dayasam. Sürekli kilo alır..yumurta yoğurt kefir.ceviz.pekmez.balimyavi yer ..sağlıklı test yapıldı hiç bisiy çıkmadı şükür..çocukların gelişim asamasi var..boya gittiğinde zayıf dururlar biras.
(599 puan) tarafından
Zaten kilolu olsun diye bi gayem yok sadece biraz daha kilo ya da en azindan gram da almis olsa biraz kilo aliyor oldugunu gormek aylardir ayni kilo da hatta zayigliyor bile
tarafından
O  zaman doktora götürün tahlil yapsınlar için rahat olsun..
0 oy
tarafından
Erkek çocukları ergenlk zamanlarnda brden boy atıyolar
(599 puan) tarafından
Boydan yana sorunum yok boyu guzel gidiyorda kilo hep sabit hatta su siralar zayifladi bile

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 423 göst.
0 oy
9 cevap 178 göst.
7 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde mugetoprak.38 (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 66 göst.
29 Mart 2021 Diğer kategorisinde Leylam_ (72 puan) tarafından soruldu

374,683 soru

11,207,453 cevap

34,510 kullanıcı

...